Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - DeTee

Stran: [1]
1
Díky všem za pomoc, vše je již funkční. Stačilo znova restartovat jak tiskárnu, tak router a tiskárna se objevila i v rozhraní routeru.

2
Ten "školský" ajťák kterého chcete měnit to možná dělá za peníze za které by normální ajťák ani nevstal z postele, potom to tak vypadá.

Já nenavrhuji vyměnit ajťáka, ale začít tím že se někdo podívá na to jaký je na ajťáka rozpočet. Třeba se nakonec ukáže že to dělá za ty prachy luxusně.

Ajťák je zaměstnancem firmy, která si předpokládám účtuje nějakou standardní cenu. Jak jej firma platí, už škola neovlivní. Pokud bychom měli řešit rozpočet na ajťáka, pak bychom museli řešit rozpočet školy potažmo rozpočet, který jde do školství obecně. Aniž bych se chtěl chvástat, tak proti tomu co jsme měli, je to luxusní teď, za možná nějakou odměnu v rámci běžné mzdy, i když se ještě musí dořešit některé problémy.

Napis mesto a treba se najde nekdo, kdo by se na hodinu stavil. Dost mozna pak uz toho predchoziho ajtaka nebudete potrebovat.

Poté co jsem strávil 2 týdny svého volného času mapováním stávající sítě, návrhem řešení, výběrem vhodných zařízení, updatováním firmwarů, konfigurací, seznamováním se s novou technologií, běháním od sklepa po půdu a hledáním vhodných umístění pro AP a ověřováním (ne)funkčnosti, čelení roztrpčených kolegů, kteří si nepřečtou zřetelně umístěnou zprávu o zkušebním provozu s upozorněním na možnou nefunkčnost a s žádostí o trpělivost, tak si s veškerou úctou opravdu nepozvu "někoho na hodinku". To mi prosím raději doporučte nějaké vhodné zdroje, kde bych si mohl doplnit znalosti. Předem děkuji.

3
Děkuji za rady. Po změně IP adresy routeru se upravil i rozsah těch přidělovaných. Tisk funguje, nicméně se mi tiskárna nezobrazuje v seznamu zařízení v rozhraní routeru, abych ji mohl rezervovat onu IP.

Dnes mám čas se trochu rozepsat o té mé nastalé situaci pro pana @Miroslav Šilhavý:
Právě tragédie v podobě externího ajťáka, který by to tady měl spravovat mě dovedla k tomu, že jsem začal jednat na vlastní pěst. Posuďte sami:
1) Škola je připojena gigabitovou optikou, ale přes router se 100Mb porty, včetně 100Mb switche po cestě o které raději ani nemluvím.
2) Během x-let nebyl schopen zajistit funkční pokrytí wi-fi v budově. (Ty nejprachobyčejněší routry, které bych si nepořídil ani domů, pohozené pod stolem, hromada repeatrů, někde zřetězené, jinde sice připojené kabelem, ale s viditelně ulomeným kabelem)
3) Po otevření školy bylo potřeba rychle a levně vyřešit konektivitu. Pan ajťák konečně přišel s řešením AP Ubiquity, ale cena za jeden AP byla o skoro 1000,-Kč více, než se dá běžně koupit.

Vedení je v tomto bezradné, takže s nějakými znalostmi a trochou odvahy jsem se do toho pustil sám. Síťování jsem zatím řešil jen v rámci domácnosti a nikdy jsem nepotřeboval pokládat dotaz v diskuzním fóru. Pokud tedy řešíte mou (ne)erudovanost, jak byste tedy nazvali toho diletanta, který si nechává platit za to, že by to měl dělat erudovaně?!

4
Školství... potřebujete to rozvádět?   ::)

5
Děkuji za odpověď. V podstatě jste mi potvrdil, co jsem tak nějak tušil. Problém je, že nemám přístup do nastavení tiskárny, která má nastavenu IP 10.0.0.50. DHCP nastavuje adresy 192.168.50.x

6
Zdravím,
vyměnili jsme v práci router a přestala nám fungovat tiskárna s pevnou IP. Vůbec není viditelná v síti. Může mi prosím někdo poradit. Díky.

Stran: [1]