reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Martin Dráb

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Youtube-dl zapisuje data do cache souborového systému, ne přímo na disk. Je na souborovém systému (či Cache Manageru), kdy se rozhodne data poslat dál na disk. Může se tak stát i nějakou dobu poté, co je daný soubor zavřen (zvláště pokud je paměťově mapovaný).

V době zápisu na disk (zejména pokud tím myslíte opravdu diskové zařízení, ne svazek (volume)) již může být kontext procesu úplně jiný (nevím, zda to musí být výlučně System, z pohledu ovladače disku je to jedno).

2
Předpokládám, že jste po "instalaci" Windows nechal nějakou dobu běžet, aby se stihly aktualizovat a stáhnout všechny potřebné ovladače (případně jim s tím pomoci ve Správci zařízení).

Pak můžete zkusit vypnout služby jako indexování.

Také můžete zkusit porovnat, jak je to se spotřebou oproti Linux + Linux VM (i s přídavky).

3
Je zařízení baterie viditelné z VM? Tzn. mají WIndows možnost zjistit, že běží nabaterii?

4
Vývoj / Re:Rýchly vývoj administračného rozhrania
« kdy: 06. 01. 2020, 23:42:25 »
Citace
No a pokud pamatujete Delphi a nemáte z Pascalu chodidla v pěst, tak je tu OpenSource projekt Lazarus, který by teoreticky měl mít nějaké komponenty pro přístup do DB.
I pro Delphi by měla být k dispozici Community edice, která je zdarma (vlastnosti a možnosti shodné s edicí Professional). Ale nevím, jak je to tam s připojením k DB (jestli nebude třeba pro tento účel sehnat nějaké další komponenty, protože ty od EMBT jsou třeba součástí až vyšších edicí, nebo jsou tam pro vás zásadní omezení).

5
Myslím, jsem se změnou přes xrandr nikdy neměl problém. Vždy jsem si nechal vylistovat podporované režimy pro dané zařízení a následně příslušný zvolil (obdobně jsem postupoval při výběru zařízení, nepoužíval jsem default).

6
Odkladiště / Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« kdy: 25. 12. 2019, 16:51:53 »
Citace
Overoval jsem to oproti starym dobrym stopkam. Pocet uderu srdce za 10 vterin X 6. Nameril jsem 120 a hodinky jen nejakych 110.
Tak, touto klasickou metodou se dostanete k rozmezí, řekněme, 114-126 (+- 1 úder za těch 10 vteřin), což mi hodnota 110 nepřijde jako úplně špatná. Pokud chcete tepovku měřit přesně(ji), tak zkuste hrudní pás (některé hodinky podporují jeho připojení, ale nikdy se mi s tím úplně nechtělo si hrát).

S dotykovými bohužel nemám zkušenosti. Vždy jsem vybíral hodinky tak, aby měly ovládací tlačítko (čtyřsměrové např.), dotykem se zapínalo max. podsvícení a komunikovaly s desktopem/notebookem (ideálně USB, žádné Bluetooth).

7
Odkladiště / Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« kdy: 25. 12. 2019, 00:58:32 »
Citace
1. Porad mi ty hodinky pri jizde na kole vibrovaly - vzdycky tam byl obrazek trofeje a ze jsem vyhral nejaky Badget - pripomelo mi to nejake pocitacove hry. Jak pro retardy.

Nedá se tohle nastavit v aplikaci, která slouží k propojení hodinek s počítačem/cloudem (vsadím se, že Garmin bude také shromažďovat fitness data v cloudu)?

Citace
2. Pulsmetr meri blbe, v podstate dolni limit pulsu nepouzitelny - hodinky porad vibrovaly ze mi tep spadl moc nizko, melo to vypadky ve snimani i nekolikaminutove. Nepomhlo utahnout reminek ani menit polohu hodinek na ruce.

V mém případě stačilo utáhnout řemínek dostatečně pevně a výsledky se mi zdají rozumné, ač jsem je neověřoval. Jsou-li posunuté o konstantu nějakým směrem, nevadí mi to. Nevýhoda je, že takto utažený řemínek se rychleji opotřebovává, ale to považuji za detail.

Jakým způsobem jste ověřoval správnost měření tepu?

