reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tomas-T

Stran: [1] 2
1
Studium a uplatnění / Re:Práce na IČO
« kdy: 11. 10. 2019, 15:41:36 »
Babiš má právo, majetek svěřeneckého fondu kdykoliv převzít zpět do svého vlastnictví.
Pokud budeš mít také takové právo, může ho za tebe po soudním rozhodnutí vykonat exekutor  ;D
Ne, tudy myslím cesta nevede.

2
Studium a uplatnění / Re:Změna oboru/zaměření
« kdy: 11. 10. 2019, 14:26:08 »
Dát na takovouhle otázku odpověď Java+Spring je hrozně nedostatečné a vzhledem k tvým omezeným znalostem asi i nesmyslné.

Začal bych spíš troškou potřebné teorie jak dnes webové stránky/aplikace fungují, co jednotlivé termíny znamenají - jaká si pak zvolíš konkrítní jazyk nebo framework je už druhořadá otázka.
- pokud nechceš mít na webové serveru uložené jen statické stránky, budeš za prvé potřebovat nějaký jazyk tam, bude v něm napsaná servervá část aplikace, příprava obsahy stránek odesílaných uživateli, komunikace s databází nebo jinými službami na síti... (sem patří zmiňovaná Java, PHP, c#, python, Node.js a spousta dalších, nad nimi pak různé frameworky a kompletní prostředí specializované na web - .Net, Spring, ...) Já aplikace píšu většinou v .Net c# a PHP, Javu nechám jiným. 
- pokud nechceš mít u klienta zobrazené jen statické stránky, ale požaduješ i nějakou interativitu a funkčnost bez reloadu celé stránky potřebuješ i programový kód, který bude zpracovávat přímo browser. Začíná to reakcemi na uživatelské akce (kliknutí myší někam, zmáčknutí klávesy, vyplnění textboxu...), pokračuje přes automatické skripty aktivované uplynutím času, můžeš na pozadí ze serveru získávat data (=AJAX), můžeš skriptem kompletně překreslovat celou stránku u klienta (jako základ sem patří Javascript, používají se i další jazyky, které se před nasazením transpilují do javascriptu (mluví se i o přímé podpoře dalších jazyků přes Web Assembly), nad samotným Javascriptem se pro zjednodušení vývoje používá spousta hotových knihoven, nejčastěji asi obecná jQuery, různé UI webové komponenty, nebo i celé kompletní frameworky jako React, Angular, Vue a další). Pro začátek tvrdím, že vystačíš s Javascriptem a jQuery :)
Další důležitá věc je dnes znalost CSS - v zásadě předpis pro vizuální vzhled různých prvků na stránce na základě jejich vlastností (id, třídy, umístění ve struktuře stránky...). Na CSS najdeš určitě spoustu návodů a tutorialů. CSS vlastnosti jsou jsou snadno dynamicky měnitelné pomocí Javascriptu - máš možnost vzhled stránky ovlivňovat programově jako reakci na různé události (různé prvky měnit, posouvat, skrývat, plnit obsahem).

A s tímhle pro začátek možná vystačíš. :)

3
Studium a uplatnění / Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« kdy: 23. 08. 2019, 14:07:59 »
56 tisíc USD ročně a 260 tisíc cena bytu - tedy cca 5x roční příjem.
Průměrný plat v ČR je cca 390 tisíc, průměrná cena bytu 3 miliony - tedy cca 7x roční příjem.
Je to sice rozdíl, ale nijak dramatický. 

4
Studium a uplatnění / Re:Práce v zahraničí - vyplatí se?
« kdy: 23. 08. 2019, 08:24:34 »
S těmi policisty zase není potřeba přehánět, dočetl jsem se:
"Na jednoho policistu v Česku připadá 240 obyvatel. Vyšší hustotu jednoho policisty na obyvatele vykazuje v Evropě Malta, Portugalsko, Španělsko a Kypr."

5
Bazar / Re:Sháním knihu Čistý kód
« kdy: 23. 08. 2019, 08:16:19 »
Pokud ti stačí ebook, tak jsem ho viděl za rozumnou cenu na https://www59.zippyshare.com/v/TPWH8rnp/file.html

6
Když ty pořád předpokládáš, že on tam nastupuje a nic neumí, k ničemu nebude a všechno ho budou muset učit.
Já jsem z prvního příspěvku spíš pochopil, že on v inzerátu nabídl nějaký základ + schopnost rozvoje - a oslovila ho firma, která zřejmě má představu, k čemu ho využije.
Určitě nedostane na stůl novou zakázku a nezačne nový projekt pro zákazníka. Ale může na existujícím projektu začít třeba nějakým plnění dat, vytvářením šablon a dalšími nudnými rutinními pracemi, které lépe placené vývojáře zdržují od tvořivé práce.
Je spousta věcí, které inteligentní a snaživý student s nějakými znalostmi v oblasti IT pochopí za půl dne a udělá práci, která bude pro firmu přínosem.
Bohužel tauronek1 neuvádí, s čím už přišel do styku, v čem se trochu orientuje (HTML, CSS, JS, SQL, 2D/3D grafika, animace...) - ale předpokládám, že úplně nepolíbený tím není, jinak by se do takové firmy nehrnul.
 

