Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - .

Stran: [1] 2 3 ... 40
1
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 17. 07. 2024, 14:39:37 »
Tvoje smůla je, že jsi jeliman, co tomu naprosto nerozumí a vychází jenom z jakéhosi hledání, které najde nanejvýš pár stejně pomatených názorů, jako jsou ty tvoje :D

Takže - po spuštění UPC Wi-free se zjevily tak akorát SSID s názvem této sítě, jinak nic. Žádná extra kanály u WiFi se nekonaly a ani nemohly, protože kdo měl v routeru od UPC vypnutou WiFi, tak tam síť UPC Wi-free neběžela. A komu běžela, tak ten musel mít WiFi v routeru v provozu a tudíž se žádné zarušení nekonalo (to se koná akorát v tvé tupé makovici, kde se ruší všechno dohromady :D ).

2
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 16. 07. 2024, 10:06:56 »
Pise negramotny bloud. UPC napriklad flagrantne porusila GL tim, ze ty wifiny vsem zapla, anzto v GL je napsano (ja vim, to ty nemuzes zvladnout precist) ze nesmis zapinat zadnou dalsi wifi tam, kde jiz nejaka kterou bys moh rusit bezi.

CTu stejne jako vsechny ostatni urady nekona nikdy, kdyz konat ma, specielne ne vuci korporacim, protoze to by davno zadny z opu nemel frekvence, neb pravidla jejich pridelu porusuji vsichni, a to setrvale a porad. Co ovsem chtit od nekoho, kdo nezvlada vetu holou.
Už ten tvůj první odstavec jasně vypovídá, že jsi notně dezorientován v dané problematice, protože UPC Wi-free byla identická WiFi, která na routerech již běžela, pouze s jiným SSID a samozřejmě k žádnému rušení nemohlo a ani nedocházelo :D

ČTÚ pochopitelně koná, a nejenom kdysi vůči UPC, ale i třeba vůči Skylinku a dalším velkým hráčům. Přičemž fa UPC žádný příděl frekvencí nikdy neměla, jelikož byla kabelovým operátorem a tam není co přidělovat. Takže si dostuduj problematiku, ty věto holá (co ve svém analfabetismu neumí ani diakritiku) a do té doby akorát šoupej nohama :D

3
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 16. 07. 2024, 06:10:47 »
Skutečně pobaví, když někdo někoho poučuje, přičemž sám ani neumí psát s diakritikou a ten jeho text vypadá jak z pomocné školy.

Debata na téma UPC Wi-free byla i tady na webu a názory rozhodně nejsou jenom kladné (a tak nějak podobně se dají najít diskuze i na webech jiných na stejné téma): https://www.root.cz/zpravicky/vodafone-ukonci-sluzbu-upc-wi-free-hosting-e-mail-a-nektere-domeny/vlakno/1/

Služba UPC Wi-free samozřejmě vůbec nic neporušovala, protože pokud ano, tak by ČTÚ konal, stejně jako koná v mnoha jiných a banálnějších věcech. A jestli někdo žije ve svých bludech o jakési GL, tak to ať si vyřeší se svým ošetřujícím psychiatrem.

4
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 15. 07. 2024, 21:12:18 »
Jestli máš na mysli UPC Wi-free, tak to opravdu VF zrušil a důvodem byl hlavně enormní počet stížností, kdy si stěžovali nejenom klienti využívající tuto službu na její nespolehlivost, ale hlavně ti, kterým vadilo, že se na "jejich" modem jakoby připojuje někdo jiný. Prostě myšlenka dobrá, ale zcela nepoužitelná na poměry zdejšího Čecháčka.

A dál tam máš co, ty chytrolíne s botama od hnoje?

5
Sítě / Re:Datový tarif od O2 - zjištění IP
« kdy: 15. 07. 2024, 21:06:36 »
U O2 je možnost veřejné IPv4 pouze u paušálních tarifů, a to lze dokonce mít i dynamickou IPv4 bez příplatku, viz obr. níže. U předplacených karet bohužel smůla, tam je pouze neveřejná IPv4 za NAT.