U mých hodinek jsem žádné výpadky měření tepu nepozoroval. Při zapnutí aktivity pár vteřin trvá (možná 10-20), než začnou měřit tep, ale pak již měří kontinuálně. Zřejmě odhadují na základě krátkého časového intervalu (takže výsledný tep za minutu bude odpovídat tomu reálnému pouze v případě, že ten se během té minuty nemění či se ty změny vyruší). Pro moje účely bohatě stačí. Na moje sprinty je to použitelné.

8
Odkladiště / Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« kdy: 24. 12. 2019, 23:26:49 »
Citace
Proc chces mit ohranicene tvoje aktivity, naco? Je jedno jestli plaves nebo jedes na kole nebo delas jogging, je jasna zavislost mezi tvou vahou, vekem, dobou aktivity a prumernym srdecnim tepem, to ti da spalene kalorie. Jaka konkretne to je cardio aktivita je pro ziskani spalenych kalorii naprosto podruzne.

Nevyužívám hodinky pouze na zjištění počtu spálených kalorií. Zajímá mě např. i průběh BPM během aktivity (tzn. co a jaký má vliv). V závislosti na aktivitě také hodinky používají jen určité senzory (při plavání není měřen tep vzhledem k použitému senzoru, v posilovně nemá moc smysl GPS atd.). Proti +- permanentnímu zapnutí navíc hovoří výdrž (7-8 hodin při aktivitě, v normálním režimu cca týden).

9
Odkladiště / Re:Fitness hodinky - Apple Watch, Garmin, atp.
« kdy: 24. 12. 2019, 22:29:34 »
Citace
No a ted ten Garmin. Ocekaval bych od nej pro sebe jednu jedinou zakladni funkci: ze ta mrcha zjisti, ze po dobu 1 minuty mam srdecni BPM vetsi nez 110 a zapne aktivitu. A je uplne jedno, jestli to bude beh nebo jizda na kole nebo skakani v pytli pres prekazy - potrebuju jenom BPM a ty stopky. A aby se to zase zastavilo, kdyz po dobu 1 minuty BPM je pod 110. Nic vic. A vysledek? Ani takhle blbou vec to zrejme neumi.

Tohle mi přijde jako poměrně netradiční požadavek. Moje sportovní aktivity jsou pevně ohraničené, takže není problém na začátku hodinky přepnout do "aktivního" režimu a po konci je zase vypnout. Navíc bych předpokládal, že podle typu aktivity upravují svá interní měření.

Používám TomTom Cardio 3.

10
Windows a jiné systémy / Re:Alternativy win32com
« kdy: 28. 11. 2019, 11:16:57 »
Pokud vím, COM se stále používá a rozšiřuje. I nově vznikající funkce jsou obvykle dostupné přes (nová) COM rozhraní. Takže bych se jeho zániku neobával.

11
Vývoj / Re:C# a POST požadavek nebo náhrada Webclineta
« kdy: 15. 11. 2019, 00:42:46 »
Citace
Obecně jsem očekával, že když PUT má nějakou hlavičku, že pro POST (což by měl být v podstatě podobný požadavek) to bude stejné. Navíc jsem si svojí, uznávám chybnou, tezi potvrdil CURLem i Pythonem.

Myslím, že není nikde definováno, že každý POST požadavek má používat multipart/boundary. K tomu se klient uchyluje, pokud chce v rámci jednoho požadavku odeslat více bloků (různých) dat. Při odesílání souboru se do požadavku přidává jak jejich obsah, tak i nějaké doplňující informace (např. jméno na disku klienta).

Nevím, zda PUT nedovoluje použít také podobný přístup (multipart/boundary), ta RFC jsem četl již celkem dávno. Ono je někdy dost rozdíl v tom, co RFC dovoluje/doporučuje/vynucuje a co se v praxi obvykle používá/implementuje.

12
Vývoj / Re:C# a POST požadavek nebo náhrada Webclineta
« kdy: 14. 11. 2019, 23:57:13 »
Citace
A doufám, že až příště začnete na něčem pracovat, důkladně se seznámíte s protokolem pro USB, abyste věděl, jak s počítačem komunikuje myš a klávesnice, se všemi protokoly síťové vrstvy a s veškerou dostupnou dokumentací pro úplně všechno co ve vašem projektu je.

