reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AoK

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Server / Re:FirewallD na CentOS s managementem web interface
« kdy: 01. 04. 2019, 10:19:49 »

ad 2) DDoS útoky mají pravidla takový záběr, že ti ucpou linku k serveru, takže obrana na samotném serveru je k ničemu, musíš filtrovat provoz co nejblíže zdroji. Použil bych k tomu určenou službu, cloudflare např., ale je jich spousta.

2
myslím, že právě s tímhle bude mít i ten HW kodér problém, ale za vyzkoušení to stojí.

tuxmartin: to bychom si neplácli, pokud bych vzal jen odhadovaný čas, pod sto tis. se dostat neumím. Tohle člověk buď může dělat pro sebe nebo ve firmě, kde se to zužitkuje, jednorázová akce je drahá.

3
Vývoj / Re:Zajímavá aplikace pro AWS Lambda
« kdy: 11. 02. 2019, 18:52:24 »
- digitalizace dokumentů v pdf či skenů
- generování posílání denních, hodinových, měsíčních reportů
- kontrola či zpracování nahraných souborů uživateli (vytvoření náhledů videí, antivirová kontrola atd.)

A spousty jiných věcí, které vykazují špičku a nejsou pravidelné. Cokoliv musí běžet hodně často či nonstop není vhodné pro lambdu.

4
přemýšlím o tom, ale asi to bez transkódování nepůjde, teoreticky by to mohlo jít, v h264 můžeš sektory rozdělit přesně na ty 4 obrazovky a pak jen přepočítat slovníky a indexy, což zvládně i arm bez zapocení, ale nevím o žádném projektu, který by to dělal a je to dost studování, kdybys mi to zaplatil, rád bych si hrál :).

Jinak lze použít vlc mosaic https://wiki.videolan.org/Mosaic, stejně tak ffmeg tohle má sepsané v dokumentaci https://trac.ffmpeg.org/wiki/FilteringGuide#multipleinputoverlayin2x2grid

Tím mám asi po hraní...


5
Odkladiště / Re:Postih při stahování Torrentů v ČR
« kdy: 11. 02. 2019, 15:14:10 »
Minimum lidí? Odkud čerpáš? Naopak torrent protokol je hojně využívaný na infrastrukturní věci, to že někteří si u toho dají rovnítko, že to je nelegální, neznamená, že to je a že se to nepoužívá. Dnes je torrent protokol součástí spousty clusterových databází, velkých systémů, to dříve nebylo.

Doma mít spuštěného torrent klienta již opravdu vymizelo s generací, která to tak dělala

6
Server / Re:Kolik stojí 1PB úložiště?
« kdy: 29. 01. 2019, 19:44:30 »
Na fiberchannel je potřeba nejspíš běžný server a karta, lze použít supermicro nebo cokoliv. Běžné diskové polé si za tohle nechávají platit. Low-cost storage děláme s mellanoxem (pcie karta 2x QSFT 56Gb/s za 20t).

Homeatcloud: nákup a pronájem je trochu rozdíl, na jaké období to pronajmeš za 300 Kč? Napořád nebo na rok? Jedny z nejlevnějších disků jsou zmíněné 12TB Seagate Exos a ty pořád výjdou mezi 500 - 600 za TB + HW do kterého je dáš.

7
Server / Re:Kolik stoji 1PB?
« kdy: 28. 01. 2019, 20:29:52 »
nedávno jsme klientovi dodávali 2PB v podobě HPE Apollo 4200 (https://h20195.www2.hpe.com/v2/getdocument.aspx?docname=a00056091enw) s 24x 12TB disky v šesti 2U serverech, cca 700 GB ram každý, cena 3M vč. 5Y supportu, má ale výraznou slevu.

Pokud bys to kupoval jako nováček bez lepší slevy u výrobce, očekával bych cenu za 1PB ve třech 2U serverech kolem 2,5M. Jedná se o klasické dvousocketové servery s hpe smartarray řadičem, takže nad tím sprovozníš cokoliv.

Případně můžeš jít do HPE D3000, do toho nacpeš cca 100 velkých disků a dokoupíš si k tomu server, které je bude udržovat. Vše záleží jaké jsou tvoje finanční očekávání, technické a prostorové možnosti.

Pokud nebudeš kupovat vše z druhé ruky, 12TB enteprise servový disk tě výjde na 20 - 30 tisíc, takže 1 PB jen v diskách stojí přes 1,5 a o moc níže se nejspíš jít nedá. Drahé velké diskové pole s SW tě výjde na další podobnou částku, pokud si ale SW budeš řešit sám, můžeš na tom ušetřit.

8
Studium a uplatnění / Re:IT outsourcing - Acamar a podobné
« kdy: 21. 01. 2019, 22:51:44 »
náklady na zaměstnance jsou jiná položka v rozvahách než náklady na dodavatele. Zaměstnanci interně nikdo nedá 300 000 (pokud není vyšší management).

Běžná taxa u nás (ČR, korporáty) na kontraktory je 5000 - 25000 za den. Veškeré náklady na nemocenské, školení, pojištění a zástupy jdou za agenturou. Často se dodávají i celé týmy. Některé firmy mají postavený kompletně vývoj a rozvoj na externite, je to pro ně flexibilní a mají s tím menší starosti.

