Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - hurvajs spejbl

Stran: [1] 2 3
1
Nebo o vysoké, protože se neřídí pocity ale skutečně rozumí tomu, co dělají. Já na základě informací, které mám, nedokážu rozhodnout, co z toho je pravda.
ano, to je vidět, pokud jejich stránky proženu třeba Lighthousem... Výkon stránky 1% ze 100%.

2
...ze dnes sa uz weby vobec nepisu aby isli uplne bez JS. Uz to tu pisem po neviem kolky krat, web sa vydal cestou ktora sa mi nepaci...
jste v 21. století, klient má dnes takové HW možnosti, že není důvod, vše řešit na BE. Pokud Vám to vadí, sežeňte si 486, Win 3.1 a odstěhujte se do salaše v tatrách, pak Vám nebude vadit JS, který se mimojiné nepoužívá jen na webech... ;-)

3
Vadí to snad něčemu?
Samozřejmě, minimálně tím, že source mapy jsou docela pamětově náročné (zbytečně zvyšují přenášené bajty; což ie důvod proč se obsfukují všechny zdroje). Pak jde podle mě částečně i o bezpečnostní rizika - plně čitelný kód může být lépe napadnutelný (minifikovaný kód je mnohem hůře čitelný, ikdyž neříkám, že nejde zpětně převést, ale i tak jeho čitelnost bude mnohem horší). V poslední řadě prostě ukazujete něco, co by němělo být vidět. Z mého pohledu to je jako bych na platební kartu napsal PIN. A jak jsem psal, z mého pohledu je source map na produkci amaterismus.

Ne, tam je to úplně chtěné. Kdyby to nebylo chtěné, tak by nikdo pracně nevymýslel, jak to udělat, a pak by to všechny nástroje pracně neimplementovaly.
na tohle nemám argument... :-D

Nehledě na to, že source mapy, nejsou to jediné, co tam nemá být

4
Ano, brutálně vám ujel vlak. To, že si při použití vývojářských nástrojů prohlížeč dotáhne zdrojové soubory, aby programátor nemusel procházet mimifikovaný kód, je naprosto normální. Na produkci se někdy tyto soubory nedávají, ale ničemu tam nevadí, protože se do prohlížeče nestáhnou do té doby, než někdo otevře vývojářské nástroje a nezačne zkoumat zdrojový kód. A když zdrojový kód zkoumat začne, je za ty zdrojové soubory rád.

Takže ještě jednou. Součástí stránky nejsou TS zdrojáky, prohlížeč nic netranspiluje.

Pokud obsahu záložky Sources v DevTools nerozumíte, tak na ni nelezte – pak vás nebude děsit. Co prohlížeč stáhl ze serveru zjistíte v záložce Networks.
sorry jako, ale dát source mapy k souborům, může dát jen amatér... To na produkci opravdu, ale opravdu nepatří. Ale samozřejmě to 95% firem nedělá, neumí zkonfigurovat webpack, vytvoří aplikaci jen z CRA a tím mají základ vyřešen.

Vývoj je samozřejmě něco jiného, tam je to částečně chtěné.

5
Studium a uplatnění / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 02. 04. 2021, 13:16:26 »
...Kluci, pánové, inženýři, myslím, že je načase jim tady dát najevo, že takhle dál ne.  Z Rumunska jim třeba utíkají řemeslníci pryč a proto jim museli vytvoří i speciální daňovou a mzdovou kvótu aby zůstali, je na čase aby z Česka zdrhali lidi co skutečně umí pracovat.

Cesta do Evropy je pořád otevřená a za to jak jste se naučili dřít tady, Vám tam utrhají ruce. Mluvím z vlastní zkušenosti.
ááá, další aktivista, který si myslí že něco změní... Nezměníš absolutně nic, jen budeš psychicky na dně. Západ si z nás dělá a vždy dělal srandu. Prostě východ je levná pracovní síla. A hlavně čecháčci chtějí všechno, ale nic dělat nechtějí. A to tak bylo a asi ještě dlouho bude. Vezmi si němcě, dvě světové války, finanční reparace, obnova celého německa, uprchlíci a kde dnes jsou? Tisíce let před námi.

Bohužel je pravda, že manažeři stojí za kulové, ale to je tím, jak se "to" učí, jaké školy je vychovávají. Bohužel i hodně amíků, si myslí, že jsme v Evropě slezli zrovna se stromů a nic neumíme.