Pokud budu programovat zařízení, co komunikuje přes USB na dostatečně nízké úrovni, tak mi nic jiného než jisté seznámení s touto sběrnicí nezbude.

Podobně jako když třeba používám pro síťovou komunikaci sockety, měl bych vědět něco o vrstvách, které jsou pod nimi (zdaleka ne všechno), protože pak různé exotičtější chování není takovým překvapením a vlastně dává smysl.

Citace
Vyhnete se tak problému, kdy budete řešit podružnou věc, kterou zkusmo otestujete příkazem CURL a budete si myslet, že stačí poslat stejný požadavek  ;D

Tak, v POST požadavku vygenerovaném metodou UploadFile je vidět nějaká struktura, která má zřejmě nějaký svůj vnitřní smysl (tzn. nedá se předpokládat, že by si ji vývojáři zodpovědní za UploadFile vycucali z prstu). RFC jsou sice celkem dlouhá, ale obvykle stačí jen proletět příslušné pasáže. Google samozřejmě také pomůže, ale je třeba být opatrný.

V minulém příspěvku jsem si dovolil drobné popíchnutí, neb je poměrně obtížné čistě neutrálně reagovat na vaše, zejména ty první, příspěvky.


13
Vývoj / Re:C# a POST požadavek nebo náhrada Webclineta
« kdy: 14. 11. 2019, 23:32:21 »
Citace
jestliže přímo v dokumentaci stojí, že API mám poslat data pomocí metody POST, asi by se s tím boundary měla vyrovnat ne?
Myslím, že různé metody komunikace (GET, POST, PUT...) najdete popsané v RFC dokumentech týkajících se protokolu HTTP. Jelikož pomocí něho posíláte data, možná byste měl věnovat trochu času tomu, jakými možnostmi tento protokol disponuje, aby vaše slzy nepadaly na špatný hrob. Rozhodně je to užitečnější (do budoucna) než náhodné googlení a nadávání.

Ta boundary je prostě součást protokolu a používá se obecně v případě, že chcete v rámci jednoho požadavku poslat více datových částí. Nejvíce to bude vidět samozřejmě u formulářů a uploadu souborů.

Je ale samozřejmě pravda, že v RESTu se nepohybuji, takže tam třeba panují jiné zvyklosti.

14
Pokud by vám práva v rámci LocalService či NetworkService přišla vysoká, můžete si je ještě snížit (např. snížit integrity level, odstranit nějaká ta privilegia z tokenu...), ale pak je třeba být opatrný, protože ta služba začne mít tak nízká práva, že ne všechno bude fungovat (např. máte jen velmi omezené možnosti zápisu do souborového systému atd.).

Něco z toho může služba provést na začátku své existence (pokud prostě chcete, aby ji nikdo nemohl snadno zneužít, pokud nad ní třeba vzdáleně převezme kontrolu), něco by mohlo jít zařídit i při instalaci (pro tu integrity level možná bude stačit nastavit ji u souboru služby, ale v těchto podmínkách jsem nikdy nezkoušel).

15
Vývoj / Re:Knihy o C++ a assembleru
« kdy: 18. 09. 2019, 11:22:45 »
Co se týče C++, doporučoval bych něco, co vyšlo po vydání normy C++11, protože ta přinesla dost klíčové novinky (dalo by se říci, že i zásadní).

Obě knížky o Assembleru mám, ale nevím, zda je v dnešní době doporučit. V Mistrovství sice najdete spoustu Assembleru (hodně ale z dob Windows 9x/NT myslím, včetně tvorby VxD ovladačů), ale v drtivé většině případů se jedná o kód, který normální člověk stejně napíše v nějakém vyšším jazyce (C/C++).

Assembler pro PC je z tohoto pohledu fajn, ale téměř celá knížka se zabývá programováním v DOSu (kde se Assembler opravdu hodí). Jako úvod určitě fajn, ale musíte pak dané zanlosti sám přenést z reálného režimu procesoru do toho chráněného (z 16ti do 32/64 bitů), aby to dnes mělo nějaký smysl.

Stran: [1] 2 3 ... 6

reklama