Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - KorporatniLopata

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Studium a uplatnění / Re:Stav trhu práce 2024 - co se děje?
« kdy: 04. 04. 2024, 11:49:58 »
... a hlavně většinou v případě velké firmy si člověk nebere práci domů, jak to už bývá u malých firem s nedostatkem lidí...

vam nepracuje v hlave furt maly trpaslik co neustale klepe na klavesnici, vecer, na wc, na dovolene?! mi jo, ve velke i v male firme.
je fakt, ze v korporatu je vic lidi, tak se da lepe schovat do zavetri, male firmy mivaji ovsem zajimavejsi projekty.
Hele, já nevím, na některé věci si v malé firmě asi nešáhneš, typicky investiční bankovnictví, jelikož jen přímé připojení na burzu stojí majlant. Určitě je víc takových případů, kdy jsou vstupní náklady do oboru tak vysoké, že je bez korporátu v zádech (ať už přímo nebo jako investora do startupu) nemáš šanci zaplatit.

2
U nás se propouštělo v lednu, ale dost selektivně. Ale možná příjde druhá vlna, čert ví.

3
Tak ono se to dá pojmout všelijak. Normálně si nastavím strategické cíle na daný rok (může jít o konkrétní zlepšení procesů, přepsání nějaké legacy věci s kterou jsou jen trable nebo naučit se něco nového). Když se to odsouhlasí, tak mám v ruce argument, proč každou polovinu pátku dělám na XYZ, však jsme se na tom dohodli.
A stejný postup je s podřízenym - u juniora se dohodneme obvykle na nějaké nové technologii, ideálně pokud se dá použít na tom na čem pracuje nebo by výhledově pracovat mohl. U seniorů spíš čekám že přijdou sami s tím, co je na projektu pálí, koneckonců vědí nejlépe oni sami jak na tom ten projekt je.
Roční cíle jsou nástroj jako každej jinej, buď s ním zatlučeš hřebík, nebo se s ním prastíš do palce nebo má něj necháš padat prach.
I když asi záleží na pozici, třeba bych hrozně rád pochopil, jaké cíle si stanovuje šéf mého šéfa.

4
Studium a uplatnění / Re:Kvalita pracovních agentur v ČR
« kdy: 13. 11. 2023, 00:33:27 »
Najdi si agentury, které zajišťují screening nebo první kola pro banky a velké zahraniční korpo. Nikdo z korpu nechce řešit nějaké shady praktiky, protože nejsou zvědavý na špatnou publicitu nedejbože pokuty od regulátorů.

5
Hardware / Re:Doporučte pracovní notebook
« kdy: 30. 10. 2023, 08:07:43 »
Používám ZBook od HP, zhruba odpovídají tomu co chcete.

6
Na druhej strane, chceš technickú výšku a ja mám matfyz. Veľa matfýzakov uči na technikách matiku a sú z toho z nechutení, lebo ide sa tak rýchlo, že sami by ako študenti mali s týmto tempom tomu rozumieť.

Avšak, rozumieť tomu všetci na technické nechcú, iba to chcu hlavne používať. Na matfyze sa matika išla oveľa pomalším tempom, ale oveľa viac do hĺbky, a tak mal človek čas nad tým premýšlať a porozumieť tomu.

Ako asi by som ČVUT zvládok ale nie s vnútorným uspokojením rozumieť tomu, že prečo veci fungujú ako fungujú.

PS. Teraz som doučoval stredoškoláka programovanie, z ktorého prepadol. Šikovný chlapec, len tak to kašlal, preto prepadol.

Z mojich skúsenosti naozaj rozumieť tomu, čo je zvyšok po delení stačí na to, aby človek zvládol stredoškolskú matematiku, hoci mal predtým štvorky.
Ale technika není o matematice, student techniky má plné ruce práce se svým oborem.

7
Tipuji, že Vy jste se na rootu neptal, co máte dělat ;-)?
Tenkrát se dalo napsat tak leda do Bravíčka :). Ale stejně mi příjde, že dnešní maturanti jsou nějak přehlceni možnostmi a ve výsledku paralyzovaní. Chytřejší jsme nebyli, to ne, ale tak nějak jsme se moc neptali co dál se životem. Nevím, jestli to bylo daný dobou, jestli jsme nasáli to sebevědomí a drzost devadesátek nebo tím, že svět byl jednodušší.

8
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 15. 10. 2023, 20:04:06 »
mas to obracene, to jsou hard skills

Chybejici soft skills je ' ze nedela co chce HR a nepouziva spravna buzzwords"
Když máš v týmu třetinu sněhových vloček, třetinu ambiciózních Elonů Musků, za nadřízeného protřelého politika, který zařízne vše stojící mezi ním a ročním bonusem, tak soft skills fakt potřebuješ a třetina tvý práce je politika a psychologie.

Otázkou je, proč tam v tomto uspořádání zůstávat. To přece dlouhodobě musí být na palici...
Není, to je prostě realita nižšího manažmentu. Na palici je mít doma dva puberťáky.

