Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - r443

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Bazar / Re:Prodám diskové pole HP MSA 2040
« kdy: 12. 04. 2024, 13:48:14 »
Já tady vidím cílovou skupinu celkem jednoznačně - někoho, komu pole stejného typu ještě běží v produkci a jelikož už nemá support, potřebuje nějak překlenout období, než pořídí náhradu nebo data odmigruje jinam. Mít v takové situaci k dispozici náhradní controller nebo zdroj disků s tím správným firmwarem (ani ty už od HP po EoL neobjednáte), to může v tu chvíli mít cenu zlata. Pro někoho takového je ta cena naprosto akceptovatelná.

Případně na nějaké hraní do labu také celkem fajn, ale řešit kapacitu a porovnávat ji s cenou disků na Alze, to fakt nedává smysl, tohle není NASka na ukládání filmů a fotek z dovolené.

2
Bazar / Re:Sháním notebook pro běh Windows 98
« kdy: 06. 04. 2024, 22:27:40 »
Mám tu několik ThinkPadů, které Win98 podporují a na několika z nich je i mám, ale zbavovat se jich nechci. Ale mám tu nějaké stroje jiných značek, co se mi koncepčně do sbírky úplně nehodí, myslím že nějaký HP Omnibook 6000 s Pentiem III a Compaq Evo 600c nebo N610c, už nevím, ale Win98 by určitě chodily na obou. Musel bych se podívat, v jakém je to stavu, ale kdyby byl zájem, mrknu na to. Třeba bych za něco vyměnil  ::)

Pro zajímavost, poslední ThinkPad, který podporuje Windows 98 a jsou na něj i ovladače od výrobce, je T42 (ano, T43 už ne). Nicméně ten už nemá nativní seriový port, jedině v dockině. Nativně přímo v šasi je nutné poohlédnout se o genaraci zpět - T30, X31.

3
Bazar / Re:Sháním karty CompactFlash do fotoaparátu
« kdy: 05. 04. 2024, 20:35:09 »
Náhodou, CF jsou úplně skvělý formát karet, hlavně díky své mechanické odolnosti. Kdybych měl spočítat, kolik se mi rozpadlo plnoformátových SD nebo zlomilo microSD (zkřehlý plast v mrazu + hloupý slot, při vyjímání z něhož se ta karta mechanicky namáhá - typicky u palubních kamer v autě), tak bych se nedopočítal.

S CF jsem nikdy podobné problémy neměl, možná proto tak dlouho vydržely u profesionálních a poloprofesionálních DSLR, než byly nahrazeny formátem XQD, který sice podobné vlastnosti zachovává, ale cena už je totální úlet. Schválně se na to pro zajímaovost podívejte.

No kdyby někomu nějaké CF karty přebývaly a původní tazatel byl již uspokojen, tak bych také měl zájem.

4
Studium a uplatnění / Re:Zkušenosti s kurzem CCNA
« kdy: 05. 04. 2024, 20:26:04 »
Souhlasím, já jsem CCNA dělal při škole před zhruba 13 lety a o konfiguraci switchů byl myslím celý druhý semestr ze čtyř, a myslím že to byl docela kvalitní průřez, včetně praktického zapojení různých topologií v labu a konfigurací různých implementací STP, VLAN, interVLAN routing pomocí router-on-stick a podobně.

Celkem z toho těžím dodnes, i když nejsem úplně síťař. Na druhou stranu ale, už je to docela dávno, je klidně možné, že se to mezitím curriculum stihlo změnit, klidně i několikrát, a že toho část vypustili ve prospěch jiných věcí.

5
Bazar / Re:Prodám/daruji: 4x WiFI AP Cisco AIR-LAP-1131AG-E-K9
« kdy: 13. 03. 2024, 18:16:26 »
Všechna APčka jsou u nových majitelů nebo na cestě k nim, možno uzavřít/smazat. Díky

6
Bazar / Re:Prodám/daruji: 4x WiFI AP Cisco AIR-LAP-1131AG-E-K9
« kdy: 08. 03. 2024, 20:52:09 »
Oběma jsem odpověděl přes PM, všechny kusy zatím zarezervovány. Kdyby se něco uvolnilo, dám vědět.

7
Bazar / Prodám/daruji: 4x WiFI AP Cisco AIR-LAP-1131AG-E-K9
« kdy: 07. 03. 2024, 18:17:29 »
Nabízím 4 kusy obstarožních APček Cisco Aironet 1140AG (AIR-LAP-1131AG-E-K9).


Je mi líto vyhodit, přenechám za cenu Zásilkovny, případně prodám nejvyšší nabídce, kdyby se čirou náhodou zájemců sešlo víc.

8
Hardware / Re:Recyklace firemniho odepsaneho hardware v CZ a DE
« kdy: 22. 12. 2023, 01:24:05 »
V minulém zaměstnání, české pobočce německého korporátu, se desktopy, monitory a notebooky obměňovaly po pěti letech a pak se odprodávaly zaměstnancům. Notebook si většinou odkoupil původní uživatel po vyfasování nového, ale pokud ne, stály se na ně pořadníky a okamžitě se po nich zaprášilo. O desktopy a monitory tak velký zájem nebyl, něco se odprodalo, něco leželo dlouho ve skladě a když bylo potřeba uvolnit místo, postupně se to vyházalo (samozřejmě s papírem o eko likvidaci). Odkoupit bylo možné i mobily, ale ty už většinou po dvou až čtyřech letech nebyly ve stavu, že by o ně měl někdo kdovíjaký zájem :)

9
Ahoj,

možná už pozdě, ale kdyby náhodou byl k dispozici ještě jeden nebo dva kusy, měl bych zájem.
Bral bych i bez adaptéru.

