Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - PatN

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Výběr VŠ
« kdy: 30. 09. 2020, 10:52:51 »
Matfyz (i bez fyziky) je na mě moc teoretický a chodí tam lidi oproti kterým jsem opice :D. Navíc bych chtěl naučit už něco praktického na škole. A v tom mi FIT přijde lepší.

2
Studium a uplatnění / Re:Výběr VŠ
« kdy: 28. 09. 2020, 20:47:49 »
Je bezesporu o čem přemýšlet. Ale díky téhle konverzaci se mi podařil výběr zúžit na dvě možnosti a tím jsou dva různé FITy. Takže zajedu (doufejme) na dny otevřených dveří a podle toho se rozhodnu. Jinak všem ještě jednou díky za příspěvky :D

3
Studium a uplatnění / Re:Výběr VŠ
« kdy: 27. 09. 2020, 21:50:41 »
U FITU na VUT bych to měl každý týden přes celou republiku a to je pro mě největší mínus. Navíc jsem se dočetl, že oproti ČVUT tam víceméně počítají, že už nějaké základy máš. Ale jak si řekl, mají tam nějaké předměty zaměřené na hardware a to se mi hodně líbí. Na FIT ČVUT tam tolik toho nebylo, možná že je ta možnost ve volitelných předmětech.

4
Studium a uplatnění / Re:Výběr VŠ
« kdy: 26. 09. 2020, 15:37:17 »
Díky moc vám všem. Táhne mě to nejvíc na FIT ČVUT. Našel jsem si pár blogů lidí co tam studují a už dostávám nějakou představu, jak to tam funguje. Nicméně mám stále o čem přemýšlet, ale dost nesmyslných možností jsem díky vám vyloučil. Za co ještě jednou děkuju.

5
Studium a uplatnění / Výběr VŠ
« kdy: 24. 09. 2020, 20:01:12 »
Zdravím,
letos budu maturovat a rozhoduji se co dál. Programování mě zaujalo a začínám se sám učit,jelikož moje škola žádnou takovou možnost nenabízí. Přes prázdniny jsem si udělal nějaký základní přehled VŠ v ČR a bohužel jsem z toho množství fakult a oborů zmatený (například existence 2 informatických oborů na FEL ČVUT, když existuje fakulta informatiky). Uvažuji konkrétně mezi FIT ČVUT a FIT VUT. Matfyz jsem vyloučil z toho důvodu, z mých slabých výsledků/nadání (vždy jsem měl za 2) na fyziku. Baví mě matematika (vyjma statistiky) a z toho důvodu se spíš přikláním k ČVUT než VUT.
Z mého okolí je jeden jediný člověk technicky zaměřený, který prohlásil, že studium čistě informatických oborů (vyjma Matfyzu) není do budoucna perspektivní. V důsledku chybějících znalostí absolventů v dalších technických oborech a doporučil mi studium elektriky na FEL a zejména fakultu strojírenství na ČVUT.
Chtěl bych se tedy zeptat lidí zde na foru, kteří už mají nějaké povědomí o VŠ či se už nějakou prací spojenou s programováním, na jejich názor. Zejména na to, jestli je to co můj příbuzný prohlásil pravda a co by mi bylo od vás doporučeno.
Závěrem bych dodal, že mám v plánu jít na dny otevřených dveří, ale nemyslím si, že to co zjistím bude nějak použitelné, neboť se domnívám, že každá škola/fakulta bude propagovat pouze sama sebe.
Děkuji předem za odpovědi

Stran: [1]