Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - czuty

Stran: [1]
1
Software / Re:Propojení telefonu s PC
« kdy: 20. 09. 2019, 13:54:16 »
Ahoj,
pokud ve firefoxu klikneš na pravým tlačítkem myši na příslušný panel, tak se ti v dané kontextové nabídce zobrazí volba "poslat stránku do zařízení", kde jsou veškeré instalace firefoxu, které máš připojené k danému "firefoxímu" účtu. Funguje to dobře. Neumím odpovědět, jestli se ti příslušná stránka otevře přesně v místě, kam máš zrovna narolováno. Moc to nepouživám. Ale funguje to, teď jsem to ověřil mezi ios a win10...

2
Hardware / Re:Jakou bezzrcadlovku?
« kdy: 10. 04. 2019, 17:42:23 »
Jak tu psali přede mnou, koukni na Sony RX100. Má čtyři generace, všechny stále v prodeji. Liší se hlavně konektivitou. Já, co ho mám už jsem druhý větší foťák nevytáhnul. Má to velký chip jako ve velkých foťácích.
To není pravda. Generací má minimálně 5 a má to jednopalcový čip (plocha čipu je 1,16 cm2), ASP-C čip má 3,73 cm2. Zdroj https://www.megapixel.cz/velikost-snimace. Čili oproti entry-level zrcadlovkám je to o dost horší parametr.
Na rx100 mark 1 jsem svého času koukal, prohlížel jsem si fotky na Dpreview a přišly mi takové ploché, nebyl v nich prostor (barevné podání mi připadalo cajk, ale mám obyčejný monitor). A další kapitolou je ergonomie při ovládání tak malého těla, výkon blesku, hledáček.
Nakonec jsem vybral nikon D3300, za podobné peníze podstatně víc muziky.
Zajímavý mi tehdy přišel panasonic lx100, mrkni na to (když tedy potřebuješ něco menšího). Fotky vypadaly docela dobře.

3
Hardware / Re:Vhodná karta pro kompakt
« kdy: 11. 12. 2018, 15:02:53 »
Když už jsme na fóru počítačovém a ne fotografickém, tak rovnou přidám námět. Za docela rozumný peníz (ok v tomto případě stojí půlku toho co ten foťák) se dá koupit wifi SD karta. Většinou mívají funkci uploadu na facebook, nebo do nějakých pochybných cloudů. Ale pokud koupíte verzi od Toshiby, tak si můžete kartu sám naskriptovat pomocí jazyka LUC a může fotky uploadovat třeba na Dropbox, Google disk, nebo na FTP či přímo do počítače. Možná by to váš dědeček ocenil, že fotky hned uvidí na PC či v telefonu. A hlavně je to cool.
https://www.toshiba-memory.com/products/toshiba-wireless-sd-cards-flashair-w-04/
...no, pro důchodce ideální :-o

4
Hardware / Re:Pc sestava
« kdy: 12. 11. 2018, 17:25:24 »
Vizuálně se mi líbí, ty konektory ovládání a vyvedeny šikovně dopředu. Snad to nebude úplnej papír.
Já bednu neřešil, mám tak 10 let starou thermaltake black mamba, je prostorná a jako držák na komponenty stačí. Navíc jsem nechtěl na první pohled nic měnit, aby manželka nevěděla, že proběhly změny ;-)

5
Windows a jiné systémy / Re:Čím posloucháte MP3 v Androidu?
« kdy: 10. 10. 2018, 22:45:03 »
Mortplayer. Už jen kvůli tomu názvu... 😉

6
Distribuce / Re:Spomalené Ubuntu
« kdy: 05. 10. 2018, 11:20:06 »
mac os mozno funguje na dvojjadrovych inteloch z 2009 a windows 10 zase na atomoch, ale na gnome shell treba podstatne silnejsie cpu,  pretoze..... preto

Nemyslím si, že by gnome potřebovalo silný procesor, spíš dost ram. Měl jsme ho na zkoušku na netbooku s celeronem 1007u (dvojjádro, 1,5 GHz) a 6 GB ram a výrazně pomalé to nebylo. Samozřejmě takovému XFCE se to v rychlosti nevyrovná. Mě tam spíš vadí takovéto plýtváním prostorem, leze mi to nervy.

Na netbooku mám ubuntu 16.04 s Unity, na destopu mint s Cinnamonem, který bych i tazateli doporučil jako takový zlatý střed funkčnost/vzhled/rychlost...

Stran: [1]