reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - XX125

Stran: [1] 2
1
Hardware / Re:Vhodná laserová síťová tiskárna
« kdy: 18. 02. 2020, 08:13:21 »
Ahoj, mám doma Brother MFC-L2712DN, připojenou přes ethernet. Tisknu z Windows, Linuxu i Androidu (přes wifi do AP a pak po drátu). Skenování po síti v Linuxu běží vez problémů přes xsane. Jsem zcela spokojen.

2
Studium a uplatnění / Re:Jak a kdy se zeptat na plat
« kdy: 10. 02. 2020, 11:56:27 »
Neřešil bych to písemně, ale zavolal bych tam a v rámci předběžného, rychlého dotazu na konkrétní pozici bych se zeptal i na peníze (alespoň rozmezí), jestli vůbec má smysl do toho investovat více času.

3
Studium a uplatnění / Re:Stredni škola průmyslová Praha
« kdy: 06. 02. 2020, 07:55:26 »
Ge Bu: no tak toho strašně lituji, že teď v IT dělám pro mezinárodní firmu se služebkami po světě, prací z domova, s možností postupu a případně práce kdekoliv na světě, přičemž jsem mohl dělat elektro Hellu Mohelnice ;)

Člověče prober se, neměl by taky dělat kariéru ve FoxConnu v Číně?

Slušně nabubřelý a arogantní pohled. Elektro konstruktér v mezinárodní firmě si v ČR vydělá zcela srovnatelně s IT. A jestli jsou pro tebe mezinárodní služebky zlatý grál, tak i těch si dosytosti užiješ (zcela běžně se u zákazníků - Evropa, Asie, Amerika, řeší návrhy nových generací výrobků - v oblastech automotive, consumer, telecom, computing). Home office zcela běžný a klidně se můžeš sebrat a jít navrhovat elektro do světa.

4
Bazar / Re:Prodám HP Microserver Gen8, 16GB RAM, Xeon 3.1 GHz
« kdy: 23. 01. 2020, 11:06:27 »
Ďakujem za odpoveď,
každopádne tie ceny úplne uletené nie sú (viď napr. bazoš).

Odkazovat na jinou nabídkovou cenu není relevantní. V nabídce si každý může říct, co chce, bez ohledu na realitu. Klíčové je, jestli se najde někdo, kdo to za tu cenu skutečně koupí a zaplatí.

5
Studium a uplatnění / Re:Kam po ZŠ?
« kdy: 02. 01. 2020, 08:06:29 »
Střední škola ti z programování nedá nic. Takže mi nejvhodnější přijdou dva scénáře:
- gympl: pořádně se nauč DVA jazyky + zabrousi do nějakého oboru, třeba technického přes volitelné předměty
- průmyslovka: třeba elektro, aby sis rozšířil obzory mimo programování a samozřejmě pořádne angličtinu

6
Sítě / Re:IP adresa z Jerevanu
« kdy: 18. 12. 2019, 12:53:31 »
Minimálně v EU platí zákaz měnit obsah (jeho informační část) na základě lokace - např. zamezit přístup, nezobrazovat ceny, ...
Opravdu? A jak je to třeba s internetovým vysíláním? Před časem byly na internetu stížnosti, že ČT Sport nelze sledovat v jiné zemi EU (prý kvůli zakoupeným licencím na některé sportovní přenosy). Zcela zjevně ČT rozlišovala podle geolokace IP.

7
A já mám možnost sjednat si se zaměstnavatelem výpovědní lhůtu ze své strany kratší než 2 měsíce? AFAIK ne. A pracovat jinak než zaměstnanec nemůžu, protože úřad řekne "švarc" a všem dá pokuty a zruší to.
Je vcelku zbytečné brečet nad existujícím Zákoníkem práce, §51. Tak to prostě je. Jestli s tím chceš něco dělat, můžeš kontaktovat svého poslance, senátora, nebo se sám nechat zvolit a prosadit změnu.

