Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Film Shooter

Stran: [1]
1
Díky moc, tohle jsou přesně postřehy co jsem hledal.

2
Ahoj. Po cca 10 letech rozmazlování se v manažerských pozicích, cestování po světě atd. jsem se rozhodl, že zpomalím a vrátím se k programování. Předtím jsem programoval v Javě a ANSI C, skriptoval Bash, a zvládám CLI Linuxu. Mám nějaké nápady na vývoj pro ekosystém Applu a chci se zeptat, kde se nejlíp naučit applí Swift? Hledám spíše nějaké onsite kurzy, s ověřenými lektory a dobrou zpětnou vazbou od školených lidí. Nějaké tipy? Díky.

3
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 27. 05. 2022, 11:44:45 »
V administracnim rozhrani je KONECNE no-cost option, url: https://admin.google.com/?action_id=SE_SELF_TRANSITION

Pisou, ze pro osobni pouziti se tim ucty zachovaji. Puvodne to melo byt bez Gmailu, pouze ostatni sluzby. Export na bezny ucet mimo vlastni domenu by nezachoval nakupy v Play. Ale jestli to ctu spravne, zustava i Gmail.

Sleduji reddit.com/r/gsuitelegacymigration a tech protichudnych zprav a zdrzeni bylo hrozne moc. Takze se to jeste muze zmenit, ale snad ne.
Zdá se, že opravdu - pro osobní použití všechno zůstane. Nastavil jsem a uvidíme.
Ja taky,ale byl jsem poucen a do budoucna jsem na vendor lock vice pripraveny.Vsechno jsme v rodine premigrovali a zalohovali,takze ucty zustanou asi jen jako dalsi backup dat.

Tohle Google dobre podelal :-(

Zrovna G Suite nenaplňuje moc podstatu vendor lock-inu. Pořád je to služba, kde se (byť s úsilím) dostaneš ke svým datům standardníma cestama. Emaily jednoduše stáhneš přes standardní protokoly, O365 má na to dokonce migrační tool, dokumenty z Drivu si můžeš exportovat do svobodného formátu atd. To že se rozhodli zrušit službu zdarma, kterou nakonec nezrušili, ještě neznamená, že aplikují na svůj produkt vendor lock-in. Bylo by to tak, kdyby házeli klacky pod nohy kvůli migraci/čitelnosti dat jinam. Nechají tě odejít i s tvými daty, když chceš.

4
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 26. 05. 2022, 23:20:38 »
Tak potvrzuji i u mě, pro nekomerci nás nechali žít s G Suite, a s max. 50 uživateli. Pecka.

5
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 11. 04. 2022, 15:10:48 »
jinylojza: Dík za info, můžu se zeptat, kolik máš účtů a cca jak využité?

6
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 10. 04. 2022, 12:52:45 »
2 dny zpátky přilítlo toto:
 "Po upgradování na předplatné Google Workspace získáte nové prémiové funkce pro spolupráci a zabezpečení a zůstane vám přístup ke všem funkcím, které už jste si oblíbili, například Gmailu ve vlastní doméně (např. vase-jmeno@example.com) a možnosti spravovat více uživatelů. Jelikož si vás jako zákazníka vážíme, můžete službu Google Workspace Business Starter začít používat hned teď. Fakturace bude zahájena nejdříve 1. srpna 2022 a poté získáte na 12 měsíců slevu minimálně 50 %.* "

A pod hvězdičkou je:
 *Slevy budou určeny na základě aktuálního využití a umístění služby.

Takže stále si nechávají otevřené dveře pro ty, co to používaj ehm... "rozumně" bych řekl, takže Workspace se 100% slevou je stále reálné řešení.

7
Server / Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« kdy: 02. 04. 2022, 12:24:16 »
Ahoj, chci se zeptat, jestli někomu dorazila konkrétní nabídka od Googlu na základě toho formuláře "zahrabaného" v nápovědě admin konzole G Suite, kde člověk potvrdil používání max. 8 účtů pro soukromé/rodinné účely? Co jsem pochopil, tak tyhle "fair use" účty by nechali zdarma i ve Workspace, ale nic konkrétního zatím neposlali. Díky.

8
Studium a uplatnění / Re:Homeoffice Rakousko
« kdy: 23. 09. 2021, 13:39:17 »
Maji pravdu, hledej "A1 form", ktery to resi... Kdyz prekrocis urcite procento casu v jine zemi, dani se podle dane zeme. Vetsinou tyhle zalezitosti za cloveka resi HR, minimalne bych to od nich pozadoval.

9
Studium a uplatnění / Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« kdy: 16. 06. 2020, 12:15:30 »
Studoval jsem TLI na FEKT a měl doc. Burdu v pár předmětech (kryptografie) a byly to jedny z nejlepších hodin v rámci celého studia. Byl jsem na distančním, kde jsme měli zkoušky písemně (nevím jestli u něj vůbec ústní byly) a co si pamatuju, byly to slušné slohovky - vyžadoval jak pochopení problematiky, tak i detaily, když chtěl člověk zkoušku za A. Nevím jak je to teď, končil jsem 2014.

10
Ahoj, nepodařilo se mi vygooglit nějaké ucelené materiály ohledně programování pro MATE desktop, tak se zkusím zeptat tady. Rád bych si doprogramoval nějakou funkcionalitu např. do prohlížeče PDF Atril, ale nevím přesně jak začít - tím nemyslím programování (Cčko dá se říct ovládám), ale spíše nakonfigurování kompletního vývojového prostředí do stavu, kdy si přes Git naklonuju zdrojový adresář např. Atril projektu z Githubu do IDE, projekt sestavím (konfigurace závislostí a parametrů kompilátoru) až po spuštění přeloženého programu (kam se má ukládat přeložený program, s jakými parametry se má spustit atd). Oficiální dev web pro MATE je mrtvý: https://wiki.mate-desktop.org/dev-doc
Díky za rady.

11
Odkladiště / Re:Jak zdrhnout z IT?
« kdy: 27. 08. 2019, 16:15:33 »
Ja nad tim uvazuju uz asi 2 roky, po temer 15ti letech v IT, a konkretne o remeslne profesi sadrokartonare. Nadchlo me to, kdyz jsem si udelal v baraku komplet podhledy sam vcetne stresnich sikmin a stresnich oken a to do stavu, kdy se to libi nejen me, ale dokonce i navstevam. Jinak problem neni se tohle naucit to delat (dostane to do ruky temer kazdy), ale delat to rychle i kvalitne naraz a byt schopny do mesice vmestnat co nejvice zakazek ale zaroven nemit zadne vratky/reklamace - a tohle je podle me umeni a cesta k uspechu a k zakazkam za zajimave penize. Dale to chce mit neco nasetreno ze startu at si clovek muze dovolit koupit dodavku a kvalitni vercajk. O zakazky treba na tohleto ted neni nouze a vzdy neco bude.

Stran: [1]