Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - technomaniak

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Studium a uplatnění / Re:Zlepšení jazykových dovedností
« kdy: 20. 01. 2021, 08:10:42 »
Naprosto nejlepší a nejrychlejší je :
- pobyt v zahraničí( minimálně 1/4 roku) a hlavně se vysrat na čechy/slováky a mluvit s jenom domácími. Toto prostě nic nepřekoná. A nejlepší je být tam úplně sám a spoléhat se pouze na sebe, to udělá zázraky.
Alternativy :
- online světové hry - komunikace přes discord,skype a podobně
- mít ve světě přátelé, známé a kontakty s kterými můžeš mluvit
- a pak monolog sám se sebou před zrcadlem i když to možná psychicky nezvládneš
- zahraniční satelitní kanály : např. zpravodajství, číst odborné či beletristické knihy a simulovat u toho diskuzi

2
Hodně by pomohlo, kdy by jste si přestal vymejšlet. Každopádně troll detected, sbohem.

JEDINÝ TROLL JE ZDE ZAKLADATEL TÉMATU : vp20
Ty ji moc bystrosti do vínku nepobral?

To jsem tady jediný co si všiml, že se tu dost často objeví "noname" nick co rýpne svým dotazem do vosího hnízka a začne zase flamewar?

3
Sítě / Re:100 Mbit, 1GBit, 10 GBit, 40 GBit k čemu vlastně?
« kdy: 17. 12. 2020, 11:28:08 »
Ale nevím co to má společného s tím jakou mám doma strukturovanou kabeláž? :) 
Its very simple. Celá činnost je naprosto zbytečná a zmizí v čase. Tudíž tvorba infrastruktury pro zbytečnou činnnost je tudíž zbytečná též.

A to je i odpověď na celé téma : 100 Mbit, 1GBit, 10 GBit, 40 GBit k čemu vlastně?
, prakticky je to v domech na úplně hovno.

Šíření datového toku videa přes internet(IPTV) pro všechny, stávající celoplanetární infrastruktura nedokáže. Dle výhledu se s vyšší rozlišení než 8K zjevně nepočítá, neboť lidské oko to skoro nepozná( stejně jako rozdíl mezi barevným spektrem 24bit vs 32bit ). Je pravděpodobně, že za 10-20 let i to 8K video přes nemovitost poletí stejně vzduchem. Takže asi tak.

4
Sítě / Re:100 Mbit, 1GBit, 10 GBit, 40 GBit k čemu vlastně?
« kdy: 15. 12. 2020, 09:44:55 »
Já jen říkám, že když to dělám doma, tak 1GBIT používám již teď (střih domácího videa mezi jednotlivými stroji na různých systémech, zálohování, přesun části videotéky do notebooku na víkend atd.)

Hmm, a pak až zemřeš, vše co jsi dělal(vytvořil) někdo smázne, protože to NIKOHO za 30,50,100 LET NEBUDE ZAJÍMAT, ani vlastní děti, vnoučata. Nebo snad ve volném čase si prohlížíš fotky pra*,dědečků, babiček, rodičů,atd.. Neboť jak se chováš ty, tak se budou chovat i tvý potomci a jejich potomci.

5
Odkladiště / Re:Prodej Excel spreadsheetu
« kdy: 04. 12. 2020, 11:39:46 »
Rad bych se mylil, ale tudy se ztraci nase penize z dani  :)

Těch penězovodů ze států je tolik(od sociálních dávek, předražené zakázky, přezaměstnatnost státního sektoru, zdravotnictví, školství, tajné služby, armáda, dotace,  atd..), a cca 20-30% republiky z nich žije.

Naivní detailisto, se myslíš, že to je někde lepší ? Stejný bordel je typický pro každou civilizaci za vrcholem.

6
/dev/null / Re:Zrušená objednávka směle míří ke mně
« kdy: 04. 12. 2020, 11:31:22 »
To, co popisujete, že nastalo, je bezdůvodné obohacení.

To je pravda ale toto § 1838 platí taky a to znamená, že je spotřebitel stále poctivý držitel a na své náklady není povinen výrobek vrátit dodavateli a ani ho o tom informovat.

Nicméně doporučuji balíček vůbec nepřebírat. Převzetí = mohou a pravděpodobně vznikou zbytečné problémy v budoucnu.

7
Odkladiště / Re:Co se starými CD z časopisů?
« kdy: 20. 11. 2020, 19:58:03 »
Uploadni to jako iso na uloz.to a disky vyhod.

8
Ani ve snu. Stale stejny vykon...
Přesně, nic takového jako "Strength signal" nebo "Signal strength" jsem v životě v routeru,AP neviděl.
- navíc prakticky to nic nepřináší, úspory energie jsou naprosto marginální.

9
Windows a jiné systémy / Re:Legalizace Win7
« kdy: 10. 11. 2020, 06:13:18 »
1) Nic ti nebrání koupit si druhotnou licenci na ruzovka,vyhodny_software  ... sám mám otestované koupení a instalaci/aktivaci Win7 Pro z ruzovky
2) Pokud trváš na W7 tak zde může být trochu problém. Instalačky XP,Vista,W7 OEM pro notebooky od různych dodavatelů bývali trochu upravené a když jsem na nich zkoušel universální instalačky od Microsoftu se svým klíčem tak to nefungovalo(klíč neakceptovali). Naštěstí si vždycky dělám image v den kdy dostanu dané zařízení, takže mohu obnovat.
- downgrade jsem nedělal ale prostě bych stáhl od Microsoftu W7 Pro a zkusil je naistalovat
- pokud to nepomůže pokusil bych se sehnat W7 od Dellu a ty zkusil naistalovat
- pokud ani to nepomůže bod 1 nebo bod 3
3) Vykašlal bych se na 7čky a znova tam hodil W10. Ty se aktvivují samy

10
a ako ti stolar spravi vyskovo nastavitelny stol? do takychto detailov so stolarom by som ja nesiel, uz by to bolo asi moc.

