Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Hyp

Stran: [1]
1
Software / Re:Připojení USB disku do VirtualBoxu 6.1
« kdy: 06. 12. 2021, 13:37:29 »
Ahoj, instalovat přídavky pro hosta/guest addition VirtualBox VM VirtualBox Extension Pack zpřístupní usb

2
Vývoj / Re:Integrace platebního terminálu do kiosku
« kdy: 28. 06. 2021, 08:28:06 »
Dobrý den, neřešil někdo tento problém teď v minulosti? Potřeboval bych vyřešit integraci platebního terminálu z prohlížeče(php/javascript, jquery), přes TCP/IP, mám zapůjčený testovací terminál, ale komunikaci odmítá. Zkoušel jsem odesílání přes curl, ale také bez úspěchu. Z manuálu to vypadá jednoduše, ale... Ve většině řešení se předpokládá komunikace z WIN přes dll knihovnu, ale terminál by měl být schopen stoprocentně i řešení, založených na přímé komunikaci se zařízením.
Platební terminál je ICT220, komunikační protokol GPE, port 2050.
Děkuji.

3
Distribuce / Re:Ubuntu pro náctiletou?
« kdy: 17. 10. 2020, 19:07:50 »
Já mám zkušenost, že instalací linucu  není problém, pouze pokud škola požaduje (dodává) nějaký soft pro výuku (třeba účetní), případně požaduje výstup ve specifickým formátu. To řeším virtualizací. Jinak je systém stabilní. Platí to i pokud jsem to dal starším lidem, většinou si to chválí.

4
Já mám voda vzduch a naprostá spokojenost. Myslím si, že je potřeba zohlednit jednak zahrada(kolik máš k dispozici), případně jestli tam budeš chtít něco pěstovat/stavět a s ohledem na cenu, zda se jedná o mětro/vesnici. Dál bych zohlednil nadmořskou výšku, resp. průměrné teploty v dané lokalitě.  Když jsem vše zvažoval (vrt/vzduch/země), tak v mi v nížině a městě bylo doporučeno toto, a jsem spokojen

5
Sítě / Re:CETIN - optika do bytu
« kdy: 06. 06. 2020, 18:15:25 »
Nevím, jak je přesně aktuální stav, ale myslím si, že v minulosti byl problém, kdo vlastně vlastní rozvody při případné změně poskytovatele či napojení na stávající rozvody či připojení bytu od jiného poskytovatele. Proto bych doporučil ohlídat i toto

6
Vývoj / Re:Hotové řešení sklad
« kdy: 22. 03. 2020, 17:20:47 »
Díky všem za info, zkusím to postupně převádět., pokud by to nešlo, zkusím FlexiBee. Kdysi jsem s ním chvíli koketoval, ale skočil jsem u Pohody.

7
Vývoj / Re:Hotové řešení sklad
« kdy: 20. 03. 2020, 18:19:41 »
Děkuji za info.
Co se týče rozdílů, tak si myslím, že metodika se dá ošetřit vnitřní směrnicí, neboť kdy se vyřadí prošlé zboží a kdy se zaúčtuje není možné brát absurdně. Např. něco se likviduje na svoje náklady dodavatel, něco musí být zlikvidováno odborně a zaneseno do systému odpadů. Reklamace se někdy uzná/někdy ne Je zde spousty variant a případů, ale myslím si, že není nutné vše řešit on-line, je třeba dodržovat stálé postupy a v případě změn udělat doklady pro průkaznost.

Co se týče údržby databáze
ta si myslím zahrnuje přepočet cen, ale dle mého názoru není nutná, pouze provádí údržbu databáze, neboť tam je accesssovská. Samozřejmě se to doporučuje, aby se odstranily chybné relace, ale nutné to není. Také pohoda umožňuje funkci výdej do mínusu či nikoli, takže i zde jsou rozdíly, to bych ale neřešil. Pohoda si myslím, že to přepočítává (při importu xml) dle dnů, ale nejsem si jist.

Jinak děkuji za informace, jen bych se zeptal :
-jak a zda dělat ty různé typy množství-zatím mám kartu zboží vždy na nejmenší prodávané množství, ale spoustu dodavatelů nabízí elektronické dodací listy pro načtení, což by asi usnadnilo práci, ale tím, že nesedí popis zboží, tak to naskladňujeme ručně přes čárové kódy, ale asi pokud by bylo řešení na přepočet /balení/blistr/karton u každé položky, asi by to nějak šlo načíst, že by se změnilo množství
-jak nejlépe řešit to porovnábání expirací : v současnosti mám dotaz na dotazu v accessu, což je asi nevhodné, ale vůbec nevím, jak to upravit/zjednosušit
SELECT [Expirace-prijemky].IdKarty, [Expirace-prijemky].Expirace, [Expirace-prijemky]!SumOfMnozstvi+Nz([Expirace-vydejky]!SuofVydano,0) AS K_Dispozici, [Expirace-prijemky].Sklad
FROM [Expirace-prijemky] LEFT JOIN [Expirace-vydejky] ON ([Expirace-prijemky].Expirace = [Expirace-vydejky].Expirace) AND ([Expirace-prijemky].IdKarty = [Expirace-vydejky].IdKarty) AND ([Expirace-prijemky].Sklad = [Expirace-vydejky].Sklad)
GROUP BY [Expirace-prijemky].IdKarty, [Expirace-prijemky].Expirace, [Expirace-prijemky]!SumOfMnozstvi+Nz([Expirace-vydejky]!SuofVydano,0), [Expirace-prijemky].Sklad
HAVING ((([Expirace-prijemky]![SumOfMnozstvi]+Nz([Expirace-vydejky]![SuofVydano],0))<>0))
ORDER BY [Expirace-prijemky].Expirace;


