Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pixe

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Studium a uplatnění / Re:Síťař junior
« kdy: 15. 11. 2021, 12:33:47 »
Chápu požadavek z prvotního příspěvku, také jsme to na střední tak měli (výběr programování x sítě) - CCNA se mnohdy dělalo i na střední, takže na juniorní pozici to máš bez dalšího studia.

Osobně bych se ale zaměřil trošku jiným směrem, který na střední školy ještě nedoputoval - cloud. I tu síťařinu si tam člověk užije, v případě hybridních řešení a deploymentů přes půl zeměkoule docela intenzivně

2
V podstatě každá regionální VŠ. Případě v Praze takové ty univerzity jako je VŠE, ČZU,... zkrátka netechnické univerzity které informatiku učí doplňkově.

Z těch inzerátů bych si tolik nedělal, hlavní je se někde uchytit, pak už se škola moc neřeší.

Zároveň ale na těch regionálních školách se třeba nevyhazuje přímo za matematiku (tím myslím předměty typu matematika 1,2 - pak je kupa navazujících Diskrétní matematika, Statistika, Numerická matematika,...), ale za předměty typu Počítačová grafika, Objektové modelování,... všude je něco

3
Použít jméno firmy jako interní název domény nejvyšší úrovně, tomu bych se zase vyhnul já.
Protože totéž jméno bude určitě použité i jako název veřejné domény firmy.
A pak to vypadá jako překlep a zapomenutá doména 1. úrovně, když napíšete server.firma místo server.firma.cz 

Aaaa, pravda, díky :)

4
Ano, a nemusí to být přímo ve firmě. Mám tiskarna.doma, televize.doma, nas.doma,... Čemu bych se vyhnul je ale .local, použil bych třeba název firmy

5
/dev/null / Re:obchod nenabizi prodej do Cech
« kdy: 28. 08. 2021, 21:42:49 »
Říkáš HM za 40k. V tom případě to neřeš a prostě to kup v Česku

https://cre8.cz/cs/eshop/herman-miller-aeron-chair/velikost-b

6
/dev/null / Re:obchod nenabizi prodej do Cech
« kdy: 28. 08. 2021, 19:40:19 »
A když už jsi nás všechny obvinil, jsi ochotný nám poslat odkaz na ten německý obchod co nabízí HM o 20% levněji než ti naši dealeři?

7
Vývoj / Re:Python- kniha/ odporucania
« kdy: 28. 08. 2021, 19:03:37 »
Pokud v češtině, tak překlad Dive into python nabízí CZ.NIC. Jestliže preferujete elektronickou formu, lze zdarma stáhnout zde: https://knihy.nic.cz/

8
Server / Re:Spolehlivá databáze jako náhrada Oracle AQ
« kdy: 22. 08. 2021, 20:04:28 »
Redis?

9
Hardware / Re:Slušné pracovní křeslo
« kdy: 18. 08. 2021, 22:38:42 »
Takové dvě známější značky jsou Herman Miller a Steelcase. Steelcase nevím jestli se dají v česku někde vypůjčit/vyzkoušet, první jmenované mají například cre8.cz (je zajímavé, že když si člověk otevře reference, tak jsou tam v podstatě jen IT firmy)

10
Datová centra by mohla vědět, kdy budu mít hlad a objednat mi třeba pizzu (dle toho, že odpoledne jsem si na večer nic nekoupil a že jsem zrovna moc zabraný do práce, abych si na to našel čas).

https://ops.tips/notes/kubernetes-pizza/ ještě to zaintegrovat s ledničkou a je hotovo

11
Připadá mi, že když bude mít normální člověk 1 GBps linku do Internetu, bude mu to bohatě stačit na audiovizuální přenosy a více než bohatě na web. Na druhou stranu bych nechtěl tvrdit, že "640 kB RAM bude stačit každému", jistě by se daly vymyslet další služby na které by nestačilo ani 10 GBps.

Tohle je taková ta typická pohovorová otázka na Big O - všechno nemusí řešit sítě, občas je lepší ty severy/disky/... vzít, hodit do letadla, a prostě to mezi těmi datacentry převést (a ne nutně proto, že by to technologicky nešlo - mnohdy to může fyzicky být i levnější). Přijde mi ale, že množství dat a rychlost sítí jdou ruku v ruce, takže to je zrovna takový nekonečný příběh (zrychlí se síť => můžeme přenášet podrobnější informace => a zase nám nestačí)

12
Server / Re:Lokální DNS server pro služby v dockeru
« kdy: 17. 08. 2021, 21:46:03 »
Není to sice (přímo) DNSka, ale kombinuju Traefik s wildcard DNS záznamem na Mikrotiku

13
Studium a uplatnění / Re:Stáž v Microsoftu - Pohovor
« kdy: 12. 08. 2021, 12:43:40 »
Nevíš kolik se hlásí lidí? Myslím si, že chodit na stáže se u nás studenti ještě moc nenaučili, takže oproti zahraničí mohou být ty pohovory výrazně přímočařejší. Když jsem se na uni hlásil na erasmy, stáže (i zahraniční),... tak to většinou dopadlo tak, že brali každého - ale bylo to mimo Prahu

14
Hardware / Re:Skrin a zdroj pro pocitac s 8x HDD?
« kdy: 11. 08. 2021, 17:16:34 »
Krásně se vzájemně vylučující požadavky :) Za tuhle cenu si otevři oblíbený eshop, vyfiltruj si bigtower skříně, dej seřadit od nejlevnějšího... a vypadne ti že potřebuješ minimálně dvojnásobný budget abys aspon nějaký ten sunt koupil

- nemusel by to byt uplny sunt
- cenove kolem do 1000, pripadne 1500 kc

a u zdroje v podstatě to samé => zvětšit budget
- cenove do 1500 jelikoz jsem zjistil, ze za litra si dnes clovek zdroj nekoupi


Koupil bych (repasovaný) server, naházel do něj disky a vrazil to do sklepa/na půdu. Mít osm vrčících disků na stole nepovažuji za rozumné.

15
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 07. 08. 2021, 22:04:36 »
Další věc je ta, že jsme si zvykli na to, že "pořád jenom rosteme" - viz. covid. Za normální situace by nám měla vyskočit nezaměstnanost, něco málo zkrachovat,... místo toho FED rozjel tiskárnu a amerika láme rekordy.

Stran: [1] 2 3 ... 6