Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pajaha

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Odkladiště / Re:Těžíte XCH (Chia) ?
« kdy: 12. 05. 2021, 11:54:28 »
Ale ta hodnota je u kryptomen postavena preci na uplne stejnem principu jako klasicke penize emitovane statem.

Tohle je absolutní blbost. Hodnota kryptoměn je pouze spekulativní. Stejně jako kdysi byla hodnota těch tulipánů.

Stát je legální a legitimní entita, na tom je postavena naše civilizace. Proto je důvěra ve státní měnu na úplně jiné úrovni.

Kryptoměny jsou jen módní hype využitý skupinou spekulantů.

2
Odkladiště / Re:Těžíte XCH (Chia) ?
« kdy: 12. 05. 2021, 11:47:05 »
No a jak myslite, ze to skonci? Stejne jako tulipany v Holandsku nebo zlata horecka na Aljasce?

moje vize - Třeba Bitcoin skončí tak, že ho nebude nikdo těžit, a tedy jeho hodnota proto klesne na 0. O důvodech proč nebude nikdo těžit lze spekulovat - podle mě to bude kombinace politiky, ekologie a přeorientování se na jinou platformu.
Bitcoin jako takový je podle mě mrtvý už teď, těžbu drží enormní cena, a pokud klesne někam pod 10K nikdo jej už těžit nebude.
Ostatní xcoiny budou následovat podobný scénář. 
/moje vize


3
Odkladiště / Re:Těžíte XCH (Chia) ?
« kdy: 12. 05. 2021, 11:41:38 »
A k tomu těžení - pokud někdo těží na své grafice, a za erární elektriku, možná se mu to vyplatí, ale podle mého názoru je to plýtvání energií a zbytečné opotřebovávání vlastního HW. 

Každý by si měl udělat bilanci - propálená elektrika+odpisy HW (nejlépe na 2 roky) versus výdělek. Pokud vychází bilance kladně, s rozumným ziskem (za současného kurzu), proč netěžit.
FYI: jednoznačně se to vyplatí i doma, pokud 1. máš relativně levnou elektřinu (přímotopový tarif) 2. teplo z těžby využiješ místo tepla z přímotopů. Protože bys tu elektřinu stejně propálil v přímotopu, máš ji de facto zadarmo a stačí ti, když ti těžba pokryje ty odpisy + nějaký ten zisk.

Tak v zimě určtě. V létě to nebude tak horký, teda spíš bude...  Jako moje hrubá úvaha - mašina na těžení 120K, tedy 5K měsíčně odpisy, elektrika 5K měsíčně, takže když to hodí 15+K per měsíc tak asi hurá do toho. 8)
Nic proti, z hlediska osobního prospěchu lepší než seti, z hlediska prospěchu společnosti sporné... můj názor...

4
Odkladiště / Re:Těžíte XCH (Chia) ?
« kdy: 12. 05. 2021, 10:26:17 »
Investovat teď do vývoje jádra postrádá smysl, když se dávají miliardy na tokamaky, které mají výkon a účinnost zase řádově jinde.

Mohl byste prosím poslat zdroj vaší informace? Pokud je mi známo fůzi se podařilo snad udržet pouze po dobu v řádu sekund, velkým úspěchem byla relativně nedávno kladná energetická bilance.

Jinak pro Vaši informaci, v příštích 50-ti letech budeme potřebovat postavit ekvivalent dvaceti 1000MW bloků JE - jako náhradu za stávající bloky, a všechny uhelné a plynové. A to jen abychom pokryli potřeby elektrifikované společnosti, o zbytek se postarají FV a větrníky. 

Proto by se IMHO vyplatilo koupit celý projekt na kompletní reaktor - licenci - a stavět "svépomocí" a třeba i postavit jinde ve světě.

A k tomu těžení - pokud někdo těží na své grafice, a za erární elektriku, možná se mu to vyplatí, ale podle mého názoru je to plýtvání energií a zbytečné opotřebovávání vlastního HW. 

Každý by si měl udělat bilanci - propálená elektrika+odpisy HW (nejlépe na 2 roky) versus výdělek. Pokud vychází bilance kladně, s rozumným ziskem (za současného kurzu), proč netěžit.

Pokud však někdo spekuluje na astronomické zhodnocování a těžba se za současných cen nevyplatí, je IMHO vhodnější vytěžené coiny nakoupit a místo těžby hrát CSko.

5
Software / Re:Software na prohlizeni fotek a obrazku
« kdy: 02. 05. 2021, 16:31:24 »
Asi rada naprd, ale já stále používám Google Picasa. Složky mám po dnech pořízení. Geniální je imho úprava fotek beze změny originálu a vytváření duplict s úpravami.
Kdyby tak komunita přiměla google uvolnit kód, bylo by to fantastické...

