Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - T.Lama

Stran: [1] 2
1
Server / Re:Apache s PHP: funkce echo nefunguje správně
« kdy: 29. 09. 2022, 19:37:33 »
Děkuju za rady. Jsem začátečník ale zase si nemyslete, že jsem se nesnažil. Hrál jsem si s hodiny konfigurákem v etc httpd.cof, aspoň doufám, že je to ten správný, nastavoval práva souborům, složkám, hrál si s firewallem, aktivoval pomocí systemctl enable a nevim co ještě. Jel jsem hlavně podle tohoto: https://cs.linuxcapable.com/how-to-install-apache-httpd-on-fedora-35/ Ještě vyzkouším vaše rady. Určitě mám snahu. Děkuju moc. Jdou zkoušet dál. V podstatě mě to baví. Díky.

1. Skus toto
Kód: [Vybrat]
<?php

phpinfo
( );

?>
ak to vypise phpinfo() a bla bla tak PHP nefunguje. Ak to loadne page s tabulkov chyba je inde.
2. nemixuj php a html nie je to dobra praktika
3. ak nevies doriesit apache + php sam stiahni si WAMP,XAMP hocico. (budes mat rovno vyriesene aj SQL connection). V cistom Apache to musis nastavit.
4. ta phpinfo page ty povie ako mas nastaveny system co je povolene a tak podobne.

Zobrazí se prázdná stránka.

2
Server / Apache s PHP: funkce echo nefunguje správně
« kdy: 28. 09. 2022, 23:05:48 »
Nainstalil jsem si Fedoru s tím, že si budu hrát s Php, Apache na Linuxu. No po různém laborování se mi to povedlo rozjet, ale funguje to nějak zvláštně. První nejjednodušší script, co snad může existovat
Kód: [Vybrat]
<!DOCTYPE html>

<html>
    <head>
        <meta charset="UTF-8">
        <title>Phpbastl</title>
    </head>
    <body>
        <?php
        
        
echo("Tak pojede to už sakra!");
        echo(
'<br />');
        echo(
"Nechce to jet!");
        
?>

    </body>
</html>

No a výsledek, co se zobrazí v prohlížeči, jako WTF...
http://imgway.cz/s/4Leb

5
Co povazujes za prekazku zavedeni universalniho prijmu?
Pripadne za pricinu selhavani pokusu o zavedeni?
Nejsem ekonom, nemůžu říct. Často se ale zmiňuje, že není z čeho to zaplatit.

No psal si, ze by to bylo mimo jine nejlevnejsi....

... nejlepší (nejlevnější a nejspravedlivější) by byl univerzální příjem....

Takze bych cekal, ze zaplatit tu nejlevnejsi moznost by melo byt z ceho....

Me se idea univerzalniho prijmu libi... A moje konspiracni teorie proc uz davno vsude nefunguje je, ze je to moc jednoduchy a pruhledny. Takze politici a urednici by ztratili svou rozhodovaci moc a rozpocty... a hodne z nich i praci.
No a jelikoz jsou to oni kdo o tom rozhoduji tak si nebudou rezat vetev...

Jinak si nejsem moc jistej tim jak "socialni" je univerzalni prijem... Myslim, ze zrovna treba postizeni by na tom pravdepodobne byli hur nez ted (myslim v CR).

Když je UBI tak skvělá věc, proč si jej prostě nezavedete? Není snad problém se domluvit s dalšími lidmi, založit společný účet, tam přispívat a vzájemně si garantovat UBI. Nikdo vám nebrání si to vyzkoušet  ;)

Jinak UBI se nezavede proto, protože na to nemáme. Musely by se zrušit důchody, současné sociální dávky, podpory, prostě všechno co do teď funguje zrušit. A i tak by to vycházelo na nějakých cca 6 tis. měsíčně pro každého a to jsem ještě optimista. Možná ani ne.

Já ale moc nechápu, proč vůbec něco takového zavádět. Jednak tím činíme lidi závislými už od začátku na nějakých dávkách, lidé si budou už od začátku zvykat, že bez práce jsou koláče a budou chtít víc a víc. Problém je, že tyto věci maji tendenci se zvrhávat. V podstatě jakýkoliv systém má tendenci se zvrhávat. Obzvlášť, je-li to založeno na nějaké splečné hromadě, ze které si každý chce urvat co nejvíce.

Druhak to takto bohatá společnost v podstatě nemá zapotřebí. Přijde mi prostě paradoxní, že chceme zavádět zavádět takovéto věci u (relativně) bohaté společnosti, kde se ti lidé dokáží bez toho v pohodě obejít.

6
...

Mimochodem, je velmi naivní si myslet, že narkoman s jehlou zdarma, nebo nezaměstnatelný alkoholik má nějaký šťastný život z našich peněz. Příjemcům dávek obvykle není co závidět. ...

To je asi dost relativní. Uplně stejně to samé si může říct příjemce těch dávek, že nám nemá co závidět...  :D A vsadím se, že nám nezávidí.
To je taky důvod, proč většina občanů daleko raději pracuje - Těch důvodů může být víc. Kulturní, návyky z minulosti, někoho práce i baví (ano i tací jsou).
Jinak co jste napsal nemá moc logiku. Pokud oni jsou na tom hůř, tak jim nic nebrání, aby byli jako my a pracovali.