Díky

10
Hardware / Re:Výběr klávesnice pro pracovní účely
« kdy: 21. 11. 2022, 19:05:56 »
S výběrem klávesnice je to hrozně individuální, tisíc lidí, tisíc preferencí a každý nedá dopustit právě na tu svoji, vyhovující jeho požadavkům. Naštěstí u desktopových klávesnic je výběr fakt velký, nakonec si každý podle svých potřeb a zvyklostí najde tu pro něho nejvhodnější.

Pěkná spínačovka pro pracovní účely je třeba Taurus K320.

Sám mám rád mechanické klávesnice s výraznou odezvou (MX Blue), používám i klasickou IBM Model M a je hrozně fajn, ale naštěstí mě nijak zvlášť v rozletu neomezuje ani nejlevnější membránovka za 150 korun, nemám problém mezi nimi přecházet i několikrát denně, i když spínačová je samozřejmě lepší. Nutností je ale vždy normální, nezmršený ISO layout, tlačítka normálního tvaru a výšky a vysoký zdvih. Píšu po hmatu všemi deseti, podsvícení ani popisky neřeším, na klávesnici nekoukám.

Co je ale naprostá tragédie, jsou notebooky. Už deset let se nevyrábějí jiné notebookové klávesnice, než ten příšerný chicklet s nízkým zdvihem, kde mám oproti normální klávesnici o 70% víc překlepů a navíc odporný pocit, že namísto klávesnice prsty ťukám do stolu pod ní. A tam už na výběr prostě není, což pro mě notebook úplně diskvalifikovalo coby pracovní nástroj byť i jen pro nárazovou a občasnou činnost (ano, mám a používám deset let starý ThinkPad s původní klávesnicí, ale perspektiva do budoucna není žádná).


11
Software / Re:Webový prohlížeč fotek na vlastním serveru
« kdy: 20. 11. 2022, 23:17:01 »
K plné spokojenosti používám Single File PHP Gallery. Stačí nahrát do adresáře jeden soubor, to je celá instalace.

https://sye.dk/sfpg/

Je to hodně lightweight, ale v jednoduchosti je síla, dělá to přesně to, co jsem od toho požadoval.

12
Hardware / Re:Měření teploty v bytě
« kdy: 11. 11. 2022, 11:27:23 »
podle popisu je to hezke, ale jak je topologie a kolik cidel.

ja mam vsude strukturovanou kabelaz, ale to by znamenalo bus topologii, tak je dle dokumentace 100m/20 zarizeni (ale protoze strukturka je hvezda, tak bych ten bus musel delat "tam zpet" a 100m je pryc u treti mistnosti.

Je to tak, tohle řešení předpokládá bus topologii, u hvězdy by tomu hodně rychle došel dech. Čidel mám 12 a délku sběrnice asi 50-60 metrů, ale je pravda, že jsem s tím počítal, už když jsem ty krky a krabice do zdí při rekonstrukci dával.

Pokud člověk nemůže protáhnout jednu sběrnici po celém domě, dá se to řešit i tak, že bude mít těch sběrnic víc, ten adaptér DS9097 vyjde na pár korun a funguje i s (některými) USB převodníky, takže není ani problém mít víc tras a všechno to zapojit do jednoho zařízení, které to bude sbírat

13
Hardware / Re:Měření teploty v bytě
« kdy: 10. 11. 2022, 22:51:57 »
Používám za tímto účelem OneWire s čidly DS18B20.
Napříč domem mám husími krky protaženo několik desítek metrů telefonního kabelu, v místnostech podomítkové krabice KU68, v nich RJ11 rozdvojka použitá jako spojka s odbočkou do podomítkové telefonní zásuvky. Do té je pak zapojené čidlo,  zalisované do konektoru RJ11. Čisté, nerušivé, funkční a poměrně levné, vzhledem k tomu, že ty telefonní komponenty už jsou dost obsolete a v podstatě se všude doprodávají. A nikde se nic nepájí, jen krimpuje a lisuje.

Celé to kupodivu utáhne pasivní seriový adaptér DS9097, který jsem si sice zbastlil, ale dá se i koupit. Data pak sbírám konzolovou utilitou digitemp, ukládám do MySQL a následně zobrazuju v grafu vygenerovaném pomocí RRDTool.

14
RHCE je dnes zaměřené výhradně na Ansible, takže to není v rozporu s tím, co psal nade mnou schrapnel. Osnova přípravného kurzu, resp. požadavky na zkoušku jsou samé praktické a v naprosté většině i užitečné věci.

Zkoušku EX294 ke získání certifikace jsem udělal před dvěma lety, zaměstnání jsem ale od té doby neměnil, takže nakolik to pomůže na trhu práce, to netuším. No určitě lepší mít, než nemít, to asi platí o jakékoliv certifikaci.

15
Hardware / Re:Grafická karta pro více monitorů
« kdy: 29. 09. 2021, 14:05:32 »
Na tyhle účely používám obstarožní Quadro NVS 450. Umí čtyři monitory přes DisplayPort, zabírá výšku pouze jednoho slotu a je pasivně chlazená. Výkon v dnešní době slabý, ale na kancelářskou práci nebo nějaký monitoring více než dostatečný. Rozlišení prý zvládá max. 4x 2560x1600, já můžu z vlastní zkušenosti potvrdit jen 4x 1920x1200.

Kupoval jsem je na Bazoši nebo na Aukru po dvou nebo třech stovkách za kus. Nic s lepším poměrem cena/výkon asi neexistuje.

Stran: [1] 2 3 ... 5