6
V tom vyjádření Applu píšou, že poskytují požadovaná data na základě právního zdůvodnění (legal basis).

Apple s vědomím uživatele ukládá spoustu dat, která může poskytnout.

Takže pokud je požadavek na tyto data, má právní oporu, Apple je imho poskytne.

Nemusí to nutně znamenat, že je do systému dira.

Ale obecně je dobré se chovat jakoby tam ta vrátka byla - tedy nepodílet se na žádné kriminální činnosti.

PS ten Microsoft je upřímnej, to se cení.

7
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 01. 05. 2021, 11:40:33 »
Cenzore, kde jsi dneska ? Takhle nechat zasvinit odbornou diskuzi ….
Dělá to vždycky jeden a ten samý člověk.
Když někdo zadá dotaz , tak diskusi logicky sleduje a kliká na nové názory a musí číst tyhle kecy.
Těch je plný internet, na to je roota škoda.
A vy, pánové, styďte se …

Trola(y) jsem vydráždil evidentně já, tak se omlouvám.
Za mě klidně smažte diskusi od

včetně.
   

8
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 01. 05. 2021, 09:34:29 »
Ne mně, ale všem. On to byl hlavně sarkastický komentář k tomu, že jste měl napsanou obsáhlou odpověď. Protože vy tady opakovaně píšete nesmysly, opakovaně jste na to různými lidmi upozorňován. Pak přijde další komentující, cituje Respekt a z toho citátu opět plyne, že píšete nesmysly. Vy na sedmistý padesátý druhý důkaz o tom, že píšete nesmysly, sepisujete sáhodlouhou odpověď. Tak jsem jen tak odtušil, že to asi nebyla odpověď ve smyslu „konečně jsem to pochopil, děkuji“, ale že jste v té sáhodlouhé odpovědi opět opakoval ty dávno vyvrácené nesmysly.
No doba kdy lidé museli mít ty správné názory a za jiné se museli veřejn kát je už naštěstí pryč.
Jediný kdo tady vymýšlí a spekuluje a na jedné hloupé větě staví požadavek na omluvu jste Vy.

Celá věta znamená, podle mého názoru, že každý (kdo do toho mluvil) buď a) neříká celou pravdu, b)mlží, nebo za c) lže.
Přičemž toto vaše přesvědčení vychází z nesmyslů, které jste si sám vymyslel a které nemají oporu v ničem, co je veřejně známo.
Za prvé, to není žádné moje přesvědčení, tak mi to nevnucujte. Tuhle větu jsem vysvětlil logikovi, a takže na základě tohoto Vašeho komentáře mám zrovna teď tupě věřit naší vládnoucí garnitůře, policii i bisce, protože všichni tito nám vždy předkládají jen čistou pravdu?

Děláte. Ruská propagandu funguje přesně tak, jak tu vystupujete vy – některé věci „nenápadně“ ohne a hned na základě toho začne spekulovat a zpochybňovat vše, co se o dané věci uvádí.

Jasně. Takže moje hypotéza, že BBC má možná jiné zdroje (Protože pokazuje na to, že z metadat se dala vysledovat nějaká osoba) než naše policie nebo BIS, která novinářům tvrdí, že v hlavičkách (použitelná?) metadata nejsou, je ruská propaganda?  A dovolil jsem si zaspekulovat, že tím zdrojem může být ta nevládní organizace.  Která dle respektu evidentně obsáhlé informace má.  To je taky ruská propaganda? A to že nevěřím tomu co říká garnitura je taky ruská propaganda?
 


9
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 01. 05. 2021, 01:26:30 »
Logiku, opraš logiku, fabuluješ nesmysly. A s blbostma o ruské propagandě běž na novinky.

Když napíšu "asi" tak to znamená, že se domnívám, že tomu tak může být. Neznamená to, že tvrdím, že tomu tak je. 

A nechutné je vytrhávat části věty z kontextu, to dělají jen manipulátoři a hlupáci. A je to samozřejmě také argumentační faul.

Celá věta znamená, podle mého názoru, že každý (kdo do toho mluvil) buď a) neříká celou pravdu, b)mlží, nebo za c) lže.
V případě   té BIS sám píšeš, že neříká vše co ví, tedy za a) je správně. Tedy můj výrok je pravdivý, opět podle mého názoru.

V kontextu některých významných osob co se k tomu vyjadřovali je můj  názor takový, že BIS a policie neříká celou pravdu, Kulhánek mlží a Babiš, Zeman s Hamáčkem lžou. Ale opět, pro hloupé, je to jen můj názor a můžu se mýlit.

