Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vrozkrokkop Kopalsson

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Hardware / Re:Poraďte chytrou zásuvku
« kdy: 26. 06. 2022, 09:00:15 »
Citace
... v ČR to typický znamená vypnutí na nuláku. Protože v ČR se používá francouzský standard, a ve Francii mají typicky (nezávazně) fázi vpravo, zatímco v ČR bývá vlevo. Vadit to nemusí, ale přijde mi to dodgy...
Ale to platí (platilo) jen u pevných instalací. Pokud se něco zapojuje přes prodlužku, tak tam se musí počítat s tím, že fáze může být na kterékoliv dutince.
https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,837.0.html

BTW:
Kdysi jsem diskutoval o možnosti kontrolovat přes mobil třeba teplotu v lednici - když jsem delší dobu někde jinde a něco se stane, že lednice přestane chladit, tak abych mohl udělat nějaké opatření, abych zabránil škodám, třeba když mám v lednici uložené léky co musí být skladované při určitých teplotách. Kdosi namítnul, že pokud bych měl dálkově řízenou i teplotu v lednici, tak by se nějaký hekr mohl do systému řízení nabourat a z lednice mi udělat ohřívadlo.

 

3
Dokončil jsem VŠ elektrotechnického směru, ...Za jak dlouho se junior vývojář může dopracovat k 8000/MD?
Jakou školu - jako bakalář nebo magisterské studium? Co je to 8000/MD?

BTW: Snad se mluví o tom, že už se přišlo na to, jak vyhlášku 50 letos zrušit.
https://elektrika.cz/data/clanky/ps250-1-proc-bylo-nutne-vyhlasku-50-78-sbirky-zrusit

4
Hardware / Re:Jak vybrat TV?
« kdy: 26. 05. 2022, 19:53:37 »
A akoze co chyba dnesnym telkam? Vzdy, ked zapojim sluchadla do telky alebo telefonu alebo pc, mi vypne zvuk z reprakov (pripadne z telefonu) a presmeruje to do sluchadiel.
...
To ze 5ti ludia v 10milionovej republike potrebuju nieco hentake, neznamena ze to musi mat kazda telka.
Co tím chce básník říci? Někdo to potřebuje (mně by se něco takového taky hodilo), tak se na to ptá.
Třeba tahle televize to uměla:
http://www.oldradio.cz/ts4428.htm
Možná to umějí i některé televize v současné nabídce, ale je těžké se v tom množství typů a variant orientovat.

5
Hardware / Re:Jak vybrat TV?
« kdy: 26. 05. 2022, 13:38:46 »
U televizorů mohou/nemusí být i jiné užitečné vlastnosti co jsme si na ně zvykli a může nás nepříjemně překvapit, že u nového televizoru chybí.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100964
 :(

6
Bazar / Re:Prodám mikropočítač Tesla PMI80
« kdy: 13. 05. 2022, 12:14:25 »
S tím zdrojem je problém.
Musí mít (aspoň podle příčurky) tři napětí co se musí zapínat a vypínat v přesném pořadí.

7
Software / Re:Model/výkres z 2D „otisku“ povrchu
« kdy: 31. 03. 2022, 09:14:48 »
Před pár lety jsem na nějaké výstavě viděl udělátor co nasnímal nějaký předmět a podle toho řídil 3D tiskárnu, snad to vystavovala VŠ z Liberce.
V Praze má být výstava
https://forkids.cz/
na těch výstavách bývají i 3D tiskárny, třeba by tam mohl být někdo, kdo by věděl.

8
Tady se něco takového řešilo:
https://www.podnikatel.cz/clanky/co-delat-s-tim-kdyz-se-vam-na-pozici-programatora-hlasi-uklizecka/

BTW:
Vybavilo se mi, v jedné firmě byly v čekárně zavřené láhve s minerálkou a kdo požádal sekretářku o otvírák, aby se mohl napít, měl plus.
Nebo třeba kdo se propracoval až do kanclu s managerem, manager mu nabídnul cigaretu, ten co popel odklepával na koberec měl plus před tím kdo požádal o popelník, protože se nebude zatěžovat problémy co jsou pod jeho úroveň.

Asi bych tam neměl šanci - na otevření minerálky bych použil otevírák na kapesním noži co ho s sebou nosím - tedy pokud by mi ten nůž nezabavil vrátný hned u vchodu jako nebezpečnou zbraň.
A jsem nekuřák.

9
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 23. 03. 2022, 17:41:34 »
https://kutilska.poradna.net/questions/2974462-vypalovaci-pec-pripojeni-na-elektriku
Citace
...Ono je tam víc problémů. Když jsem se v tom šťoural, konstatoval jsem, že ten dráteník co tam tu elektriku páchal měl zlaté české ručičky, jen mu do nich na$rat a revizák musel mít v krvi hodně promile, když bouchnul razítko na revizní zprávu. Třeba to teď vydává za třetí odboj, že tím škodil komunistům. Majitel domu to prý koupil před dvěma roky a na předchozího majitele není kontakt....

