Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pivotal

Stran: [1] 2 3 ... 28
1
/dev/null / Re:Kam schovat peníze před inflací?
« kdy: 31. 05. 2020, 21:22:47 »
Mám pocit, že tuto diskusi ovládli  boti kopírující Lol Phirae, Prýmek, Filip Jirsák ). Kolik jste vydělali.

2
Sítě / Re:Nelze se připojit k jedné jediné wifi (Manjaro)
« kdy: 31. 05. 2020, 19:59:43 »
zkoušel jsi? (rada z mého  nevyřešeného dotazu)
Kód: [Vybrat]
killall wpa_supplicant
wpa_passphrase ~SSID~ ~heslo~  -> vyextrahovat z toho poslední řádek s PMK (dlouhý hexřetězec)
sudo sudo iw  wlan1 connect -w ~SSID~ key psk:a122fff...eee4b PSK CCMP CCMP
iw

3
No a jaká je zde frekvence signálu? 2700MHz?

4
a ty seš co, lovec těch hlav nebo jen hádáš?

BTW dozvím se to tady?

https://www.tuesday.cz/akce/jak-efektivne-pracovat-s-influencery/?utm_source=met

5
Citace
1.polovina
+1

pak mi to přišlo takové jako kdybys byl naivní nebo dobrovolně ses nechal znásilnit a pak si ještě stěžoval..,

Jakékoli zařízení od někoho, natož pak s androidem nebo účtem MS bych okamžitě sformátoval, ne jen kvůli možnému malware ale i kvůli těm "účtům". Mít někde účet znamená že jsi šmírovatelný i když dokonale máš řešenou ochranu (viz dole)


Další problém je, že dnes každý používá hodně zařízení, v podstatně heterogenní (neplést s heterosexuální), takže nestačí blokátor do prohlížeče, nestačí ani filtr na routru, protože zase neřeší připojení přes 4G (nebo zlé 5G), takže pak narůstá management cost a musí mít i vpn/blokátor v androidu a ten zase údajně žere baterku...


používám pi-hole na perimetru (řeší dns), v browseru ublock (kromě dns jako pi-hole) řeší http úroveň + skripty+skriptlety.
android : vpn pro blokaci dns + alternativní browser umožnující ublock rozšíření +  alternativní FW bez google šmíráka

žádný reklamy nevidím a sledování jeminimalizováno. To že jsem paranodoidní znamená ,že po mně nejdou.

Dualita  nelegální stalking — legální "šmírování" pod hlavičkou GDPR je podle mě daná diletantstvím/zaostalostí zákonodárců/vlád  (např cookie zákon ) , buď ti zodpovědní to nechápou/nerozumí tomu a nebo jdou někomu na ruku , protože určitě budou mít umyté ruce a dostanou pozornost podniku od lobera.6
Hardware / Re:Problémová microSDHC karta
« kdy: 29. 05. 2020, 09:21:33 »
Pochopil jsem z toho že když je karta ve foťáku, tak ty fotky vidíš, ale není z toho jasné, jestli při prohlížení vefoťáku nebo při prohlížení v PC přes USB. Pokud ve foťáku, jsou vidět v plné rozlišení ? Některé foťáku ukládají thm soubory s náhledy nebo ty náhledy ukládají do nějakého jednohosouboru *.db.

Každopádně je zvláštní, že to PC nepřečte. zkoušels jiný OS.?

Stalo se to teď náhle nebo je to běžné chování této karty ? Není karta třeba větší a není na ni FAT16? Existují triky (nebo případy), že zařízení používají starý FS i na velkých kapacitách, které by neměly být podporovány a pak to dělá problém s kompatibilitou.

7
/dev/null / nástroje : identifikace influencerů
« kdy: 29. 05. 2020, 09:11:23 »
Jaké jsou nástroje pro identifikaci influencerů (v Evropě)?
Citace
Můžete uvést další konkrétní příklad, kdy práce s daty pomohla přímo v terénu?
V Iráku a v Nigérii jsme se snažili zjistit a pochopit, kdo jsou lidé kolem nás na sociálních sítích. V Evropě je k dispozici řada nástrojů na identifikaci influencerů. V zemích, kde Lékaři bez hranic působí, ale takové nástroje dostupné nejsou.
http://www.lupa.cz/clanky/jan-bohm-lekari-bez-hranic-duvera-lidi-je-pri-epidemii-dulezitejsi-nez-technicke-aspekty-sberu-dat

8
Hardware / Re:Problémová microSDHC karta
« kdy: 28. 05. 2020, 21:49:11 »
a co na to jít "out of box"
obnovit soubory jak to jde teď (bez názvu)
.následně si otevřít exiftool(/gui). 99% foťáků ukládá do exif "originální jméno/císlo souborru" . Jen to nebude v běžných pšeničních polích (author, model, iso, comment), ale v neobvyklých artyčkovlovích (USER_1 , všeljaká pole co ani nemají název)


přinejhorším si zobrazit fotku v hexdump -C / strings

9
Můžete vysvětlit, co se tím myslí? A týká se toto jen v síti operátora nebo i zákazníka (když jeho počítač nebo router dostane 100.64.1.1). Proč tato potřeba vyvstala (nemyslím shared space, ale to zvládnutí stejné adresy). Resp, proč by byl problém, kdyby to nezvládly a jak by se to projevilo

https://cs.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT#Charakteristika
Citace
IETF vytvořil RFC 6598, popisující „nasazení sdíleného adresního prostoru“ pro použití v ISP CGN a pro NAT zařízení, které zvládnou stejné adresy vyskytující se jak na příchozí tak i odchozích rozhraních.

https://en.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT#Charakteristika
IETF published RFC 6598, detailing a shared address space for use in ISP CGN deployments that can handle the same network prefixes occurring both on inbound and outbound interfaces.

