Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Random666

Stran: [1] 2
1
Osobně bych IT SŠ vůbec neřešil. Gympl je podle mě v tomto oboru daleko lepší cesta. Protože jakékoliv technické znalosti budou naprosto základní a dost možná zastaralé.

Naproti tomu (slušný) gympl dá alespoň znalost jazyků (ke které se pak hůře přichází) a často i zajímavější kontakty. Případně i o něco lepší matiku, která pak usnadní nástup na VŠ.

Disclaimer: prošel jsem gymplem

2
Hardware / Re:PC s pasivním chlazením (Ryzen 5 1600AF)
« kdy: 01. 11. 2020, 08:55:47 »
akurat by som ho nepripojil do dosky ale do nejakeko fan kontrolera, kde sa to da regulovat resp. uplne vypnut - a zapinal by som iba v pripade potreby ak by sa pc pouzil na nieco narocnejsie...
Je to nouzovka pokud tvůj bios neumí regulovat otáčky podle teploty, ale je to otrava si na to myslet a manuálně přepínat. V mém biosu jde nastavit "křivka", která definuje nárust počtu otáček v závislosti na teplotě. Předpokládám, že to má dnes už spousta MB.

Inak mozes postnut aky mas chladic a zdroj aby som vedel kde zacat?
CPU chladič - http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/ninja-2-rev-b.html
Zdroj (Corsair řada RMx) - https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x-v-2018-550w/238267/produkt

Blbé je, že tyto (nebo obdobné) 2 komponety budou asi dražší než celý PC.
Tohle side dneska umí asi každá MB, ale třeba ta moje (Asus) a tipnu si, že většina ostatních neumí nulové otáčky.

3
Odkladiště / Re:Židle k PC do 6k
« kdy: 26. 07. 2020, 11:19:18 »
Markuse mám doma zatím cca 2 roky váha 90-95kg v daném období. Drží a zatím spokojenost.

Mám ho v látkovém provedení, které je ok, ale 100% bych se vyhnul té syntetické kůži.

4
Studium a uplatnění / Re:Jakou VŠ?
« kdy: 02. 09. 2019, 00:18:53 »
Díky za těch pár rad/zkušenosti, které jsem zaregistroval. Zbytek mi připadá, jako docela OT flame a nevypadá to, že by z toho něco hodnotného vzešlo.

Na dny otevřených dveří určitě zajdu a uvidím.

5
Studium a uplatnění / Jakou VŠ?
« kdy: 31. 08. 2019, 23:07:30 »
Info o mě: Aktuálně budu nastupovat do maturitního ročníku na gymplu. Takže se blíží úvahy, kam na výšku. Jsem si zcela jistý, že mým dalším směrem bude informatika. Hlavně v posledním roce jsem propadl programování (ne web). Podařilo se mi i získat brigádu v oboru. Řekl bych, že jsem spíš praktický typ. Určitě nehledám nějakou hardcore matematiku. Nevadí mi, myslím že mi poměrně jde a je mi jasné, že to k informatice patří. Nicméně nevidím v ní nějaké svoje hobby nebo smysl života a beru ji spíše jen jako nutnost. Baví mě hlavně řešení problémů.

Moje dosavadní úvahy: Co jsem se tak díval tak dobré možnosti jsou Praha, Brno. Láká mě spíš Brno, mám to k němu i blíž. Takže hlavní volba je z mého pohledu mezi MU FI a VUT FIT. Nijak do hloubky jsem to zatím neanalyzoval, ale nejvíc mě zatím oslovil Programování a vývoj aplikací na MU. Nicméně všude se píše, že MU je daleko teoretičtější, což nevím jestli je úplně pro mě. (Samozřejmě na školu se chodí pro teorii, ale nic se nesmí přehánět a nerad bych dělal něco, co mi vyloženě nesedí.)

Jakou školu, případně jaký obor byste mi doporučili? Jakékoli zkušenosti jsou vítány.

6
Software / Re:Hromadná tlač PDF - nízka rýchlosť tlače
« kdy: 19. 03. 2019, 20:22:51 »
Možná trochu zoufalý pokus, ale máš aktuální FW?

7
Server / Re:Jak spustit Android na CentOS?
« kdy: 07. 03. 2019, 20:06:07 »
Virtualizace? Za předpokladu, že máš x86 server, tak by šlo něco takového https://www.osboxes.org/android-x86/.

