Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - rmrf

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Studium a uplatnění / Re:Navýšení nabídky
« kdy: 23. 06. 2024, 18:48:29 »
Já nevím, co tady pořád řešíš. Pokud jsi chtěl X, měl sis říct X+něco. To je základ smlouvání. Oni nabídou míň, než jsi chtěl a někde mezi se sejdete. Nebo taky ne. Ale jestli na tu jejich nabídku přistpupíš, si musíš stejně rozhodnout sám.

2
Odkladiště / Re:Crypto scam - co s ním?
« kdy: 20. 06. 2024, 15:14:15 »
ale dá se tam někde nastavit, aby mi mohl psát jen člověk, kterému to explicitně povolím, a pro ostatní (včetně těch, co neznám) to vypadalo, že žádný whatsapp nepoužívám? Nebo aspoň aby mi prostě nic nepřišlo.

Teda co já vím, tak se tam dá nastavit jen, kdo má vidět informace o tom, jestli jsi online a kdy jsi byl naposled, kdo má vidět profilovou fotku a profilové informace, kdo uvidí tvůj stav, kdo tě může přidávat do skupin a jestli ti budou zvonit hovory od neznámých čísel.

Což patrně celkem stačí k tomu, aby tě nikdo neotravoval, pokud nemáš profláklé číslo. Pokud ho profláklé máš, tak je to patrně horší. Mám dvě čísla a WhatsApp mám na tom, které má jen pár lidí, takže za mě dobrý...

3
Sítě / Re:Možné zneužití veřejné IP adresy?
« kdy: 08. 06. 2024, 18:22:32 »
Soryjako, ale ty jsi jim předal při odchodu počítače, na kterých byly klíče/hesla ke tvým soukromým systémům a na těch systémech jsi ty klíče/hesla nezměnil?

Nahoře píšu, že ne. Pc jsem vratil s původním os. Ale když jsem tam měl pracovně linux , tak byl ten pc celou dobu buď v kanclu a nebo doma. Disk šifrovaný nebyl - požadavek na to nedostal.

A čirou náhodou se v práci neprovádělo nějaké automatické zálohování počítačů? Že by se pak do toho tvého počítače ani nemusel nikdo nabourávat napřímo někdy o polední pauze nebo v noci za svitu baterky?

4
Sítě / Re:Možné zneužití veřejné IP adresy?
« kdy: 08. 06. 2024, 08:40:59 »
Soryjako, ale ty jsi jim předal při odchodu počítače, na kterých byly klíče/hesla ke tvým soukromým systémům a na těch systémech jsi ty klíče/hesla nezměnil?

5
Sítě / Re:Možné zneužití veřejné ip adresy?
« kdy: 07. 06. 2024, 10:06:30 »
Jestliže hoši z bývalé práce naběhli k tobě domů předtím, než to s tebou začala řešit Policie, tak to jsou podle mě amatéři. Na to snad přímo pamatuje trestní zákoník, nejspíš § 366. Taky bych řekl, že to znamená, že oni žádné relevantní důkazy nemají. Mají jenom podezření, které si mohli klidně vybájit. Oni patrně chtějí po Policii, aby to za ně vyřešila. A je otázka, jak bylo podáni TO a jak to Policie pojme.

7
Distribuce / Re:Rsyslog nad Debianem 12 uvnitř Dockeru
« kdy: 14. 05. 2024, 09:44:06 »
mam dojem (aktualne sem to neoveroval), ze pri plnohodnotne instalaci debianu 12 se rsyslog naistaluje i s init skriptem.
Nenainstaluje

8
Distribuce / Re:Rsyslog nad Debianem 12 uvnitř Dockeru
« kdy: 14. 05. 2024, 07:40:51 »
V takovém případě musíš zjistit, jaký je v tom tvém Debianu použit init a tomu pak musíš říct, aby rsyslogd při startu spouštěl.
Ale vypadá to, jak už jsem psal, že standardní rsyslogd v Debianu už v sobě má zakomponováno spouštění pouze pomocí systemd.

9
Distribuce / Re:Rsyslog nad Debianem 12 uvnitř Dockeru
« kdy: 14. 05. 2024, 00:01:25 »
Mam cisty obraz debianu 11. Udelam apt update a pak apt install rsyslog. Nasledne pri volani service --status-all vidim rsyslog jako dostupnou sluzbu. To stejne udelam na debianu 12 a rsyslog ve vypisu service --status-all nevidim. Pritom nainstalovany je (existuje /sbin/rsyslogd). Pokud nainstaluju treba postfix, pak ho na debianu 11 i 12 vidim mezi dostupnymi sluzbami.

Nic vic v tom neni.

Ptam se, jestli nevite, proc rsyslog na debianu 12 neni pri vypisu sluzeb videt.

No jestli to není tím, že standardní debian používá ke spouštění služeb systemd. Když dáš systemctl status rsyslog.service, tak pravděpodobně uvidíš, že rsyslog běží.

10
Díky, zkusím ten Veracrypt.

A dovoluje bezpečnostní politika firmy instalaci softvéru uživateli?

11

A ještě tomu zaměstnanci zajišťuje a platí pracovní prostředí, benefity, dovolenou, odstupné, atp. Zatímco nasmlouvané OSVČ proplatí fakturu a dál se nestará.

12
Správně bychom měli vidět, kolik je z naší mzdy odvedeno na daních

O tohle se snažila superhrubá mzda. Bohužel ti nahoře usoudili, že bude (pro ně) výhodnější ji zase zrušit, místo aby zajistili jednoznačnou čitelnost toho, kolik zaměstnanci ve skutečnosti platí na daních a odvodech.

13
Nechce se mi věřit, že by si člověk, co dokáže za vlastní práci fakturovat skoro 5 mega za rok, nedokázal dopředu odhadnout, kolik bude platit na daních a odvodech.

14
Sítě / Re:Doporučte Wi-Fi router pro OpenWrt
« kdy: 15. 04. 2024, 13:56:50 »
Ano, da se a celkem snadno. Na odkazu co jsem posilal je navod.

Díky.

Já jsem ten návod četl. Ale mátlo mě to, že se tam píše o SSH, které jsem v originálním firmwaru neočekával. Tak jsem se radši zeptal.

15
Server / Re:Vlastní veřejný DNS server pro jednu IP
« kdy: 14. 04. 2024, 18:43:50 »
Pes je zakopany niekde v tom, ze moj resolver mu ma povedt aby prekladal nejakamojavymyslenadomena.xyz na IP 87.65.43.21 a on mu to nepovie hmm.

Odpověď na otázku, jak to vyřešit, jsi dostal už tady:

Unbound (asi) podporuje to, co Bind (tam to používám já), a to views, viz https://jpmens.net/2016/12/20/unbound-supports-views-for-local-data/

Tady máš ještě jeden odkaz.

https://unbound.docs.nlnetlabs.nl/en/latest/topics/filtering/tags-views.html

Můžeš to samozřejmě vyřešit obdobně třeba v bindu, nicméně celé toto řešení s DNS serverem pro kámoše mi nepřipadá jako příliš šťastné.

Stran: [1] 2 3 ... 5