Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vantomas

Stran: [1] 2
1
Sítě / Re:Jak reklamovat připojení k internetu?
« kdy: 10. 11. 2021, 20:35:19 »
Jak je řešeno WAN na routeru? Je tam rovnou IP nebo nějaké PPPOE? Je VPN server v Česku nebo v zahraničí? Kde byly ty méně známé testy rychlosti? Co říká traceroute na služby, kde to jde v pohodě a kde to jde špatně?

2
Je smutné že tento thread má 47 příspěvků a jenom 4 jsou od původního tazatele  :-\
a odpověď řešící dotaz žádná ...

Přesně tak. Pan Jirsák spouští flamewar absolutně všude s kadencí ruského trolla.

3
Hardware / Re:iPad Pro a externy monitor
« kdy: 29. 04. 2021, 18:51:30 »
Nefunguje to nijak systémově a univerzálně. Musí být podpora v aplikaci pro externí monitor, třeba Keynote na externím ukazuje celý slidy, ale na iPadu slide+poznámky. iMovie na externím ukazuje výsledný video, na iPadu ovládání.

4
Sítě / Re:konfigurace rstp a vlan
« kdy: 19. 12. 2020, 22:28:41 »
Co to je za Mikrotiky? U novějších CRS se na VLAN switchich používá rozhrani "interface bridge vlan", kde si můžeš nastavit trunky mezi porty případně pravidla pro access porty a pak je v "interface bridge port" přes PVID do té vlany strčit. Je to nový způsob, kterým se mají switche konfigurovat, aby byla funkční HW akcelerace.

5
Sítě / Re:Routování provozu - EoIP tunel
« kdy: 13. 12. 2020, 15:10:25 »
Ano, problém je v tom, že server a PC jsou ve dvou různých VLAN. Pak pakety musí jít na router v datacentru a vrací se zpátky.

Řešení záleží podle toho, zda potřebuješ mít ten kancelářový server v té jiné VLAN či nikoliv.

6
Software / Re:Software pro vyplnění PDF formuláře z XML
« kdy: 30. 09. 2020, 18:42:58 »
PDF ve skriptech vyplňuji přes pdftk. Akorát při použití XFDF jsem měl rozbité kódování, tak používám FDF.

7
Software / Re:Otravné hlášky googlu
« kdy: 07. 09. 2020, 08:50:20 »
Za třetí, jako osoba jsem přijetí podmínek odsouhlasil, nevidím důvod, aby to po mě ta služba chtěla pokaždé, když otevřu její stránku v prohlížeči.

Ale no tak... Pokud Googlu smažeš cookies, tak nemá šanci vědět, jestli už jsi někdy souhlasil nebo jsi úplný cizák, který tam přišel poprvé. A pokud chceš souhlas vázat na osobu, tak se přihlaš, session cookie nemaž a příště Tě Google moc rád pozná.

8
Software / Re:Otravné hlášky googlu
« kdy: 03. 09. 2020, 20:35:00 »
Asi to dělá jen vám. Já žádné souhlasy s Googlem ani souhlasy s Youtubem neodklikávám. Možná by pomohlo, kdybyste sem dal přesný text té hlášky místo nějaké zkomoleniny.

Buď dobrý a aktualizovaný AdBlock nebo Google moc dobře ví s kým má tu čest. Do přílohy přikládám screenshot toho co OP myslí.

Youtube to všeobecně dotahuje do naprosté nirvány. Běžně se mi stává, že nejprve si odklikám souhlasy na Google, pak si odklikám souhlasy na Youtube a nakonec když se přihlásím, tak si odklikám agitku na Youtube Music.

9

A Flowcontrol na tom portu máš v té Putty vypnutý? Sice to dáváš jako parametr na command line, ale třeba já na to vždy v tom GUI zapomínám - jak je možnost vybrat port a baudrate po spuštění, tak mě to hned netrkne.

Ako som písal...

