Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - sadnessineye

Stran: [1]
1
Vývoj / Re:Za jak dlouho se naučím C++?
« kdy: 08. 07. 2019, 16:42:08 »
To C++ bych možná na chvíli odložil a začal bych s C. Jazyk C tě naučí základy procedurálního programování, tedy podmínky, cykly, funkce, struktury, ukazatele. Navíc C++ z C vychází, takže pochopíš, proč C++ vypadá, tak jak vypadá. Pokud se začneš učit C, mohu ti na začátek doporučit dvě kvalitní knihy, které jsou k dostání v českém jazyce, a sice Programovací jazyk C (Kernighan, Ritchie), tuto knihu zná každý pokročilejší programátor, a Učebnici jazyka C (Pavel Herout). Jazyk C je základ programování a měl by ho znát každý lepší programátor. C se používá hlavně k programování operačních systémů (linux), ovládačů, kompilátorů a interpretů. Například Python, Ruby nebo Perl jsou napsány v C. C se hodí i k učení algoritmů a datových struktur.

Až budeš mít nějaké základy céčka, tak se klidně můžeš vrátit k C++. Kvalitní knihy o C++ jsou třeba Programming: Principles and Practice Using C++ (Stroustrup), z této knihy se naučíš vážně hodně. Dále jako referenci můžeš použít The C++ Programming Language (Stroustrup) nebo C++ Primer (Lippman). Mimochodem Bjarne Stroustrup je tvůrce jazyka C++.

Docela elegatní kód pro tetris najdeš zde:

https://doc.qt.io/qt-5/qtwidgets-widgets-tetrix-example.html

Toto není čisté C++, ale jedná se o gui framework Qt.

Předtím než se začneš učit programovat, měl by sis ujasnit, co vlastně chceš programovat. Programování je hodně těžké a komplikované, existuje spousta jazyků a každý se hodí tak trochu na něco jiného. A skutečné programování často není tak krásné, elegantní a čisté, jak se zdá z některých knih.

Stran: [1]