Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tukan

Stran: [1]
1
Software / Re:Existuje PLC S7 simulator s TCP/IP (open/free)?
« kdy: 29. 07. 2020, 10:55:00 »
Díky za odpovědi, takto jsem situaci vyhodnotil i já sám.

Nechci zmiňovat jména, ale řekněme, že zákazník je odd. vnitřní security nějaké automobilky a výrobce "industrial security řešení" je jedno z největších jmen v A/V světě. Takže bychom rádi, aby to klaplo, i když je to pro nás relativně okrajová věc. Už to mám nainstalované a evidentně funguje, ale hlavní tahák pro zákazníka je hlídání provozu, který my v labu nemáme.

Nejde tedy primárně o to "mít PLC", ale být schopni ukázat, že SW funguje a dokáže analyzovat zákazníkův OT provoz - nahlédnout do paketů, identifikovat příkazy, kontrolovat checksum loadnutého projektu, atp.

Kdyby vás v tomto směru ještě něco napadlo, tak to beru. Např. simulátory provozu, nějaké dostupné pcap-y, které bychom mohli přehrát, atp.

Díky

2
Software / Existuje PLC S7 simulator s TCP/IP (open/free)?
« kdy: 28. 07. 2020, 12:37:41 »
Dobrý den,

chceme zavádět network security řešení, které sleduje jak IT, tak OT provoz a právě na simulaci OT provozu potřebujeme nějaké PLC na síti, jehož manipulaci třetími osobami bychom mohli detekovat a demonstrovat tak schopnosti onoho industrial security řešení.

Problém je, že žádné PLC nemáme a nepodařilo se mi ani najít nějaký simulátor, který by se dal na Ethernet posadit a "nějak se alespoň tvářil", abychom ho mohli monitorovat. :)

Předem díky za jakoukoliv radu!

Stran: [1]