Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - tollan11

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:OSVČ vs SRO
« kdy: 30. 07. 2021, 10:25:05 »
No jo no. Pak se všichni diví, že se mladí, schopní lidé stěhují z Česka pryč. Kdo by taky chtěl zůstávat v postkomunistické zemi se socialistickým mindsetem většiny obyvatelstva, velice diskutabilními politiky a s otřesným důchodovým a daňovým systémem?
Staří schopní se taky stěhují :)

Úplně nejlepší je inspirovat se známým emigrantem K. Olivou.

Zajímalo by mě, kde je to reálně o tolik lepší.

Musíš si započítat čas učením jazyka, zákonů, přizpůsobení kultuře, nemožnost volit a další oficiální problémy neobčana. Neoficiálně tam navždy budeš cizinec.
Potom je zásadní rozdíl pár let nebo do konce života.

Ano, běžné stěhování ti dá možnosti větší spotřeby, je to zásadní pro život? Pokud tam nejdeš pro specifický projekt tak nevidím zásadní výhodu.

Nepřeceňoval bych to a neglorifikoval, je to v zásadě útěk, takže slabost.

2
Krátkodobě můžeš mít štěstí nebo smůlu, je to jen další výzva, dlouhodobě jsi to ty.

3
Můžeme se podívat, kde je dnes západ, který byl tak konzervativní ohledně inflace, že ho čína, která si s inflací neláme hlavu a využívá jí jak nejlépe to jde pro prospěch celku a teď je reálné, že yuan bude mnohem lepší měna než dolar a to měla USA všechny karty v ruce.

Snad jen k tomuto. V demokracii se zájem státu kryje se zájmem obyvatel. Vím, že s tím každý nesouhlasí, protože zlodějen je kolem nás moc. Kdyby nebyly, mohli bychom se mít lépe. Ale stále je to hodně daleko od opravdového plundrování. Za ekonomickou recesi považujeme období, kdy se jen zpomalí růst.

Proti tomu v Číně a ostatních diktaturách jsou zájmy státu by design odtržené od přímých zájmů lidí. Zjednodušeně řečeno, Číně je jedno, jestli totálně ožebračí dvě generace obyvatel, když bude mít pocit, že celkově to přinese úspěch. Ono to obvykle dlouhodobý úspěch nepřinese, protože obyvatelstvo se během takto dlouhé doby změní. Např. ztratí motivaci pracovat (ve smyslu: tvořit hodnoty) - tak, jako se to stalo v ČSSR.

Souhlasím, že existuje určitá zdravá, stimulující míra inflace, protože nutí peníze, aby byly činné. Tím se zachovávají pracovní příležitosti. Extrémy umíme řešit sociálními programy. I když to ostatní nenesou dobře (proč někdo dostává peníze bezpracně, kdy já dřu?), ve skutečnosti je levnější cesta.

V demokracii se zájem státu zdánlivě kryje se zájmem většiny různě ovlivněných obyvatel. V zájmu ani té většiny obyvatel to rozhodně být nemusí. Jakmile je rozdíl majetku a tím pádem vzdělání dostatečný a vliv individualit a propagandy velký, většina se nechá ovlivnit, protože polovina je podprůměrně inteligentní a někteří inteligentní ví, že by mohli ovládnutím této skupiny hodně získat, takže se k nim naoko přidají.
Je důvod proč soudy a členové národní banky voleni přímo nejsou a proč potřebuješ více než většinu na změnu ústavy, demokracie se chrání proti slabé většině a snaží se ji převrat protáhnout aby to populisti neměli tak lehké, protože ti často selhávají brzo, jako Babiš. Více různých krátkodobých populistů dává možnost chytřejší menšině, která se umí domluvit rozhodovat a ta nese opravdové zájmy většiny. Schopní populisté jsou ta největší hrozba.