8
Zkusím ti dát pohled někoho, kdo je to věkově relativně blízko, jsem aktuálně v septimě. Jednoznačně to doporučuji na gymplu zůstat, pokud to není naprosto zoufalý gympl.
Nebudu jmenovat svoji školu nicméně z mých zkušeností z matematicko-fyzikálních soutěží plyne gympl > průmka. Podobné věci slýchám i od chemiků, borci od nás s robotikou,... Učíme se často i kopu nesmyslů? ANO! (Biologie s chemií jsou na to nejlepší - triviální názvy v organice jak já vás miluju!) Nicméně matematiku máme super, a o to tu jde - cokoli technického bude podle mě znamenat nutnost matematiky. Nakonec i takové věci, jako psát alespoň trochu rozumně česky a jazyky se docela hodí. K informatice - běžná informatika byla z >80% MS Office. Programování C# - volitelné lvl easy (zvlášť když mám už nějaké základy c#). O tyhle blbosti podle mě ale fakt nejde. Rozhled + kvalitní základy matematiky + něco co tě zajímá je podle mě víc než by ti dala průmka.

Já mám naštěstí ve třídě víc matemoticko-fyzikálně-informaticky zaměřených spolužáků. Faktem je že pokud jsi ve třídě jediný takový na až moc humanitním gymplu, tak to nemusí být moc příjemné.

A ještě jedna věc nižší gympl mě moc nebavil. Všichni říkali jak vyšší bude jen horší, u mě to neplatí - lepší se mi známky a prakticky nic školy nedělám. Oproti dřívějšku jsme v čj upustili od gramatiky a trapných mluvních cvičení a slohovek (typ moje prázdniny). Přesunuli jsme se k literatuře a úvahám. V matematice už taky pořád jen neupravujeme kvadratické rovnice a mnohočleny... A tak bych mohl pokračovat, jestli tě zajímá něco konkrétního, tak se zeptej.

Edit osobně směrem gympl podpořil https://www.itnetwork.cz/jak-zacit-programovat-tvorit-aplikace-programy tento článek odstavec školy.

9
Studium a uplatnění / Re:Jak se posunout dál?
« kdy: 08. 05. 2017, 18:34:23 »
Ta věta byla zavádějící, zkusím ji vysvětlit. Teď nemám tušení co dělat, mám nějakou představu, která se teoreticky uskuteční za mnoho let a na 80% bude mimo nicméně ostatní jsou asi ještě méně pravděpodobné. Ve finanční tísni nejsem, je mi 16 => nemusím to řešit.
A nejsem ani (až tak) naivní upřímně někoho bez vzdělání a zkušeností asi těžko někdo zaměstná.
Z Prahy ani Brna nejsem.

10
Studium a uplatnění / Re:Jak se posunout dál?
« kdy: 08. 05. 2017, 14:12:58 »
Dík za tipy a znovu opakuju chtěl jsem jenom říct, že nemám ponětí kam to teď zkusit, ta věta byla možná zavádějící.

11
Studium a uplatnění / Re:Jak se posunout dál?
« kdy: 08. 05. 2017, 13:31:31 »
Apple pozitivní fakt ne, chycený Microsoftem a mobil android. Automatizuju si PC, měl jsem i jednoduchého webbota (imacros v FF). Každopádně díky za tipy.

12
Studium a uplatnění / Re:Jak se posunout dál?
« kdy: 08. 05. 2017, 11:21:47 »
Kariéru neřeším spíš jsem měl na mysli jestli spíš sítě nebo programování,...

AJ v pohodě čtení, poslech filmy, videa jedu už skoro jen v Aj. Učebnice máme B1->B2.


13
Studium a uplatnění / Jak se posunout dál?
« kdy: 08. 05. 2017, 10:56:46 »
Aktuálně jsem v kvintě (ekvivalent 1. ročníku SŠ) na gymplu, zajímám se o IT. Aktuálně jsem poslední dobou dával dohromady svůj PC, domácí síť, PC v rodině a tak. Pročítám různá fóra, ale vidím že se nic moc nového nedozvídám. Mám přehled jakýsi všeobecný přehled hodně malé základy programování, fyzika matika v pohodě, ale prostě moc nevím jak dál, škola je mi v tomhle nepomůže, naše informatika je práce s MS office, jediná užitečná věc, co jsem se tu naučil je psát všemi deseti  :(. Dopuručili byste mi nějaké knížky, arduino nebo třeba úplně něco jiného? Problém je, že i nevím do čeho konkrétně bych chtěl v budoucnu jít - možná IT consultant, ale fakt nemám jasno.

14
Padělky by podle mě měly být spíš záležitostí ČOI než PČR.

15
Hardware / Re:Existuje ještě kvalitní hardware?
« kdy: 11. 03. 2017, 07:02:16 »
Pokud ti nevadí fanless řešení tak https://www.czc.cz/seasonic-ss-400fl2-f3-platinum-x400-400w/121975/produkt by mohl být to co hledáš.

Stran: [1] 2