9
Studium a uplatnění / Re:IT outsourcing - Acamar a podobné
« kdy: 21. 01. 2019, 19:57:49 »
hlavně IČO znamená, že si výrazně snižuji důchod, ty výpočty jsou dost nepěkné.

Ve vlastních řadách se hledá velice málo, protože zákopové války jednotlivých oddělení a jejich důležitosti. Korporáty zpravidla (aspoň ty naše české) vůbec vnitřně nerozhodují podle nákladů, klidně roky nabírají lidi, když to nefunguje, třetinu propustí a nabírají znovu (aneb filiálka nejbohatšího čecha).

Je to divný svět a prací na IČO pro jediného klienta mi připadá dost ustřelená, to není podnikání, to je reakce na nepružný HPP.

10
Studium a uplatnění / Re:IT outsourcing - Acamar a podobné
« kdy: 21. 01. 2019, 12:19:36 »
tralala: to si nemyslím, naopak agentury někdy jdou i pod úroveň svých nákladů, když do týmu potřebuji konkrétního seniora, není vyjímka, že se doveze člověk z jiného země nebo světadílu, u IBM to je třeba docela běžné.

Pokud jde o české banky, je problém se tam dostat jako dodavatel, každý dodavatel musí být schválený a projít určitou formální prověrkou, zpravidla máš jeden pokus, pak se s tebou již v budoucnu nikdy bavit nebudou. Nikdo z nich nechce mít tisíce dodavatelů a striktně si to kontrolují, pokud neumíš nic extra super, do finančního sektoru se v podstatě na vlastní triko nedostaneš.

Být tebou, jdi raději jako zaměstnanec, přijdeš si i na víc peněz než kontraktor. Kontraktor má obrovský význam pokud jsi špička v oboru, tak jsi schopný vytěžit z vloženého času maximum a nesedět celý týden v práci, v opačném případě to je spíše nevýhoda.

11
Studium a uplatnění / Re:IT outsourcing - Acamar a podobné
« kdy: 20. 01. 2019, 01:53:27 »
klasické korporátní výpočty, někdo dostane 90 %, někdo 110 %. Zpravidla se junior prodává za cenu seniora a přesně z toho jsou obraty. Záleží jaké máš zkušenosti a praxi, pokud jsi v tomhle oboru nedělal, dostaneš velice, ale velice málo.

Do korporátů se solo chodí špatně, nejsi totiž zpravidla schopný podepsat/zaručit milionové záruky pokud uděláš nějakou velkou botu, takže se buď nech zaměstnat na přímo nebo začni klasicky podnikat a ne se vyhýbat systému.

12
Desktop / Re:Bezpecnost zamceni obrazovky na Ubuntu
« kdy: 17. 12. 2018, 00:43:48 »
nepíšeš, kterou verzi máš. Zamykací obrazovka na linuxu běží jako skoro obyčejná aplikace, není příliš integrována do systému jak na konkurenčních OS a v historii existovalo několik způsobů jak jí shodit a mít volný přístup.

Pro běžné pracovní prostředí to stačí, stejně jako stačí klíčky na poštovní schránce, které nahradíš nožem. Pokud tam máš něco opravdu citlivého, odpojuj šifrovaný disk.

Každopádně u žádnoho OS není moc bezpečné spoléhat na zamykací obrazovku (a tím také na režim spánku) pokud ti jde o vysokou bezpečnost.

13
Distribuce / Re:Jak spustit soubory v Linuxu Mint
« kdy: 11. 12. 2018, 23:16:21 »
nestahuj soubory, používej balíčkovací systém přímo v Mintu, tam si vybereš z repositáře co nainstalovat a to nainstaluješ.

Tyhle věci co si nejspíš stáhnul jsou zdrojové kódy a ty si musíš sám kompilovat a připravit do spustitelné podoby.

Nevím jak se chová Mint ve výchozím nastavení, ale linuxové distribuce se často aktivně brání něco spouštět z internetu a chtějí vše z balíčků nebo přes příkazovou řádku, kde se již předpokládá nějaká znalost.

14
Hardware / Re:pci-e to sata
« kdy: 10. 12. 2018, 20:41:56 »
podpora tohoto je od pozdějšího Kernelu 2.6, běží mi to bez problémů na Kernelu 3.7, ale posuzuji to pouze podle popisu (čipu ASM1061), tenhle konkrétní výrobek neznám a nemám. Občas ty věci z Ali jsou loterie, fungovat by to na novém Debianu mělo po zasunutí bez dodatečných nastavení a úprav, ale píšu "mělo".

15
Server / Re:Deploy serveru + konfigurace s ansible?
« kdy: 10. 12. 2018, 00:22:38 »
tak špatně hledáš, jak to asi dělají cloudy? iLO/iDRAC/KVM/PXE. Záleží jaký typ serveru potřebuješ deployovat. Obecně není problém dělat boot přes ipxe a generovat obraz dle předvolby za běhu. Ansible má v Galaxy playbooky na cloudy, kde si rovnou koupí nějaký virtuál.

Stran: [1] 2 3 ... 7

reklama