8
Vývoj / Re:Hotové řešení sklad
« kdy: 19. 03. 2020, 17:43:47 »
CO se týče účetních problémů, podklady pak importuju do účetního systému přes xml, výsledky stavu zásob jsou stejné, jenom vzniká rozdíl při postupu naskladňování.

Jak můžete importovat do účetního programu a jak může účetní program oceňovat sklad, když s oceněním nepracujete? Takto můžete maximálně importovat počet kusů, nic víc.
Hodnora skladu se počítá nákupních cen a množství zásob, což Pohoda bez problémů počítá i přepočítá zpětně. Já sám si počítám průměrnou nákupní cenu, kdy jediný rozdíl mi vzniká tím, že např. pokud já prodám poslední kus a ten den naskladním nové / nebo naskladním nové a prodám poslední kus, tak vznikají rozdíly mé a pohody, což, dle mého, jsou oba postupy v pořádku a hlavně rozdíly jsou naprosto zanedbatelné.

9
Vývoj / Re:Hotové řešení sklad
« kdy: 19. 03. 2020, 15:16:48 »
Ahoj všem, díky moc za info.
CO se týče účetních problémů, podklady pak importuju do účetního systému přes xml, výsledky stavu zásob jsou stejné, jenom vzniká rozdíl při postupu naskladňování. Co se týče reklamací, vyřazení prošlého zboží, vše mi funguje.
Ještě mě napadlo, jestli by něco nebylo součástí nějakého obchodu k CMS (joomle,m wordpresuu), přáípadně to přesunout takto. Chtěl bych mít data v myslq, abych k nim mohl přistupovat
Fakt se nechvi smířit s tím, že by se nic podobného neřešilo..........
Díky moc. Hyp

10
Vývoj / Hotové řešení sklad
« kdy: 18. 03. 2020, 16:42:33 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda o nějakém hotovém řešení skladové evidence, úplně jednoduchém systému založeném na php a mysql, které by se dalo implementovat. Jediný požadavek mám, aby to evidovalo expirace a aby to nabízelo zboží s nejkratší expirací. Procházej jsem github pro nějaké nakopnutí, ale nic kloudné jsme nenašel.

Pokud ne, zkusil bych to udělat, byť nejsem profík, ale nevím, jak nejjednodušeji udělat  u zboží např :
Nákup např. 1 basa piva (obsahuje např 24ks) a prodej po kusech či basách, jak to nejlépe přepočítávat, zda udělat dvě karty, případně umožnit vydávat jednotlivě a komplet. (Možná by bylo dobré udělat do budoucna i nějaké komplety/sety jednolivých položek a vydávat to jako jednu, ale asi to je teď zbytečné.

 a zda je nutné aktuální stav zásoby do nějaké pomocné tabulky, případně zda to dělat přepočtem všech příjmů a výdajů ( v současnosti jsou 2 sklady -uvažujeme  o 5ti, karet a je 5000 ( z toho aktivních 2000) a cca 10000 položek příjmů a výdajů.

V současnosti to dělám tak, že naskladňuji basu jako 24ks buď na sklad 1 či 2 a pak i kusy vydávám ( a u nějterých položek mám 2 skladové karty), stav zásoby mám jako pole ve skladové kartě a  k tomu mám položky jako dotaz výdej k dispozici na skladě 1 a výdej k dispozici na skladě 2, ale určitě by to mělo jt nějak zjednodušit.

Budu rád za počáteční nakopnutí :-)

11
Vývoj / Re:PHP a access 2000
« kdy: 16. 12. 2019, 09:20:46 »
Ahoj, omlouvám se za pozdní reakci a díky za odpobědi. CO se týče převodu na mssql, tak jsem to zkoušel, ale překvapila mě tam myslím zpětná nekompatibita do verze 2000. Muselo by se to převést na novější verze a i tam byl problém s českými názvy tabulek (to jsem udělal blbost....)
JInak zkusím asi to napojení vpnkem, ale nevím, jesli t o zvlánu a uvidím.
Díky, o svátkách budu zkoušet....