Nejsem truhlář, není to moje profese. Od toho je ten truhlář(specialista) ten musí přijít s řešeními. Pokud nepříjde tak zkus jiného. Ale připomínám, že doba dodání bude delší + cena skutečně vyšší. Atypický výrobek je hold atyp.

Typ řešení by se odvíjel podle výšky zvednutí, 5 cm, 10 cm, 20 cm, 40 cm a otázkou je jestli chceš zvedat jenom desku stolu nebo i zvedat tu skřínku se šuplíky? např. V blbém Uniobi si můžeš koupit nohy stolu, které mají v sobě díru s vnitřních závitem a hned vedle prodávají takové podpory s vnějším závitem, které zašrubuješ do toho vnitřního závitu noh. Délka zašroubení bývá cca 3-7 cm a umožnuje ti vyrovnání stolu. Nic ti nebrání pokusit se sehnat ty podpory s 20 - 40 cm, sice to bude nevzhledné ale umožní ti to vertikální pohyb stolu nebo desky ve stejném výškovém rozsahu.

11
Zariadujeme si dom a jedna z miestnosti bude pracovna. Chcel som sa spytat, ci mate typy na nejaky vyskovonastavitelny stol? Preferencia by bola asi skor rohovy stol. Ak mate niekto, vie sa podelit o skusenosti?
Dakujem

Když jsem si zařizoval/zařizuji a skutečně mám požadavky takové, které standardní obchody nezvládají, řeším to zásadně přes truhláře.  Nakreslím půdorys/bokorys/nárys - osobně s truhlářem proberu výběr materiálu. Je to dražší od 50%-200% ale vždycky dostanu přesně to co chci.

12
Server / Re:Normy pro serverovnu
« kdy: 01. 10. 2020, 11:24:20 »
..
Díky :)

PS: zkoušel jsem hledat, ale našel jsem toho tolik a tak mi jde hlava kolem ... rád bych kdyby mě někdo blíze nakopl :)

Z pohledu stavebnictví neexistují požadavky na provoz známí jako serverovna. Existují pouze nařízení vlády z hygieny, které určuji jak mám vypadat prostor kde dochází k práci.

např.
limity pro akustiku https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-272
limity na teplotu a větrání https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2007-361

ČSN 060210 která definovala minimální teploty a relativní vlhkost vzduchu byl bez náhrady zrušena a částečně nahrazena  ČSN EN 12831-1.

Až na základě definování vlastností serverovny( min. příkonu z rozvaděče, dispozic, atd..) a s respektováním hygienických požadavků to začnou stavaři vč. specializací ( VZT,CHL,Silno a slaboproud) provedou návrh svých řešení tak aby dostály požadavkům hygieny, vnitřního prostředí staveb, stavebního zákona, obecných požadavků na výstavbu a jejich norem.

13
Hardware / Re:NTB základní s i3- prosím o radu s výběrem
« kdy: 24. 08. 2020, 11:42:21 »
Nebudu se vyjadřovat příliš k hw konfiguraci(co člověk to jiné požadavky) ale tomu aby se to nerozpadlo. Já si kdysi (rok 2009) koupil Asus a tam mi praskl kloub tak těsně po konci záruky a obrazovka odešla 2x během záruky. Předtím jsem míval HP, a značky které už dávno skončily. Takže pokud chceš kvalitu, tak já od té doby jedu pouze značky HP, Dell, Toshiba. U těchto a je jedno jaký typ, jsem si jistý že se klouby nerozpadnou a tvz. to šosí je dle mě u těchto nejkvalitnější. Samozřejmě Apple taky asi nebude žádný shit.

Co se týče hw - tak hlavně aby to mělo SSD disk a dedikovanou grafickou kartu, ostatní parametry už nejsou příliš podstatné.

14
Sítě / Re:EET a množství přenesených dat
« kdy: 29. 07. 2020, 07:51:06 »
Ahoj,

máte někdo statistiku kolik je potřeba na EET hlášení pro jednu účtenku? Jednoduchá varianta, jedna či dvě položky.
Jde mi o to jaký tarif s daty pořídit.

Případně jaký mobilní tarif používáte vy?


Kdysi jsem si naprogramoval program pro eet. Cela komunikace pro jednu účtenku = 1 hlášení vč. odpovědi je max 5-8 kB (tvz SOAP request + SOAP response). Počet položek nehraje roli protože posíláš komplet cenu a nikoliv seznam věcí. A tarif jsem nepožíval protože to byla normální desktop aplikace pro Windows.

15
Hardware / Re:SSD pro systémový disk na desktopu
« kdy: 29. 07. 2020, 07:42:03 »
jake ssd o velikosti 480GB doporucite pro desktop systemovy disk?

mam aktualne Kingston A400 480GB, SA400S37/480G a jsou s nim problemy. ve smartu ukazuje 10 vypnuti ztratou napeti a na disku se hromadi corruptnute soubory. health ma 99% a zadne bad blocky

Jak dlouho ho máš? Protože ten samí mám na pracovním ntb a nejsem si vědom, žádných problémů. Jedu na něm přes 2 roky. A další 120,240 GB mám všude na stanicích a taky žádné problémy a tam jsou cca 2,3 roky. Ovšem je pravda, že žádný firmware jsem neistaloval ani jsem nic neupdatoval a vše jede čistě na ovladačích W10 Pro,Home. Jestli jenom nemáš nějaký vadný kus.

Stran: [1] 2 3 ... 5