Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - tomasCZE

Stran: [1] 2
1
Server / Re:[MailCow] - nedoručování mailů po změně ISP
« kdy: 29. 01. 2023, 19:52:58 »
To nemám tušení... Nicméně ve "Spam filteru" mám obě tabulky prázdné. Tohle se začalo dít až poté, co se změnil poskytovatel internet, do té doby to fungovalo úplně bez problému.

2
Server / Re:[MailCow] - nedoručování mailů po změně ISP
« kdy: 29. 01. 2023, 19:37:10 »
Žádný whitelisty/blacklisty na serveru řešený nemám. Jak na původním, kdy to fungovalo bez problémů, tak na nově instalovaném. Na obou jsou stejné výpisy... Pokud se SSHčkem připojím na server a dám např. ping na Google, tak ten prochází v pohodě.

3
Server / MailCow: nedoručování mailů po změně ISP
« kdy: 29. 01. 2023, 19:15:56 »
Ahoj borci, od změny ISP se trápím s tím, že mi přestala přicházet spousta mailů. A už nevím, kam se podívat a kde hledat chybu. V konfiguraci se nic neměnil. Dnes jsem zkoušel MailCow nainstalovat do virtuálu, ale problém stále přetrvává. Dokázal by, prosím, někdo poradit jak z toho ven?

Když si pošlu mail z firemní mailovky, ten v pohodě dorazí (Exchange online). Pokud si pošlu mail z domény, která je hostovaná u Googlu, také dorazí. Ale spousta jiných ne, viz. v příloze výpis části logu z Postfixu.

4
Hardware / Re:Domácí NAS
« kdy: 03. 09. 2022, 12:09:03 »
No jo, jenže tady se bavíme o takovém tom domácím žvýkání. Do produkce by to bylo samozřejmě něco jiného.

Doma mi běží 2 - 3 roky HP 260 G3 (Proxmox a v něm několik virtuálů - Zabbix, Nginx, MailCow, ...)
Cca 20 měsíců HA na RPi 4

Ani o jednom po stránce HW nevím. Za mě se v tomto případě ušetřit peníze za HW vyplatí. Disky budu samozřejmě brát určené na provoz 24/7 (a pravděpodobně to budou ty WD Red).

5
Hardware / Re:Domácí NAS
« kdy: 03. 09. 2022, 10:03:37 »
Jop, tohle řešení by bylo taky super, ale... momentálně se peníze hodí jinde. Do budoucna bych si ale něco podobného představoval (přemigrovat tam mailserver, HA, NAS a další volovinky).

Jinak data budou samozřejmě pravidelně zálohavána do jiné geolokace, byť v rámci městečka.

6
Hardware / Re:Domácí NAS
« kdy: 03. 09. 2022, 07:31:37 »
Díky za odpovědi!

@RDa: když to budu mít doma, určitě to nějakým způsobem budu využívat taky. Jinak updaty úplný problém nebudou, protože doma mi běží x dalších serverů s různými aplikacemi, které musím taky aktualizovat. Jinak ta ženská bude krásná na věky, nebo minimálně do té doby, dokud to bude matka mých dětí 8)

Liquids: právě, že to můj koníček je. Vlastně už NAS na RPi provozuji, ale zatím hodně provizorně. K HA jsem nainstaloval NextCloud, ale zatím jen na 250 GB SSD. Takže místo už došlo a já teď řeším, jak to nahradit.

Adolf.Shitler.2: pro BFU to je, ale s tou BFU obývám jednu domácnost (pro někoho "cizícho" bych nad touhle otázkou vůbec nepřemýšlel a vzal hotové řešení). Ukládat se tam budou fotky z digitální zrcadlovky, takže žádná aplikace není potřeba.

Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚: bezpečnost problém nebude. Doma bude mít NASka svojí vlastní VLAN bez možnosti přístupu z venku (respektive budu muset pořešit přístup v případě, že se někomu nasdílí odkaz pro stažení nějakých fotek). Jinak pokud se bude muset na NAS přistoupit z venku, jinak než pes VPN to nepůjde.

Jinak aktuálně mám RPi v Argon One M.2 v2 a s boxem jako takovým jsem nadmíru spokojen. Proto když jsem viděl tenhle case, začal jsem nad jeho pořízením vážně přemýšlet. Ve finále nebude ani nějak moc vadit, že jsou vlastně disky připojeny přes USB. Co jsem četl, tak není problém se dostat s přenosovou rychlostí ~150 MBps.