7
Hele, tady něco pro pobavení  ;)

https://youtu.be/l3VAnswq0AY

8
Ty šátky, to je vlastně podobný problém jako svastika. Každý v tom vidí něco jiného.

9


Toto relativizování je cesta do pekel. Podobně můžete jít od Abdula ještě dál. Nebudete třeba léčit lidi s rakovinou a seniory - protože ty samé peníze víc pomohou někomu perspektivnímu. Nebudete chránit zvířata a přírodu, protože by se za ty peníze daly zachraňovat lidské životy. ... ... Tohle je cesta?

Záleží na vás, do koho/čeho vrazíte své peníze. Chcete zachraňovat lidské životy? Zachraňujte. Chcete zachraňovat planetu? Zachraňujte. Nikdo nemá právo nařizovat, co se svými penězi máte udělat. Ani politici ;-) Každý má svoji cestu. Záleží jen na vás, jakou si vyberete.

Z migrantů se dělá zbytečně velká věda. Jako každý fenomén, přinášejí s sebou určité problémy. Ve skutečnosti nejsou tak velké. Větší je hysterie, kterou někteří (nacionalisté?) vyvolávají. Ve skutečnosti migranti tvoří v některých zemích podstatnou část ekonomiky - četl jsem asi předevčírem článek o tom, jak v Itálii na jedné straně "mají problém" s migranty, ale na druhé straně díky koronaviru se projevilo, že práce ilegálů chybí v zemědělství (protože za zákonnou minimální mzdu by jim zemědělství nefungovalo). Zdá se, že Evropa migranty potřebuje, ale nechce je mít na očích. Na Ladových obrázcích obdivujeme dívenky v šátcích, ale nedejbože, kdyby vlasy byly zahalené ne před Jehovou, ale před Alláhem. Pak nevzdělanci žvaní o tom, že naše země, naše pravidla (přitom si ani nevzpomenou, že ženy podle našich pravidel slušného chování smějí mít pokrývku hlavy i uvnitř). Pokrytectví, nic víc.

Tak není migrant jako migrant. Já zas předevčírem četl pěknou věc a sice, že problém migrantů je ten, že s sebou přinášejí kulturu, která u nich doma způsobila situaci, před kterou právě utíkají... Jen tak mimochodem, na tom, že multikulti je nesmysl se shodli i islamolog Pelikán s Konvičkou, což je docela zajímavé.

Zbytek příspěvku je míchání hrušek s jabky. Šátky... záleží, jestli ten šátek někdo nosí dobrovolně, nebo jestli jej k tomu někdo/něco nutí. Ať už ideologie, víra, náboženství, nebo jinej nesmysl. Ale chápu, že takovéto jemné detaily už jsou nad rámec rozlišovacích schopností některých jedinců.

práce ilegálů chybí v zemědělství - holt musíme ještě zapracovat na automatizaci, pak už snad bude pokoj, no..

10
...Bude muset přijít nějaká nová vlna reflexe, kdy čumět do mobilu už nebude cool, ale trapný...

Naštěstí čím jsem starší, tím méně mi záleží na tom, co je považováno za cool a co za trapný.

11
Další debata na téma "pod 10k nevstávám z postele"? Super!

12
Mě není jasné, proč bych jako ajťák měl být zaměstnanec? Téměř všichni pořád přemýšlí stylem - něco vystuduju (to je OK), pujdu někam žebrat o místo. Přitom zrovna obor IT je snad nejvhodnější obor k tomu pracovat buď jako OSVČ, nebo vlastní firmu. Netvrdím, že není dobré nechat se třeba pro začátek někde zaměstnat, ale nevidím úplně důvod takto žít celý život.

Zahraničí - má tu někdo zkušenosti s Panamou? Docela mě zaujal týpek jménem Pavol Lupták. Má na toto téma sérii přednášek a článků, proč podnikat zrovna z Panamy.

Pavol Lupták: Ako dosiahnuť ekonomickú a osobnú slobodu tým, že budete globálni a flexibilní?
youtu.be/-98Vope2NUI

Pavol Lupták: o Paname a neustálom cestovaní
youtu.be/s59F9PunpAg

13
Studium a uplatnění / Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« kdy: 29. 03. 2020, 21:17:18 »
Xaver LIVE s hostem: Dominik Stroukal

youtube.com/watch?v=qtJm4ed61Wc

14
Studium a uplatnění / Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« kdy: 29. 03. 2020, 21:03:05 »
ČNB prý má mít možnost ve větším nakupovat státní dluhopisy... To hovoří za vše. Spas se kdo můžeš. Jestli to budou přehánět, čeká nás asi pěknej průser. Zajímavý je, jak se o tom v podstatě nemluví, žádní analytici se k tomu nevyjadřují. Mám pocit, že kdo bude poslední držet fiat, bude mít onoho pověstného černého Petra. Jen kdybych tak věděl do čeho investovat.  Zlato, krypto, nemovitosti... Co myslíte?

15
Používám Leninovo P70 s And. 4.4.něco. Možná řeknete starej krám (ten čas letí, jsem to kupoval nedávno..), ale když ono to celkem pořád funguje. Všechny appky, co jsem do nedávna stáhl, tak fungují, aktualizace appek taky.  Mohl bych tam nahrát novější systém, ale nechce se mi v tom drbat když to zatim běží bez problémů a jestli budu mít systém verzi 4 nebo 5 už mě nevytrhne. Počítám, že tento rok už to s nim doklepu a možná na Vánoce nebo po vánocích koupím zas něco uplně novýho s novým systémem a zad bude na pár let klid. IMHO v současné době je HW  i SW na takové úrovni, že mi přijde zbytečné vyměňovat mobil co rok. Ale chápu, že někdo může mít náročnější či nějak specifické požadavky.

Stran: [1] 2