10
Studium a uplatnění / Re:VUT - jaký obor ze dvou zvolit
« kdy: 21. 03. 2022, 12:54:43 »
Z těch dvou oborů bych volil spíš tu automatizační a měřicí techniku. Pokud by ses zeptal proč, asi bych ti odpověděl: "A proč ne?".
VŠ je záležitost na pět let. Co bude užitečnější a zajímavější, až vystuduješ se teď nedá říci.
Když já jsem začal studovat FEL ČVUT, frčel obor Audio Video. Když jsme se dělili na specializace, přidělili mne na Spojovací techniku (telefonní ústředny), což mne hluboce nebavilo, ale tehdy jsme si nemohli moc vybírat. Když byla možnost dobrovolné studentské aktivity, přičichl jsem dost blízko k logickým obvodům a to jsem si zvolil jako povolání.

11
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 19. 03. 2022, 15:17:07 »
Asi to bude blbost, včera jsem venčil švagrovi pejska, napadlo mne, jestli by se nedalo předělat samonavíjecí vodítko pro opravdu velkého psa.
https://www.akva-exo.cz/chovatelske-potreby/pro-psy/voditka/flexi/velka/

12
Hardware / Re:Pracovní stůl
« kdy: 18. 03. 2022, 16:07:55 »
Na tohle téma se kdysi diskutovalo tady:
https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=920&t=1203538
Nebyla by tam inspirace?

13
Studium a uplatnění / Re:MatFyz UK vs. FIT ČVUT
« kdy: 14. 02. 2022, 05:39:24 »
Chodím na tyhle akce (pokud se konají a já v té době zrovna nemám něco neodkladného):
https://fel.cvut.cz/cz/elektra/setkani/setkani_2020.html
Jednou se tam zúčastnil tehdejší děkan FEL ČVUT a bývalý rektor ČVUT. To bylo tehdy co se od FEL oddělila FIT. Děkan říkal, že to byla chyba, bývalý rektor že to bylo dobře, pánové byli ve při, čekal jsem, jestli si nedají po papuli, ale zklamali mne.
 ;D

14
Studium a uplatnění / Re:Naštvaný tým - oprávněně?
« kdy: 07. 02. 2022, 17:25:29 »
...No a pak jdeš na root nebo abclinuxu nebo podobný server a dostaneš vynadáno, že soft skills jsou hovadina.
Tenhle managerský newspeak mi nic neříká, tak jsem se kouknul na wikipedii co to znamená a připadá mi, že je to (samozřejmě podle pracovního zařazení dotyčného šmudly) normální požadavek na normálního zaměstnance.
Najděte deset rozdílů, když se o týpkovi řekne že je lempl, na co sáhne to zkazí a rozumná řeč s ním není nebo když se o něm řekne, že nemá soft skils.

Výňatek z klasika:
...Nástup nového šerifa bývá provázen smělými reformami, jimiž jsou smeteny zastaralé zvyklosti z éry předešlého vládce. Vypuknou svěží pokrokové novoty. Klíče od záchodu dostanou nová evidenční čísla, červené pijáky v kompozicích jsou nahrazeny modrými a školník musí prodávati párky v prvním poschodí místo v přízemí. Čímž se jará energie nového vládce vyčerpá a ústav se vrátí do původního stavu vznešené podřímlosti...

Kdysi mne šéf požádal, abych ověřil, jak se vede a archivuje dokumentace výrobků pro jaderné elektrárny. Tak jsem se zahloubal do dokumentů co se vytvořily a udržují kvůli ISO9000, hrabal jsem se v TOPkách a PPčkách, ale na nic o tom jsem tam nenarazil. Tak jsem si vzal zápisník, propisku, fotomobil, prošel jsem dílnu a vyzpovídal jsem lidi co na tom pracovali, abych se dozvěděl, jak to tam zařídili ti ze staré party ještě před plyšákem. Dal jsem tomu štábní kulturu, předložil šéfovi, čekal jsem, co se kolem toho bude dít, ale nic se nedělo.
Když šéf zahnul kramle a vyklízeli jsme jeho kancelář, narazil jsem na emajl, kde komusi psal, jestli by mu s tím nepomohl, že já jsem to udělal moc pečlivě.

Co se týká kokotiny se kterou přišel zákazník, to je normální. Bohužel bylo normální, že obchodníci to potvrdili a pokud se to týkalo elektriky, tak to skončilo u mne a "včera bylo pozdě".
Sranda musí bejt, kdyby fotra věšeli.

15
O serveru Root.cz / Re:Programování v respiči
« kdy: 07. 02. 2022, 16:40:04 »
...a nejhorší ze všeho jsou trpaslíci.
 ;D ;D ;D ;D

Stran: [1] 2 3 ... 7