6
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 13. 07. 2024, 12:42:39 »
Když Vodafone koupil UPC, tak se nezměnilo vůbec nic, technologie zůstala stejná, lidé zůstali stejní a dokonce se ani nezměnila cena pro koncáky. A pokud někomu hapruje modem, tak mu VF dá na svoje náklady jiný.
A poslední rok se Vodafone rozhodl síť modernizovat, takže na spoustě míst, kde dřív byla rychlost do cca 400 Mbps, tak dneska už je možné i 1000 Mbps. Kromě toho Vodafone - v případě odstávky pevného internetu - nabízí těm klientům, kteří u něho mají i mobilní tarif s daty, čerpat po dobu odstávky pevného netu ta data neomezeně přes mobil.

7
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 12. 07. 2024, 10:23:21 »
Kabelovky mají internet postavený na Docsis, aktuálně max. ve verzi 3.1, což neumožňuje přechod všech klientů z DVB-C/T na IPTV, protože by to ta síť nedala a lehla. A předělat kabelovku na Docsis 4.0, kde by s IPTV už problém nebyl, je úkol na léta a samozřejmě jde o ohromné investice.
Pokud jde o různé technologie, tak O2 nemá problém jak s optikou, tak s xDSL, tak s LTE, takže nebude mít problém ani s udržováním Docsis. Vodafone funguje úplně stejně. Nehledej problémy, kde nejsou.

Sloučení Vodafone a UPC jde jednoduše tak, že si zavoláš na zákaznickou linku a řekneš jim, aby to účtovali společně. Vůbec k tomu není potřeba něco rušit a být někde bez služeb, je to čistě administrativní věc. Co jsem se teď díval na svoje vyúčtování, tak je to přesně rok, kdy došla první sjednocená faktura.

8
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 11. 07. 2024, 13:57:35 »
Služby od Vodafone a od UPC už jsou běžně sloučeny na jeden doklad, ale je možné, že ještě ne úplně u všech zákazníků.

Každopádně fakturace nemá žádnou souvislost s technologií neboli pokud je nějaká kabelová síť postavená na koaxiálu s TV přes DVB-C/T a internet přes Docsis, tak to nejde změnit na nic jiného (jedině u všech zákazníků vyměnit ten koaxiál za optiku nebo UTP, ale to nedává ekonomicky vůbec smysl). Kromě toho O2 funguje tak, že se snaží ze všeho vydojit co se dá (ostatně sám píšeš o xDSL, kde to přesně tak je), takže úplně stejně to bude fungovat i v síti Nej.cz, kde to bude O2 ždímat do poslední kapky a zcela jistě se nepohrne do nějaké přestavby sítě a likvidace DVB-C/T, když z toho jdou nemalé prachy.

9
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 10. 07. 2024, 06:56:48 »
Vodafone taky provozuje IPTV a po převzetí UPC nedošlo v této kabelovce k zániku DVB-C/T, protože by to byl naprostý nesmysl ztratit statisíce platících klientů. A sázet na to, že se všichni s nadšením pohrnou do IPTV, samozřejmě nelze.
Kromě toho - pokud má operátor ke koncákům natahaný koaxiál, kde provozuje DVB-C/T a internet přes Docsis - tak plošnému přechodu na IPTV a vypnutí DVB-C/T by musela předcházet zásadní modernizace sítě na Docsis 4.0, aby se ten nápor na datový provoz ustál a celé to nekleklo. A to není technicky reálné ani v horizontu několika let.

10
Software / Re:Šifrování flashdisku pro Android a PC
« kdy: 10. 07. 2024, 06:42:07 »
A není smysluplnější ty data mezi mobilem a PC kopírovat jinak, než přes flashku? Nejlépe samozřejmě přímo přes USB, ale pochopitelně jsou i varianty sdílených složek a SFTP.

11
/dev/null / Re:vyhoření
« kdy: 01. 07. 2024, 22:33:57 »
Fiktivního kamaráda vynech, když je zcela jasné, že se jedná o tebe samotného. Dej si chvíli oraz a doufej, že načerpáš mnoho nových sil do další etapy života...

