Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - regnarg

Stran: [1] 2
1
4GB

2
Prodám telefon Sony Xperia 10 Plus (dual sim, I4213), kupovaný před cca 2 měsíci jako použitý u MP.cz, tedy zbývají 4 měsíce záruky. Drobné škrábance na zadním krytu, snížená kapacita baterie (cca 75% výrobní kapacity - 2230 mAh z původních 3000 mAh). Nová baterie se dá koupit za 230 Kč, případně 650 Kč včetně výměny. Jinak v dobrém stavu, displej bez vad, nalepené ochranné sklo + přidám průhledný TPU obal.

Telefon má odemčený bootloader, tedy je možné nainstalovat alternativní ROM a OS. Důsledkem toho je omezení při přehrávání DRM chráněného obsahu (např. Netflix nebude hrát v HD), ale jinak to nemá na většinu použití žádný vliv. K telefonu je licence na Sailfish OS v hodnotě 1000Kč (s podporou běhu Android aplikací), můžu ho dodat s nainstalovaným Sailfishem, případně originálním Androidem.

Cena 3000 Kč, příp. dohoda.

Osobní předání - Praha, I.P.Pavlova, příp. Zásilkovna.

3
Tohle se dá řešit přes zprostředkovatelské firmy - člověk je formálně zaměstatný u firmy ve vlastní zemi, přes kterou mu zahraniční subjekt vyplácí peníze. Dělá to třeba https://www.letsdeel.com/ Samozřejmě si z toho vezmou nějakou provizi. Kamarádka takhle pracuje z ČR pro americkou firmu, formálně je zaměstnancem české pobočky Deelu podle českého právního řádu, se všemi výhodami, co z toho plynou (nemocenská atp.).

4
Odkladiště / Re:Chytrá domácnost - jak na to?
« kdy: 28. 09. 2021, 12:31:51 »
Tohle mě zaujalo. Odemykání dveří je jedna z fakt praktických věcí, kterou bych do domácí automatizace chtěl přidat, ale ať jsem hledal, jak jsem hledal, nenašel jsem žádný vhodný zámek. Řešení kolem pěti, šesti tisíc nějaká jsou, ale to mi přijde teda fakt dost za věc, která jenom otočí klíčem...

No ono to neotáčí klíčem, funguje to o něco chytřeji. V prvé řadě je to samozamykací zámek - tedy kdykoli zabouchnete dveře, je zamčeno. Pokud chce člověk otevřít zevnitř, jde to vždycky jen zmáčknutím kliky, i v zamčeném stavu. To je skvělé z hlediska požární bezpečnosti. Zvenku je taky klika, která normálně při zmáčknutí nic nedělá. Ale pokud je k zámku připojeno 12V, klika se mechanicky propojí s odmykacím mechanismem a chová se stejně jako ta vnitřní (tedy zmáčnkutím kliky se zároveň odemkne a otevře). Navíc pootočením klíče (podobně jako u dveří na kouli) se dá odemknout vždycky, i když nejde elektřina. A zámek nemůže zůstat v žádném zaseklém stavu, kdy by nešel otevřít. Je to o dost praktičtější než elektromotorické točení klíčem. A protože je tam jen elektromagnet a žádné motorky, je to i robustnější.

Můžeš se pls trochu rozepsat, jak to máš udělané ty? Jak do toho zámku dostáváš elektřinu? Protáhnout drát vnitřkem dvěří, vystrčit někde na straně pantů a doufat, že se to moc rychle neukroutí? Nebo je na to nějaká spešl vychytávka, nějaký pant, přes který jde proud protlačít?

Záleží, jak moc chceš řešit estetiku. Já mám vedený drát po vnitřní straně dveří po povrchu přilepený lepící páskou. Trochu čistší řešení by byla malá elektrikářská lišta. Případně by to možná šlo zafrézovat do dveří po obvodu, ale záleží na přesné konstrukci. Každopádně je to třeba dostat na stranu s panty. Tam mám jen kus drátu volně ve vzduchu, není nijak zvlášť namáhaný, když se mu nechá správné množství vůle. "'Čisté" řešení je pancéřová průchodka, např: https://www.zbozi.cz/vyrobek/assa-abloy-pruchodka-kabelova-povrchova/

Taky u toho Erbi úplně nerozumím tomu popisu, jak přesně která varianta funguje. Jde mi o to, že mám dveře do vnitřního dvora, kam přes den často chodím, takže potřebuju systém klika-klika, který bude pořád odemčený, zamkne se jenom na noc a při odchodu a při příchodu se odemkne. Určitě musí být možnost dveře nezávisle odemčít i zamčít normálně klíčem. Má to Erbi něco, co takhle umí fungovat? Z jejich popisu to neumím rozklíčovat :)

Viz výše. Pokud to chceš přepnout do trvale odemčeného režimu, musíš trvale připnout těch 12V. Např. tak, že si z vnitřní strany dveří dáš obyčený vypínač jako ke světlu, který to připojí natvrdo, přemostí relé. Čistě mechanicky se to nedá dostat to trvale odemčeného stavu, protože je to samozamykací zámek - při zavření dveří se mechanicky sám zamkne. Ale dokud je připojeno 12V, dá se odemknout vnější klikou.

