Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - docmartn

Stran: [1] 2
1
Ahoj, ziju v UK a muzes to udelat tak, ze si koupis 4G/5G neomezeny internet (ktery pouzivam a funguje skvele) a ktery ma roaming pro 80 zemi, takze to bez problemu muzes pouzivat v CR. Cenove je to okolo £30/mesic. K platbe muzes pouzit treba revolut (ktery uz konecne podporuje direct debit).

Můžu tě poprosit o jméno operátora? Díkes.

2
Ahoj,

Vodafone nabízí "skrytý" tarif kde je 10 GB + neomezené SMS, volání za 499,- (není to ten studentský). Závazek na 2 roky. Jinak pokud chceš nějaký neomezený tarif tak to bude problém pokud za něj nedáš cca 1400,-. Musíš mít televizi, dalších x lidí kteří budou mít operátora simku a další kraviny. Pak se cena sníží na cca 600 ,-. Nemá to pořád smysl. Jsou to šmejdi.

3
Hardware / Re:4K monitor - Chybový hardware
« kdy: 15. 05. 2020, 13:09:52 »
Ahoj,

dle mého tohle není zaviněné výrobcem ale dopravcem. Každý produkt se kontroluje jednotlivě a sami dobře vědí, že se jim takové zboží může vrátit. Jen blbý papírování, doprava, clo a mnoho dalšího je zárukou toho, že výrobce musí korektně fungovat. A to nemluvě o všelijakých nařízeních, standardech, normách atd.
Nedávno jsem narazil na tento obrázek. Stačí ho aplikovat na elektroniku. :)


4
Sítě / Re:Rozšíření Wi-Fi v paneláku
« kdy: 04. 05. 2020, 14:16:17 »
Dobrý den,
mam to doma tak že krabice k O2 je celkem jedno jaká aby uměla xDSL v bridge modu na ešopu ufona to vyhrál zyxel za 1k, úplně umrtvená wifi pokud má vypnout.
Za to mikrotik a PPOE vytáčené na O2 aby šel net, od routeru dále v té samé mistrnosti wifi, dál kabel kde to jen jde, kam to nejde tam powerline od mikrotiku (modely mají v nazvu PWR). U mě to elektrické kabely daly, ale gigabit to samozřejmě není, odsud do dané místnosti svítí wifi řízená capsmanem z mikrotik routeru.

Zarušená wifi tedy zarušené medium nevyřeší nic ani nějaký mesh nemůže pokořit fyzikální vlastnosti media, věčný problém paneláků, pokud je hodně zarušeno tak zmenšit šířku kanálu, a mikrotik si při startu přeladí a sedne tam, kde mu to přijde méně zarušené.
Bude to pomalejší ale funkční.

Jen osobní zkušenosti - powerline nedoporučuji. Mám ho od UPC. Přes optiku rychlost 150 Mb/s. Celý byt je na jednom jističi a dle technika měla být rychlost přes powerline srovnatelná. Nikoliv. O 2/3 pomalejší.

5
Studium a uplatnění / Re:Stredni škola průmyslová Praha
« kdy: 10. 02. 2020, 13:09:10 »
Zdravím,
ještě se kouknu na SPŠ Prosek. Ta Ječná má velmi sporné recenze a gymnázium pro mě moc není. Už bych se radši ve škole začal učit něco co mě opravdu zajímá, tedy žádný zeměpis, dějepis a přírodopis. Děkuji moc za všechny názory ohledně studia.

Ječná má sporné recenze a vždy bude mít. Recenze vznikají především od studentů kteří školu buď nedali, nebo se sotva dostali do 2. ročníku.
Změní ti život, jestli k lepšímu, to bych netvrdil. Je to stále jedna z neprestižnějších SŠ v ČR a na pohovor si mě brali jen kvůli ní. Naučili mě dost, příprava na VŠ je dost dobrá (většina žáků jde na ČVUT, FIT, FEL a pár i na Matfyz). Rozmysli si to, za to utrpení to stojí.

