Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - neregistrovany

Stran: [1] 2 3 ... 23
1
jako něco jiné než VDSL ? Po zkušenostech kdy se pravidelně dostavovalo večer ve větší či menší míře kolísání rychlosti či mikrovýpadky a nikdo nedovedl říct vocogo, jen pohanit Router už nevěřím ničemu jinému než kabel, metalika, optika. Ale bacha, fakt obr rozdíl když to provozuje gigant jako Cetin a nebo nějaký malý místní blbec, který poruchy neřeší. Teď se obecně snažím lidem ukázat velké výhody VDSL, které se ještě násobí díky bondingu a odtahovat je z nekvalitních přípojek pryč. Většina když vidí jak to chodí a za jaký peníze lituje, že jak blbci zůstávali v době kamenné na starém připojení a nic neřešily.  :D A s pořízením IPTV už tuplovaně.

to je ale blabol, co?

2
Hardware / Re:Ochrana proti zkratu 12V/2A
« kdy: 14. 10. 2021, 09:59:52 »
pozistor

3
Odkladiště / Re:Přívod 230 V do racku
« kdy: 13. 10. 2021, 10:14:56 »
Rack nebude pohyblivy, bude namontovany na stene.
Ako si to myslel s tymi dvoma fazami ? A naco prudovy chranic, ten je uz v rozvadzaci z ktoreho k racku vedie CYKY.

Dvě fáze = vypadne ti jedna fáze, pořád jedeš na druhou. Servery mají dva zdroje - vypadne jedna fáze, jedeš na druhou. Pokud je rozvaděč pevný, tak CYKY, fajn, ale jak do rozvaděče dáš rozvodnou lištu a cokoliv 230V nekrytého, nesmí tam šátrat NIKDO bez potřebné kvalifikace. Tj. pokud to je elektrický rozvaděč tak na kličku, práce na rozvaděči = práci na elektrickém zařízení a cajk. Ale tam nesmí lézt ajťák!

Pokud je to Ajťácký rozvaděč, tak se "když se v tom hrabeš" nejedná o práci na elektrickém zařízení, ale jen o kabinet/pořadač. V kabinetu ale nemá co dělat nekrytých 230V!!! Takže, pokud je to IT rozvaděč, klidně to připoj CYKY, ale píchni tu CYKY do kryté, plastové lišty (1U psa) a jistič do plastové krabice vedle na stěnu, jak tam má lézt osoba "ne-elektro", tak tam nesmí být nic živého, nejsi debil ne.

Jednou jsem potkal IT rozvaděč, kde bylo 230V nekrytých a bylo to o hubu. Potkat toho, kdo to tam narafičil, strčím ho ze schodů, ať si zláme alespoň nohu. Hnusák. Kdyby to alespoň označil - jak to označené má být. Ve fabrikách jsou běžné rozvaděče s IT prvky, ale vždy na kličku a označené plus se zábranou proti úrazu el.proudem.

Normy jsou pouze doporucujici. Pokud neco napisete tucnym pismem, je to automaticky mene dulezite nez ten zbytek

4
Odkladiště / Re:Unášení DNS provozu a hazard
« kdy: 01. 10. 2021, 16:30:47 »
Unášení provozu je prasárna, za tím si stojím, ať už předhodíte sebelepší/sebeblbější argument.

Jinymi slovy: "Budu si trvate na sve emocionalite (prasarna) i kdyz byste mi to vyvracel jakkoliv racionalnimi argumenty." To je v podstate definice fanatismu...

5
Hardware / Re:Laptop s 5V napájením
« kdy: 07. 09. 2021, 01:28:55 »
Moje GPD Micro se nabiji 5V, ale nevim zda to je to co hledate...

6
Odkladiště / Re:Soukromí v dnešní době
« kdy: 30. 08. 2021, 08:46:46 »
"možnosti soukromí v době internetu."

- soukromi je velmi nejasny pojem z oblasti humanitnich (cti velmi opovrzlivym tonem) ved.
- utajovani neni spravne a nikomu se tady nelibi, vsechno je tu free a open, tak proc ne soukromi?

Citace
With all this attention to Privacy, does anyone ever ask the fundamental question? Why do we need Privacy? What does privacy accomplish? Does anyone ever ask what are the negative ramifications of privacy? Is the herd mentality at work again?

Why would someone need to keep their information private? Information only has value if it is discreet and not widely available. Besides if someone has nothing that they would be ashamed of why would they worry about privacy. Keeping people information private only creates misinformation and intolerance. Just look at authoritarian systems like communism, fascism or dictatorships. Wide dissemination of information creates a transparent, tolerant and honest society. How can someone be dishonest when there is no means by which they can hide their true selves. And why would someone have any need for hiding their true selves if there is no intolerance. The more information available about people the better decisions people can make. The more information available about people the lower the risk in dealing with other people.

