Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jirka_hav

Stran: [1] 2
1
Vyvýjím jdenoduchý script v go a potřebuji vyzkoušet, zda bude funfovat i ve win 10 (používám linux a k win deteskopu nemám přístup). Je možné si někde pronajmout vzdálený přístup k win desktopu, pro tyto účely?

2
Software / Nástroj na smazání popisku z obrázku
« kdy: 22. 06. 2020, 11:52:09 »
Spravuji jeden eshop a jeho majitel nahrál větší množtství fotek produktů. Bohužel tyto fotky obsahují vinou špatného nastavení fotoaparátu v každá fotce popisek s názvem a typem fotoaparátu. Existuje nějaký spolehlivý nastroj, který umí popisek odstranit a dopočítat chybějící pixely?

3
Studium a uplatnění / Re:Základy programování
« kdy: 29. 05. 2020, 14:58:11 »
Jazyků je spousta začít se dá prakticky s kterýmkoliv (důležité je především, aby tě práce s daným jazykem bavila) jen u některých to vyžduje více dřiny na začátku než u jiných (to ale nemusí být nutně špatně). Kromě tebou jmenovaných jazyků bych na seznam snadných voleb pro začátečníka přihodil následující jazyky python, go a javascript. Z tebou jmenovaných jazyků si nejsem jistý na začátek javou, je to sice průmyslový standart, ale na úplný začátek možná trochu moc nastavování než to rozchodíš, navíc v javě budeš dlouho psát konzolové aplikace než se někam dostaneš. Jako alternativu javy bych možná zkusil spíše kotlin (s současnosti standart pro mobiloní aplikace na androidu). Pokud by jsi chtěl rovnou skočit do hluboké vody, pak vyzkoušej jazyk c, není úplně přívětivý pro začáteníka, ale dovolí ti pochpit it problematiku pochopit opravdu do hloubky.

4
Server / Re:Zálohy pro malý eshop
« kdy: 29. 05. 2020, 14:32:02 »
backblaze vypadá zajímavě, napadá mě jen jedna jedna otázka nemůže mít eshop nějaké právní problémy pokud ty data posílá mimo území EU (teřba kvůli GDPR)?

5
Server / Zálohy pro malý eshop
« kdy: 29. 05. 2020, 13:34:09 »
Potřeboval bych doporučit službu pro zálohovaání dat z malého eshopu. zálohy bych chtěl dělat pomocí https://restic.net/. Zbývá mi tedy rtozhodnout kam ty strkat ty zálohovaná dat. Můj první nápad je wedos disk (u vedosu je vps s eshopem), ale nejsem si jistý zda je to šťastné řešení.

6
Sítě / Produkční nasazení nftable
« kdy: 12. 10. 2019, 13:13:03 »
Právě uvažuji o nasazaní nftables, jajo náhrady za iptables na produkčním serveru. Máte stím někdo zkušenosti? Jaká jsou praktická úskalí takového kroku?Především mě zajímají zkušenosti s dlouhodobějším nasazením.

7
Hardware / Re:Cvakání v novém notebooku
« kdy: 28. 09. 2019, 18:40:21 »
To co popisuješ mi zní jako nějaký jiskřící, kontakt uvnitř zařízení. V žádném případě bych to tak nenechal, ryskuješ, že jednoho krásného dne tím notebookem něco podpálíš. Podle mě by to reklamovat mělo být možné. Pokud se ti to nepovede. Nezbývá nic jiného než netobook odnést do servisu opravit si ho sám nebo vyhodit do elekroodpadu

8
Server / Testovací servery v cloudu
« kdy: 17. 09. 2019, 09:14:44 »
Mám větší množství testovacích serverů, pro různé účely. Tyto servery se tipicky používají jen po velmi omezenou dobu (každý den několik hodin). Zbytek dne běží bez využití. Napadlo mě, že bych kvůli snížení nákladů využil některou z cloud služeb, které ummožňují účtovat využití serverů po vteřinnách. Potřebuji velmi rychlí star serverů. Nemohu si dovalit server pokaždé opětovně instalovat, takže daná služba by měla nabízet možnost uchovávat data vypnutího serveru.  Jakou službumám využít?

9
Server / Kolik logů vlastně potřebujeme
« kdy: 27. 08. 2019, 12:48:19 »
Nedávno jsem se dostal do situace, kdy jsem na jednom severu měl akultní nedostatek místa a musel jsem smazat část logů. To mě přivedlo na několik otázek. Jak staré logy se mají ukládat? Jsou služby, které by se neměli logovat vůbec, i když je to možné? Potřebuji lokálně uložené logy, když používám cetrální logování? Jak vlastně promazávání strarých logů nejlépe zautomatizovat? Chápu, že na tyto otázky není jednoznačná odpověď. Zajímají mě nejen odpovědi, ale převším argumenty k odpovědím vedoucí.

10
Server / Kam ukládata zálohy
« kdy: 13. 08. 2019, 18:49:27 »
Hledám nějakou cloudovou službu, kde budu moci ukládat zálohy ze serverů. Máte s nějakým řešení dobré zkušenosti?

11
Server / Re:Ansible vs. bezpečnost
« kdy: 01. 08. 2019, 10:55:28 »
Pro správu serverů se nepoužívá sudo.
Co by se tedy místo sudo mělo používat? Jak by měl správce ideálním případě postupovat?

Pokud mas na kazdem stroji jine heslo, tak bych ho ulozil do souboru a definoval ho v host_vars.
Tohle moc nechápu mohl by jsi to trochu rozvést?

12
Server / Re:Ansible vs. bezpečnost
« kdy: 01. 08. 2019, 08:53:57 »
K serverů jako takovým se přihlašuji přes ssh pomocí klíče, ale po přihlášení se mě ještě sudo zeptá na heslo a to je to heslo, ktré řeším.

13
Server / Ansible vs. bezpečnost
« kdy: 01. 08. 2019, 08:00:40 »
Doposud jsem zpravoval severy manuálně a z bezpečnostních důvodů jsem měl na každém severu jiné heslo. Teď jsem si začal hrát s ansible a trochu jsem narazil. Z toho co jsem dokázal zjistit se mi totiž zdá, že pokud chci spustit playbook nad více servery a chci escalovat práva pomocí sudo, tak všechny tyto servery musí mít stejné sudo heslo, což mi nepřijde příliš bezpečné. Jak se toto  obvykle řeší?

14
Sytémovou utilitku nice znám ta však neřeší všechny problémy. Jak mnozí z diskutérů uvedly není, moudré vytěžovat server na 100%. Hledám řešení, které mi umožní, zapínat vytěžovací úlohy v případě, pokud průměrné vytížení serveru za poslední hodinu nepřesáhlo například 30%. Podobně by bylo hezké brát v úvahu, operační paměť, nebo zápisy na disk. Tohle pomocí nice, pokud vím,  nezvládnu.

15
Mám VPS na něm mám webserver, který dle návštěvnosti během dne různě vytěžuje server. Chtěl bych, aby v situaci kdy je server mála zatížen se automaticky spustila další úloha, která využije nevyužitý výkon serveru a aby v situaci, kdy zátěž webseveru opět vzroste se tota dodatečná úloha opět pozastavila. Je něco takového možné? Jak toho docílit?

Stran: [1] 2