A nejspíš další blbá otázka, ale v Session máš u Connection type vybraný Serial? Přesně takhle se mi to chová, když tam nechám zaškrnuté SSH.

10
Jseš si opravdu jistý, že je vidět zařízení COM1/COM2.. Mě to dělá Putty, když nenajde COM?

100% istý, ostatne písal som to, pri štarte z Powershell je všetko v poriadku

PuTTY -serial COM4 -sercfg "115200,8,n,1,N"

A Flowcontrol na tom portu máš v té Putty vypnutý? Sice to dáváš jako parametr na command line, ale třeba já na to vždy v tom GUI zapomínám - jak je možnost vybrat port a baudrate po spuštění, tak mě to hned netrkne.

11
Sítě / Re:Blokování portů Netbox
« kdy: 17. 07. 2020, 13:33:46 »
nebo předávat ethernet oddělený od odstatních uživatelů.

Oddělený jak?

12
Windows a jiné systémy / Re:TCP ve Windows 7 začalo zlobit
« kdy: 16. 07. 2020, 14:38:07 »
S Esetem už jsem zažil hrozný zvěrstva. Namátkou třeba:
- unášení SMTP/25, i když jsem v cmd spustil telnet 1.1.1.1 25, tak se to vždy připojilo na starý SMTP server, který byl předtím v Outlooku a který jsme se právě snažili změnit na nový
- přestane fungovat wifi, když jsem do stejné VLAN nastavil druhé SSID, tak tam to šlo. Bylo to ve stavu, že z počítače neodcházely ani DHCP requesty. Smazání wifi profilu nepomohlo.
- přestane úplně fungovat síť, jak ethernet, tak wifi. Už jsem zažil, že nešel ani ping na localhost, což rozbilo i spoustu jiých věcí a pořád se objevovaly nějaký dialogy od věcí co ani nevím, že ve Windows běží.
- odinstalace esetu tak úplně neproběhla. Ono všechno zmizelo, ale pořád nic nešlo, pak až teprve další kolečko instalace-odinstalace problémy odstranilo.

Je to všechno třeba tak 2-4 roky starý, dnes už mi to kolegové z IT správy nenosí, protože se naučili odinstalovat a znovu nainstalovat Eset sami.

13
Windows a jiné systémy / Re:TCP ve Windows 7 začalo zlobit
« kdy: 15. 07. 2020, 22:27:52 »
je, ale ten mam na vsech kompech a bez problemu..

Moje zkušenost je taková, že jak se rozbije cokoliv síťového ve Windows a je tam Eset, tak je to vždycky tím. Nepomůže ty jejich služby jenom vypnout přes ikonku, ale musí se vše odinstalovat a najednou začne vše fungovat tak jak má.

14
Windows a jiné systémy / Re:TCP ve Windows 7 začalo zlobit
« kdy: 15. 07. 2020, 19:25:23 »
Není tam nainstalovaný Eset?

15
Hardware / Re:Několik IP kamer a jedna aplikace
« kdy: 18. 06. 2020, 08:44:53 »
Pokud máš na té chatě veřejnou IP a vyhledáš si RSTP URL pro jednotlivé kamery, tak pak se můžeš připojovat na jednotlivý kamery přímo a žádné aplikace od výrobce nepotřebuješ. Třeba VLC ten stream dokáže přehrát.

Na Android je pak třeba aplikace https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rcreations.ipcamviewer&hl=cs, ale je taková prehistorická a Androidová a je opruz to používat.

Osobně to řeším tak, že jsem si udělal na webserveru proxy, která buď bere přímo JPEG z kamery nebo z RSTP vyrobí JPEG a to pak servíruji na webstránce, kde Javascriptem obnovuji snímek každou sekundu. Nakonec je to celý použitelnější, rychlejší a menší opruz používat a na takový ten přehled co se kde děje mi 1 snímek za sekundu stačí.

Stran: [1] 2