8
Ja, jakozto zamestnanec, chci mi pravo, a taky se domnivam, ze ho z vule bozi mam, abych v urcitych situacich mohl odejit OKAMZITE. Stejne jako me ma pravo zamestnavatel okamzite vyhodit z duvodu hrubeho poruseni pracovni kazne, tak ja mam pravo okamzite odejit z duvodu hrubeho poruseni zamestnavatelske kazne.
"Chceš mít právo", "odmítáš". Máš právo - mít své pocity, ale jsou tady zákonná ustanovení a ty nestojí na pocitech. A když dojde ke sporu, nepůjde o pocity, ale (ne)dodržování zákona. Před časem jsem měl kolegu, který neustále "měl pocit" a "měl právo", každou chvíli něco podivného požadoval. Brzy z firmy odešel a zároveň s ním se nesla pověst problematického zaměstnance, který měl problém se upíchnot jinde (nikdo o něj moc nestál). Informace se šíří rychle a špatná pověst dvojnásobnou rychlostí... Každého volba.
Zákoník práce jasně dává možnosti, jak ukončit pracovní poměr. Možná se ti to nelíbí, ale je to tak.

9
Dobrovolně jsi podepsal zaměstnaneckou smlouvu a tím se zavázal k jejímu dodržení včetně Zákoníku práce a výpovědních lhůt. Tak nevymýšlej nesmysly. Kdo něco takového udělá jednou, udělá to i v budoucnu a navíc se to v dnešní době rychle proflákne a potáhne se to s tebou i do budoucna. Samozřejmě se to dozví i budoucí zaměstnavatel a může mít oprávněné obavy někoho takového přijmout. Jednou křivák, vždycky křivák...
PS: Čisté řešení je Dohoda o ukončení pracovního poměru. Pro obě strany je vždy nejlepší se domluvit.

10
Sítě / Re:Internet a statistika okolo něj
« kdy: 11. 09. 2019, 15:39:19 »
A co chceš hodnotit?
Počet domén?
Velikost obsahu?
Počet serverů?
Počet uživatelů?
Traffic?

11
Sítě / Re:umisteni AP
« kdy: 09. 09. 2019, 16:29:43 »
Tady záleží, jak jsou navrženy a uloženy antény, kde mají hlavní vyzařovací laloky a kde minima. V návodu by k tomu měli něco napsat včetně doporučené poloze instalace. Od pasu (z teorie šíření vln) si tipnu, že antény budou omni a maximum okolo, minimum kolmo. Proto zrovna umístění na stěnu je méně vhodné než na strop i než na zem.

PS: Murphyho zákon: když selže všechno, přečti si návod: "The UniFi AP can be mounted on the wall or ceiling."

12
Sítě / Re:umisteni AP
« kdy: 09. 09. 2019, 13:02:53 »
Záleží na vzájemné viditelnosti AP a klientů. Ideální signál znamená čistou Fresnelovu zónu, o level níž je alespoň přímá viditelnost. Každá překážka vadí, třeba zeď (obzvlášť, když je z železobetonu). Logicky tedy vyplývá, že většinou nejvýhodnější místo pro AP je strop odkud přímo vidí na klienty.

13
Studium a uplatnění / Re:zkusebni doba
« kdy: 28. 08. 2019, 13:41:19 »
preruseni prac. pomeru ve zkusebni dobe?

Jaké přerušení? Snad ukončení.

14
Odkladiště / Re:Jak zdrhnout z IT?
« kdy: 27. 08. 2019, 08:28:55 »
Nejdříve se zamysli, co by tě vlastně bavilo. Pracovat v kanclu nebo venku? Mezi lidmi nebo raději o samotě? Cestovat nebo být na jednom místě? Jsi ochoten se přestěhovat? Pokud toho dost umíš, nechceš to předávat dál (buď přímo ve školství nebo jako lektor ve školících agenturách)? Dneska najdeš práce všude a ve všech oborech. Někomu hodně pomůže jeden rok studia, nejlépe v zahraničí (nové prostředí, noví lidé, nové obzory).
Nikdo ti tu konkrétně neporadí, to si budeš muset vybojovat sám, ale hlavně do toho prašti co nejdříve.
A dobrá zpráva nakonec. Pokud by se to nepovedlo. V IT ti zůstanou brány otevřené a poptávka schopných lidech se bude časem jen zvětšovat. Máš se kam vrátit.

15
Podívej se do logu FTP serveru.

Stran: [1] 2

reklama