Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - by_cx

Stran: [1] 2 3 ... 17
1
Hardware / Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« kdy: 24. 03. 2023, 15:16:11 »
hm, mam 15 UBNT kamer. 0 problemu.
opakuju 0.

 citujes stari, ktere odpovida firmware 4.3. ale ja mam na kamerach 4.57.36 (updatoval jsem to , takze s tou verzi neprisly).

Nevim, jestli pod NVR myslis ten skutecnej hw nvr nebo controller Cloud key G2+, kterej ja mam jako hardware a jako failover mam jeho virtual appliance, ktera je k beznemu stazeni. Je zadarmo a tudiz nemusis nic kupovat.

Pokud trvas na uploadovat firmware primo skrz individualni www kazde kamery (bez controlleru), nevim, jeslti to jde.
ale je to nesmysl, je pouzivat takhle.

Predpokladam, ze uz je to nepodstatna diskuse.

Já to zopakuju ještě jednou, protože si nepochopil, že jsem se neptal, jak to všem funguje. Potřeboval jsem kameru se standalone režimem. Tahle ho nabízela. Ve standalone režimu nefunguje IR přísvit. Poslední firmware na webu výrobce je z roku 2020. Jejich NVR používat nebudu, protože nechci mít jakákoli data z kamer v cloudu.

2
Hardware / Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« kdy: 24. 03. 2023, 11:35:37 »
Tak to nevim kdy si UBNT zkosel, ale je to presne naopak jak pises. Funguje to naprosto perfektne, updaty FW a Unifi Protect jednou pravidelne a Samotne kamery jak kvalita tak obraz a funkce jsou za svoji cenu naprosto vynikajici. Protect take. Celkove Unifi Protect ekosystem je perfektni. Aplikace do mobilu je take spickova. Unifi NVR stoji bez disku par supu. Neni problem integrovat x let stare kamery. Za me neprekonatelne nejlepsi video system na trhu, jak to jednoduchosti spravy, tak funkcnosti a pomerem cena vykon.

Zkouším ho už dva roky a je to pořád přesně tak jak píšu. UVC G4 Pro, poslední update 2020-09-25. Ten bug se projevuje ve standalone režimu, nemám k tomu jejich NVR, se kterým to funguje. Tak nějak nechci obraz z kamer kolem domu posílat do jejich cloudu, resp. do jakýhokoli cloudu.

3
Hardware / Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« kdy: 21. 03. 2023, 12:29:14 »
Kupoval jsem několik kamer od HikVision, EZViz, UBNT a všechno to jsou nějakým způsobem šunty. HikVision má hroznou appku a nedostává updaty, EZViz má výbornou appku, ale nemají jediný model s POE a UBNT má výborný obraz i webové rozhraní, ale bez UniFi NVR nefunguje IR přisvětlování a s updaty to vzdali už před lety. Nakonec jsem to vzal z druhé strany a hledal kameru, která funguje dobře v HomeAssistantu a skončil jsem u Amcrest. U nás se dá koupit z Amazonu, ale jedna vychází na 2.5k včetně daní a poštovného.

https://www.amazon.com/Amcrest-3840x2160-NightVision-Weatherproof-IP8M-2496EW-28MM/dp/B07C7W91YR/ref=sr_1_5?keywords=Amcrest&qid=1675678654&sr=8-5&th=1

Firmware má z ledna letošního roku, webové rozhraní je ucházející, nevyžaduje cloud ani účet a mobilní appka funguje i bez něj. V HA funguje výborně, stačí nastavit IP adresu kamery. Je celá z kovu, má slot na SD kartu a umí nahrávat i na SFTP/FTP nebo NFS. Velmi dobře funguje detekce pohybu. Nevýhodou je trochu horší kvalita obrazu, ale není to nic dramatického.

4
Sítě / Re:OpenWrt nebo pfSense?
« kdy: 17. 03. 2023, 14:18:47 »
Asi bych si zkusil nahodit pfsense do VMka a proklikal si ho. Míval jsem pfSense před lety v jedné firmě, kde ho šéf z nějakého důvodu vyžadoval. Dobře se mi s tím rozhraním nepracovalo, ale fungovalo to. Už to je ale 10 let, takže se ledasco mohlo změnit. S OpenWRT mám čerstvou zkušenost a i když LuCI chybí určitá elegance, tak jsem v něm naklikal všechno co jsem potřeboval a ani to moc nebolelo.

5
Když se mrkneš i na zbytek mého textu, tak tam nic takového netvrdím.

6
Pomohlo by nechat tohle téma zobrazit aspoň na homepage mezi ostatními příspěvky z fóra. Tahle sekce se tam ale neobjevuje a pak to z venku vypadá, že to nikdo neřeší.

