Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Fantux

Stran: [1] 2
1
Studium a uplatnění / Re:Jak začít programovat od nuly?
« kdy: 26. 03. 2021, 11:55:27 »
Listy a Rusty a Ruby a Go přicházejí a odcházejí, lidi co se naučili c/c++ zůstávají a a mají práci. Když se člověk naučí první jazyk, ty další už jdou lehce. A algoritmizace je skoro jako univerzální jazyk, když vymyslím jak to bude fungovat, přepsat to do nějakého jazyka je už druhotné.

2
Citace

Principiálně souhlas, ale asi to chce spíš než na root.cz za výrobcem, otevřít support ticket a prudit je s dotazama co se kam a proč připojuje.

Ty jsi asi neviděl kam se všude připojuje windows10, už se vidím jak si dopisuju s Microsoftem :)) Ale musím je pochválit, když těch dvacet serverů bloknu ve firewallu, tak windows nespadnou.

3
Odkladiště / Re:(Rádoby)frikulínská komunikace firem
« kdy: 13. 09. 2019, 13:28:09 »
Tak si to zkus převrátit, zabrala by na tebe víc nabídka práce: zaměstnanec je pro nás nula, máme v práci toxické prostředí přemoudřelých tatíků debatujících o Babišovi a uprchlících, během pracovní doby se nesmíte zdvihnout od stolu, budeme vám počítat návštěvy záchodu, čteme vaše maily? Já bych bral ten boxovací pytel a psy. Pro nás co jsme vyrostli za starých časů (což mohou být klidně 90' léta) je buzerace a šikana skoro normální, ale dovedu si představit,že pro mladší ročníky to může být šok.

4
Odkladiště / Re:Google ranking
« kdy: 20. 08. 2019, 23:53:03 »
Citace
chcete povedat ze rozbehnut akykolvek eshop s produktami co sa uz predavaju je nerealne?

Malé krámy nemají moc šancí, pokud nejsou unikátní. Velké každý zná a nakonec u nich skončí. Já třeba málokdy nakoupím stejné zvoží u stejné firmy - není důvod. Vybírám podle ceny + skladem, doprava. Vyjímečně se stane, že nakupuji u malého eshopu opakovaně. Třeba mám dodavatele fitness produktů, který se nebojí na jednom místě nabízet i suroviny, které jinde nemají/mají je předražené + má vždycky skvělou kvalitu + nabízí spoustu doplňkových služeb, různé gramáže, míchání směsí...  Všechno věci, se kterýma se ostatní nechtějí párat. Pak u něj nakoupím i další věci, které mají všude, pokud má rozumnou cenu, protože je to jednodušší. Chlapík vybudoval značku v garáži rodinného domku v Brně, dneska má střízlivě obrat v desítkách milionů. Hlavně ale kvalita surovin, jedenkrát se mi nestalo, že nakoupil levný šmejd a prodává jako kvalitu.

5
Odkladiště / Re:Google ranking
« kdy: 20. 08. 2019, 23:52:38 »
.

6
Situace na rootu vyhovuje redakci, protože má míň práce, kroužku sebevyvolených, protože tu můžou žvandat, a statistika se nějak 'zinterpretuje', aby bylo jasné, že čtenáři neubyli, ale přibyli :) Tohle už vyřeší jenom Darwinovy zákony.

7
Distribuce / Re:Instalace Mint - na koho se obrátit v Brně?
« kdy: 27. 05. 2019, 23:30:26 »
On ti to odborník rozchodí, ale pak ještě potřebuješ dalšího na plný úvazek, abys to mohl používat. Poslední Mint měl tolik problémů, že jsem odinstaloval asi po pěti letech používání. Ne že by to nešlo řešit, ale já potřebuji počítač používat, ne strávit 40% času údržbou systému.

8
Distribuce / Re:Boot na druhy pokus
« kdy: 16. 05. 2019, 09:09:09 »
Nevím jestli to má souvislost, ale jak to popisuješ, tak to nemá asi nic společného se sytémem(který ještě ani nezačal nabíhat), ale spíš s nastavením uefi/legacy/wtf  bootování v biosu desky. Moje nová deska na počítači s windows a mintem mi to dělá taky. Dřívější deska to dělala při nastavní uefi v biosu, při legacy ne. Nová deska nastartuje, vypne, nastartuje a naběhne, ať tam mám legacy nebo uefi. Našel jsem pár řešení na internetu, nefungovalo ani jedno, tak teď dělám, že to nevidím. Bootování do windows se protáhlo z deseti vteřin na dvojnásobek.

Jenom jsem chtěl opravit závorku, postlo se to ještě jednou.

Další problém:

Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
Zatímco jste psal svůj příspěvek, vypršelo sezení. Prosím zkus jej zaslat znovu.

9
Distribuce / Re:Boot na druhy pokus
« kdy: 16. 05. 2019, 09:07:54 »
Nevím jestli to má souvislost, ale jak to popisuješ, tak to nemá asi nic společného se sytémem(který ještě ani nezačal nabíhat, ale spíš s nastavením uefi/legacy/wtf  bootování v biosu desky. Moje nová deska na počítači s windows a mintem mi to dělá taky. Dřívější deska to dělala při nastavní uefi v biosu, při legacy ne. Nová deska nastartuje, vypne, nastartuje a naběhne, ať tam mám legacy nebo uefi. Našel jsem pár řešení na internetu, nefungovalo ani jedno, tak teď dělám, že to nevidím. Bootování do windows se protáhlo z deseti vteřin na dvojnásobek.