7
Hardware / Výběr domácího NAS
« kdy: 02. 09. 2022, 14:35:07 »
Ahoj ve spolek. Obracím se na Vás s prosbou o pomoc při výběru/sestavení NASu. Touto problematikou jsem de facto nepolíben. Rozmýšlím se mezi nějakým Synology, nebo řešením postaveném na RPi (skříň Argon EON). Na RPi bych provozoval NextCloud a data z něj pravidelně zálohoval na jiný server. Máte někdo s tím Argonem reálně zkušenosti? Bude to primárně pro ženskou, která si na NAS bude odkládat fotky.

Děkuji za vaše postřehy

8
Server / Synchronizace dvou NextCloud serverů
« kdy: 26. 06. 2022, 20:17:08 »
Ahoj, hledám, ideálně free-to-use řešení pro domácí NAS. Nejvíc mě asi oslovil NextCloud. A teď k otázce. Lze NextCloud synchronizovat mezi 2 lokalitami? Jeden server by mi běžel doma (primární pro přístup) a druhý by byl jako záloha v práci. Pokud by toto neuměl NextCloud, jakou doporučíte alternativu? Nebo jakým způsobem lze NextCloud zálohovat? NextCloud plánují mít přímo na serveru, jako klasickou instalaci.

Díky, Tomáš

9
Sítě / Re:Napadený Mikrotik (klientská jednotka) ISP
« kdy: 06. 06. 2021, 18:51:21 »
schválně bych tvůj původní příspěvek publikoval na ispforum.cz a uvidíš, co ti na to odpoví ostatní ISPíci

10
Odkladiště / Re:Firemní gmail
« kdy: 19. 05. 2021, 19:12:51 »
...nebo dovecotu 8) ;)

Souhlas. A v dnešní době kontejnerů je to nastavení na 3 příkazy.

Co? Jak na to? HMM? Na Androidu....? Jo??? Někdo provozuje? Jak na to?

Předpokládám, že narážel na serverovou část. Např https://mailcow.email/

11
Sítě / Re:Domáci router
« kdy: 29. 04. 2021, 17:18:18 »
Asi bych se vrátil k původní otázce:
Citace
...doporučili by ste nejaký domáci router tak do 2000 na ktorý by sa nemuselo potom tak 5 rokov "siahnuť"?...
Nové zařízení které se samo aktualizuje a je bezpečné trvale za uvednou cenu neseženete.
Zatím jediný routery které se udržují aktuální bez zásahu uživatele jsou od NIC.cz https://www.turris.cz.
Mají systém postavený nad OpenWRT s vlastním aktualizačním mechanizmem.
U všech ostatních by měl člověk pravidelně kontrolovat jestli nemají nějaké bezpečnostní problémy a jestli výrobce nedal opravenou verzi FW a ručně ho aktualizovat.

Co dělám jinak, že se mi MK sám aktualizuje a vlastně 3 roky jsem na něj nesáhl? Teda jo, když si potřebuji promapovat nějaké porty

12
Sítě / Re:Domáci router
« kdy: 29. 04. 2021, 07:39:48 »
@_Jenda: jen ze zvědavosti? Co máte Všichni s tím OpenWRT a pořád ho tak protěžujete?

13
Sítě / Re:Domáci router
« kdy: 28. 04. 2021, 21:45:50 »
Asi jakýkoliv MikroTik - MikroTik RB760iGS hEX S, nebo MikroTik RB750Gr3 hEX. Záleží, jestli využiješ SFP port a PoE Out (Passive/AF/AT)

14
Server / NextCloud + MailCow vedle sebe
« kdy: 20. 04. 2021, 16:57:00 »
Ahoj borci, jdu si za Vámi pro radu. Nyní mi na domácím serveru běží Samba a společně s ní MailCow. Rád bych se zbavil Samby a nahradil jí NextCloudem. Dokázal by mi někdo, prosím, poradit jak na to? S Dockerem nejsem až tak moc velký kamarád a tohle je pro mě vyšší dívčí. Potřeboval bych nakopnout, jakým ideálním způsobem v Dockeru rozjet i onen NextCloud a s konfigurací Nginx, aby jedna služba byla dostupná na nas.domain.tld a druhá na mail.domai.tld.

Popřípadě si nechám rád poradit další způsob, jakým to nainstalovat a rozchodit. Jestli NextCloud instalovat "přímo", ... Na serveru mi běží Debian 10.

15
Windows a jiné systémy / Re:Přešli jste z Mac na PC?
« kdy: 23. 02. 2021, 23:18:30 »
Tohle jsem nikde nenapsal. Samozřejmě jsem počítal s tím, že ne všechny aplikace budou na Os X. Rozhodně těch programů je ale víc, než na Linux. Takže v tomhle směru by byl přechod daleko jednodušší.

Stran: [1] 2