12
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 29. 06. 2024, 17:35:09 »
Switch by měl být už Gbps, ale třeba na to Netbox nějaký fígl má, jak ze 100 vyčarovat víc :D A že to roky nešlo, je otázkou proč a do jaké doby - on totiž Netbox i při modernizaci ze 100 Mbps na Gbps sám od sebe na toto stávající zákazníky obvykle neupozorňuje, prostě kdo platí 100 Mbps a nestěžuje si, tak ho Netbox nechává v klidu a jenom kasíruje. Až v momentě, kdy se někdo ozve nebo se z dané lokality zvýší počet výpovědí (třeba proto, že tam PODA nebo někdo jiný nabízí 1000/1000 za stejné peníze, co má Netbox 100 Mbps), tak se Netbox rozhoupe a hodí aspoň letáky do schránek, že už je dostupná i vyšší rychlost :P Celkově ta firma byla kdysi o řád výš, než konkurence (už jenom tím, že např. umožňovala v rámci své sítě přenos 100 Mbps všem nebo s možností nastavovat rychlost down/up), ale pohlcením od Nej.cz to šlo do kopru a u O2 si nedělám iluze, že se něco změní k lepšímu (spíš se akorát zdraží, holt akvizici ze strany PPF musí někdo zaplatit).

13
Odkladiště / Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« kdy: 29. 06. 2024, 13:08:09 »
Myslím, že O2 má jen zákazníky nej.cz. Cetin dostal infrastrukturu nej.cz. Já mám netbox, co ho koupil nej. No doposud šlo po metalice jen 100/100, teď nově jde i 500/500. Přijel technik a připojil místo dvou párů všechny čtyři. Prý by to mělo jet i 1000/1000, ale těch hodnot to nedosahuje a lidi si pak stěžují, tak to v mé lokalitě nenabízí.
Na tom žádnou zásluhu ještě O2 (PPF) nemá, protože v případě Netboxu a rychlosti max. 100/100 není až tak problém v kabelu, ale hlavně ve switch`s, které jsou jenom 100 Mbps. A tam, kde už Netbox modernizoval na Gbps, tak tu rychlost i nabízel koncákům.

14
Sítě / Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« kdy: 28. 06. 2024, 22:58:10 »
Zakladatel vlakna by si mal uvedomit, ze ziadny ISP nebude len tak pre niekoho modre oci pripajat do svojej siete jeho zariadenie, ktore je bohvie akeho typu a bohvie ako nakonfigurovane. ISP potrebuje vo svojich zariadeniach mat urcity poriadok, nikto nechce mat milion zakaznikov a 100 000 roznych zariadeni lebo kazdy ferko mrkvicka z hornej dolnej si tam chce pichnut svoj 10+ rocny koncak.

Za druhe, priemerna cena elektriny je 3,5Kc/kWh, nie ~11 (vid: https://www.kalkulator.cz/cena-za-1-kwh-elektriny, a https://www.kalkulator.cz/elektrina), takze nech si zakladatel vlakna zmeni dodavatela na niekoho normalnejsie z toho uzernika co ma teraz. Len tak mimochodom, potom tie naklady pri 175kWh rocne vychadzaju na 612,5Kc, nie 2000! (ako lahko sa da ohybat realita ked chceme aby to vyzeralo ze je to bezne, vsak  ;) )

Do jisté míry máte pravdu, ale........ Pokud si konkrétně třeba Vodafone účtuje pronájem modemu, tak za tu cenu by měl dodat funkční zařízení. Co jsem slyšel tak ten jeho krám není schopen ani IPV6 prefix delegovat na další router. A o co horší Vodafone to ani údajně v rámci reklamace zařízení neřeší. To je jako by můj Turris nebyl schopen rozdělit prefix/48 na další routery. Takže ano proč mít v síti 100 000 jiných modemů, ale když něco reklamuji, tak to prosím do 30 dnů, řešte, důvod k reklamaci nemusí přece být jen spálený zdroj, ale i software chyba.
Vodafone má v kabelovce ve standardu neveřejnou IPv4, plus IPv6. A na přání klienta a bez příplatku umí přepnout na veřejnou IPv4 a tunel IPv6. A jelikož je v případě veřejné IPv4 de facto IPv6 k lejnu, tak o čem je vlastně řeč? O těch pár fans, co si žijí svým vlastním světem IPv6 a mají pocit, že to je i pro ostatní alfou a omegou, byť na to naprostá většina userů zvysoka kálí? :P

15
Sítě / Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« kdy: 28. 06. 2024, 09:38:43 »
Pokud by tazateli stačila jeho stávající rychlost (max. 500 Mbps), pak mu Vodafone nedá modem Station, ale Compal.

Stran: [1] 2 3 ... 40