Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - siva01

Stran: [1]
1
Server / Re:Drupal + HTTPD request
« kdy: 21. 02. 2012, 13:33:59 »
Reset HTTPD nepomáhá..

Je to prostě otázka nastevení serveru, ale servař se serverem nechce hýbat, protože se obává, že httpd request na localhostu je bezpečnostní díra..  Proto httpd request zajištuje jiný virtuální stroj.  Já se snažím zjistit, jak přesměrovat ten httpd request z localhostu na tu jinou IP.

2
Server / Drupal + HTTPD request
« kdy: 19. 02. 2012, 19:23:10 »
Mám problém s Drupalem.   Admin hostingu nechce povolit HTTPD request na localhostu, na kterém běží Drupal.   Ten ovšem potřebuje HTTPD reques k některým svým funkcím ( hlavně odesílání emailů / objednávek ). V .htacess mám php_value allow_httpd_request On

HTTPD request zařizuje na serveru jiná IP.  Nemá někdo tušení, kde by se v Drupalu ( 6.24 ) dala nastavit jiná IP toh httpd požadavku ?   Na Drupal.cz nikdo asi neví - přes týden to tam visí a ani jedna odpověď...

3
Server / Re: Port mit-ml-dev na webhostingu
« kdy: 24. 11. 2011, 12:33:00 »
Já nejsem admin toho serveru. Jsem jen webmaster a našel jsem to na webu jednoho zákazníka. Je to na hostingu u Active24

Já to právě nikdy předtím neviděl a při zběžném progooglování jsem se zhrozil.. ( psali tam, že je to oblíbený cíl trojanů a DDOS )

Ptal jsem se i na stráce ESETu a tam mi napsali:
"mit-ml-dev je služba pro výměnu dat, která využívá port 83 a protokol TCP/UDP. Tento port může být využit pro různé služby, včetně mit-ml-dev, ale může být i zneužit trojskými koni a pro vzdálené spuštění kódu.
Pokud služby mit-ml-dev, nebo port 83 obecně, nevyužíváte, je doporučeno tento port ponechat uzavřený."


Na tom webhostingu je Drupal 6.22 - ten ten port určitě nepotřebuje, ale web komunikuje s jiným webem ( affiliate ), ovšem to dělají i jiné weby a nemusí ho mít otevřený.

 Přemýšlím proč je to otevřené. Nechtěl bych dělat dusno a pak z toho vyjít jako paranoidní trubka, která dělá z komára velblouda..

4
Server / Port mit-ml-dev na webhostingu
« kdy: 22. 11. 2011, 13:00:17 »
Jak moc velké riziko je mít otevřen port mit-ml-dev na webovém serveru?

Na jednom webu jsem se dočetl, že je to oblíbený cíl trojanů a DDOS útoků. Je bezpečné ho nechat otevřený ?  Proč by mohl  admin serveru nechat otevřený ?

5
Software / open source CMS pro sociální sítě
« kdy: 09. 07. 2011, 21:40:42 »
Má někdo zkušenost s nějakým open source CMS pro sociální sítě  ?
Našel jsem spoustu takových programů, ale nevím, který je ten "nejlepší".  Většinou pracuju s Drupalem, nebo WordPress.  Kýžený CMS by měl umět věci jako např. Facebook plus něco navíc..

http://www.vivalogo.com/vl-resources/open-source-social-networking-software.htm

6
Server / Náklady: virtuální nebo fyzický server
« kdy: 08. 02. 2011, 23:07:27 »
Chtěl bych se zeptat jak vypočítat náklady na server.

Našel jsem tohle: http://www.4smart.cz/    - ty ceny mi připadají šíleně nízké. Není to nějaký podovod ? 

Potřebuji server pro cca 30 microsite.  PHP + MySQL.  Počítejme návštěvnost tak 50 uživatelů na doménu a den. Tedy cca  1500 návštěv denně na server.

Vyplatí se více fyzická mašina, nebo virtuální stroj ?

7
Odkladiště / Bezpečné formuláře a Brusselleaks
« kdy: 17. 12. 2010, 17:52:15 »
našel jsem tento web:  https://forms.hush.com/

Považujete za bezpečné posílání zpráv přes tento server ?  Používají to na webu http://brusselsleaks.com pro získávání informací. Má to být obdoba wikileaks pro EU.

No obojí je .com  a ještě k tomu to je Brusselleaks v USA. Není náhohou brusselsleaks velmi blbý vtip (provokace)?

8
Server / Re: Lze poškodit WikiLeaks zrcadla?
« kdy: 10. 12. 2010, 13:37:27 »
Otázka je, co by se s tím strojem stalo. Jestli to dobře chápu, tak se z něj aktualizují ta zrcadla na druhé straně. Pokud by ho někdo sejmul, tak se zrcadlům nic nestane. Pokud by ho ale kompromitoval, získal by pravděpodobně i přístup k zrcadlům a mohl by je smazat (ale majitelé asi budou mít zálohy). Nemyslím si, že by bylo možné úplně odevšad ta data smazat.

Tak jsem to myslel. Kdyby "někdo" měl možnost získat určitá práva na  213.251.145.96, tak aby mohl ovládat uživatele wikileaks, tak defakto může smazat ty zrcadla.

Je fakt, že provozovatel zrcadla musí mít zálohu. Jinak by to postrádalo smysl ( ne že bych nevěřil adminům  213.251.145.96  8)  ). Vlastně mě překvapilo, že je ta struktura tak centralizovaná. 

9
Software / Re: Drupal - nefunkční login X ini_set()
« kdy: 26. 05. 2010, 23:00:01 »
tak jsem si aktualizoval .htaccess a už to funguje...  8)

10
Software / Drupal - nefunkční login X ini_set()
« kdy: 25. 05. 2010, 13:46:21 »
Mám uložené heslo pro přístup. Včera mi to normálně fungovalo. Dnes ráno zapnu PC a jdu editovat web a mám přístup odepřen. Zkoušel jsem vyresetovat heslo – příjde mi link na email, kliknu přihlásit se a zase hláška: Přístup odepřen.

Návrh na nějaké řešení ?

PS: na gigaserveru nyní zakázali: Funkce v PHP proc_open,popen,pfsockopen,ini_set,putenv,syslog,openlog,readlink,symlink,socket_accept, socket_bind,socket_create_listen,socket_create_pair,socket_create,socket_get_option,socket_listen,socket socket_read,socket socket_recv,socket_write

..kvůli ini_set jsem se s nima už dohadoval .. cosi změnili a pak to zase fungovalo.. doposud

Mám podezření, že mi ten login nejde právě proto, že mi zase ini_set() zakázali..

11
Software / Open-source software pro fórum
« kdy: 16. 05. 2010, 15:25:06 »
Znáte nějaký open source CMS, který umí fórum obdobné tomu na root.cz ? Jaký CMS používáte - zkuste prosím popsat klady a zápory.

Já jsem Drupalista. Jsem s Drupalem celkem spokojený. Sbírám info pro svůj článek o open source CMS  ;)

Stran: [1]