Pokud si myslíš něco jiného, máš na to, právo, můžeš mi to vyvrátit, ale neopravňuje tě to mě tady dehonestovat jako šiřitele ruské propagandy. Nic takového nedělám.

10
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 30. 04. 2021, 22:10:09 »
Na odpovědi „omlouvám se, už jsem to konečně pochopil“ není nic obsáhlého.

Proboha, za co bych se Vám měl omlouvat?

Evidentně je vaše posedlost pocitem "mít pravdu" chorobná. Zajděte si s tím k psychiatrovi. 

11
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 30. 04. 2021, 19:29:21 »
Informace o odstraněných metadatech je zde:
...
Díky za ty odkazy.

Měl jsem ještě břitkou a poměrně obsáhlou odpověď panu Jirsákovi, ale geniální systém odhlašování mi ji zhatil. Tak mu nic už psát nebudu, abych nekrmil trola. Bude určitě rád. 8)

12
/dev/null / Re:Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 30. 04. 2021, 16:37:57 »
Logiku a Jirsáku, píšu tohle


No takže teda v hlavičkách ty metadata asi byla...

No a z toho mě vyplívá pouze jedno - nikdo neříká celou pravdu, všichni mlží, anebo dokonce lžou.


nechápu teda proč se do mě navážíte.  Pokud BBC předkládá, že někdo z hlaviček emailu někoho identifikoval. Tedy v tech hlavičkách přece jen něco bylo. A tedy buď má BBC asi jiný zdroj informací než naši BIS anebo BIS novinářům nedávají vše, tedy minimálně neříkají celou pravdu, nebo mlží, což je v podle mě v pořádku. A zároveň je to v souladu s tím co píšu.

A všichni od zemana, přez babiše, k hamáčkovi permanentně lžou, blábolí a mlží už několik let. Nevidím jediný důvod proč bych zrovna v tomhle případě v jejich vyjádření hledal nějakou pravdu.

Jediná kontroverzní informace v mém postu je to, že se domnívám že tyhle informace mohl našim předat někdo z venku - třeba ta nevládka.

Nic, ale tohle je OT a s těma hlavičkama to už nesouvisí.

13
/dev/null / Vymazání metadat z mailu (offtopic)
« kdy: 30. 04. 2021, 13:14:47 »
Technicky je to jistě zajímavé. Na BBC píšou toto:
Citace
Another clue, the BBC has learnt, was the email used to request the men's visit to the arms depot. It was traced to a user in Russia rather than Tajikistan and when entered in a Skype directory linked to a username "Andrey O".

Mimochodem, prohlížíte někdy hlavičky přijatých mailů?

Když byla řeč o těch dvou cestovatelích, vzpomněl jsem si na tuto scénku z Vrchní prchni:
https://www.youtube.com/watch?v=JRsyQcIm1jk

Málokdy v životě máme přímou viditelnost na "pravdu", většinou si musíme vystačit jen s "odrazy".

Hmm takže BBC má asi víc informací než naše tajná služba.

Asi mají jiné zdroje, jako třeba tu nevládní belinkočku, která to nejspíš všechno zázračně vyzjistila z facebooku a našim čučkařům na podnose donesla. 

No takže teda v hlavičkách ty metadata asi byla...

No a z toho mě vyplívá pouze jedno - nikdo neříká celou pravdu, všichni mlží, anebo dokonce lžou.

14
Už několikrát jsem řešil problém se "smazaným" souborem z plochy (případně z Dokumentů) - ve výsledku byl subor nalezen v nějakém obskurním adresáři - při práci myší v průzkumníku byly tyto soubory anebo i celé adresáře nechtěně a nevědomky přesuty.
Chcete posunout posuvník a namísto toho přetahujete fajly...

15
Server / Re:Vymazání metadat z mailu
« kdy: 29. 04. 2021, 10:40:57 »
Skor mi to pripomina scenar ktory som uz mnohokrat videl, ked zamestnanec chcel argumentovat mailom ktory odosielatel nikdy nenapisal. Mail bol zrejme napisany na mieste a presunuty do prijatej posty.

Mali by tam byt minimalne metadata cieloveho mta. Ak tam nie su, tak mail bol vytvoreny rucne a na server nahrany cez imap. Ip servrov cez ktore by mal mail putovat tam nie su, je dost komplikovane upravit logy mail serverov po ceste...

Otázkou je, zda mohl být ten email takový podvrhl... Což v případě, že by to tak čirou náhodou bylo, přináší spoustu dalších otázek...

Stran: [1] 2 3 ... 11