Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zrzka

Stran: [1] 2 3 4
2
Plánuju LAMP a do budoucna s Dockerem a prostě musim doufat, že bude stačit. Příplatek za 16GB je 12 000 a to je nogo pro mě.. Tady někdo rozjel Docker s PHP dokonce na 8GB https://www.peckadesign.cz/blog/macbook-air-8gb-m1-smysluplny-pomocnik-na-webovy-vyvoj

Docker na macOS a 8GB RAM - budeš toho litovat, budeš na ten stroj nadávat, ...

3
Takze je to fakt hodne relativni.

Tohle bych vypíchnul a jen zopakoval, že opravdu zálěží co na tom stroji budeš chtít dělat. A na to si musíš odpovědět sám.

Můj výše uvedený případ je extrém. Monorepo (+30GB), Android Studio, Xcode, spousty jazyků/překladačů (C++, Swift, Kotlin, C#, Go, Erlang, Elixir, ...), build artifakty, spousty Docker obrazů, služeb, ...

4
Ja mam Maca 2015 s 256GB SSD aa 16GB RAM. Na programatorskou praci to bohate dostacuje, disk mam zabrany tak z poloviny a to tu mam i osobni veci jako fotky.

Tohle je dost individuální. Já mám 2TB (volné místo něco kolem 0,5TB) a 96GB RAM. Dost záleží co nam to děláš. Pár Docker images, nějaká ta cache a po 0,5GB se zapráší ani nevíš jak rychle. A fotky? To je opět individuální. Mám asi 150GB fotek. Je sice fajn mít originály v cloudu, lokálně pouze optimalizované náhledy, ale člověk o ně může lehce přijít (na všech MBP/iMac/... mám zapnuté Download Originals to this Mac).

Moje rada zní - nešetři, později nerozšíříš a malá kapacita SSD, málo paměti, se celkem špatně prodává. Rozhodnout se musíš sám, podle toho co děláš nebo na tom stroji budeš chtít dělat.

P.S. Doma mám jeden starší MBP (256GB SSD) na experimenty a silně uvažuju, že ho vyměním. Po každém zapnutí řeším co smazat.

5
Hardware / Re:Monitor setup
« kdy: 21. 01. 2020, 10:08:41 »
Podle me valna vetsina lidi neumi multitasking. A tudiz k produktivni praci potrebuji maximalne omezit ten "vic naraz" faktor.

Já to chápu a nerozporuji. Víceméně s tímto tvrzením souhlasím.

A pokud je malej monitor to co upozorni na neoptimalni praktiku tak vlastne prispiva ke zvyseni produktivity ne?
(Mysleno... kdyz musim zacit zavirat a soupat okynka aby se mi to tam vsechno veslo tak bych se mel zamyslet proc  si vlastne myslim, ze to potrebuju vsechno najednou).

Jenže vývoj, obecně práce v IT, je natolik různorodá, že se nedá takto generalizovat.

Ale priznavam, ze pri vyvoji UI to dokazu pochopit. Proto sem se ptal specificky na tu ideu, protoze si myslim, ze to neni nastroj typicky pouzivany pro UI.

Ale o UI to přeci není. Jsou jazyky, které mají tzv. „counterparts“ (tj. `.c` & `.h`, atd.) a chceš obě ty části vidět. Už máš 2x tolik místa pryč. K tomu si pustíš stream logů, debugger, Charles proxy, databázi, ... Ano, většinou to všechno nepotřebuješ naráz. Jenže když ladíš nějaký špek, chceš vidět celé to „flow“ naráz a tak koukáš co je v app, co je v DB, jaký šel request, ...

V mém případě je to tak, že při vývoji (pokud nedělám UI), hektar zase tak moc nepotřebuju. Ale začnu ho potřebovat (= hodí se) jakmile se chci podívat na vše naráz ...

Obecně nejde říct, že malý monitor zvýší produktivitu, protože tě donutí se zamyslet nad tím proč potřebuješ šoupat okýnkama jak píšeš. A nejde ani obecně říct, že v případě IntelliJ IDEA nepotřebuješ hektar. Záleží na aktuální úloze.

6
Hardware / Re:Monitor setup
« kdy: 21. 01. 2020, 08:24:08 »
Nenutim, chapu, ze nekdo chce pracovat s hektarama a treba ti to muze i zvysovat produktivitu, ale nemyslim si, ze by to platilo obecne. Spis naopak.

Ono dost záleží na kterém projektu děláš a co zrovna potřebuješ. Můj 5k (5120x2880) je třeba pro Xcode & iOS vývoj tak „akorát“. Podívej se na screenshot a to tam mám jenom preview iPhone 11 a hned vedle spuštěno v simulátoru. Třeba pro iPad preview bych ocenil > 5k.