10
O serveru Root.cz / Re:Zrizeni nemoderovane sekce na Root.cz
« kdy: 08. 05. 2019, 19:10:03 »
Domnivam se, ze i kdyby root ted hned zrusil cenzuru a registraci, tak dosahne mnozstvi prispevku a velikost komunity z pulky ledna 2019 tak za rok az dva.
Vypadá to, že redakce je spokojená. Starý root byl do určité míry unikátní, asi to šlo řešit trochu mírněji, jako zablokovat politické diskuse filtrem, notorické offtopic uživatele blokovat podle jména atd. Celkem to kopíruje vývoj společnosti a tradice naší země, bezpečnost a pořádek je milejší než svoboda pro lumpy :)

Bylo zřízeno nové diskuzní forum:
http://svobodnysw.cz

Hezké, ale většina lidí tady přispívala, protož sem přišla za obsahem, a pak se bez velkých problémů a přirozeně zapojila do diskuse, nové forum tak nějak visí ve vzduchoprázdnu - nikdo o něm neví, kdo tam zabrousí, nenajde skoro žádný obsah  a tak nemá, k čemu přispět...

11
O serveru Root.cz / Re:Osvědčila se povinná registrace?
« kdy: 14. 04. 2019, 12:06:55 »
Naprosto souhlasím, ale toto ono to zabíjí diskuzi ještě z jiného pohledu. Pokud okomentuji třeba zprávičku, tak se příspěvek schválí klidně i po celém dni.. tudíž než se objeví můj komentář, tak už je zprávička dávno passé. A to ani nemá smysl komentovat fakt, že některé příspěvky jsou schvalovány "ihned" a jiné musí na schválení čekat X hodin i ve chvíli, kdy byly odeslány dříve.

Navíc za celou dobu redakce nebyla schopna přijít s nějakým mechanismem, který by se alespoň snažil poskytnout nějaký feedback k neschválení.

Tohle nemá nic společného s logikou, prostě je to politická inklinace. Jsou lidi kteří radši víc svobody, a jsou lidi, které svoboda rozčiluje a pobuřuje. Lidi co mají radši kontrolu a represe nepotřebují nějaké logické důvody, aby je zavedli. Většinou jde buď o lidi s nižší inteligencí, kteří se nemohou za normálních(svobodných) okolností prosadit, nebo i lidi inteligentní, kde je deformace intelektu způsobena těžkou poruchou osobnosti, jako např. asperger nebo autismus.

12
O serveru Root.cz / Re:Osvědčila se povinná registrace?
« kdy: 06. 04. 2019, 16:43:44 »
Citace
No a kvoli takymto prispevkom bola prave zavedena registracia a asi nemusim pisat, preco klesla na 1/10 (lebo 9/10 boli prispevky podobne tvojmu).

To je charakteristické, že zrovna ty jsi pro registrace. Snažím se ti pomoci, vysvětlit, co většinou pochopí děti dřív než je jim pět, a ty řekneš, že si za to se mnou nebudeš hrát.

13
O serveru Root.cz / Re:Osvědčila se povinná registrace?
« kdy: 01. 04. 2019, 13:03:07 »
nevidim co je na tom zle, ked musis byt prihlaseny aby si mohol do fora ci pod clanky pridat nejaky prispevok

To lidi jako ty nikdy nepochopí, že když něco nevidí, tak to neznamená, že to neexistuje. Ironie osudu je, že spousta lidí prostě nechce být snadno identifikovatelná kvůli lidem, kteří si myslí, že když něco nevidí, tak to není.
"Nevidiš", ale fakt je, že počet příspěvků klesl na 1/10, takže to asi bude mít vliv. Argumenty typu:"nemůže to být černé, když chci aby to bylo bílé" na realitu nezabírají. Když je něco černé, tak na tom nic nezmění, že si myslíš, že by to mělo být bílé.

14
O serveru Root.cz / Re:Osvědčila se povinná registrace?
« kdy: 31. 03. 2019, 13:49:21 »
Za sebe můžu říct, že z původních každodenních návštěv cca 10+ minut(z toho v průměru tak 7 min v diskusích) je dvakrát týdně návštěva na dvě minuty. V Linuxu se toho tolik neděje, bez diskusí není moc důvod sem chodit. Trávím víc času na redditu a pokerovém foru, ale snížila se rozmanitost. Už prakticky nemám české diskusní forum, kam bych chodil pravidelně, poté, co jsme dostal ban na bike-foru, protože jsem se zmínil, že mi Proenzi zabírá na klouby(o Alavisu se mluvit může). Fašismus na postupu v české kotlině.

15
O serveru Root.cz / Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« kdy: 13. 02. 2019, 12:43:45 »
Děkujeme uživatelům Larry Lin a Cikádě za názorné předvedení, jak zabít jakoukoli diskusi - zbytečnou a dlouhou diskusi s mnoha odbočkami, kde jde o to, mít poslední slovo a dokázat, že jsem nejchytřejší. Pořád je to ale nic proti tomu, co dokázal Šilhavý ve vláknu o torrentech, naplnit několik stran svým nezajímavým, bezceným egem, všechny ostatní vytěsnit, zabít jakoukoli diskusi... To je registrovaný uživatel, který je podle  nových pořádků pravděpodobně něco jako ideál: jeho příspěvky vypadají v pořádku, je inteligentní, chce diskutovat, píše k věci...Že je to smrtelně nebezpečný asociální trol ultra ultimate nikoho nezajímá :) Asociální znamená, že to nedělá záměrně, jenom jaksi nemá sebekontrolu. Jako když si bezdomovec sedne na lavičku, na to má právo, dá si cigárko, na to má právo, odplivne si na zem, proti tomu těžko něco dělat, odplivne si padesátkrát, pokažené cigaretové papírky nechá na zemi, kus jídla co mu upad taky, vymočí se za lavičku a místo je pro ostaní lidi nepoužitelné na dlouhou dobu.

Stran: [1] 2