reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - LarryLin

Stran: [1] 2 3 ... 9
1
Hardware / Re:Jakou USB DVB-T2 kartu z číny?
« kdy: 17. 08. 2019, 14:00:46 »
Tohle téma na Rootu už je. Také se na první stránce řeší zda má/nemá tuner umět H.265.

Pokud se ti to nechce pročítat, tak v poslední době se tam doporučovaly tyto tři:
https://tv-tunery.heureka.cz/rgb-vision-dvbsky-t330-dvb-t2-t-c-usb-stick/
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=usb+tuner+dvb+t2+formuler
https://tv-tunery.heureka.cz/evolveo-sigma-t2/

Podle názorů ostatních je ta první asi nejlepší - má oficiální firmware pro linux, ty zbývající dvě záleží na distribuci.

2
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 13. 08. 2019, 15:05:53 »
bys mohl laskavě alespoň jednou jedinkrát napsat něco k tématu
Můj názor jsem ti napsal do tvé předchozí diskuze na stejné téma.

Proč nepřispívám jinak do fóra? Protože se spíš považuji za čtenáře než účastníka fóra. Dělá to spousta lidí a až na tvou sprostou snahu odvést tím pozornost od tématu je to naprosto v pořádku.
Neptal jsem se jen na fórum, ale i na diskuzi pod článkem. Není to tak dávno co jsi se snažil protlačit příspěvek o Třetí říší - https://forum.root.cz/index.php?topic=21316.msg312418#msg312418 . Chodíš na Root psát jen politicko filozofické nesmysly a nemůžeš se smířit s tím, že už ti to neprochází tak jako dřív. To je celá tvá motivace proč zakládáš tyto témata a zatím jsi mě nepřesvědčil o opaku.

Přispívej více o Linuxu a pak ti v té záplavě kvalitních příspěvků možná také proklouzne nějaký blábol jako Ondrovi.

Jestli chceš, aby tvůj boj měl nějaký výsledek, tak od lidí z této a předchozí diskuze shromáždi minulé i budoucí neschválené komentáře a vystav je někde na webu, kde to můžeš aktualizovat, ať si každý může sám udělá představu jestli zamítnuté komenty byly přínosné nebo to byly stejné skvosty jako ten tvůj o Říši.

Myslím že v nadcházejících dobách filtrování a udávání se neztratíš. Čest.
To sedí od člověka co už podruhé žaluje na Ondru.

3
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 15:43:07 »
Ty mi nebudeš, i když bys evidentně rád, o čem a kdy mám psát.
Samozřejmě že ti budu říkát o čem máš psát na serveru o Linuxu a IT. No přece o Linuxu a IT, to snad pochopí i malé dítě. Jsi na Rootu, né na Novinkách.

Takže největším bojovníkem za spravedlivá pravidla Rootu je člověk co o Linuxu nebo IT nenapsal možná ani jediný diskuzní příspěvek. To je teda gól.  :D

4
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 13:06:35 »
@LarryIn
Nelži, lze lehce dohledat že proto toto  vlákno založeno nebylo, nikdy jsem nevystupoval pro to aby se tady musela na rootu řešit politika, naopak, a snad by to šlo i dohledat a kdybys to nevytrhl hloupě z kontextu tak to bylo řečeno v souvislosti s tím jaké asi byly pohlnutky pro filter a proč asi funguje jak funguje, protože slušnost a věcnost to evidentně není.
Tímto účelovým manipulováním buď ukazuješ že neumíš porozumět textu nebo lžeš jenom sám sobě. Které z toho platí?
Nepotřebuji dlouhosáhlé vysvětlování, toho je tato diskuze plná. Stačí mi jen ty odkazy na tvé příspěvky do diskuze nebo fóra, které se týkají např. toho jak nastavit server, jak opravit rozbitý Grub, jak nastavit Sambu, programování v Bashi...? Když nepošleš, tak nemám důvod si myslet opak toho co jsem napsal.

Já žádné tvé příspěvky o linuxu nevidím. Jen politické plky ti leží v žaludku: https://forum.root.cz/index.php?topic=21316.msg312604#msg312604

5
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 11. 08. 2019, 12:30:28 »
Ostatně kdo si pamatuje ty šílené diskuze před tím tak si může vzpomenout že nebyl ani tak problém s hulváty jako s tím, že určitá část diskutujících projevovala u specifických témat řekněme málo západní schválené postoje
Aha, tak o to tady jde. Ty bojuješ za to, abys mohl zase na Root chodit trolit protizápadní politiku a nemůžeš přenést přes srdce když nějakému kamarádovi redaktora projde nějaký prozápadní příspěvek. Tenhle pocit jsem z tebe měl už v minulé diskuzi.