7
Jak 150 Kč/h utopie?
Loni v létě byl syn (15 let) 14 dní na brigádě v Praze - obecné pomocné práce při vyklízení nějakého divadla. Plat byl 160 Kč/h - žádné požadavky na kvalifikaci, žádné požadované znalosti.
Nevím proč by někdo, kdo už něco odborného umí (jen nemá zkušenosti) neměl chtít a dostat víc - ta firma někoho na konkrétní práci potřebuje a lidi prostě nejsou. Takže buď na jednodušší odborné IT činnosti přijme a zaplatí takovéhleho studenta, nebo bude přetěžovat stávající zaměstnance, kteří s tím nakonec seknou a změní zaměstnavatele.

8
Já jsem takhle kdysi taky začínal (v roce 1992) - brigáda k VŠ, 8-15 hod týdně.
Firma cca 100 lidí, pobočky ve 4 městech, jediný admin na full time, který nestíhal a hledal někoho k ruce.
Takže pro začátek čištění klávesnic, myší, výměny vadného HW, pak reinstalace desktopů (obvykle Mac), řešení problémů na pobočkách (vlastním autem na cesťák), úpravy interní aplikace ve FoxPro, řešení problémů s účetním SW s dodavatelem, správa serveru... dostal jsem se tam ke spoustě věcí a poznal, jak taková firma funguje.
Nejsem si jistý, za kolik jsem tam nastupoval (50?), ale po roce to byla tak 100 Kč/h. (nebo ještě Kčs?)
 

9
Software / Re:Rozdělení PDF
« kdy: 09. 08. 2019, 15:24:22 »
Ty nabobtnalé už jednoduše nezmenšíte, použitý nástroj vám z textového PDF udělal obrázky.

10
Ono taky hodně záleží kde.
V Praze těch 300 klidně dostaneš, v Bruntále ani náhodou.
Není to ani tak o tom co nabídneš, ale spíš o tom co je to za firmu (je tu rozsah od vesnických šmudlů bez kanceláře až po nadnárodní korporáty), jaké mají zákazníky, jaký je tam běžný plat.

11
Studium a uplatnění / Re:Certifikáty z IT kurzů
« kdy: 23. 07. 2019, 19:52:29 »
Plynulá znalost AJ je nutná pouze při hledání práce ve velkých nadnárodních korporátech nebo při práci v mezinárodních týmech kde v AJ denně komunikujete.
V ostatních případech stačí základní znalost.
Já v práci (vývojářská CZ firma - cca 60 lidí) AJ používám častěji jen při studiu z Internetu a literatury. Pro pracovní komunikaci (mailem) jsem ji použil naposledy asi tak před 1/2 rokem, ústně tak před 2 roky. To už častěji anglicky mluvím na dovolené.


12
Vývoj / Re:PHP5- LDAP
« kdy: 21. 05. 2019, 14:41:56 »
A kde jsi získal "LdapErr: DSID-0C090252" ?
V předchozích výpisech, co jsi sem dával, nic takového není.

13
Server / Re:Připojování neobvyklé IP do VPN
« kdy: 19. 05. 2019, 17:24:47 »
To si môžeš len typnut, lebo je vidieť len kus.... A koniec koncov je to dynamická DSL, takže zajtra už nemusí patriť mne  ;)
Já si klidně tipnu 95.183.35.15  :)
Ale ani nejde o to, že je to dynamická adresa, jako o to, že se to buď má schovat pořádně nebo neschovávat vůbec.

14
Server / Re:Připojování neobvyklé IP do VPN
« kdy: 17. 05. 2019, 20:29:32 »
a kde vidíš moju IP? To som ju tak zle zakryl?
Na prvním řádku výpisu  :)

15
Vývoj / Re:Ideálny programovací jazyk
« kdy: 16. 05. 2019, 17:19:24 »
Jen jsem si cvičně zkusl totéž v c# (Web app, nechci si otvírat nový projekt) - pro mě se to tam chová logicky - když je něco číslo (i když vlastně vestavěný objekt), tak pomocí == porovnávám hodnoty:
Citace
    Int32 a = new Int32();
    Decimal b = new Decimal();
    a = 999999999;
    b = 999999999;
    Response.Write("a &lt;" + a.GetType() + "&gt; = " + a.ToString() + "< br>");
    Response.Write("b &lt;" + b.GetType() + "&gt; = " + b.ToString() + "< br>");
    if (a == b)
    {        Response.Write("operátor == : Shoda!< br>");    }
    else
    {        Response.Write("operátor == : Neshoda!< br>");    }
    if (a.Equals(b))
    {        Response.Write("metoda equals() : Shoda!< br>");    }
    else
    {        Response.Write("metoda equals() : Neshoda!< br>");    }
Výstup:
Citace
a <System.Int32> = 999999999
b <System.Decimal> = 999999999
operátor == : Shoda!
metoda equals() : Neshoda!

Stran: [1] 2

reklama