Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - NCC1701E

Stran: [1]
1
Windows a jiné systémy / Re:Mini-posix knihovna s Win32 API
« kdy: 21. 12. 2020, 22:16:54 »
Jen mě tak napadlo. Co si takovou knihovnu vyrobit právě pomocí mingw? Pro těch "pár" funkcí by to nemuselo trvat dlouho.

2
Windows a jiné systémy / Re:Mini-posix knihovna s Win32 API
« kdy: 19. 12. 2020, 13:08:22 »
Nevím proč je zavržené právě mingw-win64 pod linuxem, protože to je podle mne nejjednodušší cesta. Pracovně vyrábím aplikace, které musí fungovat v linuxu, pod windows a OSX. Právě díky mingw můžu pod linuxem jedním make/cmake vyrobit najednou binárky pro linux i windows. Jediné co mě rozčiluje je OSX, protože na to musím myslet zvlášť.

3
Vývoj / Re:Vývoj ve Windows: sériový port přes SSH
« kdy: 25. 11. 2020, 19:15:39 »
A co použít com0com a ssh jen pro vytvoření toho tcp tunelu?

4
Vývoj / Re:Pár otázok na C++
« kdy: 21. 11. 2020, 16:04:46 »
Co otevřít ten stream v binárním režimu místo textového?

5
Návštěva psychiatra nemusí být pro bezpečnostní prověrku problém. Naopak lhaní v bezpečnostním dotazníku šance na její získání výrazně zhorší. NBU má dost dalších možností, jak si potřebné informace zjistit.

6
Vývoj / Re:WASM a nahrazení JS
« kdy: 27. 05. 2020, 15:11:17 »
To není pravda. Z WASM lze volat javascript, takže není problém manipulovat s libovolnou částí stránky a používat nativní API prohlížeče (například nativní crypto).
Děkuji za potvrzení toho, co jsem napsal. Příště bych doporučil přečíst si, na co odpovídáte.

WASM v současné době neumožňuje přímý přístup k DOMu a API prohlížeče, takže jím JavaScript nahradit nejde. Dnes nelze napsat React ve WASM bez JavaScriptu, protože React především manipuluje s DOMem.

Samozřejmě se plánuje, že WASM v budoucnosti bude mít přístup ke stejným API, jako má JavaScript, ale k tomu je ještě dlouhá cesta.

Ehm. Odpovídal jsem na tuto větu: V současné době neumí WASM komunikovat s DOMem a jinými API prohlížeče, takže by to nešlo. WASM je teď jen úplně základní VM. Dneska se dá použít asi jen pro urychlení nějakých výpočtů.

Není tam napsáno nic o přímém přístupu, ale jen že to nejde. Já jsem napsal, že to jde (pomocí volání javascriptu). Mohl bych citovat matku Forresta Gumpa, ale bylo by to zbytečné. Stejně jako fakt, že už jsem s využitím QML a WASM několik takových aplikací napsal. Ale možná se mi to jen zdálo, protože to nejde.  8)

7
Vývoj / Re:WASM a nahrazení JS
« kdy: 26. 05. 2020, 23:12:32 »
V současné době neumí WASM komunikovat s DOMem a jinými API prohlížeče, takže by to nešlo. WASM je teď jen úplně základní VM. Dneska se dá použít asi jen pro urychlení nějakých výpočtů.

To není pravda. Z WASM lze volat javascript, takže není problém manipulovat s libovolnou částí stránky a používat nativní API prohlížeče (například nativní crypto). Potíž bývá častěji v tom, že kód kompilovaný do WASM je synchronní, kdežto velká část JS API je asynchronní, takže se to špatně kombinuje (ale lze to).

Například QT lze zkompilovat do WASM a pak provozovat v prohlížeči (jak widgety, tak qml).
Výhodou je velmi snadný a rychlý vývoj (nesrovnatelné s běžnými webovými aplikacemi)
Nevýhodou je velká aplikace (i nejmenší QT aplikace bude mít přes 30MiB), což znamená, že je to nepoužitelné na mobilu (IOS například tak velkou aplikaci nezvládne, Android se skřípěním zubů ano).
Navíc na mobilu nefunguje SW klávesnice a nevím, jestli v dnes vydaném QT 5.15 už funguje integrovaná QT-VirtualKeyboard

Takže nelze jednoznačně odpovědět.
Pro desktopový prohlížeč ano, pro mobil ne.

Stran: [1]