reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - docmartn

Stran: [1]
1
Software / Re:Propojení telefonu s PC
« kdy: 21. 09. 2019, 14:34:20 »
Vivaldi - nezkoušel jsem. Zaujal mě spíš druhej tip a to
Google Keep - na poznámky opravdu supr. Uděláte si nákupní seznam na počítači a nemusíte vůbec řešit, jestli jste po cestě nezapomněli podělanej papír. Šetříme přeci přírodu!  8) Vše rovnou synchronizované v telefonu. Je to formou checkboxu takže pecka.
Clip Cloud z odkazu od Michala - vypadá ze všech nejblíže zadání. Bohužel je po měsíci placený a není to přesně zadání.  :D
Teamviewer - na takovouhle situaci je to opravdu k hovnu. :D Sice to splní zadání na 100% ale být nonstop připojený k internetu (který se ještě k tomu využívá) není moc fajn. A připojovat se když zrovna něco budu chtít...uživatelsky nepřívětivé.
Firefox - pokud by se to někomu podařilo odzkoušet, budu rád. Firefox nepoužívám a ani na něj nechci přejít i kdyby to šlo. S Chromem jsem spokojený. Výsledek mě ale zajímá :)

Všem díky, ještě někdo nějaký tipy?

2
Software / Propojení telefonu s PC
« kdy: 18. 09. 2019, 17:19:50 »
Čau,

rád bych propojil telefon s počítačem a naopak. Jde mi o software/rozšíření které dokáže např. na telefonu v Chromu odeslat aktuální stránku na aktuálním řádku (při scrollingu) na PC -> kde se to následně otevře (nebo až po zapnutí PC).
Aktuálně na mobilu používám v Chromu sdílet -> "Pokračovat na osobním" (je to appka "Váš telefon" od WIN10). Bohužel to jde jen odeslat z telefonu na PC, naopak ne což je na hovno. Další věc která je na hovno - pokud odešlu požadavek na PC, otevře se to v Microsoft Edge i když je Chrome nastaven jako hlavní prohlížeč. Asi to nepůjde změnit a nedivím se, ale je to na hovno.
Případně pokud by byla součástí tohoto softwaru/rozšíření i poznámkový blok. Na způsob widgetu na obou zařízeních. Napíšu něco na telefonu, zobrazí se to na ploše. Asi chci moc.

Nějaký nápady? Pokud je to v rámci propojení noťasu s PC ale není to nic ze zadání, klidně se pochlubte co používáte/líbilo by se vám, rád nasbírám další inspiraci.

Díky

3
Důvodů je víc. Jedním je např. synchronní zápis AD a značně snížený výkon všech ostatních operací. Dalším důvodem je řešení problematických situací, kdy pak nejde použít hotfixy a postupy kvůli zkříženým rolím.

U SQL - nepočítám Express, který jede na 1 CPU a nemá žádnou podporu - je zase problém s přiřazením CPU jader a synchronním zápisem replay logů.

Dále je problematické pořadí náběhu služeb. Jak už tu někdo psal, AD by měly být v doméně dvě, aby v době startu služeb bylo aspoň jedno k dispozici. Pokud to máte na jedné instalaci, je problém o to hlubší, protože musíte zajistit aby nejprve naběhly a inicializovaly se služby AD a teprve pak nabíhaly ty ostatní. To se pak musí řešit závislostmi, do kterých když sáhnete, bude to fungovat spolehlivě do dalších velkých aktualizací, které na takové postupy nejsou připravené.

Velkým důvodem je, že o AD nesmíte přijít, jinak přijdete o celé nastavení domény, oprávnění a spoustu práce. Už jen kvůli tomu se AD nijak neohrožuje, nic se na něj neinstaluje, nic se tam nespouští. Na druhou stranu, licence Windows Serveru umožňuje dvě instalace, takže jedna je právě vhodná pro AD, a samotné dokáže běžet s velmi malými prostředky.

Mohl bych Vám tu rozepsat dalších asi šest odstavců, proč to není dobrý nápad kombinovat. Bohužel vždy se najde někdo, kdo si nainstaloval jednu instalaci a pak napíše "ale funguje to!".

Díky za vysvětlení a doplnění mých neznalostí.  :)

4
Ahoj,

záleží na jakém stroji ti to běží a jestli je schopné těch cca 15 klientů utáhnout najednou. Nevidím důvod proč by to nemohlo být sjednocené pokud máš dobře nastavené AD jak píšeš. Návodů na tohle téma je opravdu hromada.

5
Server / Re:MariaDB Galera Cluster
« kdy: 09. 07. 2019, 09:59:38 »
Varianta 2

6
Sítě / Re:Mobilní tarif
« kdy: 09. 04. 2019, 11:38:54 »
Můžu tě poprosit o jméno operátora v AUT?

7
Sítě / Re:Mobilní tarif
« kdy: 05. 04. 2019, 20:16:03 »
300GB dát (áno jedná sa o mobilné dáta) za 12€ [300czk] + 4c [1czk] za min/SMS
za mesiac zaplatím asi 14-15€ [350-380 czk], presurfujem od 100 až do 250 GB, a prevolám asi 50-150 minút.

