Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ded kenedy

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Oracle Brno
« kdy: 13. 10. 2021, 12:29:18 »
Citace
Dalsi urban legends ktere mam od byvalych kolegu ze Sunu ze je ti ukradeno 5 dni z dovolene jako narizena "zavodni dovolena" nekdy v obdobi vanoc. Takze nemas svobodu manipulace s dovolenkovym fondem. Je to bez nahrady a bez pridani dalsi dovolene misto toho.

WTF? Cerpani dovolene urcuje vzdy zamestnavatel, precti si zakonik prace! (Byt casto po dohode se zamestnancem.)


Citace
§ 217

(1) Dobu čerpání dovolené je povinen zaměstnavatel určit podle písemného rozvrhu čerpání dovolené vydaného s předchozím souhlasem odborové organizace a rady zaměstnanců tak, aby dovolená mohla být vyčerpána zpravidla vcelku a do konce kalendářního roku, ve kterém právo na dovolenou vzniklo, pokud v tomto zákoně není dále stanoveno jinak. Při určení rozvrhu čerpání dovolené je nutno přihlížet k provozním důvodům zaměstnavatele a k oprávněným zájmům zaměstnance. Poskytuje-li se zaměstnanci dovolená v několika částech, musí alespoň jedna část činit nejméně 2 týdny vcelku, pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné délce čerpané dovolené. Určenou dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen písemně oznámit zaměstnanci alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnancem na kratší době.

2
Citace
Obecně internet je nejlepší ve 4 hvězdičkových business hotelech, často to znamená, že z nějakého menšího města do přírody dojíždíš, což tak stejně většinou je.

Ctyr a peti hvezdickove hotely jsou na pripojeni obvykle to nejhorsi, co clovek muze potkat. Kvuli zpoplatneni, bezpecnosti a kdo vi cemu, musi clovek zapasit s ruznymi obskurnimi prihlasovacimi systemy. Potom zjisti, ze je za deseti NATy, protoze hotel si nespravuje sit sam, ale outsourcuje to nejake firme, ktera to dela v lepsim pripade pro dalsich deset hotelu retezce, v horsim pripade pro stovky hotelu obecne.  A nakonec prijde pecka v tom, kdyz clovek zjisti, co vsechno je zakazane na firewallu. Uz jsem zazil, ze byly povolene jen porty 80/443.

V tomto smeru jsou mnohem pohodovejsi mensi hotely 2 a 3***, kde to absolutne neresi a maji heslo na wifi, ktere meni jednou za mesic.

3
/dev/null / Re:Remote práce pro zahraniční firmu
« kdy: 03. 05. 2021, 00:03:39 »
Citace
Hlavně - můj osobní názor - to je z 90% o skvělé personální agentuře!!!
Poradí ti, co máš na CV dát, co odebrat, jaké jsou realistické peníze a jaké firmy celkem dobře platí.
Klidně s tebou udělají i cvičný pohovor.

S Free weby mám špatné zkušenosti, ale možná někomu fungují, budu rád za tipy!

Ve vedlejsi diskuzi (https://forum.root.cz/index.php?topic=24649.0) jsem nadhodil recnickou otazku, jestli to, co tu provozuje PanVP, je guerilla marketing nebo se proste nudi. Jeho ustavicne odkazy na cooljobs a reci o tom, ze kdo bere pod 100k je lenoch, mi prisli uz trochu za hranou.

Ted uz je to evidentni, ze se jedna opravdu o guerilla marketing. Ted je otazka na pana Krcmare, jestli je to opravdu to, co tady chcou v diskuzich mit. A dalsi spise recnicka otazka je, kolik takovych uctu tady figuruje, protoze tech diskutujich, co tu berou sto a vice tisic, je prekvapive hodne. A prekvapive nemyslim, ze berou tolik, ale ze pri takovych platech nemaji nic jineho na praci nez se vytahovat na root.cz, kolik berou, jak jsou vsichni loseri, kdo delaji za 70k, atd. atd.

4
To ma byt nejaky guerilla marketing na cooljobs nebo se OP pouze nudi?

V nejake forme to uz shrnul "J ouda". To, co popisujes jsou obecne znalosti, ktere se v zakladni variante uci na bakalari, neni duvod, aby se to nenaucil i clovek po 40.

