Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ink

Stran: [1] 2 3 ... 33
1
Studium a uplatnění / Re:Plat embedded programátora po škole
« kdy: 10. 05. 2022, 09:13:44 »
jenomže mi bez VŠ dělám ajťáky

Kéž bys ale úspěšně zvládl alespoň základku.  ;D

2
Software / Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« kdy: 07. 05. 2022, 12:16:42 »
Zcela od boku: Na Ultimate Guitar je strašná spousta tabulatur v textovém formátu - nestačilo by pro Tvoje účely něco podobného? Nebo si to generovat s nějakým značkovacím formátem typu D7-G5-B5-e5:D5e8-B5-G5-e8 - ten převod by byl asi dost jednoduchý oběma směry.

3
O serveru Root.cz / Re:Preco mam na root.cz shadowban?
« kdy: 06. 05. 2022, 13:56:12 »
Uplne vsetky moje komentare maju priznak "Tento názor čeká na redakční schválení.", pritom tu vidim, ze roznym random pouzivatelom su prejdu komentare okamzite po odoslani.

Bolo by fajn tieto veci komunikovat a prip. ma informovat, cim som sa previnil.

Počkej až Roota koupí Musk. :P Za sebe můžu říct, že jsem to tak taky měl a po zdvořilém mailu šéfredaktorovi mě odshadowbanovali. Je fakt, že si dávám bacha na ústa a snažím se moc neprovokovat - obávám se, že ta hranice je dost subjektivní.

4
Odkladiště / Re:Do čeho investovat hotovost
« kdy: 03. 05. 2022, 17:05:31 »
Vím, že obnovuji mrtvé vlákno, ale jakožto naprostý nováček v tradingu mi dost pomohly Vaše komentáře. Zatím využívám platformu, kterou mi doporučil můj kamarád a to konkrétně https://www.robomarkets.cz/forex-trading/trading/prime-accounts/. Nevím, jestli se jedná o vhodnou volbu, ale stejně zatím používám pouze demo account a zkouším si jednotlivé obchody. Pokud někdo znáte lepší trading platformu, tak sem s ní. Rád si přečtu názory ostatních, jaké nástroje využívají oni. Trading je běh na dlouhou trať, tak doufám, že mi to vyplatí. Avšak v dnešní době si člověk nemůže být jistý ničím.

Víš o tom, že trading není totéž, co investování?

5
Software / Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« kdy: 30. 04. 2022, 06:57:15 »
Za mě momentálně v konzoli Liberation Mono. Zkoušel jsem některé jiné (Envy, JetBrains), ale Liberation vede v čitelnosti (konkrétně bold není na mém displeji tak "rozblemclý" jako u jiných řezů).

6
Sítě / Re:O2 blokuje gnome.org
« kdy: 15. 04. 2022, 19:55:54 »
Do sítařiny moc nevidím, a jelikož se teď někdy řešil seznam blokovaných webů, tak jsem si říkal, že se to tam dostalo jako omylem. Hlavně když byl problém jen u jednoho operátora a šlo to obejít přes DOH.

"Čeští operátoři" už spoustu let blokují různé weby (Internet Watch Foundation apod.) a pokud si vzpomínám na blacklist se jednou dostala i Wikipedia kvůli nějakému obrázku.

7
upřímně? Používá jí vůbec někdo? Zkušeností mám více, ať už z malých českých firem nebo nadnárodních korporátů. Někde byla MediaWiki, jinde Confluence.
Pouziva, ale co tam jednou zapises tak je navzdy zapomenuto a jiz zitra to bude neaktualni.

Pokud to nikdo nehlídá, tak ano - to je pak problém někde jinde, než v existenci Wiki. Jednak ta dokumentace může být pro už dokončené projekty a jednak Wiki může sloužit i pro komunikaci mezi týmy ohledně rozpracovaných projektů.

8
Hardware / Re:Nestandardní 3,5mm jack v telefonu
« kdy: 22. 03. 2022, 11:39:30 »
Dík všem za odpovědi. Šťoural jsem ve zdířce párátkem, dnes jsem zkusil i stlačený vzduch (spray duster), který jsem doma našel. Výsledek nula. Prozatímní řešení pro mě je redukce USB-jack, funguje pro moje účely dobře mechanicky i signálově.

9
Hardware / Nestandardní 3,5mm jack v telefonu
« kdy: 20. 03. 2022, 20:08:41 »
Ahoj, narazil jsem na nečekaný problém - chtěl jsem do telefonu (Samsung S10) strčit kablík jack - jack a nechytá se tam, je volně, neklikne, když ho tam zastrčím na sílu, telefon ho detekuje, ale hned zas odpojí a hraje reproduktorek.