6
Studium a uplatnění / Re:Stredni škola průmyslová Praha
« kdy: 07. 02. 2020, 08:17:48 »
Děkuji za všechny odpovědi k tématu. Myslím že se přihlásím na tu Úžlabinu a zvolím si odbornou angličtinu jako volitelný předmět.

Na Úžlabinu v dnešní době opravdu nechoď.
Přečti si tohle.

7
Software / Re:Propojení telefonu s PC
« kdy: 21. 09. 2019, 14:34:20 »
Vivaldi - nezkoušel jsem. Zaujal mě spíš druhej tip a to
Google Keep - na poznámky opravdu supr. Uděláte si nákupní seznam na počítači a nemusíte vůbec řešit, jestli jste po cestě nezapomněli podělanej papír. Šetříme přeci přírodu!  8) Vše rovnou synchronizované v telefonu. Je to formou checkboxu takže pecka.
Clip Cloud z odkazu od Michala - vypadá ze všech nejblíže zadání. Bohužel je po měsíci placený a není to přesně zadání.  :D
Teamviewer - na takovouhle situaci je to opravdu k hovnu. :D Sice to splní zadání na 100% ale být nonstop připojený k internetu (který se ještě k tomu využívá) není moc fajn. A připojovat se když zrovna něco budu chtít...uživatelsky nepřívětivé.
Firefox - pokud by se to někomu podařilo odzkoušet, budu rád. Firefox nepoužívám a ani na něj nechci přejít i kdyby to šlo. S Chromem jsem spokojený. Výsledek mě ale zajímá :)

Všem díky, ještě někdo nějaký tipy?

8
Software / Propojení telefonu s PC
« kdy: 18. 09. 2019, 17:19:50 »
Čau,

rád bych propojil telefon s počítačem a naopak. Jde mi o software/rozšíření které dokáže např. na telefonu v Chromu odeslat aktuální stránku na aktuálním řádku (při scrollingu) na PC -> kde se to následně otevře (nebo až po zapnutí PC).
Aktuálně na mobilu používám v Chromu sdílet -> "Pokračovat na osobním" (je to appka "Váš telefon" od WIN10). Bohužel to jde jen odeslat z telefonu na PC, naopak ne což je na hovno. Další věc která je na hovno - pokud odešlu požadavek na PC, otevře se to v Microsoft Edge i když je Chrome nastaven jako hlavní prohlížeč. Asi to nepůjde změnit a nedivím se, ale je to na hovno.
Případně pokud by byla součástí tohoto softwaru/rozšíření i poznámkový blok. Na způsob widgetu na obou zařízeních. Napíšu něco na telefonu, zobrazí se to na ploše. Asi chci moc.

Nějaký nápady? Pokud je to v rámci propojení noťasu s PC ale není to nic ze zadání, klidně se pochlubte co používáte/líbilo by se vám, rád nasbírám další inspiraci.

Díky

9
Důvodů je víc. Jedním je např. synchronní zápis AD a značně snížený výkon všech ostatních operací. Dalším důvodem je řešení problematických situací, kdy pak nejde použít hotfixy a postupy kvůli zkříženým rolím.

U SQL - nepočítám Express, který jede na 1 CPU a nemá žádnou podporu - je zase problém s přiřazením CPU jader a synchronním zápisem replay logů.

Dále je problematické pořadí náběhu služeb. Jak už tu někdo psal, AD by měly být v doméně dvě, aby v době startu služeb bylo aspoň jedno k dispozici. Pokud to máte na jedné instalaci, je problém o to hlubší, protože musíte zajistit aby nejprve naběhly a inicializovaly se služby AD a teprve pak nabíhaly ty ostatní. To se pak musí řešit závislostmi, do kterých když sáhnete, bude to fungovat spolehlivě do dalších velkých aktualizací, které na takové postupy nejsou připravené.

