Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - wocis

Stran: [1]
1
Server / Re:Skupinový e-mail pro potřeby SVJ
« kdy: 17. 01. 2020, 14:39:52 »
Preposilani, tak jak bylo drive zvykem uz bohuzel v dobe SPF a DKIM neni funkcni. Vetsinou se to resi tak, ze postfix to zabali jako novy mail, ktery klasicky odesle z te mailovky na kterou to dorazilo a znovu podepise. To same umi i sieve v dovecotu pokud se tak nastavi (pro preposilaci pravidla).
Bezne forward na vstupu postfixu uz je z techto duvodu nefunkcni a nedoporucuje se to vubec zapinat.
Obecne se tomu rika Sender Rewriting Scheme (SRS) https://en.wikipedia.org/wiki/Sender_Rewriting_Scheme

2
Sítě / Re:Forwarding na zdielané zložky
« kdy: 06. 01. 2020, 13:22:40 »
A pokud mate tak podivneho providera, tak pak jedine zainvestovat ~150kc mesicne do nejmensi vpsky, kterou sezenete a propojit to s mikrotikem pres wireguard (nebo teda openvpn, ale uz je rok 2020, takze...). Timto zpusobem si zajistite "verejnou" ipv4 (vetsinou i ipv6) a jako bonus ipv6 konektivitu do vasi site.
Provozuji takto pres stroj u hetznera a naprosta spokojenost - wireguard klienty mam krom jineho i v android telefonech a jednim tlapnutim jsem v domaci siti.

3
Server / Re:Dostupnost dat z ukradených HDD ze Synology v RAID5
« kdy: 30. 10. 2019, 13:24:06 »
Citace
Disky obvykle nešifrujeme. Protože to vyžaduje při každém náběhu klíč a to je proti uživatelskému dojmu. Synology se rebootuje a data nejsou, dokud je někdo neodemkne. To není moc řešení.

Ona ta "sekurita" většinou není jednoduchá a ani pohodlná. Tak to prostě je.

4
Desktop / Re:Po aktualizaci Ubuntu mi přestal fungovat háček
« kdy: 30. 10. 2019, 07:37:23 »
Velká ohákovaná písmena můžete psát i přes capslock :-D Je to sice debilní rada, ale jako workaround prozatimní...
Anebo copypaste odjinud :-D

5
Sítě / Re:Výběr routeru
« kdy: 18. 10. 2019, 11:43:00 »
Nekdo tu zminuje archer c7, tak jen info openwrt bezi i na archer c6 v2 (eu/ru verze). Nedavno mi odesla jedna tenda n60, tak jsem hledal nejlevnejsi moznosti openwrt a tohle na me vypadlo jako nejlevnejsi varianta, ktera splnuje me potreby - dualband, 5x gigabit switch. Na ac tim protahnu ~400mbit, coz neni zadny zazrak, ale dostacuje. A za litr - neber to

6
Odkladiště / Re:Bazoš - kupující nezaplatil, co dál
« kdy: 30. 09. 2019, 14:14:51 »
Stalo se mi podobné ale z druhé strany. Asi za 7litrů, prachy jsem poslal předem (dělám to tak vždy, prostě slušnost/rychlost). Bazarista poslal kulové, což mi bylo jasné ještě před vypršením lhůty o dodání. Dloubalo mi v hlavě, jaktože to má tak levné, což mi došlo až druhý den od poslání peněz (objednával jsem komponenty na více PC, tak mi to v první chvíli nepřišlo podezřelé).
Policajty jsem neřešil, protože čas strávený vyřizováním/podáváním TO by vyšel na víc než daná ztráta - bral jsem to prostě jako poučení pro příště... Bohužel cca půlroku poté se ozvali PČR sami ohledně podání vysvětlení - napálil asi více lidí - takže jsem ten čas tedy propálil stejně. Když už jsem tam byl dal jsem jim všechny informace, hlavičky mailu, ip adresy (komunikoval pořád z jedné ip (starnet budějovice) plus jedna ip z tmobile mobilního internetu) - nahlásil jsem škodu 15litrů, zboží plus čas krát moje cena.
Je mi jasné, že z toho bude prd, ale prostě každý si musí zhodnotit, jestli mu to stojí za to.

Je to už tak ~8let co podobně se napálila má žena, ale to bylo za 24litrů - tam se mi povedlo pomocí známostí a tak trochu phishingu fakticky vypátrat dvě kravky (to mě překvapilo velice, že to byly ženské vydávající se za chlapy), které za tím stály (fakticky online jsem sledoval jak napalují další lidi) - vše předáno pčr, s výsledkem odloženo...
Pokud prostě není ten pachatel úplně blbý, tak jsou tyto podvody neprůkazné a když se pachatel sám neudá/nedá proti sobě důkazy, tak to bývá ve velké části odloženo.


7
Odkladiště / Re:Pripojky dilny na zahrade
« kdy: 22. 07. 2019, 15:25:30 »
Pokud vám stačí 100mbit, udělal bych P2P spoj klidně na 802.11ac, tak budete mít ~300mbps v nejhorším případě a nemusíte řešit rušení/odstup ethernetu od NN

Stran: [1]