Diktátoři nemusí nutně pracovat proti zájmu většiny, záleží na jedinci/skupině, protože pravda je, že když se má většina lépe, budu se mít lépe většinou i já. Problémy bývají až jakmile "výkonný" diktátor umře. V Číně opravdu není většina lidí nespokojená, ikdyž se naprosto nechutně zneužívají menšiny. Jelikož západ jejich růst začal, dále jej podporuje a ještě se na nich stal vlastní vůlí prakticky existencionálně závislý, ten problém jen zvětšuje a diktátorům pomáhá a už teď bude mít velký problém přestat, zatímco oni takový problém mít nemusí. Životní úroveň roste v Číně nejrychleji na světě a ani není důvod proč by většina měla být nespokojená nebo nemotivovaná. Pád může způsobit jen západ, pokud se vzpamatuje a začne využívat zbraně jako jsou národní banky efektivně a umožní Čínanům a dalším vidět, že tady se žije lépe.

Krypto nám v ničem z toho nepomůže, naopak stát ztratí další páku proti oligarchům a cizím státům a naopak ji získají nejbohatší a kriminálnící, kteří můžou mít úmysly jakékoliv a často jsou to psychopati a asociálové, proto je tak důležitá střední třída, která se nesmí nechat ovlivnit pár bohatými a mocnými.
Nezávislé crypto má smysl jen na převrat oligarchie nebo totality, kdy mají lidé omezenou moc, ale jde jen o krátkodobou výhodu, protože jde využít i přesně naopak.

Kdo drží a těží většinu krypta, takže kdo na pumpováním nejvíce získává? Proč proti tomu nejvíce bojuje Čína a kdo naopak tlačí krypto na západě?

ČSSR a SSSR je úplně jiná situace oproti číně, kvůliš právě neuvěřitelným investicím západu. Zatímco Rusko a většina východu byla po válce zničená a nedostala žádnou investici od méně zasáhnutých států, v Číně se děje úplný opak a dokázali toho tak dobře využít, že jsou v situaci o jaké se SSSR a i ČSSR mohlo jen zdát.

4
BTC investice není, protože nemá žádnou minimální cenu.
Jaka je minimalni cena treba akcie vyrobce mobilnich telefonu Nokia?

Nokia je špatný příklad, protože jejich hodnota je pořád více než dobrá, ikdyž ne tak jako když měla mít pod palcem celý mobilní trh, jako firma dále funguje dobře a má nezadnedbatelnou možnost růstu třeba v 5g. Firma není jenom jeden z jeho produktů.
Navíc mobilní divizi dávno prodala a ne zadarmo, protože ikdyž byla technologicky pozadu, její jméno mělo stále váhu a má jí pořád, ikdyž Nokia výrobce mobilních telefonů je teď jen jméno pod kterým vyrábí čínská firma.

Jméno virtuální "měny" těžko prodáš, když jediná věc co to je, je token, kterých může být nekonečno. Jakmile BTC zastará jeho hodnota je 0 a ti co ho drží ztratili v okamžiku vše co měli, protože nikdo není povinný ho kupovat. Takže je to jen spekulace jestli dokážu odejít dříve než ostatní, ale to okno může být nekonečně malé.

5
Budoucnost BTC je nulová, je to otázka času, než se buď přejde na kryptoměnu, která vyřeší její nedostatky a/nebo bude podporována správnou organizací, nebo bublina celku praskne a lidi si uvědomí, že je to pouze spekulace.

BTC investice není, protože nemá žádnou minimální cenu. Konečného počtu věcí(a kryptoměn) je mnoho, neznamená to, že mají reálnou hodnotu. Hodnota zlata a dalších kovů je daná poměrem nabídky a poptávky, kdy poptávka vždy nějaká bude a nabídka je konečná. U zlata je poptávka díky jeho vlastnostem zaručená. U bitcoinu je cena zaručena jen díky propagandě a jeho neomezené možnosti převodu kdekoliv, což jen oslabuje bohaté státy.

BTC jako měna nemá smysl z pohledu technologické, kde zaostává v mnoha aspektech i za dnešními měnami. Natož politickém, protože jakákoliv vláda nemá důvod na adopci bitcoinu nebo jakékoliv současné crypto měny, jelikož si může vytvořit vlastní, která bude napsána a ovládána tou vládou.