6
Vývoj / Re:Náhrada PHP nebo ASP.NET Core
« kdy: 18. 02. 2021, 23:03:39 »
jQuery je sice pomalé, ale proti reactu je to sportovec; myslím, že ochota dělat stránky rychlé, paměťově a zdrojově nenáročné prostě právě s Reactem umřela.

jasně, dobrý plky. To, že někdo neumí optimalizovat React, neznamená že je špatný. Ono neoptimalizace je "přínos" dnešní doby, kdy už ani frameworky moc neřeší zdroje - procesory jsou výkonější, máme více paměti apod.

Podle vaší analogie mohu říci, že všechno co není psané v Asembleru je na ho*no.

7
Software / Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« kdy: 13. 02. 2021, 16:13:23 »
koukám, že bratia v tatrách to dotáhli do dokonalosti... Více jak 50% obsahu jsou reklamy, strašný ;-(

Nevím, zda existuje ad blocker i na Linuxu, ale na Safari používám 1Blocker a když s tím otevřu sme.sk, vidím jen zpravodajství - 100% reklam je pryč.

8
Vývoj / Re:Mají smysl daily standupy?
« kdy: 05. 01. 2021, 00:07:45 »
@anonacct: také jsem poznal více způsobů. Pokud, jak uvádíte self organizing team, opravdu funguje, je to i za mě ideální varianta. Na druhou stranu, prošel jsem hodně firem (už nejsem nejmladší) a takový tým jsem našel jen u jedné firmy. Většinou byl problém v tom, že programátoři nekomunikovali mezi sebou ani s businessem, takže se třeba měsíc vyvýjelo na slepo.

Na druhou stranu, pokud scrum opravdu funguje, tak je to také fajn. Sice je to krapet byrokracie, ale business má přehled co se děje, kde projekt je. Komunikace na daily standup lidi donutí říkat pravdu a záseky se dají řešit brzy (je jasné, že nikomu se neříká dobře, že se zasek a neví si rady). Pokud jí neříkají, přijde relativně brzy na to, že to tak není. Samozřejmě, je hodně událostí, kdy stojí vývoj, souhlasím. Ale na druhou stranu, jsou placené, tak proč to řešit ne? ;-)

Bohužel, většina firem má Scrum upravený podle svých potřeb. A dle mého názoru, je pravá definice týmu nesmysl, říká se tam, že každý člen je zastupitelný a má stejný výkon i znalosti, což je v realitě kr*v*na. Nehledě na to, že velocita se stanovuje nějakou dobu a nikde není záruka, že bude stejný tým dlouho. Lidé se mění a i "vlastnosti" týmu se mohou dost lišit.

9
Vývoj / Re:BASH - echo "/!/"
« kdy: 31. 12. 2020, 14:39:47 »
nebo si nainstalovat ZSH a plno věcí zautomatizovat ;-) Ale jak jste psal, existuje více způsobů

Na druhou stranu, pro některé lidi je lepší když se Bashi vyhnou, resp. Linuxu a zůstanou u klikacích desktopů když nejsou schopni zjistit, co je ! v Bashi nebo neví co shebang či všechny problémy řeší chmod 777 ;-)

10
Vývoj / Re:Bootstrap: počet prvků na řádek
« kdy: 11. 10. 2020, 18:32:53 »
vykašlete se na bootstrap. Je to hnus, je se podívejte co máte za CSS třídy u jednotlivých elementů - nic více než bastl ;-( Nehledě na to, že máte určitě stažený celý BS a reálně využíváte tak 1%. Bohužel dost často narazíte i na ometení BS, kde potřebujete udělat něco jinak, resp. to navrhnout tak, že to nelze napasovat na jejich pošahaný grid...

mnohem jednodušší, alespoň za mě, je použít normální CSS a jeho flex.

11
přesně tak, s tím souhlasím. Velké korporáty si najmou ageunturu, protože cokoliv pak, řeší jen s agenturou místo toho, aby to řešila např. s tisíci OSVČ. Prostě myjí styčného "důstojníka" z agentury.

Mnohdy chtějí firmy i celý tým, který jako OSVČ dáte těžko dohromady.

