Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - STATNA_PROGRAMATORKA

Stran: [1]
1
O serveru Root.cz / Re:"Tagování" příspěvků
« kdy: 27. 11. 2019, 02:26:31 »
Na Abclinuxu.cz takovou vymoženost registrovaní uživatelé mají. Přijď ji vyzkoušet!

2
O serveru Root.cz / Re:Seriál Komiks Čeněk a Karel
« kdy: 27. 11. 2019, 02:21:01 »
Pánové, a samotný Karel by Vám nestačil?  ;)

3
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 27. 11. 2019, 02:18:51 »
Mám pro Vás ŘEŠENÍ!

Vykašlete se na root.cz a přejděte na Abclinuxu.cz! Proč trpět ponižující schvalování komentářů, nebezpečnou cenzuru, protekční kamarády nebo utajené sponzory s neznámými úmysly? Vy jste jim dobří pouze jako nástroje pro řešení dotazů v poradně, Vaše názory je ale ovšem vůbec nezajímají, ani je nepovažují za rovnocenné! Zatněte jim tipec a ještě dnes přejděte k Abclinuxu.cz!

 ŽÁDNÁ CENZURA! Mazán je pouze spam, vzácně skutečně extrémní komentáře porušující zákony. Offtopic nebo trolling NENÍ MAZÁN! Pouze přesouván do vlasních vláken, stále veřejně přístupných.

Nejste spokojeni s články? Pište a čtěte svůj vlastní obsah a založte si VLASTNÍ BLOG! 

A nyní pomyslná třešnička dortu: mají SOBOTNÍ KOMIKS S DISKUZÍ z dílny pravého falešného Hovorky!

Neexistují rozumné důvody stále setrvávat pouze na jediném serveru a nechat sebou vytírat špinavou podlahu! Za návštěvu nic nedáte! Ještě dnes navštivte Abclinuxu.cz! I když třeba na Abclinuxu.cz nesetrváte, vždy se může hodit vědět že EXISTUJE ALTERNATIVA!

Tux Vás provázej, bratři a sestry!4
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 25. 08. 2019, 13:38:04 »
Citace: Miroslav Šilhavý


V mých očích jste výrazně stoupl, patrně nepatříte mezi tu sebranku orwelliánských hulvátů  :-*

5
O serveru Root.cz / Re:Zrizeni nemoderovane sekce na Root.cz
« kdy: 10. 02. 2019, 02:24:20 »
Když ono to je těžký... Brečíte tady, že vás někdo "cenzuruje" a něco po vás při registraci chce, přitom existuje několik decentralizovaných sítí, kde si můžete posílat klidně porno s lachtanama a řeckým jogurtem a nikdo tomu nemá šanci ani potřebu bránit. Pořiďte si Orange Pi Zero za dvě stovky, nainstalujte tam Friendicu, Mastodona, Pleromu, Diasporu, ... a problem solved. Nebo si zařiďte účet na jednom z bambilionu Fediverse serverů, které mají liberální podmínky.

Přijde mi to fakt komický - místo abyste si sami zařídili to, co chcete, budete energii pálit na to, někomu vysvětlovat, že vám to má zařídit. Nechápu to.

P.S. Přesto jsem v anketě zaškrtl "ano", páč mi přijde, že kdyby tady jedna taková boková "neviditelná" kategorie byla, tak by to nikomu nemuselo vadit a my psychopati bysme to třeba občas využili.

Omlouvám se, tvůj příspěvek jsem skipla. Mylně jsem předpokládala, že nám zase cpeš to "mojeID" :) (To je IMHO podstata celého toho problému, někteří lidé asi zkrátka neumějí nečíst všechno a chtějí to řešit nasazováním klapek na oči. Ovšem kdyby jenom sobě :) ). Díky za zajímavé doporučení, o těch alternativních sociálních sítích jsem nikdy neslyšela, prostě zatím nebyl důvod :). Máš něco z toho vyzkoušené?