5
Odkladiště / Re:Chytrá domácnost - jak na to?
« kdy: 20. 09. 2021, 10:26:23 »
Přístup na čip: jednoduchá rfid čtečka z Číny (https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=rfid+reader+pn532&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=rfid+reader&_sop=15). Přípojí se přes UART k raspi / arduinu / čemukoliv. Dá se s tím bavit třeba přes libnfc.

Na dveře elektromechanické zámky, dobré dělá např. Erbi (https://www.erbi.cz/cs/produkty/samozamykaci-zamky/samozamykaci-zamky-elektromechanicke). Úžasné je, že je to úplně "hloupé" zařízení: pustíte do toho 12V a odblokuje se. Tedy raspi + čínský relé modul + libovolná vlastní logika. Obojí máme doma tak dva roky bez jediného problému.

6
Trochu sofistikovanější, ale na můj vkus zbytečně komplikované řešení pro automatizovanou instalaci je Opsi (https://www.opsi.org/)

7
Na instalaci jsem si napsal vlastní řešení: https://codeberg.org/regnarg/deploy-win10-from-linux - ve spolupráci s jednoduchým netbootovaným Debianem, který pustí instalaci a provede základní konfiguraci, např. nainstaluje OpenSSH server a nakonfiguruje SSH klíče. Na správu konfigurace a deployment SW pak používám Ansible s Windows SSH targetem.

8
To, že jedna společnost má absolutní kontrolu a poslední slovo nad tím, jaký software si smíte nainstalovat, by měl být dostatečný a definitivní důvod, proč nikdy o koupi iPhonu ani nezačít uvažovat. Tohle překonává i leckteré dystopické sci-fi romány.

9
Termux + cron + rsync.

10
Gemini taky prodáno.

11
Tablet prodán.

12
Ahoj,

nabízím:

 *  Gemini PDA 4G (https://www.www3.planetcom.co.uk/gemini-pda) -- android telefon s hardwarovou klávesnicí (clamshell design - inspirován starými Psiony). Běží tam Android 8.1, jde na tom rozběhat i Linux (případně dualboot), ale rozhodně není ve stavu pro každodenní použití. Verze s LTE, české rozložení klávesnice. Cena 6000 Kč nebo nabídněte. Stav: plně funkční, kosmetické závady (trochu odřený). Fotky: https://www.sbazar.cz/regnarg/detail/128803641-planet-gemini-pda-4g-telefon-s-klavesnici

  * Třináctipalcový android tablet Hannspree Hannspad SN14T72 (HSG1307). Specifikace:

Model: SN14T72 (HSG1307)
Displej 13.3" full HD (1920x1080)
miniHDMI konektor pro externí monitor
USB OTG
Interní paměť: 16GB (cca 14GB využitelných), microSD slot
RAM: 2GB
CPU: RK3188 Cortex A9 Quad core 1.6GHz
Wi-Fi: 802.11n
Baterie: 8000 mAh

Běží na tom android 4.4.4 a novější update jsem nesehnal (přestože mi někdo tvrdil, že na stejném modelu má 5.1), takže to asi není moc na plnohodnotné každodenní používání. Viděl bych spíš použití jako nějaké jednoúčelové zařízení - inormační displej, kiosek, "digitální fotorámeček", "síťový monitor" (přes VNC atp.)...

Fotky: https://www.sbazar.cz/regnarg/detail/128790441-13-android-tablet-hannspree-hannspad

Cena 3000 Kč nebo nabídněte.

13
Windows a jiné systémy / Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« kdy: 02. 07. 2020, 16:58:19 »
Celkem dobře funguje TigerVNC server. Umí běžet jako systémová služba, umí převzít kontrolu nad uživatelským desktopem, má spoustu možností konfigurace. Akorát poslední stable verze má na win nějaký bug, takže je potřeba vzít nightly build.

14
Celkově doporučuji pročíst iw --help (v manpage toho moc není).

15
Možná ještě před ibss join bude třeba nahodit (ip l set wlan5 up)? Nebo až potom? Nemám po ruce ibss síť na vyzkoušení...

Stran: [1] 2