Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Shodan

Stran: [1] 2
1
Hardware / Re:Slušný kompaktní foťák do 10 tisíc
« kdy: 01. 02. 2021, 19:58:45 »
Malinkatou bezzrcadlovku dáte do kapsy třeba u bundy. Do kapsy u jeanů tak akorát bez objektivu. Možná s pancake objektivem by to mohlo být rozměrově srovnatelné s kompaktem.
O tomhle nemám vůbec přehled, ale možná by pro tazatele bylo nejlepší řešení právě zrcadlovka s pancake objektivem? Pokud by to vyšlo rozměrově a cenově, a nevadilo tazateli fixní ohnisko (žádný zoom), takové řešení by zvlášť ve špatném světle dalo na zadek jakémukoliv kompaktu.

Používal jsem takhle Sony NEX-5 s objektivem Sigma DN Art 30mm f2,8 a moje požadavky "kapesnosti" to splňovalo. Ale vešlo se to do kapsy u bundy, ne u kalhot a cenově jsem byl někde úplně jinde než na těch +- 10.000,- Kč.


Takže bych se přiklonil k tomu Sony RX100 III - za ty peníze dle mého těžko sehnat něco lepšího.

2
Sítě / Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« kdy: 25. 12. 2020, 15:01:18 »
Chromecast nejde pripojit kabelem,  to uz byxch musel koupit smart tv, coz se mi nechce delast :)

Chromecast Ultra jde - má ethernet v napájecí kostce.

Jestli už jsi koupil jiný, tak to je asi informace k ničemu, pokud se teprve rozhlížíš, tak je ethernet dle mého nejlepší volba.

Mám ho za powerlinem a běží na něm pěkně i Stadia. Jen kdyby ta LG TV byla schopně inteligentně přepínat HDMI vstupy....

3
Hardware / Re:Vybírám tablet k Vánocům
« kdy: 28. 11. 2020, 21:52:05 »
Tablet je darek pro osobu blizkou ktera je v duchodovem veku a bude ho pouzivat prevazne na prohlizeni internetu, koukani na filmy a videohovory s rodinou.

Pokud ta osoba blízká není bývalý programátor, koupil bych iPad a ušetřil si spoustu problémů.

4
Odkladiště / Re:Streamovací služby (video)
« kdy: 24. 10. 2020, 18:26:38 »
Netflix

5
Sítě / Re:Stabilita routeru Turris Omnia
« kdy: 25. 06. 2020, 17:34:55 »
Mám Turris Omnia 1GB od ledna 2017 a nikdy za celou dobu se stabilitou problém nebyl.

6
Hardware / Re:Jak si zařídit „moderní televizi“?
« kdy: 14. 04. 2020, 17:17:33 »
Dřív (někdy od roku 2005) jsem míval linuxový počítač s MythTV a 2 tv kartami, velkým diskem a pomalým AMD procesorem s velikým větrákem, který většinu uvedeného uměl a měl řadu dalších vychytávek (ovládání nahrávání přes web, streamování nahrávek po domácích zařízeních atd.). Postupně jsem ho upgradoval, vyměňoval komponenty, doplňoval tv karty, instaloval novější verze všeho, až někdy do roku 2016, kdy v oblaku dýmu odešla základní deska a výměna by znamenala i nový procesor, paměti, atd. Nakonec jsem se rozhodl toto řešení opustit a koupil jsem místo toho Apple TV (verzi dnes zvanou HD) a časem doplnil o Intel NUC krabičku s fedorou a chromiem.

Apple TV zvládá HBO GO, Netflix, Amazon Prime, Mall.tv, Stream, Vímeo, YouTube, jako bonus na ní běží i celkem použitelné hry z Arcade a fotogalerie fotek z telefonu. Ovladač s touchpadem je výborný (teda na sledování TV, na hry je potřeba jiný), uživatelské rozhraní rychlé.