Citace
I tak by se musel naučit:
- SQL
- principy normalizace/deduplikace/optimalizace (jak se tomu souhrně nadává?)
- procedůry
- git/správu zdrojáků
- programovací jazyk
- testovat svůj kód
- návrhové vzory (to z jedné knížky nedá)
- pochopit princip spousty technologií
- naučit se mrtě knihoven
pffff a další blbiny...

SQL se da naucit za pul dne, opravdu to neni zadna veda.

"- principy normalizace/deduplikace/optimalizace", nevim k cemu se to ma vztahovat, ale jestli k databazim, tak se to da naucit taky za pul dne (a stejne to malokdo poradne pouziva, protoze ORM)

Snad jedina relevantni polozka tam jsou "procedudury" a programovaci jazyk. Bez toho se opravdu jako programator tezko uzivis. Naucit se Python, PHP nebo Javu opravdu neni zadna  raketova veda. Horsi je ziskat algoritmicke mysleni, ale to je znacne individualni zalezitost.

Git a sprava zdrojaku, testovani zdrojakou jsou na tom seznamu snad jen pro pocit vlastni dulezitosti autora puvodniho prispevku, ale opet to neni neco, co by se clovek nemohl naucit za par hodin, ci dnu.

Navrhove vzory jsou v tomto kontextu absolutne precenovane. Pokud je clovek zacatecnik, tak jsou mu k nicemu, protoze nezna kontext, jak je pouzit, pokud je clovek zkuseny programator, pouziva je plus minus automaticky.

Nejvetsi perla je pak "naucit se mrte knihoven". Proc, proboha proc? Knihovny a frameworky se meni kazdych par let (nebo tydnu ve svete JS), to je vec, kterou ma cenu se ucit az za pochodu, jinak je to promrhany cas.

Programovani na profesionalni urovni jsem se zacal venovat pred 25 lety. Za tu dobu se vsechno nekolikrat tak zmenilo, ze jsem musel v podstate nekolikrat udelat kompletni restart svych znalosti. Neni duvod, proc by nekdo nemohl zacit od cisteho stolu i ve vetsim veku.

Jinak ty nabidky prace nejsou zadny velky zazrak, maximalne tak pro nejakeho mlamoje. Vytvaret tabulky a k nim formulare pro nejakou banku nebo jiny korporat muze cloveka naplnovat par let a muze se uspokojova  vysi sveho platu. Ale casem nevyhnutelne zjisti, jaka je to nuda a sed. A kdyz si po tech par letech uvedomi, ze to nema cenu, zjisti, ze cely IT svet je zase uplne jinde a jeho Java Enterprise znalosti jsou mu k nicemu a musi zacit od nuly.

5
Vývoj / Re:Utilita YACC
« kdy: 22. 05. 2019, 11:38:25 »
Citace
1. Je to LL.

Realne to neni problem, obzvlast, kdyz clovek dela vlastni gramatiku.

Citace
2. ANTLR má vlastní lexer. A nám se moc nepodařilo ho přesvědčit, aby ho nechtěl

Toto je fakt divna vyhrada, nevidim zadny duvod, proc nechtit lexer s ANTLR.

Citace
ANTLR není určen k tomu, aby překládal. Do gramatiky se nepíší instrukce o tom, co se má zapsat na výstup.

Kdyz si do pravidel napises instrukce, co se maji zapsat na vystup, vygenerovany parser ti to zapise.

Ale...

Citace
Styl práce je v tom, že vám ANTLR parsuje vstup a vytváří parse tree.

Tento styl prace je mnohem lepsi. Jednak oddeluje proces parsovani a generovani vystupni kodu, takze se v tom clovek neutopi. A pri tvorbe jakehokoliv prekladace nebo interpretu je to vyhodnejsi vzit AST a s tim dale pracovat, protoze driv nebo pozdeji clovek narazi na to, ze je potreba udelat nejaka pomocna transformace nebo optimalizace a delat to primo v gramatice muze byt docela peklo.

6
Vývoj / Re:Utilita YACC
« kdy: 20. 05. 2019, 18:50:46 »
Jedna praktictejsi publikace vedle druhe.

Co hledas se nejspis jmenuje Dragon Book, aka Aho, et al.: Compilers: Principles, Techniques, and Tools.

Jinak spis nez Yacc doporucuju pouzivat ANTLR a sousivejici materialy (maji je na webu).

Stran: [1]