1
Vývoj / Re:Sháním knihu o softwarovém inženýrství
« kdy: 15. 01. 2021, 12:01:50 »
"Robert C. Martin - Čistý kód" určitě neuškodí.
Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.
........ne fakt je mi to upřímě u tatrče jak si to jako windowsáci řešej když se jim to takle líbí a sou nato zvyknutýStačí si do Windows jako hlavní textový editor dát Notepad++ a vybrat si v konfiguraci default zakončení řádku dle vlastního uvážení (Win/Linux/Mac).![]()
sem ráda že používám system kterej podobný divný votázky nevyvolává
![]()
Vaše úvaha je ale založená na znalosti skladby hesla - což je hodně vyjímečná znalost.Pokud chci mít heslo snadno zapamatovatelné a špatně napadnutelné hrubou silou (= dlouhé) používám celé věty + nějakou jednu specialitku.Obranou proti napadení hrubou silou není dlouhé heslo, ale heslo, které má co nejvíc možností. Když použijete větu složenou z existujících slov, útočník samozřejmě nebude zkoušet nesmyslné shluky znaků, ale jen existující slova. Vy jste použil větu o 5 slovech. Dejme tomu, že běžná slovní zásoba je 5000 slov (a ponechme teď stranou, že v češtině máme skloňování, což počet slov zvyšuje; a že slova ve větě na sebe musí nějak navazovat, což zase počet možností snižuje). Pak vám to dává 50005 kombinací, tj. 3,125 × 1018 variant. Jedenáctiznakové heslo z malých a velkých písmen anglické abecedy má 7,5 × 1018 variant, tedy je silnější, než ta vaše věta.
Proč bych špekuloval špatně? Já nepsal o disku, ale o datech, u kterých ani netušíš z čeho přesně jsou.Protože viditelně nejde o tvá data (jinak bys asi věděl, čím to bylo vytvořené), bylo by asi nejsprávnější to jen smazat a ne se pokoušet dostat dovnitř.To špekuluješ špatně. Je to můj disk na který jsem dělal dělal zálohu nějaké flashky nebo nefunkčního notebooku....