Pro většinu lidí v západním státu současné kryptoměny napřináší nic, co by pro ní bylo výhodné. Zásoby mají největší nejbohatší, takže nejvíce profitují na deflaci. Investovat nejdříve můžou taky nejbohatší. A zatímco deflace bude zvětšovat hodnotu rezerv, lidi co žijí bez, nebo s malými rezervami budou mít díky deflaci neustálý tlak na snižování mezd. Deflace nemusí znamenat i levnější zboží, protože ti, co zásoby mají budou mít čím dál větší možnost vykupovat všechno zboží pro sebe, zatímco ostatním budou ceny neúměrně růst.
Pro kriminální a další asociální věci je cryptoměna spouštěč, díky možnosti anonymizace, chybějící regulace, monitoringu  a díky jeho necentralizaci je v současném světě možnost jakýkoliv stát okrádat a on nemůže cokoliv protože se to děje v  neregulovaném prostoru, který nikdo nemůže ovládat. Toto není možné politicky vyřešit. ​

Běžný člověk žije od výplaty k výplatě, maximálně má pár nemovistostí a inflace ho zasahuje maximálně dočasně, dokud se jeho plat opět nevyrovná jeho hodnotě, zatímco strýček skrblík ztracenou hodnotu peněz už nikdy nezíská. Bitcoin je cestou bohatých k absolutní kontrole nad nejen zdroji jako teď, ale i měny.

Současný finanční sektor nám nabízí neuvěřitelné možnosti za poměrně nízkou cenu. Ano neschopnost a další okolnosti můžou mít za důsledek bankrot, ale u krypta je ta krajní možnost mnohem horší, lidi nebudou mít žádnou oporu, díky tomu bude možnost finančního růstu čím dál těžší.
Větší míra inflace obecně není takový problém pro většinu obyvatel a nejvíce na ní doplácejí ti, kteří ji často zavinili, nejbohatší.
Kapitalistický koncový produkt je otroctví všech, kromě čím dál menší skupiny lidí do další revoluce. Stát musí být dostatečně silný a dostatečně dobře zvolen, aby tomu předcházel, krypto v tomhle s ničím nepomůže.

Můžeme se podívat, kde je dnes západ, který byl tak konzervativní ohledně inflace, že ho čína, která si s inflací neláme hlavu a využívá jí jak nejlépe to jde pro prospěch celku a teď je reálné, že yuan bude mnohem lepší měna než dolar a to měla USA všechny karty v ruce.

6
Hardware / Re:Jak dlouho přežije vypnutý počítač
« kdy: 26. 05. 2021, 18:37:30 »
Mám PC z cca 2000, celé i s casem, i s nějakými cenovkami. Celé to leželo v garáži x let, předtím nevím a všechno se normálně rozjelo, ale neměl jsem to zapnuté dlouho ani nedělal nějaké testy.

Podprůměrné PC z cca 2008 jede v rodině pořád a jediné co odešlo je jedna z RAM. V prvních rocích se měnil zdroj, ale to prostě asi vadný kus.

Obecně bych řekl, že to bude o štěstí, protože ty komponenty na to stavěny nejsou, takže je dost možné že jedna odejde. Vesmírné jedou prakticky neustále a taky nemají neomezenou životnost, takže to je jiný případ než zavření do schránky.

7
Vtipné napsat po tom "nechci nikoho urazit", nadávky na skupinu do které sis předtím prakticky nekopl, takže neměli být z čeho uraženi.

Já si myslím komplexy a kompenzace, ale každý si může názor vytvořit.

Klidně vymažte i všechny další příspěvky mimo téma.

