Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - hurvajs spejbl

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Studium a uplatnění / Re:Pomoc se statistikou
« kdy: 23. 11. 2021, 23:51:02 »
tady je krásně vidět, že statistika je prostě pavěda naprosto o ho... Pamatuji si, že když to nás cpali, tak to nechápalo přes 60% lidí z ročníku. A pokud toho zamotají ekonomiku... Rád bych pomohl, ale mě statistika šla jedním uchem dovnitř, druhým ven, v podstatě ani nechápu, jak jsem udělal semestrálku a zkoušku :-D

2
Hardware / Re:Jak vybrat TV?
« kdy: 16. 11. 2021, 12:12:03 »
Osobne by som sa zameral este na jednu vec, pri telke je dolezite ako dlho je na trhu. Mozno si pomyslite ze to alebo tamto je an trhu dva tri roky a ma to dobre recenzie. Ano, z casti pravda, mozno ma dobry panel, v pohode repraky, slusnu softverovu vybavu, rychlu odozvu atd. Lenze take telky su casto krat EOL, vyrobca tam vyda (alebo uz mozno aj vydal) posledny update a dalej na nu kasle. Cize ked bude treba obycajnu prkotinu, ala novu verziu aplikacie pre youtube, alebo hbo, alebo cokolvek ine, tak dojdete, proste telka uz neni na zozname podporovanych a vy si mozte trhnut nohou. Cize kupovat to co je nove na trhu, bude to aspon par rokov bezat a dostavat aktualizacie, ktore su dnes velmi podstatna polozka pri nakupe telky, nie len jej velkost, rozlisenie a panel.
S tímto souhlasím, ale jen částečně (z mého pohledu důležitý parametr). Výběhové TV nemají v porovnání s novými tak kvalitní panely (otázkou je, jestli vůbec některý LCD je u TV je kvalitní), plno nových technologií může scházet atd. Na druhou stranu, cena odpovídá kvalitě a může to být dobrý kompromis, pokud tazatel není ochoten dát za TV 100k

3
Hardware / Re:Jak vybrat TV?
« kdy: 16. 11. 2021, 11:59:22 »
jak tu už někdo psal, jde především o osobní preference. Trh úplně nesleduji, ale silně pochybuji, že TV za 10k je k něčemu dobrá (kromě vyluxování Vaší peněženky) a bude splňovat, to co chcete. U mě je to jednoduché sh**y značek LG a Ťamťunk či s Androidem mi nesmí domů ;-), což bohužel hodně zmenší výběr. Škoda, že se nedá skoupit smartTV a odinstalovat z ní ty hlouposti a udělat stupidTV.

Sám za sebe, to raději řeším připojením nějakého chytrého "universálního" zařízení, než abych měl smart TV. Bohužel bazmek typu smartTV a hbbtv je dnes standard, ačkoliv je to naprosto k ničemu (z mého pohledu). Na druhou stranu asi existují lidé, co to využívají. Moje stařičká Panasonic plazma podobný ho**diny má, ale nikdy jsem to nespustil. K TV mám připojený AppleTV kde vyřeším vše co potřebuji. Pokud ne, pošlu data přes AirPlay.

Ale k vašemu dotazu - u téhle cenové kategorie bych spíše využil návštěvu v krámu či AVmedia forum. Ono to máte všechno hodně subjektivní, ať už jde o zvuk, obraz a jeho parametry či funkcionality. Obávám se, že Vaše cenová hladina bohužel dost limituje kvalitu i funkcionalitu.

4
Hardware / Re:Balíčky z Aliexpresu
« kdy: 03. 10. 2021, 23:05:29 »
Ali taky není prodejce, ale jenom pasák, to bych neřešil. Popsal jsem svoji zkušenost, kde ani u eBay a ani u Amazonu po mně nikdy v ČR už nic nechtěli (jenom pro úplnost, všechny platby přes Paypal), zatímco u Ali z Číny už bohužel opruz a poznání, že dokud si to Ali neošetří ku prospěchu zákazníků, tak tam nemá smysl nakupovat (aspoň tedy u mě ne).
Ono podle mě záleží na koho narazíte. Mě chodí docela dost balíčků jak z Ali, tak eBay či Amazonu. Nikdy jsem neměl problém ani s doručením, tak s případnou reklamací. Ani pro brexitu jsem nemusel nic prodlévat, jen mi DHL poslalo dokumenty, kde jsem doplnil, že jde o osobní věci, doložil FA a bylo. Vyřízeno.

U těch reklamací či cla hodně záleží nikoho narazíte a v jakém stylu píšete. Pokud jsem slušně vysvětlil v čem je problém, dodal fotky, byla reklamace vyřešena úspěšně.

