Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - darBis

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Proč se telefon restartuje?
« kdy: 13. 09. 2019, 01:28:05 »
Četl jsem to špatně, koukám :-) Podobný problém jsem zatím neřešil.
Jestli se telefon sekne i když jen připojíte vypnutou nabíječku, tak nejspíš nebude problém s baterií a jejím nabíjením.

Jiný kabel a nabíječku jste zkoušel a projevuje se stejná chyba?
Samotný kabel bez nabíječky také dělá problémy?

Pokud bude vše fungovat s jinou nabíječkou a kabelem, tak je problém tam.

Dál se můžete pokusit pod nějakou lupou a silnějším světlem podívat do konektoru, zda tam neuvidíte nějaký "zelený humus". To by značilo zoxidované kontakty. Zdravé mají mít lesklou zlatou barvu. Teoreticky je možné že dokud nabíječka dodává napětí, tak zkrat nemá vliv. Čištění je riskantní záležitost a problém jen oddálí, kontakty jsou velmi jemné a čistěte tedy jen na vlastní nebezpečí, lepší je výměna konektoru.

Jestli se i s jiným příslušenstvím telefon zasekne, pak vám asi nezbude než využít služeb nějakého servisu.

2
Hardware / Re:Proč se telefon restartuje?
« kdy: 12. 09. 2019, 20:09:59 »
Jestli to čtu správně, tak se telefon nerestartuje pouze pokud je připojený k nabíječce v zásuvce?
Souvislost s nabíječkou bude pravděpodobně pouze zesilovat projevy hardwarové závady na elektronice.

Můžete zkusit reset do továrního nastavení. Pravděpodobně nepomůže na dlouho, ale za pokus nic nedáte.

Závada bude velmi pravděpodobně na spojích pod a nebo i uvnitř SoC s CPU telefonu. Takové závady se často projevují záseky a náhodnými restarty zařízení. Hodně na podobné problémy trpěly například Nexusy 5X, kdy docházelo k mikro prasklinám na spojích křemíkového plátku uvnitř pouzdra v důsledku teplotního cyklování. Výrobci kvůli zlevňování spoje zlatými drátky uvnitř pouzdra čipu nahrazují pomocí cínových kuliček (Flip Chip montáž). Ty bohužel nevydrží takové fyzické namáhání jako drátky a po čase prasknou.

Když je telefon připojen k nabíječce pod napětím, tak běží v jiném režimu power managementu než bez ní. Obvykle CPU nepřechází do hlubších úsporných režimů, pokud vůbec. To znamená že čip s procesorem a obecně vnitřnosti telefonu mají vyšší teplotu než při běhu na baterii. Tento nepatrný rozdíl v provozních podmínkách uvnitř telefonu může stačit na to že spoje "ještě drží" ale při změně teplot dojde k rozpojení kontaktu a telefon se sekne. Pak typicky zabere watchdog a zařízení resetuje.

Pokud je závada pod nebo uvnitř čipu bývá oprava neekonomická až nemožná.

Ale také můžete mít štěstí a má diagnóza je mylná. :-)
V každém případě doporučuji provést co nejdříve zálohu důležitých dat a aplikací. Obnova dat z mrtvé desky nemusí být kvůli šifrování možná.

3
Sítě / Re:Nový Wi-Fi router - doporučení
« kdy: 09. 04. 2019, 15:23:49 »
Zdravim osazenstvo roota

Shanim vhodny wifi router do baraku, pozadavky:
- 1 Gbit switch (klasika 5 portu)
- 2.4 i 5 GHz pasmo, vcetne 802.11ac
- Aby to cely fungovalo s OpenWRT, nebot jiz jiny zarizeni s OpenWRT mam (moznost si dat VLANy dle libosti atd)

Nejakej tip?

Profláknutá Turris Omnia? :-) Někdo jí zbožňuje, někdo nenávidí, ale za mě jako domácí router funguje dobře.
Splňuje Vaše požadavky na LAN i WiFi konektivitu. Běží na OpenWRT, VLANy jsou podporované. Jako bonus dostanete SFP klec, schopnost routovat 1Gbps traffic a volný pci-e slot pro ssd/modem/cokoliv.
Mírnou nevýhodou může být cena. Až vyjde, mohl by být levnější variantou Turris MOX.

4
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 14. 05. 2018, 13:09:21 »
Na zaklade informacii s "v nutra" mozem potvrdit ze sa predalo len nieco cez 2000 Omnie dokopy. A nikto mi nemoze povedat ze to nie je pravda pretoze Turris nezverejnuje tieto info. Nezverejnuje ziadne info na zaklade ktoreho by sa dalo vyvratit alebo potvrdit tvrdenie. Vsetko su to len kecy ludi ktory s neznameho dovodu - mozno osobneho financneho prospechu - obhajuju nepravdive tvrdenia bez dokazu.
...

Které zdroje citujete případně ze kdy vaše informace k počtům kusů pochází?

Na přednášce k Turrisu MOX na FIT ČVUT konané 19. 4. 2018 k přílěžitosti kampaně na indiegogo padla přímá otázka na množství vyrobených a prodaných Omnií. Pan Ondřej Filip na otázku rovněž přímo odpověděl, bez jakéhokoliv mlžení. Omnií bylo vyrobeno něco přes 8 000 kusů a nyní jsou již téměř všechny pryč. Plánují výrobu několika dalších tisíc kusů.

Stran: [1]