Zkoušel jsem dva M-M kabely z obou stran, žádný z nich "nedrží" ani z jedné strany. To samé redukce jacku z velké samice na malého samce - prostě jako kdyby ta "bambulka" na konci měla nějaké jiné rozměry nebo něco - ten jack na redukci není krátký, spíš naopak. Problém rozhodně není špína v telefonním konektoru, to jsem testoval.

Navíc - normální sluchátka (AKG) tam drží v pohodě, i nějaké laciné hands free, co jsem měl po ruce. Ve starším mobilu mi "drží" všechny konektory, které jsem zkoušel.

A teď otázka na specialisty na HW/audio - to jsou fakt možné takové odchylky, že nefunguje tak poměrně základní věc jako zapojení obyčejného 3,5 mm jacku do telefonu, úplně spolehlivě?

10
Podle mého názoru nic jako fér výplata neexistuje - Tvoje cena se tvoří na trhu práce a pokud chceš víc, tak si po tom sáhni nebo odejdi.

Z pohledu zaměstnavatele:

1. Platí, kolik si může dovolit z pohledu udržení ziskovosti podnikání - firma, která neprosperuje, Tě nezaplatí pořádně nikdy, s tím se smiř. Pokud to tak je, nemáš důvod na ni brát ohledy, pokud si chceš vydělat - to je Tvůj život a příležitost se někam posunout prostě ztrácíš.

2. Pokud Ti prostě víc dát nechtějí, i kdyby mohli, tak s tím taky nic neuděláš.

Doporučuju hledat "pravdu" na pracovních pohovorech v jiných firmách a ne na fóru.

11
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 01. 03. 2022, 11:27:18 »
Permanentní šmírování? Bomba. Ale proč se zastavovat v půli cesty. Co takhle permanentní vykořisťování? Proč kritizuješ takovou podružnost, že zaměstnavatel zaměstnance šmíruje, když je v první řadě nutí pracovat a obírá je od nadhodnotu jejich práce?

Hele fajn, jsou lidi, kteří tyhle věci mají rádi, jsou lidi, kteří to nemusí. Přeju Ti hodně štěstí ve firmě, která na tomhle ujíždí, s ostatními lidmi stejně zaměřenými.

12
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 01. 03. 2022, 10:17:26 »
Jaký je smysl tvého příspěvku? Ukázat, že ty jsi z těch spravedlivých ten nejvíc spravedlivý?
Ale pozor - někdo může napsat, že kontrolování, co dělá zaměstnanec, dělá "literálně Hitler" a tím tě trumfne.
To je všechno moc super, ale povedzte mi Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom literálně? https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=liter%C3%A1ln%C4%9B

Narazil jsi asi na "Inglišmena", ehmmm, jak se tohle řekne česky...

13
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 01. 03. 2022, 10:15:35 »
Představ si, že by si někdo chtěl koupit elektrické křeslo nebo kyanid a ptal se na fóru. Bylo by fakt divné, kdyby "spravedliví a moudří" řešili legitimitu takové poptávky?

Jaký je smysl tvého příspěvku? Ukázat, že ty jsi z těch spravedlivých ten nejvíc spravedlivý?
Ale pozor - někdo může napsat, že kontrolování, co dělá zaměstnanec, dělá "literálně Hitler" a tím tě trumfne.

Tomu se říká "ad absurdum", jelikož Ti nedochází, že každé kontroverzní téma vede k podobným off topic poznámkám nebo Ti nedochází, že permanentní šmírování zaměstnanců je kontroverzní, chtěl jsem Ti dát šanci to pochopit na extrémnějším příkladu.  :P

14
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 01. 03. 2022, 06:25:27 »
To je tady koukám endemické.
Čas od času se tu někdo zeptá na SW na monitorování zaměstnanců a nastane smršť spravedlivých a moudrých, kteří mají pocit, že na počítačích pracují výhradně programátoři. A to programátoři, kteří jsou natolik pracovně vyspělí, že nemá smysl je kontrolovat.

Představ si, že by si někdo chtěl koupit elektrické křeslo nebo kyanid a ptal se na fóru. Bylo by fakt divné, kdyby "spravedliví a moudří" řešili legitimitu takové poptávky?

15
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 28. 02. 2022, 10:09:23 »
Je to naprosto legální, ovšem je třeba splnit zákonné podmínky. V ČR to zejména znamená zaměstnance předem upozornit, včetně toho co všechno se sleduje a také něco takového řádně zdůvodnit (to zdůvodnění až takový problém není).

Pevně doufám, že takový zaměstnavatel v dobách nízké nezaměstnanosti spláče nad výdělkem. Ba dokonce bych řekl, že už teď má takové zaměstnance, jaké si zaslouží a i proto se snaží zvednout výkon takovým zoufalým způsobem.

Stran: [1] 2 3 ... 33