One would raise the issue that they would just like to be left alone. In today's fast track world does anyone have the time to bother anyone without any special interest or motive. And if someone has a special interest no amount of restrictions are going to stop that person from getting access to information. And in all actuality only this special interest person having access to information can create more harm than good. Take for example Identity Theft. Why is there an incentive for someone to steal identity. Major reason is that they can steal the identity and gain credit and other monetary advantage. Why is it possible for thieves to use the stolen identity. Because all the information about people is not available to everyone. If creditors or employers could also have access to other information such as pictures of people, and other such identifying information it would be very difficult for thieves to use the stolen identity information..
Take the example of the Mortgage and loan industry. Do you think this industry would exist if the payment history of everyone was kept private or if there was no way of knowing the credit and payment history of an individual or business. If there was no way of recording credit and payment histories, most bankers or companies would be hesitant to loan funds, as there would be no way to make an informed decision or find out the chances of the loan getting paid.
Does anyone dig deep into why is spamming so widespread in spite of all the restrictions on it. If businesses or people could accurately find out people who would be interested in their products or services, why would they waste their time, energy or money in randomly targeting others. There is no incentive for them to do so. The more people try to keep their information private the more spamming and junk mail. Besides doesn't my life become easier if others know exactly what I want

7
Sítě / Re:Internet přes LTE - jak zesílit příjem
« kdy: 28. 08. 2021, 01:11:14 »
"bylo mi i vysvětleno, že -90 dBmW je pro mobily ještě docela použitelný signál (záleží na dalších věcech). Třeba wifina při takovéhle úrovni signálu sotva chytí beacon"

Srovnavat ISM s licenci je uplna blbost, existujou i wifiny s dobrou citlivosti (treba kdysi chipsety Prism od firmy Z-COM - v evrope ZCOMAX), ale v 802.11 panuje totalni anarchie...

8
Pomocí jedné antény nemůžeš ve stejném okamžiku vysílat a přijímat.

na ruznych frekvencich ano

9
Vidím že tu Windowsáci trollujú vo veľkom.

Aspon uvidite jak tu Linuxaci dostavaji STRASLIVE na zadek, a to jeste nedorazil Lael...

10
Treba ešte prihodiť Windows Terminál (bohužiaľ bez skriptovania, buď vyklikať v Microsoft Store alebo stiahnuť a nainštalovať .msi) a zapnúť ssh-agent service. Potom je to ako tak použiteľné; (zistil niekto, ako zabrániť Windows Terminálu kradnúť Alt-Enter pre seba?)

To mluvite o tomhle? To je soucasti OS

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Terminal

11


SELinux je iná vec.

SELinux je "Mandatory access control" - prístup sa riadi na základe bezpečnostnej politiky.

ACL je "Discretionary access control" - prístup sa riadi na základe identity pristupujúceho alebo skupiny, do ktorej patrí.


Selinux v bezpecnosti musi dohanet to, co systemu chybi v zakladu....

12
Strašné! To je jako bych si na windowsech občas musel nainstalovat puttynu. ::)

powershell.exe “Add-WindowsCapability -Online -Name OpenSSH.Client~~~~0.0.1.0”

13

Niektorym nevysvetlis, to su casto krat ludia ktory videli windows naposledy za cias win xp. Niekto ich nejakym zazrakom zasvetil do ineho OS a ukazal/pomohol im na zaciatku ako co robit. Tito ludia casto krat mali silnu vnutornu tuzbu byt iny, pretoze mainstream je sracka, tak sa dali na cestu ktorej iny nerozumeli, pretoze ten os videli max tak v "hackerskych" filmoch.

Otazky do plena:

Kedy planuje linux pridat taku banalnu vec ako je user rights management vo windowse, kde si mozem definovat prava kludne pre kazdeho jedneho pouzivatela samostatne. V linuxe mam 3cisielka, owner, group, others. To je cele, ked chcem nejakej skupine ludi priradit prava aby mohli napr iba citat z nejakeho repa, a iny tam mozu aj vykonavat zmeny, tak musim robit pi.oviny aby som to dosiahol. Pripadne musim nainstalovat nejaky dalsi program / modul ktory mi toto umozni. Preboha preco toto linux stale nema?


Taká blbá otázka: ty si kedy naposledy videl Linux? Slackware 3?

Linux podporuje ACL nejakých 20 rokov.

A na co je potom Selinux?

14
Sítě / Re:WiFi router - pomoc s vyberem
« kdy: 22. 08. 2021, 16:18:19 »
Píše, že má internetové připojení optikou, tak k čemu mu bude nějaký xDSL modem? Potřebuje jenom router.

Hlavne nepise jak to ma zakoncene, zda ma doma jen FC zasuvku nebo k tomu na nejaky prevodnik na ethernet.

15
par uhriku sem mel hochu pred 30lety
"uhrikovaty linuxacek" neni vyjadreni stavu pleti ani veku urcite osoby. Jde o podobenstvi urputnych zastancu linuxu kteri trpi cernobilym videnim, a k hodnoceni OS pristupuji (podobne jako uhrikovati pubertaci) stylem sracka/bomba...
tak se nechovej jako "uhrikovatej windowsak" ;-)

zoufalče, ani si neumite najit svuj pojem kdyz uz chcete nekoho urazet?

Stran: [1] 2 3 ... 23