Provize samozřejmě zíleží na slušnosti agentury. Znám případy, kdy si vezmou 5%, ale také znám případ, kdy si agentura brala 16k CZK / MD a člověk (brigádník na VŠ) dostal 2.8k CZK

12
jako vtip je to dobré... :-D Syndrom vyhoření neexistuje, to si vymysleli šarlatáni a psychologé, aby měli práci. I kdyby existoval, tak v 28ti? Pchá. S tím co děláte? To, že Vás nic nebaví, máte v hlavě. Pokud se ráno probudíte a už máte panickou hrůzu z práce, je problém v tomhle. Asi neděláte práci, která vás baví. Nebo se můžete odtěhovat na vesnici, pást si kozy, dojit a žít podle sebe, pokud se Vám nelíbí dnešní trend. To co píšete, není jen korporátech, ale i v malých firmách. Samozřejmě ne všude, to je takto nastavené.

Třeba mě je 45, po VŠ jsem vyskoušel několik firem, ale nevyhovovalo mi to a začal jsem rozjíždět vlastní business. Přes 20 let makám v průměru 16h denně, chodím 5 až 6x týdně tvrdě cvičit (závodně soutěžím v kultiristice), hraju golf a obecně si život užívám. Spím tak 4h denně max. Dnes mám dvě firmy, které prosperují a rozjíždím třetí v oblasti krypta s kamarády. Nikdy se mi nestalo, že bych měl nějaké deprese či podobný nesmysl.

Člověk musí něco vydržet a ne se hroutit, pokud na něj někdo v práci zakřičí. Dnešní život je holt drsný.

13
M$ jsem nikdy neměl rád, mám k němu poměrně odpor. V minulosti mě tam lákali, ale neslyšel jsem o něm nic dobrého. Plat nebyl nic extra. Ale je to pár let. Osobně si myslím, že se nic nezměnilo. Ano, asi bych zvážil práci i tam, ale MD rate by musel být hooodne vysoky, abych se tomu podvolil.

14
Co třeba toto?
https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/2957407-microsoft-s-r-o

Atmoskop je nesmysl - jsou tam jen kladné receznce. Pokud uděláte negativní a že jsem osobně udělal 3, tak ji ani neuvěřejní... Takže touhle stránkou bych se ani moc neoháněl.

15
Studium a uplatnění / Re:Platy v IT
« kdy: 06. 06. 2020, 19:04:12 »
Koukám chlapče, že si to bereš příliš osobně (potrefená husa...?)
Dle tvých slov soudím, že jsi zakomplexovaný vysokošklolák, který si o sobě moc myslí jen kvůli nějakého papíru ze školy a nenávidí všechny okolo, kteří to dokázali rychleji a lépe.
pěkně napsáno :-) Souhlasím.

Ale k věci - znám mladé kluky z VŠ, kteří jsou na úrovni nejschopnějších seniorů a občas se od nich něco i přiučím...  ale znám víc těch, kterým odpovídám na stupidní otázky, které jsem řešil samostatně už na základce.
ono i VŠ je vzdělání a může někomu pomoci správným směrem. Podle mě to tak ale většinou není. Sám mám po střední ZČU FAV a během praxe jsem dodal Unicorn, protože mi firma fungovala a měl jsem dost volného času. Ať se to někomu líbí nebo ne, ani jedna VŠ mi nic nedala, myslím do praxe. Sám za sebe upřednostňuji lidi, kteří mají praxi a něco umí a je mi jedno, jestli mají deset titulů. Praxe prostě teorií nahradit nelze. U programování je důležité analytické myšlení a základní principy. To jestli je programátor použil fasádu nebo ne není až tak důležité. A když to převedu do řeči klienta: "Je mi jedno, jaká jsou střeva, hlavně ať to funguje." Proto si myslím, že je lepší spíše volit jistý kompromis.

Jinak, jak se tu někdo ptal s prací v zahraničí, no nemám moc dobré zkušenosti. Bohužel na západě nás berou furt jako levnou pracovní sílu, takže aby člověk bral hodně slušné peníze, musí už něco znát. Jako jednotlivec je to horší, všude je plno podobné levné síly. Pak se i tam dostane na relativně slušné prachy. Ale zase je problém se životními náklady. Počítal jsem to před pár lety, kdy jsem pracoval remote pro jednu U.S. firmu a chtěli mě onsite za $120USD. Když jsem to propočítal, že bych tu musel nechat řešit "někoho" firmu, žena by musela se mnou, tam řešit bydlení atd, došel jsem k názoru, že by mi museli nabídnout min. 2x tolik. Myslím, že u nás, pokud nechce někdo podnikat jdou najít firmy / korporáty, kde jsou slušné peníze.

Stran: [1] 2 3