9
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 15. 10. 2023, 17:48:34 »
mas to obracene, to jsou hard skills

Chybejici soft skills je ' ze nedela co chce HR a nepouziva spravna buzzwords"
Ne, to znamená že bez ohledu na technické schopnosti ho v týmu nechceš a už vůbec ho nechceš jako leada, protože má empatii dubové rakve, vyjednávací schopnosti šutru na dně moře a lidí dovede leda tak k sebevraždě. Když máš v týmu třetinu sněhových vloček, třetinu ambiciózních Elonů Musků, za nadřízeného protřelého politika, který zařízne vše stojící mezi ním a ročním bonusem, tak soft skills fakt potřebuješ a třetina tvý práce je politika a psychologie.

10
prisel si pro radu. predpokladam, ze nechcel poplacani po ramenou jako od bratru z mokre ctvrti.


Na vysokou školu nemáte, tedy ne na normální. Docela se divím Vaši nesoudnosti, na to jste měl už dávno přijít sám. Buďte rád, že jste prolezl střední školou. Ale možná byste mohl zkusit politologii.

Koukám že na Vysoké škole života otevřeli obor: Inženýr lidských duší
Njn, ale já třeba prolejzal gympl se čtyřkou z němčiny a slabou trojkou z chemie a když jsem potřeboval kolej a na VŠCHT měli nejmenší rádius pro přidělení koleje, tak jsem se středoškolskou chemii zvládl doučit za tři týdny a byl slavné přijat na VŠCHT (že studovat ČVUT a VŠCHT souběžně je makačka, je věc druhá).
Předpokládám, že kdybych se zamiloval do nějaké Gertrudy nebo Elke, tak bych se i tu němčinu zvládl doučit.
Takže těžko říct, co je to za člověka, takhle z jednoho dotazu. Snad jen, že mu chybí sebevědomí.
Moje rada: běž dělat co tě baví, jestli chceš studovat elektro, běž studovat elektro.

11
Zdravím všechny, jelikož jsem letos maturoval, rozhodl jsem se dát rok pauzu na rozmyšlenou, avšak mě napadlo, že bych si zkusil podat přihlášky na pár vysokých škol, s technickým zaměřením hlavně elektro, avšak se tu vyskytl problém a to je samotná matika, se kterou jsem měl převážně čtyřky a dokonce mi zní hrozilo ve třeťáku a ve čtvrťáku propadnutí a co se týče fyziky té jsme na naší škole měli pouze letmo v prváku jen základy.

Stojím před rozhodnutím, zda má cenu a zda je možné a stojí za to se pokusit našrotit na přijímačky veškerou gympláckou matiku a fyziku do 7 měsíců, anebo jestli to už radši mám podle vás vzdát tuto utopii s vysokými školami, a jít rovnou do práce?

VŠ zvažuji, kvůli lepšímu uplatnění na trhu práce. Mám v úmyslu ČVUT, VUT, nebo VŠB.

Jako SOŠ mám vystudovanou železniční průmku.
No a v čem byl na té střední problém, jste na matiku blbej nebo jste na to prostě kašlal ?

Jinak podívat se jak lidé z nějakého oboru přemýšlí o subjektu bádaní je vždycky poučné, nehledě na to že VŠ je i o nějaké disciplíně a vytrvalosti. Dnes už nemusíte jet hop nebo trop 5 let v kuse, je spousta bakalářských oborů.

12
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 27. 09. 2023, 20:33:27 »
Musím se přiznat, že i já jsem iluminát.
Po čtyřicítce oprašuju jeden starší systém, jehož nahrazení se doufejme dožiju a mentoruju mlaďochy. Jeden už mi dělá radost, odešel z mého projektu jinam na team lead a i když se mi občas chodí vyplakat na rameno, tak mu to celkem jde. Dostal jsem za něj náhradu, tak teď se snažím moc nezkazit dalšího mlaďocha.

13
Je to jak říká Hahel. Korporáty jedou podle nějakých pravidel, když si řekneš příliš málo, nejbližší možnost dorovnat bude buď povýšení nebo odchod někam jinam.

14
Nebál bych se začít rovnou na těch 70K.

15
Hardware / Re:Jak se bezpečně zbavit telefonu?
« kdy: 06. 04. 2023, 17:50:08 »
Jinak samozřejmě odnesu do sběru, dětskou pornografii ani kódy k atomovkám tam nemám, tak mi příjde že plusy ekologická likvidace převáží nad rizikem, že se v mobilu bude někdo hrabat.

Hmm to je hezky. Vzhledem k tomu, ze jeden z nich je manzelky, tak je na 99% plnej fotek nasich deti. Dekuji, ale to neni neco, co chci sdilet se svetem.

A jinak pod pojmem ekologicka likvidace si predstavuju, ze to nekdo tavi a taha z toho jednotlive vzacne kovy. To by melo jit i potom, co do nej prastim...
No a kolik z těch fotek už je někde na cloudu nebo šlo WhatsAppem někam, kde nad nima máte nulovou kontrolu ?
Každej má nárok na svůj levl paranoie, ale rozbíjet čipy telefonu kladivem mi přijde jako definice rčení "s křížkem po funuse"

Stran: [1] 2 3 ... 5