Intel NUC byl pořízen jen a pouze ke sledování iVysílání, což zvládá dobře (teď k tomu UčíTelku :) ), zároveň by na něm běžely všelijaké iPrimy a podobně, kdyby na to někdo chtěl koukat. Stejně tak je díky VLC schopen přehrávat jakékoli video ze sítě nebo z USB. Je na něm Fedora 31 bez nějakých úprav a Chromium (Firefox měl problémy s video akcelerací). Je u něj obyčejná nenápadná drátová myš a v šuplíku pro jistotu bluetooth miniklávesnice. Na to, že ten počítač má 32GB SSD, co jsem našel na dně šuplíku, běží nádherně :)

Tato kombinace pokrývá 100% mých televizních potřeb. Live TV nesleduji (a nikdy v posledních 20 letech jsem nesledoval), ale v zásadě by asi nebyl problém připojit k televizi anténní kabel a používat ji i tímto způsobem :)

Obě krabičky (podobně velké) jsou připojeny přímo k "sekundárnímu" routeru ethernetovým kabelem, vše funguje jak má. Pod televizí. (55 palců LG) nejsou skoro vidět. Přímo televizi bych k internetu snad ani neměl odvahu připojit, souhlasím s tím, že by měla být jen zobrazovadlo signálu z jiných zařízení.

Asi by vše šlo realizovat jen jednou krabičkou - HTPC počítačem, ale ztratilo by se pohodlí Apple TV uživatelského rozhraní vyladěného na televizi a ten počítač by asi musel kvůli různým DRM běžet na Windows (u HBO si opravdu nejsem jistý, jestli už funguje bez sirvelightu - když jsem to před lety zkoušel, tak to byla nutná podmínka), což by kromě nákladů přinášelo i vyšší požadavky na údržbu.

7
Odkladiště / Re:Hrozí zdražení HW?
« kdy: 25. 03. 2020, 12:55:28 »
Už nějakou dobu přemýšlím o pořízení nového PC. Původně jsem chtěl počkat až vyjdou procesory ZEN 3, ale teď váhám. Myslíte si že je teď správný čas, protože kvůli koronaviru hrozí významné zdražení HW (nemyslím zdražení o 5 %, ale třeba o 50 %).

Vzhledem k propadu koruny vůči euru i dolaru (který se asi jen tak nepodaří umazat) podle mě nic jiného, než zdražení HW čekat nelze. Takže na nákup nového PC je, řekl bych, z tohoto pohledu ideální doba. Ve skladech jsou komponenty nakoupené ještě v době výhodného kurzu, ceny se zatím moc nemění.


Sám jsem nicméně nákup nového hardwaru odložil. Myslím, že naši ekonomiku nic hezkého nečeká a zbytné věci prostě nekupuji. Předpokládám, že za pár měsíců bude starost o takt procesoru nebo světelnost objektivu pro většinu lidí docela luxus. Ne proto, že bych věřil hoaxům a nesmyslům, co i sem někteří postují, ale prostě proto že několik měsíců stojící byznys se bude nahazovat jen těžko. Snad se pletu :)

8
Sítě / Re:IPv6 a rok 2020
« kdy: 22. 11. 2019, 21:59:02 »

Citace
Protokol IPv6 už přišel. Tečka. Je tu a jen tak neodejde. Bohužel, je tady. Většina poskytovatelů připojení k internetu ho podporuje a působí problémy jen posledním vesnickým Wifinářům


Tak jestli mezi ty poslední vesnické wifináře počítají i Netbox, který IPv6 neumí a podle jejich infolinky ani v dohledné době umět nebude, tak možná.

S IPv6 bych to tedy bohužel moc růžově neviděl.

Tunel přes IPv4 (který třeba ten Netbox za IPv6 považuje) je z mého pohledu dost nouzové řešení, které má víc nevýhod než výhod (vyzkoušeno). O nativní IPv6 nejspíš není mezi zákazníky dostatečný zájem (většina lidí ani neví, co to je) a zjevně si to žádá investice, které se poskytovatelům prostě nevyplatí.


 

9
Hardware / Re:Funkčnost tiskárny Brother na Linuxu
« kdy: 14. 11. 2019, 18:21:15 »
mám Mintu a tiskárnu DCPL 2520 DW -> tisk i skenovani bez problému, ale jen po ethernetu (wifi zlobí)

Mohu potvrdit. Brother HL-3140CW funguje jen přes USB. Wifi i po několika záručních opravách včetně výměny základní desky v naprosté většině případů nefunguje, a to bez ohledu na operační systém.