Operátor + tarif? :D

8
Sítě / Mobilní tarif
« kdy: 05. 04. 2019, 15:19:33 »
Ahoj všem,

rád bych tady rozjel informační diskuzi o tom, kolik platíte kterému operátorovi + jaký máte tarif. Týká se to pouze těch, co mají vlastní tarif, ne firemní.
Mířím tím na to, že až vám jednou skončí smlouva, můžete sami kontaktovat vlastního/jiného operátora a říct jim, jaké jsou tarify u ostatních operátorů. Mimochodem, mám na mysli tarify, které operátoři sami nenabízí, jsou dělané vám "na míru".
Pak už jen stačí si vydupat lepší podmínky za menší peníz. ;)

Já vlastním tarif u Vodafone - neomezené volání, SMS, 4GB dat + 2GB každý měsíc přes jejich aplikaci "Můj Vodafone" za 555,-

9
Software / Re:Dvoufázové přihlášení do PC
« kdy: 22. 03. 2019, 13:19:21 »
Už to hodím do finálnější podoby:
Rohos Logon Key Free: jako v názvu, je free ale lze využít jen přes USB. Tzn. nainstalujete si soft. a na USB klíč si nahrajete přihlašovací heslo. Po přihlášení budete mít 2 možnosti. Buď klasicky zadáte heslo nebo vložíte USB a PC se odemkne. Je i placená verze, tam už můžete využít např. Google Authenticator.
Poznámka: Nevím jestli je to pouze u free verze u který jsem to zkoušel ale přes Authenticator to ztrácí význam. Když máte přihlašovací okno, máte tam "2 účty" - jeden váš, original kde zadáváte pouze heslo a druhý je Rohos, kde zadáváte jak heslo tak i kód z Authenticatoru. Takže takovej bullshit.

SAASPASS: Placená verze. Nainstalujete, naskenujete QR do Authenticatoru a po každém přihlášení se musíte ověřit kódem nebo naskenováním QR do telefonu. Po té se PC odemkne. Celkem zajímavý a přívětivý.

Poprosím ještě nezamykat. Kdyby se přeci jen našel někdo, kdo zná soft. který tohle dokáže to samé jako SAASPASS ale free. Díky :)

P.S.: Je lepší LastPass Authenticator. Pokud ztratíte mobil/přeinstalujete appku v telefonu, vše zůstane uložené. Ne jako u Googlu, tam musíte mít ten plus, ten to pak dovede taky.

10
Software / Re:Dvoufázové přihlášení do PC
« kdy: 22. 03. 2019, 11:44:35 »
Dohledat si appku už nebude problém ale i přes to, nemáš něco vyzkoušené/na doporučení co ti vyhovuje?
Pro generování kódů na mobilu používám tu odkazovanou Authenticator Plus (umí zálohovat klíče a synchronizovat je mezi zařízeními, takže o kódy nepřijdu v případě ztráty mobilu). Používám to ale hlavně pro přihlašování na weby, žádné řešení pro přihlašování do Windows vyzkoušené nemám – doma to nepotřebuju a v práci se přihlašuju čipovou kartou.

Ok. Něco dohledám. Poprosím ještě aby jste téma nezamykali. Jestli náhodou někdo něco nedoporučí. Případně něco vyzkouším a podělím se.

Díky všem. :)

11
Software / Re:Dvoufázové přihlášení do PC
« kdy: 22. 03. 2019, 11:27:03 »
czechsys díky. Nevypadá to vůbec špatně, škoda, že je to placený (rád bych to využil v menší firmě).
Filip Jirsák taky díky. :) Dohledat si appku už nebude problém ale i přes to, nemáš něco vyzkoušené/na doporučení co ti vyhovuje?

12
Software / Re:Dvoufázové přihlášení do PC
« kdy: 22. 03. 2019, 11:05:42 »
No ak offline, tak vypadavaju z hry mobily, smsky a emaily.
Takze rozne Smart karty a usb tokeny, ktore este mozu byt chranene heslom/pinom ...
(yubico, rohos, ..). Zvycajne to bezi od W7 hore ...
Ako hi-tech alternativa, maly cip vpichnuty pod kozu ... (cip je jedna faza a samotna osoba faza cislo 2, kedze je si sam sebe bodyguardom. Neriesme ci mu niekto vie ruku rozrezat/odseknut).
Chlapik to tu pekne  demonstruje. (CZ)

Díky za rychlou reakci.
V tom případě změníme zadání. Offline režim nebude podmínkou. Nejlépe aby to šlo ověřit skrz telefon.

13
Software / Dvoufázové přihlášení do PC
« kdy: 22. 03. 2019, 10:26:11 »
Čus,

nemá někdo z vás na doporučení soft pro dvoufázové ověření do Windows 7/8/10 ? Tak aby to fakčilo i v offline režimu.

Díky za tip,
užívejte pátek  8)

Stran: [1]

reklama