Kolik nepolitických příspěvků jsi vložil o Linuxu nebo programování? Na fóru nevidím ani jeden https://forum.root.cz/index.php?action=profile;area=showposts;u=3271


6
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 23:01:36 »
Takže co chcete?

1. Aby k mazání bylo přistupováno až v krajních případech, s maximální zdrženlivostí.
2. Aby příspěvek nezmizel, aby byl obsah pouze nahrazen textem, že porušuje nějaké pravidlo.
3. Pokud se nejedná o přímo urážející (hrubě neetický) text, mohla by existovat možnost ho zobrazit.

První dvě pravidla bych považoval za nanejvýš vhodná, třetí je z kategorie nice to have.
Uvědomuješ si, že ty první dvě pravidla nevyřeší tazatelův problém a tyhle témata žádající vysvětlení proč něco bylo/nebylo smazáno se budou objevovat pořád dokola, minimálně tedy od "nepohodlného" a od "Cikády"?

7
O serveru Root.cz / Re:Pravidla diskuze
« kdy: 10. 08. 2019, 22:31:45 »
3 stránky keců jako obvykle a výsledek nula. Tak když už se vám něco nelíbí, tak navrhujte konkrétně technické řešení. Schvalování příspěvků je subjektivní, vždy se najde někdo kdo nebude souhlasit s důvodem smazání/nesmazání.

Takže co chcete?
1) Aby Root založil reklamační oddělení o počtu 30 zaměstnanců, které bude vysvětlovat důvod smazání ve lhůtě 30 dnů s možností odvolání k řediteli. To asi ne že?
2) Aby smazané příspěvky bylo možné prohlédnout, alespoň přes profil uživatele?
3) Aby se do diskuze přidalo tlačítko "Zobrazit včetně spamu"?
4) Aby se text smazaného příspěku nahradil textem "Příspěk bys smazán pro porušení pravidla č ..."
...

8
Proto uživatelé používali SMTP servery ISP. Ale to je historie.
Opravdu je to historie? Na oficiálních stránkách Centrumu (resp. Economia.cz) je uvedeno:
Citace
SMTP server je možné nastavit i podle poskytovatele připojení k internetu, viz. orientační tabulka níže.
Telefonica O2, T-Mobile, Vodafone ...
Navíc SMTP Centrumu se může používat pouze z české a slovenské IP. Když jsem v zahraničí a ISP bych nastavovat neměl, tak co? VPN?


A google to správně vyhodnotí a dle dalších nastavení v SPF se k tomu emailu zachová.
Nechci dělat chytráka, protože nerozumím konfiguračním věcem jak má být správně nastaven email server, ale v případě odeslání z jiné IP než té co patří poskytovateli emailu by podle mě bylo správnější kdyby Google jako odesílatele uvedl něco jako: "adresaodesilatele@centrum.cz z ip nepatřící serveru Centrum".

Nastavení SMTP ISP mám už dlouho a nikdy jsem nezaznamenal, že by moje emaily někomu padaly do spamu. Dříve ani u Gmailu jsem problém neměl, až teď. Vysvětluji si to tak, že spamu a phishingu je tolik, že se musí vymýšlet všechny ty SPF/DKIM a to znesnadňuje běžné jednoduché fungování emailu, tak jak byl původně zamýšlen.

9
Do SMTP komunikace vklada umele prodlevy (v intencich SMTP protokolu)
Nemyslel jsem to tak, že příjemci přišel ten původní email, ale zkoušel jsem poslat další email a ten už přišel. Možná pomohlo to, že mi mezi tím ten člověk pár emailů poslal. Uvidím jak to dopadne až budu za nějaký čas posílat další emaily, každopádně u gmailu si budu muset nechat od příjemce potvrzovat, že email dorazil.

10
Proč to přes web funguje a přes SMTP submission nikoli? Třeba protože jsou to u freemail operátora dva různé odchozí SMTP servery
Když jsem si zkoušel test, tak poslední IP v hlavičce emailu byla stejné z webu i z SMTP, ale hlavičku toho konkrétního emailu, který do gmailu nedorazil nemám.

Trošku mě mrzí, že poskytovatelé freemailu nenabízí nějaké placené SMTP, které by bylo více hlídáno před spamery a mělo lepší reputaci.

Vypadá to, že už nic lepšího než změnu SMTP providera na SMTP poskytovatele freemailu nevymyslím. Člověk co mi říkal, že mu email nepřišel mi nyní odepsal, že už mu to přišlo a do spamu nespadlo. Budu muset do každého emailu co míří na gmail přidávat větičku: "Prosím o potvrzení zda vám email přišel.". :)

Díky všem za rady.