10
Server / Re:Kam ukládata zálohy
« kdy: 14. 08. 2019, 18:30:42 »
Backblaze B2

11
Hardware / Re:Chytrá záskuvka ovládaná přes net
« kdy: 14. 07. 2019, 20:50:26 »
Elgato Eve Energy 1x - mám asi 2 roky, bez potíží. Připojuje se přímo k wifi, ovládám přes homekit, byť má i aplikaci se spoustou grafů o spotřebě.

Ikea Tradfri - 2x - mám asi měsíc, zatím taky OK. Potřebuje ješte Ikea ovladač a Ikea bránu. Aplikace grafy se spotřebou nemá, s homekitem jede hezky.


12
Software / Re:Aký software od Microsoftu používate?
« kdy: 30. 05. 2019, 20:31:46 »
Hlavně Minecraft :)

Ale na ten skener zkus VueScan https://www.hamrick.com/

13
Hardware / Re:Amazon Fire TV Stick 4k - používání v Česku
« kdy: 07. 05. 2019, 19:43:41 »
Pokud by jsi chtěl zainvestovat ještě trochu víc, není vůbec špatná Apple TV.

Má jak aplikace HBO nebo Netflixu (i ten Amazon Prime), tak i domácí Stream a Mall.tv, dálkové ovládání s touchpadem, ethernetový konektor a příjemné uživatelské rozhraní v češtině. Dokážou ji tedy ovládat i jiní členové rodiny (za což bych u chromecastu ruku do ohně rozhodně nedal). 

14
Hardware / Re:Jakou bezzrcadlovku?
« kdy: 09. 04. 2019, 16:04:38 »
Já bych asi volil nějakou nižší/starší SONY bezzrcadlovku. Třeba a6000 je přesně za těch 12.000,- Kč

Mám prastarý NEX 5R, většinou s objektivem Sigma 30mm f2.8 ex dn a stále plní veškeré mé fotografické požadavky. A to jsem jej koupil snad někdy v roce 2012.

Mobilní aplikaci má, byť jsem ji zkoušel tak 3x, protože do mého "workflow" moc nezapadá, ale fungovala bez potíží.

Rychlost ostření reálně závisí spíš na objektivu (to zrovna není silná stránka té mé sigmy).

Bajonet E snad je perspektivní, kdyžtak můžeš pro jistotu kupovat objektivy na FE, které tam jdou taky, kdybys plánoval časem povýšit na full frame :)

Ale ten Fuji xt100 taky vypadá hezky. Fuji foťáky navíc mají pokud se nepletu i vestavěné simulace filmů, a to i pro video, což se může při mobilním využití docela hodit.

Fuji i Sony mají svoji "levnější" verzi Capture One Pro, což je docela výhoda, pokud nestačí jen JPEGy a je potřeba zpracovávat RAWy.

Taky není od věci na flickeru vyklikat konrétní foťák a podívat se na fotky z něj.

15

To je max pravda jen na půl. Težko říct zda linux byl na ps3 kvůlá clu nebo je to jen pomluva. Ale zrušen byl z toho důvodu, že skrz něj bžla ps3 hacknuta.

Je to 10 let, takže za to rozhodně ruku do ohně nedám a je dost dobře možné, že se pletu. Ale z té doby to mám uloženo v paměti jako ten hlavní důvod, proč linux musel jít.

Jako metodu hacknutí si pak pamatuju únik kryptografických klíčů vypálených do hardwaru, nebo tak něco. Nevím, jestli v tom figuroval linux, nebo ne.

Hacknuta je nicméně nakonec každá konzole (i na Switchi jde pustit Debian, k nevůli Nintenda), určitě v SONY nebyli takoví naivkové, aby s tím ve svých  propočtech nepočítali.

Linux, pokud vím, zas tak velký přístup k hardwaru té PS3 neměl - minimálně grafický subsystém určitě nemohl využívat naplno.

Teď, když jsem to zkusil rychle vyhledat, tak na mě vyskočilo vyjádření SONY, že odstranění podpory linuxu bylo z důvodu "hardwarových změn a snižování nákladů" (https://www.osnews.com/story/22073/why-no-otheros-option-on-ps3-slim-sony-answers/).Stran: [1] 2