Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - murf

Stran: [1]
1
Ano, je to tak. Po ukončení toho prvního studia (přechodu na kombinované) vám zbývají 3 roky zdarma. Pokud řádně dokončíte ty dvě následující studia do 3 let, tak by neměl být problém. Pro jistotu se vždy ale zeptejte na studijním.

2
Software / Re:Výpočet a modelování krovů
« kdy: 10. 06. 2021, 10:21:35 »
Jsem teda strojař a stavaři často používají jiný software na výpočty, ale v zásadě si myslím, že máte 2 jednodušší možnosti:
  • Najít si nějaký parametrický CAD modelář, kde si vaše varianty budete upravovat pomocí externího texťáku s parametry. Ty texťáky si pak klidně můžete generovat nějakým skriptem, např. posouvat špičku krovu o 10 cm a ke každé variantě vygenerovat .txt. Dané geometrie zase projedete FEM řešičem většinou už zabudovaném v tom modeláři...to také lze zautomatizovat. Zadarmo modelář pro hobby použití je Fusion 360, kde si ale nejsem jist, jestli je nějaké FEM. Některý modeláře nabízejí pro studenty, ale lze to sehnat na jakýkoliv mail. Další možnost je pak ''zakoupit'' některý z profi modelářů. Podobně to platí i pro samostatné FEM řešiče, ty taky většinou mají možnost nadefinování nějaké zjednodušené geometrie pomocí křivek.
  • Navrhnout si fyzikální statický model, napsat si rovnice a nasypat to do libovolného maticového řešiče. Dá se takhle naprogramovat jednoduchý FEM řešič pro daný účel se sadou pár konečných prvků.

IMHO, freeCAD se dá taky použít ve zmiňované variantě 1, ale ta práce s nim někdy trochu bolí.

3
Studium a uplatnění / Re:Poplatky za studium na VŠ
« kdy: 02. 02. 2021, 09:27:47 »
Poplatky za studium se řídí dle § 58 zákona č. 111/1998 Sb., samotnou výši poplatků si stanoví pak následně škola. Praktikovalo se to tak, že na bakaláře, navazujícího magistra, klasického magistra je standardní doba studia + 1 rok zdarma a počítalo se to samozřejmě zvlášť, tj. překročení doby u bakaláře nemá vliv na studium na navazujícím. Všechny záznamy o studiu se zároveň ukládají do SIMS databáze, takže k tomu má přístup každá VŠ, kde jste zapsaná a měla by vám umožnit do těch záznamů nahlédnout např. pomocí školního IS.

Dále paralelní studium dvou stejných programů (např. bakalářských) v jednom roce se stále počítá jako jeden program, ale pouze pokud jsou obě studia úspěšně zakončena. Pokud vás z jednoho toho programu vyhodí, tak se to započítává do celkové doby "zdarma" studia. Např. člověk tedy studuje bakaláře, v prváku se rozhodne studovat dalšího bakaláře paralelně, obě ty studia ukončí úspěšně, pokud splnil vše do 4 let - nic neplatí. Pokud jste ale např. na začátku 3. ročníku prvního programu a ze druhého programu vás na konci 1. ročníku vyhodí, tak už studujete 2 + 1 rok (z neúspěšného studia), máte propálené tedy 3 roky, ještě 1 rok zdarma zbývá.

Ve vašem případě je třeba vzít v potaz samotného navazujícího magistra (bakalář na to nemá vliv). Tam bych předpokládal, že v době začátku placení poplatků budete mít odstudovány 3 roky studia zdarma a za zimní semestr 4. roku se už platí.

Na bakaláři byste teďka měla mít využito 2,5 roku studia zdarma (2 roky neúspěšně + nový bakalář 0,5 rok). Povinnost platit bude až za 1,5 roku, tj. asi na začátku 3. ročníku vašeho nového bakalářského studia.

Je možné využít různé fígle, některé školy nepočítaly do odstudovaných let LS 2020, někde vám můžou prominout kus poplatků, když to dobře odůvodníte. Osobně doporučuji všechny studia odstudovat úspěšně a pak člověk nemusí řešit žádné poplatky. Pozor taky na povinnost platit zdravotní od 26 let.

4
Studium a uplatnění / Re:ČVUT FEL OI nebo ČVUT strojní
« kdy: 08. 11. 2015, 18:20:02 »
Můžu se zeptat, jestli to FS ve finále vyhovuje nebo ne?

Stran: [1]