12
Vývoj / Re:PHP a access 2000
« kdy: 10. 12. 2019, 22:08:09 »
Ahoj, díky za odpověď. Samozřejmě rozumím, že nejjednosuší je vše zahodit a začít znovu, ale
-na na současné databazi dělá 3-5lidí i o víkendech, takže uzavření a instalace nového sw den ze dne nepřichází v úvahu (v podstatě info system firmy na zakázku, kerý se byť pomalu, ale postupně upravoval dvacet let)
- mám vše napojeno na účetní systém pohoda (také ms access) a vše funguje
- systém je rychlý, eviduji pouze to, co je potřeba (např. pohoda neumí expirace, resp. musí se vést šarže a pak expirace) a snad i pak neumožňuje vydávat nejstarší zboží, musí se hledat v txt polích, takže bych musel vést další údaje, které= jsou nepotřebné
-vše funguje, je to dělaný tak,že účetní zná, zaměstnanec zná, je to rychlý, bezpečný (na netu je pouze stanice s eet
- teď však potřebuji část dat dát na net(stačilo by pouze ke čtení a aktualizovace/synchronizace), takže řešení koupit server, software, firewall, experta na programování, bezpečnost (i účetního a třeba i zaměstnance) je neakceptovatelný -ideálně to propojit s wordresem/joomlou, kde jsou internetový stránky (samozřejmě jdou udělat nové stránky... ale to není řešení, které hledám)
Potřebuji tedy teď řešení na přechodnou dobu, jednoduché stabilní....

13
Vývoj / Re:PHP a access 2000
« kdy: 30. 11. 2019, 11:11:32 »
Tak po delší době jsem vše rozchodil, že na localhostu mi to funguje (mám tedy problém,jak psal Zdeno, že někdy dotaz píše vráceno 0 záznamů a někdy 5000). Pokud zadám svoji veřejnou penou ipadresu tak taky.
Ale teď vůbec nevím, když mám ostatní skripty na normální doméně (původně jsem myslel, že vše přesměruju sem, ale asi bych vše nechal na původní doméně, kde mám i hosting), aby se tento jeden skript s dotazem odeslal na jiný (můj vlastní)server. Jde nějak načíst hodnoty z jiné IP adresy z databáte přes odbc_connect s dsn? Našel jsem nějaké návody pdo, ale asi je problém se zpětnou kompatibilitou access 2000 win 10, protože přes to před pdo, adodb jsem to nerozchodil, ale pod odbc_connect s dsn odbc připojením mi fachá.
Jinak jsem vše rozchodil i na ubuntu serveru s mdbtools, ale tam asi nepůjdou přidávat záznamy do do dtb, tak bych asi spíš nechal data na w10.
Samozřejmě váhám nad převodem databáze, ale vzhledem k provozu (7dní v týdnu) mám strach se do něcčeho pouštět. Takto by to asi nějakou dobu stačilo.
Budu rád zas za nakopnutí....
Díky moc
Díky
PS Řešení která mě napadla :
1) vše přesunout na vlastní server - moc se mi nechce
2) přesměrovat ty stránky, kde by to bylo potřeba na muj server a zas zpátky (přijde mi blblost)
3) nakopírovat si ty záznamy (nějak na pozadí), o které se jedná do nové databáze a pak to řešit tam, taky mi přijde blbé

14
Vývoj / Re:PHP a access 2000
« kdy: 17. 03. 2019, 22:00:21 »
OK, díky za odpovědi. Bohužel ani jedno se mi nechce. Access funguje od roku 2000 bezchybně, předělání by dalo spousty práce a času. Když jsem zkoušen připojit DTB na Mysql, tak mi to hlásilo sposty chyb s češtinou (názvy formulářů, polí), takže by se vše muselo projít a opravit. Nejjednodušší asi bude vystavení jednoho stroje na virtualbox a napojení z netu, ale nevím, zda to zvládnu.
Případně ještě asi zkusit napojení na soubor csv, případně xml.
Myslel jsem, že to bude jednosušší :-)
Každopádně díky za rady a pomoc.

15
Vývoj / PHP a access 2000
« kdy: 15. 03. 2019, 16:04:48 »
Dobrý den, řešil jsem napojení své databáze v access 2000 tak, že bych soubor nahrál na web a z něj načítal data. Trápil jsem se s návody a dle sdělení  správce  mého hostingu to nejde a je nutný převod DTB do mysql.
Chtěl jsem se zeptat, zda to někdo neřešil, případně zda by se dal využít SQL server express. Problém je v tom, že databáze je malé, v češtině a chtěl jsem část údajů měnit online formulářem. Pak mě napadlo, že bych základní tabulky exportoval do csv(txt)/xml a načítal údaje ze souboru a načítal z php a updaty bych následně dělal ručně. Chtěl bych, aby se data minimálně jednou týdně synchronizovala.
Zkoušel jsem i data převést na mysql, ale pak acess 2003 nefunguje úplně korektně a hlásí mi chyby.
Pro začátek jednoduchá představa :
Je databáze klientu, po přihlášení klient načte svoje údaje do formuláře (z access souboru) a změní část hodnot bydliště a změna se uloží do obou dtb nebo odešle alespoň mailem,
Časem bych chtěl údaje spojit, ale uvidím. Je cca 10tis klientů, představa je že cca 1000 bych jich přistupovala z www.
Díky.Stran: [1]