Komix není zase tak důležitý, jde o víc. Svoboda je nejlépe vidět v největších extrémech, na Root extrém představovala právě komixová diskuze. Jasně jsi věděl, že všechno co se vejde do této meze se tady smí, cokoliv nad už ne. Bylo to také něco jako náš malý Hyde Park :).
Není žádná záruka, že ten salám nebudou krájet dál. Další kolečko mohou být zapovězené vulgarity, pak invektivy, následuje zákaz jmenovat konkurenční služby k active12 a CZ.NĚCO a nakonec třeba sestaví nějakou obdobu Výboru pro veřejné blaho, který zabanuje všechny uživatele co mají co dočinění s tak obskurní technologií jako je elixir :), protože to na školení tolik nevynáší. Ten poslední příklad je samozřejmě absurdní tečka na konec :).
Jasně, nežijeme v autokracii, pořád se lze přesunout jinam, to by ale měla být až ta nejkrajnější možnost. Redakce nejsou hlupáci a je přeci v jejich zájmu aby Root dobře fungoval, třeba si prostě jenom neuvědomují co nás (mě) trápí.

Lidi skousnou téměř všechno a ještě ti jsou nakonec schopní vynadat do trollů a hulvátů za to, že se pereš za jejich svobodu :)

6
Software / Re:Nesprávné fonty v PDF souboru
« kdy: 09. 02. 2019, 23:05:18 »
Správně vygenerované PDF v sobě má všechny použité fonty - pak musí fungovat všude.
Tohle v sobě ty fonty evidentně nemá  :(
Máš ty zmíněné msttcorefonts?
Nemá, ale na to správně bych byl asi opatrný.


Má, fc-list mu je přeci vrací!

Čtečka dokumentů je z nějakého důvodu nevidí. Ve třetím přiloženém obrázku se čtečka odkazuje na soubor fontconfig, ze kterého si vybrala nahrazující fonty.

7
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 09. 02. 2019, 22:44:02 »
Civilní odpovědnosti se netýká.

Ale nešť. Pokud bude existovat důkaz o stahovaní torrentu, je to zároveň důkaz i o tom, že jste nemohl být v dobré víře že Vám někdo poskytuje právo užití díla.

V praxi nikdo neřeší někoho, kdo si stáhne pár filmů, co zkoukne. Vzniklá škoda je malá, jak píšete, špatně prokazatelná a společenská škodlivost diváka je nízká. Pokud se někdy něco řeší, tak to jsou ti, kteří sdílí ve velkém - tam se škoda i zavinění prokazují lépe.

Tam je zase dokazování https://www.epravo.cz/top/soudni-rozhodnuti/dukazni-bremeno-81292.html na žalující straně. Nu, a jelikož je nesnadné "přetavit" IP na konkrétní osobu, skupinu osob už vůbec, tak to čučkaři z OSA a podobných, stejně užitečných organizací, naštěstí raději rovnou sami vzdávají :). Nemyslím si, že by se jim to v případě "těch velkých" prokazovalo lépe, jen mají silnější motivaci - vidí víc peněz :).

Jinak k té právní stránce okolo torentů - zdejší "právníci" mě nepřestanou překvapovat. To si opravdu myslíte, že je uživatel (torrentu, youtubu, české televize, čehokoli) povinnen před každým pořadem zjišťovat, zda má ten konkrétní web v pořádku práva k tomu pořadu/aplikaci/dokumentu? LOL. Opravdu to děláte pokaždé?  LOL.

Oni si tady na advokáty nejspíš jenom hrají, jinak by mi na ně nemohla stačit wikipedia a google. Vědí, že na IT stránkách se objeví právník jednou za Uherský rok, tedy mají příznivě malou šanci že budou tím skutečným kompromitováni :). Ale nakonec proč ne, kdo si hraje, nezlobí :). Jen doufám, že je jednou nějaký chudák v nouzi nebude brát moc vážně, to by pánové taky mohli způsobit pěkný malér.

8
O serveru Root.cz / Re:Zrizeni nemoderovane sekce na Root.cz
« kdy: 09. 02. 2019, 19:08:59 »
One man's trash is another man's treasure.