Velkým důvodem je, že o AD nesmíte přijít, jinak přijdete o celé nastavení domény, oprávnění a spoustu práce. Už jen kvůli tomu se AD nijak neohrožuje, nic se na něj neinstaluje, nic se tam nespouští. Na druhou stranu, licence Windows Serveru umožňuje dvě instalace, takže jedna je právě vhodná pro AD, a samotné dokáže běžet s velmi malými prostředky.

Mohl bych Vám tu rozepsat dalších asi šest odstavců, proč to není dobrý nápad kombinovat. Bohužel vždy se najde někdo, kdo si nainstaloval jednu instalaci a pak napíše "ale funguje to!".

Díky za vysvětlení a doplnění mých neznalostí.  :)

10
Ahoj,

záleží na jakém stroji ti to běží a jestli je schopné těch cca 15 klientů utáhnout najednou. Nevidím důvod proč by to nemohlo být sjednocené pokud máš dobře nastavené AD jak píšeš. Návodů na tohle téma je opravdu hromada.

11
Server / Re:MariaDB Galera Cluster
« kdy: 09. 07. 2019, 09:59:38 »
Varianta 2

12
Sítě / Re:Mobilní tarif
« kdy: 09. 04. 2019, 11:38:54 »
Můžu tě poprosit o jméno operátora v AUT?

13
Sítě / Re:Mobilní tarif
« kdy: 05. 04. 2019, 20:16:03 »
300GB dát (áno jedná sa o mobilné dáta) za 12€ [300czk] + 4c [1czk] za min/SMS
za mesiac zaplatím asi 14-15€ [350-380 czk], presurfujem od 100 až do 250 GB, a prevolám asi 50-150 minút.

Operátor + tarif? :D

14
Sítě / Mobilní tarif
« kdy: 05. 04. 2019, 15:19:33 »
Ahoj všem,

rád bych tady rozjel informační diskuzi o tom, kolik platíte kterému operátorovi + jaký máte tarif. Týká se to pouze těch, co mají vlastní tarif, ne firemní.
Mířím tím na to, že až vám jednou skončí smlouva, můžete sami kontaktovat vlastního/jiného operátora a říct jim, jaké jsou tarify u ostatních operátorů. Mimochodem, mám na mysli tarify, které operátoři sami nenabízí, jsou dělané vám "na míru".
Pak už jen stačí si vydupat lepší podmínky za menší peníz. ;)

Já vlastním tarif u Vodafone - neomezené volání, SMS, 4GB dat + 2GB každý měsíc přes jejich aplikaci "Můj Vodafone" za 555,-

15
Software / Re:Dvoufázové přihlášení do PC
« kdy: 22. 03. 2019, 13:19:21 »
Už to hodím do finálnější podoby:
Rohos Logon Key Free: jako v názvu, je free ale lze využít jen přes USB. Tzn. nainstalujete si soft. a na USB klíč si nahrajete přihlašovací heslo. Po přihlášení budete mít 2 možnosti. Buď klasicky zadáte heslo nebo vložíte USB a PC se odemkne. Je i placená verze, tam už můžete využít např. Google Authenticator.
Poznámka: Nevím jestli je to pouze u free verze u který jsem to zkoušel ale přes Authenticator to ztrácí význam. Když máte přihlašovací okno, máte tam "2 účty" - jeden váš, original kde zadáváte pouze heslo a druhý je Rohos, kde zadáváte jak heslo tak i kód z Authenticatoru. Takže takovej bullshit.

SAASPASS: Placená verze. Nainstalujete, naskenujete QR do Authenticatoru a po každém přihlášení se musíte ověřit kódem nebo naskenováním QR do telefonu. Po té se PC odemkne. Celkem zajímavý a přívětivý.

Poprosím ještě nezamykat. Kdyby se přeci jen našel někdo, kdo zná soft. který tohle dokáže to samé jako SAASPASS ale free. Díky :)

P.S.: Je lepší LastPass Authenticator. Pokud ztratíte mobil/přeinstalujete appku v telefonu, vše zůstane uložené. Ne jako u Googlu, tam musíte mít ten plus, ten to pak dovede taky.

Stran: [1] 2