8
Odkladiště / Re:České daňové přiznání a kryptoměny
« kdy: 18. 02. 2021, 07:28:33 »
Zdanění za kolik jsi to na začátku nakoupil a na konci prodal, je stejně špatně jako neudělat přiznání žádné, reálně to nikdo dohledávat po transakcích nebude, ale stačí si dohledat kurz na začátku roku a ted a jestli to sedí s tím co jsi tam ty napsal. Pokud v tom moc velký rozdíl není tak asi problém nikdy nebude, pokud je rozdíl znatelný tak problém být může a ještě doplatíš na svoji poctivost.

Nevědomost neomlouvá, takže pokud nevíš jaké byli náklady a zisk, je to tvoje chyba, stejně jako když "zapomeneš" za kolik jsi to před roky nakoupil, potom prostě musíš danit celou částku.

9
Hardware / Re:ThinkPad repasovaný nebo raději nový?
« kdy: 11. 10. 2020, 00:31:23 »
Neřekl bych že momentálně elektronika rychle zastarává, to byla pravda možná před 7 lety, ale pro běžného uživatele je i 10 starý midrange notebook naprosto dostačující stejně jako před 7 lety.

Samozřejmě top věci zastarávají mnohem rychleji, ale to zajímá jen malé procento lidí, kteří ten výkon navíc fakt potřebují

10
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 18. 09. 2020, 21:23:50 »
Taky bych souhlasil s tím, že záleží na práci ne na penězích. Reálně se IT nemají špatně at už mají skoro jakýkoliv plat, takže bych se spíše zaměřil na 1/3 života co strávím v práci více než malé přilepšení životní úrovně.

11
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 17. 09. 2020, 12:50:13 »
Nevím jestli to tady někde píšeš, ale kolik teda máš roků praxe, jaké vzdělání? Zajímalo by mě to pro osobní porovnání, klidně OZ

12
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 27. 08. 2020, 09:09:45 »
Zapracování záleží na tolika faktorech že to těžko můžeš takto zprůměrovat. Je reálné že do 3 měsíců přebereš všechny zodpovědnosti za člověka co byl před tebou, ale že k tomu hned přidáš i přidanou hodnotu, je něco jiného, záleží tedy i co je na mysli pod produktivní.

13
Studium a uplatnění / Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« kdy: 02. 04. 2020, 10:17:54 »
Všechno to začíná u vzdělání, dokud se nebude učit finanční gramotnost...
Opět věčná mantra chudiny, která je tak zdegenerovaná že nevidí příležitosti k podnikání na trhu. Šprtáním se chybného(zdegenerováného) vnímaní a vyhodnocování reality nezbavíte. Ze zákony genetiky šprtáním nevyjebete.

Všechno to začíná u vzdělání, dokud se nebude učit finanční gramotnost a psychika mnohem více než repetitivní paměť a podvádění, jiné to nebude. Vše začíná odspodu, pokud rodiče nejsou schopní vychovat, musí to dělat škola, která je podfinancovaná a jen málo učitelům je dostatečně schopných a ochotných toto dělat. Jelikož takto nikdo nemyslí, volí se populisti, kterým prospívá naopak nevzdělaná populace, takže do takto podfinancovaného školství jde ještě méně prostředků. Bude to horší dokud si to lidi neuvědomí a bohužel myslím že tato krize nedonutí lidi přemýšlet, nebo změnit pohled, na to by to muselo dopadnout mnohem hůře, spíše naopak, protože CZ i SK to zvládnou nejspíše OK.
Nejvíce mám strach o CZ protože Babiš tu popularitu jen rýžuje a bohužel mu na to hodně lidí skáče a úspěch může být hodně silná dvousečná zbraň.

Všechno jsou to jenom naučené žvásty, které využíváte jako výmluvu abyste se vyhnuly odpovědnosti života sami za sebe.

Typická podnikatelská namyšlenost, ani zdaleka nemůžou být všichni dobrými podnikateli, hodně lidí na to nemá předpoklady, zbytek psychiku a příležitost. Reálně potřebuješ k podnikání něco do začátku, stačí i nějaká jistota nebo podpora rodiny, většina lidí ani tohle nemá.