Diskuze pod komixem zrovna neztělesňovala mozek Rootu, určitě ale byla jeho tlukoucí srdíčko , a třeba ještě nějaké ty další orgány :). Bylo to něco, co Rootu přidávalo něco těžko specifikovatelného navíc, nějaký factor-X (Filipe, Ivane - ne, tato debata není o enzymech, ani o televizní reality show :) ), co Rootu dával jistý emoční rozměr. Nu, a po něm tu zbylo divné, chce se mi dokonce pomalu napsat mrtvé, místo :(.
Jestli někdo založíte subreddit, tak se tam skoro jistě také objevím. Možná zase v nějaké jiné inkarnaci, kdepak s MojeID na mne :). Tratit odchodem takto budou obě strany, Root i vtipálci, to je zbytečné dál pitvat - argumenty už zazněly. Jen mám obavu že jsou tyto dva světy propojené více, než se může na první pohled zdát.
Redakce by měla zvážit jestli by nebylo možné komixovou diskuzi alespoň nějak zaembeddovat z případného jiného serveru, dejme tomu Redditu, na patřičné místo pod komixem a přidat nějaké prohlášení v ražení "Provozovatel Root.cz a jeho redakce nenese odpovědnost za obsah této diskuze. Vstup do sekce je povolen pouze osobě starší osmnácti let vybavené ochraným oblekem a igelitovým sáčkem velikostně odpovídajícím objemu žaludku dané osoby." :).

...hrozné slovo, to zaembeddedovat, heh :).

9
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 09. 02. 2019, 00:24:55 »
Ověření, že zdroj je legální přitom leží na Vás

In dubio pro reo  :-*

10
O serveru Root.cz / Re:Zrizeni nemoderovane sekce na Root.cz
« kdy: 09. 02. 2019, 00:20:31 »
Diskuze pod komixem je stále deaktivovaná  :(. Řeší se to ještě někde nebo už vlak dojel do stanice "Konec srandy"?
Když už, nebylo by lepší tu diskuzi úplně zrušit, podobně jako to máte u galerií? Takhle Jirkův komix funguje jako clickbait a mohl by Vám zkreslit statistiku  ;)

11
O serveru Root.cz / Re:Zrizeni nemoderovane sekce na Root.cz
« kdy: 05. 02. 2019, 17:11:34 »
Vidím, že se k tomu musím vyjádřit obšírněji. Zaprvé není potřeba za tím hledat víc, než je napsáno v oznamovacím článku. Není za tím žádné spiknutí, žádné rozhodnutí zlých pánů shora. Je to vlastně přesně naopak: Tahle aktivita vyšla přímo z redakcí a není žádnou novinkou. Tohle jsme řešili už před deseti lety ještě s předchozími kolegy, ale právě přes vedení firmy nám žádná změna nikdy neprošla.

My jsme deset let poslouchali od spousty lidí, proč s tím nic neděláme: jedni se ptali osobně „proč tam máte tyhle hrůzy“, z diskusí zase naopak padalo „to děláte schválně, protože vám jde o návštěvnost“. Ovšem my jsme s tím v redakcích nemohli udělat nic, museli jsme nechávat pod každým článkem kilometrové nesmyslné hádky, které nikam nevedly, odrazovaly autory („už vám nic nenapíšu, když nevypnete diskusi“) a spousta lidí si ťukala na hlavu, jestli máme tohle zapotřebí. Nemohli jsme dělat nic, jen mazat opravdu vulgární názory, ale jakýkoliv další zásah jsme měli výslovně zakázaný shora. „Nezasahovat do diskusí!“ Konec.

Teď se situace změnila, ve vedení došlo k několika zásadním změnám a najednou byla šance s tím pohnout. Takže jsme na společné redakční poradě otevřeli znovu tohle téma a získali jsme velmi silnou podporu kolegů. Zbývalo přesvědčit zbytek (nebylo to snadné, stále bylo možné to celé vetovat a stopnout), což se nakonec podařilo a po vleklých přípravách jsme to spustili minulé pondělí.

Ohlasy na to jsou velmi dobré, diskuse se uklidnily a jsou k věci. Prostor dostanou rozumné názory a křiklouni budou potlačeni. Nejde o to, že by se nám nelíbil nějaký protinázor, hlavní problém byly: nesmyslné diskuse mimo (Brusel, křesťanství, všichni po nás jdou), slovní útoky (byť tedy ne vulgární) a nesmyslné diskuse obvykle mimo nebo ještě schválně přiživované několika provokatéry. Věřte mi, dělali jsme dost podrobné statistiky pro vedení, abychom měli čím argumentovat. Kolik lidí diskutuje (desítky), kdo se chová normálně (jednotky) a co je potřeba s tím dělat.