Ještě používám AppCode (iOS & mac vývoj) & CLion (Rust) a tam celých 5k nepotřebuju (pro IDE), ale hodí se mít otevřenou dokumentaci, prohlížeč, ... Přepínání oken do dokumentace je celkem otravné.

A ani v jednom obrázku není debugger, terminál, ... Občas se to sejde, že těch věcí potřebuješ naráz víc a pak je každý hektar dobrý :)

P.S. Sorry za JPEG, ale 2x PNG v tom rozlišení sem nedám (limit je 2560kB celkem).

7
Hardware / Re:Monitor setup
« kdy: 20. 01. 2020, 10:09:47 »
co si o tom myslíte?

Co čekáš za odpověď? Vyzkoušej a buď ti to bude vyhovovat (necháš si to) a nebo nebude (prodáš a vrátíš se k jednomu). Nikdo ti v tom nepomůže, není jak, tisíc lidí, tisíc chutí ...

8
Hardware / Re:Monitor setup
« kdy: 15. 01. 2020, 14:56:42 »
A už jsi to někde zkoušel? Než uvalíš ty peníze ...

Osobně jsem zkoušel kde co (2/3 monitory, na výšku, na šířku, kombinovaně, ...). Vadilo mi, že se musím otáčet pokud chci na levém/pravém něco dělat. Když byl na výšku, zase člověk zakláněl hlavu, ...

Ve finále jsem to prodal a skončil s jedním 5k, virtuální plochy, ... Raději zkus, ať na tom „nevyděláš“ jako já :)

9
Sítě / Re:LTE Pevný Internet na Doma
« kdy: 26. 11. 2019, 11:40:51 »
T-Mobile LTE mám taky ...

round-trip min/avg/max/stddev = 25.830/38.408/60.423/10.661 ms

... 31Mbps download, 13Mbps upload. To je běžná „normální“ rychlost. Během dne to kolísá (k lepšímu, k horšímu ještě nikdy).

Je to centrum města (Hradec Králové). Modem Huawei B310s bez externí antény. Mám to jako „backup“ a občas to vezmu i jinam (není to pevné LTE nebo jak tomu říkají).

10
Vývoj / Re:Rust v ČR
« kdy: 07. 11. 2019, 13:58:25 »
Nepamatuju se, jejich člověk mi o tom zaníceně vyprávěl na konferenci. Mají ve jménu “crypto” nebo “krypto.”

Dík. Tak zkusím přidat ještě jedno omezení k původní otázce - aby to nebyl projekt o Ethereu, Bitcoinech, ...  :)

11
Vývoj / Re:Rust v ČR
« kdy: 07. 11. 2019, 13:39:54 »
Když člověk zadá do jobs.cz Rust, tak mu to najde bambilion nabídek. Se slovem "růst" :-/

No právě ... Špatně se to hledá. Nejenom práce, ale i co zajímavého se kolem toho jazyka u nás děje.

12
Vývoj / Rust v ČR
« kdy: 07. 11. 2019, 13:17:45 »
Jak je na tom Rust v ČR? Používáte v práci? Znáte někoho kdo ho používá pro vývoj svých produktů?

Zdržte se prosím hodnocení, porovnávání, ... jazyka jako takového. Na to tu bylo/je dost jiných vláken, komentářů pod články, apod.

Jde mi o to zjistit jestli se v té naší kotlině děje s Rustem něco zajímavého. V zahraničí je toho dost, ale u nás nevím. Vlastně vím jenom o jednom a to je https://github.com/angelcam/arrow-client.

13
Bazar / Koupim krabici od LG 5k
« kdy: 17. 08. 2019, 22:02:44 »
Potrebuju poslat monitor LG 5k (co prodava Apple) a original krabici uz nemam. Nemate ji nekdo? Vcetne tech polystyrenu, ...? Koupim. Bez ni se mi to posilat moc nechce.

14
onsite alebo remote? (remote contract ti neda nikto, kym ta nepozna + rates budu ovela nizsie)

Nestraš :) Sedím v ČR a pracuju remote pro zahraničí celkem dlouho a nikdy s tím nebyl problém. Pohovory přes Google Meet a osobně jsem se s lidma viděl až na firemním mecheche.

15
Sítě / Re:T-Mobile LTE & docker pull = katastrofa
« kdy: 28. 05. 2019, 17:53:04 »
Dnes volal T-Mobile. Nic konkrétního jsem z nich nedostal, jen to, že museli něco restartovat a celý proces zabral zhruba týden. Víc pán nevěděl nebo se nechtěl podělit.

Stran: [1] 2 3 4