Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - martinasluk

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Office a remote práce po pandemii
« kdy: 26. 07. 2020, 19:27:20 »
Protože dle průzkumů se lidé stále ještě chtějí občas potkávat face to face.

Pronajímat může zaměstnavatel menší kancelářskou plochu, pokud bude předvídatelný demand toho prostoru. Tj. pokud vím, že mi cca polovina lidí dělá z domu, můžu si snížit plochu o polovinu pokud se na to nastaví systém ... podobně jako dnes si bookuju meeting room, podobně si může tým v budoucnu naplánovat kdy budou fyzicky v officu. Mě by se tenhle systém líbil a co jsem se tak ptal v týmu, tak to mají podobně ... jen nevím jak moc velká vyjímka jsme a to bych tu rád zjistil.

Takže si píšu. Jeden pán pracoval remote už předtím, žádná změna. Co ostatní ?


2
Studium a uplatnění / Re:Office a remote práce po pandemii
« kdy: 26. 07. 2020, 18:47:30 »
Nevim, co tu stale resite, uz pred pandemii existovala spousta firem umoznujici neomezeny remote. Ja tak pracuji roky. Je to vec poptavky a nabidky, asi to zas tak velke lakadlo na zamestnance neni.

Jednoduše se změnil tou pandemií kontext, tedy proto jsem toto téma chtěl otevřít. Pokud je někde podobné vlákno živé v posledním pár měsících, prosím dejte link. Rovněž se nebavím o full remotu, ale o hybridním modelu a jak to bude mít 80% lidí.  Full remote bych upřímě nechtěl, dle zkušenosti z března, dubna a části května.

3
Studium a uplatnění / Office a remote práce po pandemii
« kdy: 26. 07. 2020, 18:30:12 »
Zdravím,
poslední dobou přemýšlím jak se změní nastavení společnosti po COVIDu, potom co se ze dne na den přešlo defacto na 100% remote.

Bude remote pro kancelářské pozice už defacto standard a do kanclu(možná on-demand pronajatého coworking prostoru) se bude dojíždět jen na "konzultace" jednou, dvakrát do týdne? Tj. tzv. hybridní model, nebo se to vrátí tam kde to bylo, tj. home office spíše jen vyjímečně třeba jednou dvakrát do týdne? Ano, možná to u vás bylo běžné i předtím, ale bavme se o tom jak to funguje v 80% případů.

Já aktuálně bydlím a pracuji v Praze v korporátu a zvažuju jestli dál bydlet v Praze a o víkendu chatařit nebo bydlet v domku vzdáleném od hranice Prahy cca 20min autem, takže reálně třeba hodina do práce. 
Faktory změny jsou jednak finanční (cena bytu v Praze), ale i komfort dojíždění a výhoda vlastní zahrady atd. Pokud bych mohl být remote na 3dny v týdnu, asi bych v Praze nebyl. Přítelkyně to má podobně.
 
Jak to vypadá u vás? Uvažuje váš management o rozšíření možnosti remote práce?  Prosím napište velikost firmy a město.

Stran: [1]