10
/dev/null / Re: >10gbps tB adaptér a proč je tak velký
« kdy: 24. 05. 2020, 01:35:16 »
Proč je tenhle adaptér velký jak kráva?
https://www.span.com/product/AKiTiO-Thunderbolt-Adapter-Thunder3-10G-Network-Adapter-T3NA-T3LNITY-AKT-Thunderbolt3-to-1x-RJ45-10GbE-LAN~62948

údajně kromě Gb adaptéru , Thunderbolt controlleru intel obsahuje ještě nějaký ASIC, fpga nebo atd

11
Tak já nevím.
V popisích v shopech vidím Supports USB 4.0 2.0, 3.1 Gen 1, and 3.1 Gen 2 nebo  "It is not just thunderbolt cable, supports also widespread Superspeed USB" (jde o 1m kabel, který údajně musí být aktivní) a zároveň na ilustračním obrázku je čip, ale ilustračním obrázku vypadá skvěle i párek z kosteleckých uzenin

A jinde (spíš na stránkách o technologiích) vidím, že thunderbolt kabel USB umí pouze na 480Mbps nebo jinak řečeno, tvrzení že USB 3.x a Thunederbolt jsou mutually exclusive pcworld, načítat bez skriptů
Citace
Active Thunderbolt 3 cables cost about three to four times that of similarly long USB-only cable, and are limited to only 480Mbps (USB 2.0) for USB transfers.

12
Jaká je frekvence signál UHBR režimů displayportu 2.0? bude to pro 20Gbps 2GHz (přibližně. místo 8/10 tam je 128/132)? To jako ten kabel dá? Nebo to budou už nebude kabel ale vlnovod? Co jsem viděl graf, tak křivka tam jde až ke 3Ghz, samozřejmě útlum roste...

Z historie:  DP 1.1 - 270MHz ... 2.7Gbps
DP 1.3 ... 8.1Gbps - 810MHz .... Proč se to násobí deseti? To souvisí s tím, že se používá kódování 8/10? A myslí se tím, že jako 10 bitů je jeden celek? No jo, ale to přeci musí být taky nějak modulované,aby se v jednom "cyklu" přeneslo 256 stavů (resp 1024)... To znamená, že se tam musí přenášet i vyšší frekvence než 810MHz... Nebo je tam nějaké kouzlo?


* vše je perlane.

13
Software / Re:SW licence Autodesk
« kdy: 21. 05. 2020, 21:16:01 »
A nestačilo to provozovat na virtuálce se snapshotem a bez připojení k netu?

14
1. TB kabel není kompatibilní s usb-c, ani řadič neumí oboje najednou,

Otázka mířila ale ke kabelu. Nebo míří tvá odpověď ke kabelu nebo ke zařízení nebo k portu v počtítači

Protože můžu.

15
Dobrý den, měl bych pár dotazů, ohledně toho, zda Thunderbolt zařízení bude fungovat za různých podmínek, na wikipedii, je to sice podrobně rozepsáno, ale nejsem z toho moudrý moc, je to celkem guláš, navíc se třeba jinde tvrdí jiné věci. Předně taky bych chtěl  ujasnit, jaké druhy kabelů vlastně existují(0)

0. Thunderbolt kabel, USB-C kabel, Thunderbolt + USB-C kabel ? (Nepočítám USB 2.0 kabely, USB-C redukce pro audio)

1. Vylučuje se fungování USB 3 protokolu a Thunderbolt protokolu? Ve smyslu, že buď potřebuji kabel, co umí obojí, nebo pro USB 3.x USB-C kabel a pro TB - TB kabel. Někde jsem četl, že Thunderbolt kabel nemůže fungovat jako USB 3.x.  Je to pravda? Pokud ano, jsou k tomu nějaké podmínky? Například, že to platí jen pro aktivní thunderbolt kabel nebo že to platí jen pro thunderbolt kabel o rychlosti 40 Gb/s

2. Je potřeba pro 40 Gb/s aktivní kabel? A když je Thunderbolt kabel aktivní, automaticky si bude rozumět s čtyřicítkou?  Vlastně, čím se myslí aktivní kabel? Ten co má identifikační čip nebo zesilovač signálu? (Ono se i nějak udává, že kabely na 0,5 /0.8m musí být aktivní, aby uměly 40)


3. Na wikipedii jsem četl, že Existuje USB-C Thunderbolt Alternate Mode. Asi ale jen na 20 Gb/s.  Znamená to, že každá USB-C kabel podporuje tedy thunderbolt zařízení? Je v tomto Thunderbolt kabel a USB-C kabel, který inherentně(?) umí Thunderbolt Alternate mode, kompatibilní, takže zařízení je jedno, zda ho připojím USB-C kabelem nebo TB3 kabelem? Například Thunderbolt Samsung X5 disk nebo Lacie disková pole? Znamená to tedy, že Thunderbolt kabely jsou zbytečné a vystačíme si si USB-C kabely (pokud nevadí to údajné omezení na 20Gbps?


x. Existuje něco jako aktivní USB-C kabel?

y. Z celého toho mám pocit, že Thunderbolt má vyšší nároky, vyžaduje čip atd. Zatímco, když už něco umí USB-C, tak to vlastně je vše, nerozlišuje se aktivní/pasivní, umí i Alternate mody (i Ten thunderbolt) a nepotřebuje čip.


Zajímaly by mě spíš konkrétní zkušenosti, zda máte potvrzeno, že to tak funguje, než nějaké vykládání specifikací.

Točí se to tedy kolem podmínky pro 40Gb/s rychlost, smyslu a kompatibility Alternate Mode a dělení kabelu na Thunderboltový a ty ostatní a jak si s tím poradí zařízení

Stran: [1] 2 3 ... 28