Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - SpaceExit

Stran: [1] 2 3
1
Server / Re:Lze odvolat doručený email?
« kdy: 18. 01. 2023, 08:52:53 »
Je to trochu z jiného soudku, ale taky se podělím.
Platil jsem kartou v obchodě, ale na účtu nebyla dostatečná částka. (Měl jsem peníze na spořáku.) Ještě dříve, než platební terminál zahlásil že na kartě nejsou peníze, mi na telefonu od banky vyskočila nabídka, jestli si nechci aktivovat přečerpání účtu. A to šlo o vteřiny. Stalo se mi to dvakrát.

2
Vývoj / Re:Alternativa za Excel Visual Basic?
« kdy: 21. 11. 2022, 14:30:52 »
Nevím, jestli by to pro vás bylo řešení. Ale existuje možnost zapisovat do excelu v pythonu a ostatních jazycích. Takže, co můžete udělat je, že si naklikáte celý excel ručně s tím, že se zdrojové hodnoty tahají ze skrytého listu. Nad tím uděláte všechny ty hezký věci jako grafy, zvýraznění a tak.
Pak už jenom váš program zkopíruje zdrojový excel pod novým jménem. Naplní do listu hodnoty z výstupu. Uloží a nakopíruje do výstupní složky.

3
Hardware / Re:Výběr notebooku od Dellu pro programátora
« kdy: 21. 09. 2022, 10:02:09 »
Mám od začátku roku 2020 služební Latitude 5401. Nebyl to levný notebok. Stál 40tis. Už tu byl třikrát servisák, měnit základní desku. (Mimochodem ten servis nic moc. Jednou si přivezl nefunkční základní desku. Po prvním servise zas na dockinu fungoval jenom jeden monitor.)

Ten notebook se už regulérně rozpadá. Kabel od dockiny taky. Baterie hlásí, že je z poloviny chcíplá. Nějak divně funguje suspend, takže když večer notebook zaklapnu, tak ho slyším, jak ještě po dvou hodinách točí větrákem. (To nemusí být problém Dellu, ale Windows. Uznávám.) Trackopoint je v porovnání s Thinkpadem nepoužitelný.

Pro zajímavost přikládám fotku jak vypadá konektor od dokiny, rámeček displeje a mřížka větráku.

4
Takže tento? On ten kabel na obrázku vždycky trčí doprava, ale ten konektor je jednou otočený špičkou dolů a podruhé nahoru. U toho secompu mají obě varianty, ale člověk musí hodně podrobně studovat obrázky.
https://www.secomp.cz/kabel-sitovy-prodluzovaci-iec320-c14-90-c13-90-0-4m-cerny_d14042.html

5
Studium a uplatnění / Re:Placení času na onboard školení
« kdy: 11. 08. 2022, 10:18:15 »

Mozna je kazdemu jasne, co je to zac to "A...e". Je to firma co mivala v internich smernici, ze konzultant musi mit u zakaznika velke ploche hodinky.


Mě by zajímalo, co to jsou velké ploché hodinky.

6
Je to už teda patnáct let, ale já jsem si v prváku na střední kupoval vlastní notebook. (Za své našetřené a nikoho jsem se nemusel ptát na dovolení.) V prváku na vejšce jsem si pak koupil opět za své nějaký bazarový thinkpad X60.

Pokud chce syn Apple M1, tak ať rozbije prasátko, ne? Jsou to jeho peníze.

7
Hardware / Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« kdy: 22. 04. 2022, 12:29:08 »
Mám Galaxy A40 jako telefon. Není špatný, přijde mi ale, že na Androidu 10 býval rychlejší.

Spíš než uhlopříčka displeje je důležitá šířka a hloubka těla. K hledání vhodného telefonu pak používám:
https://www.gsmarena.com/search.php3?nYearMin=2021&nWidthMax=70&nRamMin=4000&sOSes=2

Bohužel, poslední malý android je XZ2 Compact z roku 2018.

8
Hardware / Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« kdy: 18. 02. 2022, 10:58:54 »
A co tohle?
https://www.root.cz/zpravicky/cosmo-communicator-nastupce-uspesneho-gemini-pda-ktery-opet-navazuje-na-psion/

Jinak, mám doma v šuplíku tu Toshibu AC100 s částečně nabastleným Linuxem a potvrzuji, že je to fakt neuvěřitelně lehký a tenký notebook. Škoda toho HW a SW. Kdyby do toho tenkrát šel nahrát funkční linux, byl by to super.

Kdyby do toho někdo udělal carrier board, do které by šla dát CM4, tak bych ji snad i koupil.

9
Sítě / Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« kdy: 26. 01. 2022, 14:33:13 »
Tohle dávalo smysl když nemovitosti na dědinách stály do milionu.