7
Dneska je Root skoro nepoužitelný, občas dostanu i pětistovku. Trvá to už týdny a hádám, že se to řeší operativně vysypáním cache včetně našich sessions.

Problémy hlásil už někdo v listopadu, bez reakce: https://forum.root.cz/index.php?topic=26973.0

8
Pracoval jsem se třemi indy. Jeden byl přesně takový jakého popisuješ. Byla to neskutečně toxická osoba, ale vybudoval si nějaký vliv a bylo obtížné se ho zbavit. Když začal psát nadřízeným, že svou práci dělají špatně (takhle doslova), tak už to bylo jednoduché. Pak jsme měli vývojářku, která byla super a zapadla mezi nás úplně v pohodě. Třetí byl tech lead. Všechna technická řešení musela jít přes něj, byl to mikromanager s obsesí pro JavaScript a AWS. Odešel sám. Prý už u nás neměl co dělat. Od té doby bylo v té korporaci docela dobře, než se nám zhroutil energetický trh a po roce byl projekt zaříznut včetně většiny týmu.

9
Server / Re:Jednoduchý cloud pro deploy webové aplikace?
« kdy: 20. 02. 2023, 19:12:29 »
U VPS za 1/4 ze 300 Kč se musíte ptát na věci jako jak častý je výpadek, řeší podpora nefunkčnost hned nebo až za X hodin/dní, atd. Protože cena je možné vodítko, jak na tu službu kašlou.

To je ale špatná otázka. Je jedno kolik služba stojí, vždycky se musíš ptát "Co udělám, když server nepojede?". V době Azure, AWS, DigitalOcean, Vultr, ... je vcelku snadné najít za pár $ prostor, kde to poběží dál. Pořídit si VPS a pak čekat na podporu až pošle stejný email jako tisícovkám uživatelů přes tebou, fakt není cesta a je jedno kde to VPSko bude. Hodiny dlouhé ignorování zvládá v pohodě i AWS. Zažil jsem reakci po několika dnech i u účtů, na kterých byla placená podpora.

10
- vadí mi, že chybí řada F-kláves napřímo a nutno zadávat s přepínačem (je to zvyk, pokud budet epoužívat jenom tuhle, tak to problém asi nebude)

Zkus Fn+ESC, na mé MX Keys to přepíná multimediální klávesy a F klávesy.

11
Hardware / Re:Jaký disk pro systém NAS OMV
« kdy: 08. 02. 2023, 14:32:57 »
Wear Leveling mají dneska snad všechna SSD. Ta s QLC čipy by bez něj chcípla v řádu dnů.

12
Software / Re:Domácí wiki - zkušenosti
« kdy: 03. 02. 2023, 16:46:18 »
Já používám LogSeq a jsem docela spokojený. Je multiplatformní, nepotřebuje cloud, ale je schopen na něm fungovat.

https://logseq.com/

13
Server / Re:Dvě verze PHP v rámci jednoho serveru
« kdy: 31. 01. 2023, 17:09:29 »
ktory ich pusti obidve na porte 80/443 a teda jedna verzia ti len zaloguje obsadene porty a nenastartuje

PHP snad nikdy nemělo integrovaný HTTP server pro produkci. Byly tu jen lepší a horší způsoby, jak ho připojit k Nginxu, Apachi nebo k jinému web serveru. Ty webservery samozřejmě více verzí PHP umí a PHP může být nainstalováno ve více verzích na jednom systému. Druhou věcí ale je, že balíčkovací systém to mrskne do /etc/php a podobných cest, ostatní balíčky s tím počítají a tím se nám cesta k více verzím uzavře.

Osobně bych doporučil použít Docker, ale pokud to není možné, tak vždycky jde stáhnout zdroják PHP a sestavit si ho. Třeba i do vlastního RPM balíčku a obalit to nějakou CI pipeline, ať se člověk nepachtí s aktualizacema ručně.

14
Studium a uplatnění / Re:Obtížnost studia na FIT VUT
« kdy: 30. 01. 2023, 16:36:01 »
On na tu školu nebude vzpomínat proto, že dopoledne seděl na přednáškách a odpoledne pročítal skripta. Na korekci chování je v tento moment už trochu pozdě :-)

15
Hardware / Re:Laptop Framework DIY - zkušenosti
« kdy: 27. 01. 2023, 22:17:57 »
Typicky jsou to pokuty… a k jejich vymahani muzou vyuzit exekuci na evropske ucty firmy nebo diky bilateralnim smlouvam s US nebo s Taiwanem exekuci v zahranici…

To jsem netušil, díky za odpověď.

Stran: [1] 2 3 ... 17