Statisticky to zatím vypadá dobře, minulý týden jsme měli o 20 % větší počet zobrazených stránek než o týden předtím. Čili není to problém ani z hlediska čtenosti, jen se vyčistil vzduch a zmizela spousta odpadků. Skončím citátem z nedávného článku Patricka Zandla, bývalého šéfredaktora Lupy, kterého ten problém už před deseti lety pálil taky: „na většině zpravodajských serverů už dělají diskuse minimum čtenosti a maximum problémů.“

Nu, už jsem pomalu začínala věřit, že nás tím Redditem skrytě navádíte k "občanské neposlušnosti" aby bylo čím argumentovat :). Nedám ale ruku do ohně za to, že jste se rozhodl správně :(.

Fórum právě teď vypadá jak po vymření, dokonce na hlavní straně jsou otázky bez žádné odpovědi. Kdybych Root neznala, tak do tohoto fóra bych dotaz nepoložila. Prostě bych nečekala, že tu zbyl ještě někdo naživu, kdo mi může s problémem poradit :(
Vloni na podzim měl David Ježek na svém blogu zajímavé zamyšlení na téma že stará garda linuxáků vymírá (rozumějte má jiné starosti, nedostatek času, zakládá si rodiny... ) a není skoro nikdo by ji nahrazoval. Povinná registrace a suprese "volné zábavy" může představovat další pomyslný kamínek v cestě potenciálních budoucích linuxáků za tučňákem :). Stálo by za hlubší analýzu co je ještě trolling a offtopic a co je už generation gap mezi starou gardou a nastupující nadějnou generací  ;).
Minimálně byste měli zvážit zřízení možnosti položit anonymní dotaz do fóra, který by pak mohl procházet nějakým schvalovacím procesem. Za nejvýznamější fundament FOSS považuji otevřenost. Když se bude chtít někdo "z ulice" zeptat, měl by prostě dostat šanci. Že se přeci může registrovat, to není odpověď. Náhodný kolemjdoucí nebude vědět, že stačí jeden potvrzující mail. Řekne si: "To oni budou chtít poslat nějakou tu SMS" nebo "zas aby si to člověk provázal s facebookem". Krátká osvěta nepomůže, "člověk z ulice" chce odpověď na otázku, ne si studovat pravidla fóra.

Mám dojem, že stejně jak právě teď trollové zkouší kam až můžou zajít, svoje meze, ovšem bez takové pompy a hlaholu, testují i cenzoři z řad redakce, vizte třeba to co sem psal Cikáda. Moc zláká a nakonec bude zneužita v osobní "prospěch" jednotlivce. Petr funkci cenzora možná bude vykonávat poctivě a svědomitě ale nebude prostě sám stačit na celý Root a bude cenzorská práva delegovat na další členy redakce. A jak asi bude přistupovat například takový Jiří Hovorka k tomu, že někdo v remixu zneuctí jeho trigonometrii vyobrazením na erotické spodní prádlo :)?

Souhlasím s Petrem Krčmářem, že témata nesouvisející s IT by tu vůbec být neměly (ať už moderované nebo nemoderované). Ale na druhou stranu je spousta lidí, kteří mají v práci chvilku času, tak si kliknou na forum Rootu, za 10 min přečtou nové příspěvky, ale jelikož všechny systémy v práci fungují, tak ještě mají čas. No a pak buď odejdou na jiný server (FB, Reddit, Živě) nebo je nějak na Rootu udržet třeba sekcí "zábava", která bude sice o IT a HW, ale odlehčená a nebude se zobrazovat v hlavním výpisu nových témat.

Raději se prokydat hnojem deseti nesmyslných příspěvků, než ztratit jeden zajímavý a přínosný komentář k tématu. Ale každý máme tu svou míru, co je ještě přínosné a je ještě k tématu a co už ne, nastavenou jinak :).


12
O serveru Root.cz / Re:Zrizeni nemoderovane sekce na Root.cz
« kdy: 04. 02. 2019, 19:58:24 »
Myslím si že je v tom Petr nevinně, prostě mu to spadlo na stůl odněkud z vyšších míst  :(. Stejnou chorobou totiž dnes trpí i další stránky ze skupiny iinfo, například vitalia nebo lupa. Zajímavou výjimkou je web podnikatel, tam povinné registrace ještě nemají. Na jeho místě bych argumentovala tím, že naše komunita linxáků a příznivců FOSS je specifická a obecná pravidla, která jinde bezchybně fungují, na ní prostě neplatí a zaštiťovala se již zmíněným podnikatelem, že "když oni nemusí, my taky nemusíme"  :)

Věřím, že se Petr za nás pere, jen má momentálně náplast na puse  ;)
Tak mu držme palečky  :)

Stran: [1]