5
Hardware / Re:Balíčky z Aliexpresu
« kdy: 03. 10. 2021, 22:59:32 »
tie 2 eura mozem potvrdit. vraj poplatok za posudenie toho, ci colny urad vyrubi clo. zaplatis poste, ona to posunie colnemu uradu. ale z takych desiatich zasiliek som platil myslim dvakrat. parkrat mi cez aliho prisli veci aj kurierom (uz neviem akym) alebo dokonca zasielkovna (co absolutne nechapem), takze su celkom kreativni.
Možná u Vás v tatrách... V ČR se nic takového nejde. Objednávám opravdu často na Ali a nikdy se mi nestalo, že by po mě chtěli clo, ani před tím, ani. A to jsem měl objednávky v hodnotě jak pár dolarů, tak i stovek. VAT je na Ali už docela dlouho.

6
Mě by zajímalo, kteří "zkušení" programátoři jsou ochotni tvořit kód bez testů.
Myslím si, že zde platí přísloví, pes který štěká nekouše, neboť pak by se jeho klienti dozvěděli, že svěřuje jejich weby juniorům bez praxe.
myslím, že docela dost. Prošel jsem hodně firem a dost jsem testy v projektu buď vůbec neviděl, nebo byly zakomentované či tam byl assert(true).

A jestli se pamatuji správně, tak kdysi mělo K**i průser a majitel říkal, že testy nepíšou, že je to ztráta času (rozuměj peněz), že případnou pokutu zaplatí znova a že to bude méně něž by stál čas na testy. Nevím jak je to dnes, ale částečně má pravdu. Dříve jsem byl fanatik a dnes tak nějak zjišťuji, že testy nejsou zase tak důležité, jak se říká. Nehledě na to, že stejně nikdy nepokryjete 100% variant.

7
Studium a uplatnění / Re:Unicorn University - dojíždění
« kdy: 22. 09. 2021, 09:47:55 »
Myslím, že ty máš trochu jiný problém, než je škola... :D

přesně, také si myslím, že pán má úplně jiný problém ;-)

8
Studium a uplatnění / Re:Unicorn University - dojíždění
« kdy: 22. 09. 2021, 09:46:03 »
škola je za mě katastrofa, osobní zkušenost (kombinované, SW vývoj). Kdybych to byl býval věděl, tak tam ani nejdu. Pro mne přínos nulový, pouze vyhozené peníze, čas a nervy. Tak nějak jsem si naivně myslel, že nás naučí základy a pokročilé techniky, ale základy se prolítli a pak se vrhly na jejich produkty, který v životě nepoužijete, pokud nebude pracovat UU. Nehledě na to, že jsou skoro na všechno workshopy, takže máte vyblokovaný komplet celý víkend. Za mě školu silně nedoporučuji. Systém UU, který by podle mě měl být ukázkový, když se škola chvástá jaké dělá experty na IT, je nepřehledný, nelogický. Pamatuji si, že většina z nás ho ani po 3 semestrech nepochopila... :-D

Když jsem se po "zkušenostech" bavil s lidmi a bylo jedno zda to jsou programátoři, nebo firmy, tak říkali že UU už nikdy... Osobně jsem tedy neslyšel nic dobrého.

9
Server / Re:Enigma2 - Vu+ SSH
« kdy: 09. 09. 2021, 11:43:35 »
Na ovládání používám appku do telefonu, ladění přes to jde také. Když je potřeba umí to típnout screen, takže nemusím být onsite, stačí jen přístup na zařízení.
Která apka umí ladění? To je taky použitelná cesta :)

na AppStore se jmenuje e2remote, ale jak jsem psal, mám Dreambox. On je to vlastně takový dálkový ovladač, vše co umí normální dálkáč, umí i ta appka. Takže se klidně dostanete do nastavení, ladění atd. Vždy jste sejmout screen, pokud si člověk není jistý kde je.

10
Server / Re:Enigma2 - Vu+ SSH
« kdy: 08. 09. 2021, 17:29:32 »
Vu+ neznám, takže moc neporadím. Jít by to asi mělo, ale je to otázka, jak složité to je. Sám mám DreamBox DM 8000, také mám Enigmu, SSH mi tam funguje. Jednou jsem se snažil aktualizovat systém a nainstalovat nový plugin a dopadlo to tak, že jsem musel do servisu. A to jsem přes 15 let používal Gentoo a něco jsem se nakompilovat atd. Tohle bylo ale nad mé síly. Dnes si nejsem vůbec jistý, jestli bych chtěl linuxový přijímač... Na ovládání používám appku do telefonu, ladění přes to jde také. Když je potřeba umí to típnout screen, takže nemusím být onsite, stačí jen přístup na zařízení.

Rozhodně držím palce (netrpělivý důchodce, to musí být luxus... :-D)

11
Vývoj / Re:MariaDB - synchronizace DB schématu test/prod
« kdy: 07. 09. 2021, 18:54:10 »
Někdy hrábnu do schématu pomocí phpMyAdmin a zapomenu změnu provést do skriptu pro aktualizaci schématu.