A to bylo kdy? Před 20 lety jsem kupoval dům ve vesnici 30km od Brna za 1.2 mega. 900 metrů pozemek (ale ve svahu), samotný dům relativně velký okál s nějakými dostavbami, žádný luxus.
To bylo ještě nedávno, než se rozjela hypotéková továrna.
30km od Brna a hrozná díra v Sudetech je dost rozdíl.

Nevím, jestli je hroznou dírou v Sudetech myšlena zrovna Ktiš. Ale můžu vám dát pohled místního. Jsem z Jižních Čech, bydlím kousek o Českých Budějovic a do práce dojíždím do Českého Krumlova. A rozhodně bych bych Ktiš nenazval dírou v Sudetech. Ačkoliv při pohledu na mapu to tak může vypadat. Máte to odtud půl hodiny do Budějc, půl hodiny do Krumlova, dvacet minut do Prachatic. To jsou všechno místa, kde je práce.

Ano ceny nemovitostí jsou šílený, dobře to vím, před pěti lety jsme koupili dům. Ale ani já jako "téměř přespolní" nedokážu říct, jestli ty inzeráty na nemovitosti v Ktiši jsou nesmyslně nadsazený, nebo cenově docela rozumný. Cena a umístění pozemku je sice klíčová složka, ale je to jenom část hodnoty nemovitosti.

Bez místní znalosti, fakt těžko můžete hodnotit odněkud z Ostravy kolik by kde měl stát dům. Já bych si to taky netroufnul. (Kromě Bruntálu samozřejmě.)

10
Měl jsem stejný problém a vyřešila to tato trojice programů.
https://play.google.com/store/apps/details?id=ich.andre.partialscreen

Slouží k nastavení oblastí, kde chceš ignorovat dotek. I když mi analýza ukázala jenom nějaké body, musel jsem nastavit dlouhý úzký proužek. Ale záleží na typu chyby.

Potom přidáš touchpad, abys mohl kliknout do oblasti, která trpí na ten ghosttouch.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niftyui.reachability

A nakonec, tato aplikace docela dobře umožňuje najít, kde se ty chyby vyskytují.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.displaytester

11
Hardware / Re:Tlačítkový telefon v dnešní době?
« kdy: 07. 09. 2021, 11:34:22 »
Podle toho, že se ptáte na Rootu, nehledáte třeba polo-chytrý telefon? V tom případě je asi jediný relevantní OS KaiOS. Jistá podpora aplikací na něm je. Mohl byste si užít moderní výdobytky, jako třeba podpora map, GPS, app-store. Ale pořád to bude tlačítkáč.
Viz. https://www.kaiostech.com/explore/devices/

Tenhle na mě vyskočil s tím, že má větší displej a 5mpx kameru.
https://www.myphone.pl/product/myphone-up-smart-lte/

Anebo Aligator, má telefony s KaiOS, třeba nějaký odolný - oplastovaný.

12
Přidám spíš anekdotický příspěvek. Kdysi jsem měl pásek k hodinkám s magnetem. (Docela silným). Snímač zavření byl magnetický a když jsem si blbě opřel ruku, tak jej sepnul a displej přesně takto probliknul (případně by se i uspal).

13
A klidně bych si předtím dal pětiminutovou nalejvárnu o tom, jak Green Screen správně nastavit.

https://www.youtube.com/watch?v=E5HRvQNg4pQ

14
Sítě / Re:100 Mbit, 1GBit, 10 GBit, 40 GBit k čemu vlastně?
« kdy: 24. 11. 2020, 13:56:19 »
Proboha svatýho, zase to stejný - kdo má doma kameru, co tlačí 100 Mbps? I profi v našich největších TV stanicích jedou "jenom" v plným HD 50 Mbps, a to je řeč o broadcastu...

Kameru která tlačí 100Mbps, může dnes mít každý druhý youtuber. Foťák, který natáčí v 4K s bitrate 100Mbps stojí 9 tis. Kč. A dneska by chtěl být youtuberem, fotografem, kameramanem každý druhý. (Teď nijak nehodnotím, jestli je to správně nebo špatně) A spousta lidí tedy bude natáčet a zpracovávat ve 4K. A exportovat jak uzná za vhodné.

To že televizní stanice jedou max. v FHD je věc druhá, ale v tomto případě imho irelevantní.

15
Sítě / Re:Telefonie ve firme
« kdy: 24. 11. 2020, 13:23:54 »
Jen tak pro zajímavost, ta uvítací zpráva znamená, že pokud mi to na druhé straně nikdo nezvedne, tak propálím jednotku kreditu / tarifu? Pořád ještě existují lidé, kteří nemají tarify s neomezeným voláním. Pokud se dá předpokládat, že na ta telefonní čísla volají i nefiremní zákazníci, tak bych zvážil jestli je to nenaštve. (Na druhou stranu, pokud máte zajištěno že to pokaždé někdo zvedne tak je to jedno.)

Stran: [1] 2 3