Kdyby všichni vzali odpovědnost za sebe, byla by ta krize ještě horší stačí vidět kolik firem po měsíci žebrá u vlády, po měsíci výpadku příjmů. Kapitalismus příjmů, socializace výdajů, takto většina lidí co si vzali život do svých rukou řeší krizi, díky nechci takových ještě více.

Přiznat si že na to nemám je rozumnější, chytřejší, lepší než při prvním problém jít za státem(za lidmi co běžné platí daně, ne běžný podnikatel nebo živnostník) aby mi vše zaplatil,nebo zkrachovat a rozjet to pod jiným jménem. Takových lidí je až dost, právě protože potřebuji to vzdělání nebo velkém množství zkušeností a většině to chybí protože vzdělání je pro idioty a tituly mají jenom šprti, což je psychická porucha, nevylecitelna, zbytečná do života.

Co by podnikatel dělal bez zaměstnanců? Proč všude ve světě je ještě větší tlak na vzdělání než v ČR a většinou jsou na tom ty státy lépe?

Individualisticky styl možná pomůže tobě a malé skupině lidí, rozhodně ne většině a bez většiny je i ta malá skupina v zadeki.


14
Studium a uplatnění / Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« kdy: 01. 04. 2020, 13:31:19 »
@Medo77 Myslím že delší karantény se bát nemusíš, reálně to finance států nemůžou unést, i kdyby ano, lidi tak dlouho doma nevydrží a potom má ta karanténa minimální účinnost.

@snuff1987 Máš pravdu že hodně lidí žije nad své možnosti a nechávají se strhnout konzumem a trendy. Na druhou stranu, splatit dům rychleji než za 30 let je pro průměrnou rodinu/člověka nereálné/nevýhodné.
Myslím že jsi až moc odtržený od života většiny lidí v CZ/SK. Většina lidí prostě nemá tolik peněz, aby mohla držet rezervy a nemusela živořit, nebo by mohla rychleji splácet hypotéku. Kapitalismus tě tlačí k tomu, aby jsi bral půjčky, média, trendy a sociální skupina tomu taky v posledních letech jen naváděli.

Když se podíváš na průměrné stáří aut, tak to rozhodně není blízko 5 létům, hodně lidí auta prostě nezajímají, mají staré plechovky a jsou spokojení protože jezdí a jednou od pepíka slyšeli, že nové jsou nespolehlivé tak nové nekupují.

Turismus byla neudržitelná bublina už dávno, teď to konečně prasklo, tam by měli být ty bailouty nejmenší. Reálně je tam ta přidaná hodnota malá, snad si lidi uvědomí že létat každý rok klidně vícekrát je prostě špatně, ať už z ekonomického tak ekologického hlediska. Navíc, podle mě by mohlo hodně lidí přebrat názor, že letět na týden do hotelu, tam se nažrat a ležet na pláži, dát pár fotek na instáč, pochlubit se kámošům a pak zpět není něco co by se dalo nazývat dovolenou, nebo se nedalo dělat doma.

Všechno to začíná u vzdělání, dokud se nebude učit finanční gramotnost a psychika mnohem více než repetitivní paměť a podvádění, jiné to nebude. Vše začíná odspodu, pokud rodiče nejsou schopní vychovat, musí to dělat škola, která je podfinancovaná a jen málo učitelům je dostatečně schopných a ochotných toto dělat. Jelikož takto nikdo nemyslí, volí se populisti, kterým prospívá naopak nevzdělaná populace, takže do takto podfinancovaného školství jde ještě méně prostředků. Bude to horší dokud si to lidi neuvědomí a bohužel myslím že tato krize nedonutí lidi přemýšlet, nebo změnit pohled, na to by to muselo dopadnout mnohem hůře, spíše naopak, protože CZ i SK to zvládnou nejspíše OK.
Nejvíce mám strach o CZ protože Babiš tu popularitu jen rýžuje a bohužel mu na to hodně lidí skáče a úspěch může být hodně silná dvousečná zbraň.

Stran: [1]