Hodně v minulosti jsem to dělal také tak, ale pak se mi to vymstilo. Dnes na cokoliv jedině migrace. V migracích není potíž nejprve data upravit / zpracovat / odlet jinam, udělat vlastní změnu DB a zase data vrátit.

Jiný způsob než migrace je podle mne jen cesta do pekel a jednoho dne pohoříte.

12
Odkladiště / Re:eSIM a anonymita
« kdy: 31. 08. 2021, 18:46:44 »
nejsem sice expert a nikdy jsem nic podobného nepotřeboval řešit a upřímně mi přijde otázka dost "divná" řešit v dnešní době anonymitu, když jsou vědu kamery, bonitovací systémy a vlastně ani nevíme co je třeba v telefonu instalováno za aplikace... :D

Ale pokud bych to musel řešit, koupit byl normální předplacenou kartu, nový telefon, vše samozřejmě v rukavicích, vyřídil si vše co potřebuji a pak vše důkladně rozmlátil na atomy... ;-) Tak ale chápu, že v tatrách v salaši se dá i tohle vystopovat kód když má mobilní telefon jen místní bača náčelník

13
Studium a uplatnění / Re:Zaměstnání nebo kontrakt?
« kdy: 31. 08. 2021, 18:37:13 »
S OSVČ mám zkušenost jenom z jedné firmy, a tam se měli fakt dobře, hlavně kontrakty fungovali několik let za sebou, moc se nenadřeli, byly na tom fajn... Paradoxně se víc točili zaměstnanci než OSVČ, ti si svého teplého místečka vážili. Mám-li to vzít kolem a kolem, tak to asi stejně jako u zaměstnání je dost individuální věc.
Ono hodně záleží na tom, u koho jsi a jak si nabrat. Plno OSVČ je přijímáno do firem na konkrétní projekt, takže když skončí, musí se hledat práce.

Jak jsem psal, OSVČ má v drtivé většině víc peněz hned, ale je vhodné si nechávat něco bokem, může se to pak vymstít při nedoplatku daní (pokud měl člověk malé zálohy), pokud jste pak i plátce, lze něco nakoupit bez DPH, ale asi nejlepší je, že většina vývojářů na OSVČ jede na 60% paušál.

Na druhou stranu, OSVČ nemá dovolenou, nemocenskou (pokud si ji neplatí sám) atd.

V ČR se hodně řeší benefity, které osobně neuznávám, raději zvednu plat. Sám za sebe mám rád, když mohu pracovat na svém železe.

Je toho více, nelze to sumarizovat. Bohužel v dnešní době už ani ta jistota na HPP moc není. Pokud projekt skončí a firma nebude mít pro Vás práci, tak...

14
Studium a uplatnění / Re:Zaměstnání nebo kontrakt?
« kdy: 31. 08. 2021, 18:27:47 »
Pro tebe jako pro zaměstnavatele to musí být fakt výhodné točit a neustále zaučovat nové lidi, ne? Nebo předpokládám, že platíš 300k měsíčně, aby si ten přístup lidi nechali líbit. Protože za průměrné prachy můžeš mít pohodičku, že jo.

Výhodné to samozřejmě není, ale nemám rád kecy typu "si práci dělám své věci". Za to není člověk placený. Také jsem vývojář a vím, že nejde programovat 8h v trhu, ale je mi jasné, že nejde uhlídat vše, že si každý čas od času otevře soukormý mail, někam zavolá, něco nastuduje. S tím jsem  pohodě, ale pokud mi někdo reportuje jak moc je strhaný, že nestíhá a já se pak kouknu do historie Gitu a nic tam nevidím nebo každý task, který dostane udělá pozde, tak neznám slitování. Na druhou stranu jsem docela tolerantní.

Možná je můj pohed tím, že jsem starší a mám jiné vychování než dnešní spr**a**tci, se kterými se čas od času setkám na pohovoru - nedávno, údajně expertní senior v .NETu, React, životopis fakt vyladěný. Hmm, pak se ho zeptám jak funguje JS, co dělá usign v .NETu. Sice okamžitě odpoví, ale strašný nesmysl. Když mu říkám, že mě těšilo a může si zbalit svá fidlátka a jít, tak se cítí dotčený a to chtěl 8k za MD rate.

Mě prostě učili, že v práci se pracuje a také to chci od ostatních. Pokud ne, je 2x bububu a pak pracák, sorry jako

15
Hardware / Re:Je už doba „len SSD“?
« kdy: 31. 08. 2021, 11:08:10 »
za mě plotny tak leda do NAS, do serveru. Ostatní případy SSD. Ale samozřejmě záleží na tom, jak hodláš PC využívat. Sám za sebe, bych desktop už nekupoval

Stran: [1] 2 3 ... 5