11
Tohle se tu nedávno probíralo...
Na tu diskuzi jsem narazil, ale tím, že se dotaz týkal nastavení email serveru postfix, tak jsem nevěděl jestli to není problém nově založených serverů bez reputace.

Z mého pohledu je jediné řešení: bojkotujte Googlovy mailové produkty, a vysvětlujte trpělivě svým partnerům, kteří na Gmailu mají svoje maily, že chyba je na jejich konci.
Jak je psano vyse, neztracejte s gmailem zbytecne moc casu. Ja se mockrat snazil neceho dopatrat, nekoho kontaktovat, ale je to zcela nemozne.

Moje rebelské srdce u tohoto zaplesalo, těšíce se na boj proti arogantní corporaci. Není to ale marný boj podobný bojkotu Windowsu, kvůli arogantnímu chování při aktualizacích? Mají dominantní postavení a ignorovat je nejde. Problém je, že doručení emailu adresátovi je často v mém zájmu, protože po něm něco chci. Když jsem byl nucen před pár lety gmail používat, tak jsem spamový filtr musel vypnout, protože tam půlka korespondence padala, takže souhlasím, že to mají v Googlu nějaké podělané. Nemohu hodnotit z pozice spráce mailového serveru, ale z pozice uživatele freemailu jsem vyzkoušel, že když posílám z webového rozhraní, tak email do gmailu normálně přišel. Problém byl při posílání přes SMTP internetového providera i přes SMTP poskytovatele emailu. O tom psali i další uživatelé na netu. Nemůže tudíž být problém i u českých provozovatelů freemailů nebo internet providerů, že mají špatně nastavené SMTP?

12
PS: je možné si dnes provozovat mail na vlastním hardwaru na vlastní IP (odesílání a příjem). Zajímá mě to z hlediska doručitelnosti i zpráv (ke mně i ode mně příjemcům například na seznam,gmail), zda tam právě nebude problém v tadyhletěch složitostech SPF DANE  BLACKLIST  podpis dnscheck, DKIM, DMARC, a asi dalších 30 technologiích týkajících se mailů (resp boje se spamem). Případně co všechno nakofigurovat ,aby šel mail "normálně používat",aby  a na kolik hodina to tak asi je
Zmínil jsem v diskuzi email za 10 Kč/měsíc. Čekal jsem, že někdo přihodí další tipy, pokud je pravda, že SMTP u freemailů je opravdu tak nespolehlivé. Jsi si jistý, že kvůli ušetření desetikoruny si chceš hrát s vlastním emailovým serverem na vlastním hardwaru? Já bych do toho rozhodně nešel. Bavíme se o osobním emailu, u větších firem potřebu mít vlastní email server chápu.

13
Riesenie neexistuje. Nikto nema 100% riesenie.
100% je pouze smrt, já vím. Stačí řešení - rady jak šance na nepadání do spamu qmailu zvýšit. Zatím mám jednu radu a to, že nemám posílat přes SMTP poskytovatele internetu, ale přes SMTP poskytovatele emailu.

14
Pro SPF hraje roli jen poslední IP adresa, tedy IP adresa SMTP serveru; nikoli vaše.
Já nastavení emailu na serveru moc nerozumím, ale vycházel jsem z toho co napsal Stano zde https://forum.root.cz/index.php?topic=19848.msg292034
Citace
Provozuji Postfix na dedikovaném serveru. Uživatel mého e-mailového SMTP serveru má připojení přes O2 a používá na svém PC Outlook. Dynamicky přidělená IP adresa O2 je na několika blacklistech (stejně jako mnoho jiných adres O2). Kvůli tomu SMTP server gmailu odmítá příchozí poštu. Pokud pošlu poštu z webového klienta Roundcube je vše v pořádku.
Z toho jsem si dovodil, že na mojí IP záleží nebo jsem to špatně pochopil?

Odesíláte přes SMTP server s ověřením uživatele?
Ano, v hlavičce emailu dokonce vidím moje přihlašovací jméno:
(Authenticated sender: <přihlašovací_jméno>@iex.cz)

Měl byste odesílat přes SMTP, který patří poskytovateli vašeho e-mailu, ne přes SMTP internet providera.
Zkoušel jsem a jeden člověk s qmailem mi řekl, že mu to do spamu neskočilo a druhý člověk, že mu to vůbec nepřišlo, ale správně mně to připadá, tak jak píšeš - přes SMTP poskytovatele emailu.

Ten SMTP server musíte mít v SPF záznamu a tak dále.
Mohu to jako uživatel freemailu nějak ovlivnit?

15
Když jsem posílal email z webu, tak do spamu nespadl. Takže to mám brát tak, že SMTP u freemailů by se kvůli těm antispamovým nástrojům nemělo používat? A když už freemail, tak jedině přes web?

Stran: [1] 2 3 ... 9

reklama