Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - kapustnacek

Stran: [1]
1
Vývoj / Re:.NET junior
« kdy: 13. 03. 2015, 18:34:02 »
Nemyslim, že jsem napsal něco vyloženě "odpudivě méněcenně". Jednoduše jsem svým způsobem hrdý na každý pokrok, mám časově poměrně náročnou práci a každý den zkrátka nemám po práci hlavu nastavenou na další práci v plném soustředění. Na druhou stranu, uvědomuji si, jak málo umím a znám. Nakonec stačí mi přečíst si místní debaty na téma "Java vs..." a polovině výrazů nerozumím.

Myslim že umim celkem používat takový to běžný OOP (dědičnosti, různy typy metod, přetěžování, různy typy tříd, interfaci dejme tomu, pár základních patternů atd...), snad tak nějak zvládám různy typy seznamu, základy linqu, základní sql dotazy atd. Jak ale psal jeden pisatel, věgšina "projektů" ve WF/WPF/ASP.MVC je pro člověka který už ví jak problém řešit na jeden dva večery. Reference je to mizerná ofc.

Nejvíc času jsem nechal asi u Unity, kde ta """RPG hra""" měla už pár tisíc řádků. Unity mi parádně pomohlo v tom myslet víc "OOP", ale uvědumuju si, že spousta programovacích technik je pro Unity unifikovaná a není zrovna plně přenositelná například do programování nějakýho enterprise softu kancelářskýho.

Kódování webového front-endu mě prostě moc nebaví ale zároveň nejspíš nemám myšlení jako spousta programátorů tady. Jsem spíš lepič kódu. I když člověk nikdy neví, dokud nezkusí a občas ho někdo zkušenější nenakopne.

Proto jsem psal, jak jsem psal.

Momentálně dodělávám snad trochu slušnější kód, jedná se o hru s náhodně generovanym level designem. Není to herně žádná sláva, ale co do technik programování jsem se snažil něco naučit. Kód pak klidně postnu.


2
Vývoj / Re:.NET junior
« kdy: 12. 03. 2015, 21:04:13 »
Ó ano, občas pročítám. Narazil jsem na ledasco, od Turinga po náboženství a růžové lastůrky. Šlo mi spíš to být konkrétnější. Možná se objeví někdo, kdo mi napíše něco ala "já ve dvanácti napsal burzovní systém v F#" a názorně mi vysvětlí, že průměrný absolvent průměrné VŠ toho zkrátka už jako nedochůdče umí 10x víc a nemá smysl z toho matlat něco víc než jen hobby po práci. A vůbec, spíš je to jen takový podnět k debatě.

Zkrátka, netuším jak vypadá takový běžný aspirant na pozici "lopaty", jak tu časté říkáváte.

3
Vývoj / .NET junior
« kdy: 12. 03. 2015, 20:00:28 »
Zdravím všechny,

předem bych chtěl deklarovat, že si jsem vědom své hluboké nevzdělanosti v oboru, takže někteří si můžou odpustit očekávané urážky ala "běž doplňovat flašky do Tesca".

Zajímá mě ale názor místních intošů, takže.. Jsem zaměstnancem velké nadnárodní společnosti, mou "profesí" je ale spíše úředničina/management/ekonomika. Zdaleka ne IT. Přesto, "vystudovanou" mám SŠ obor počítačové sítě a VOŠ podobného zaměření (jsem chvíli po dostudování). Programovaní mám jako koníčka po práci/fitku/atd., nicméně baví mě to a mít na to více času, mělo by to snad ještě vzestupnou tendenci. Věnuji se tomu po večerech zhruba rok a půl, předtím jsem měl zkušenost jen s kodováním webu.

Bohužel, nejsem si vůbec jist svým "programovacím IQ" a znalostí obecně. Zkusit juniorskou pozici mě strašně láká, i když cítím, že dost hapruji i v základech. Většinu svých věcí vytvářím stylem "pokus omyl", do akademického nebo opravdu efektivního kódu to bude mít daleko. Nejvíce zkušeností mám v C#, momentálně hlavně v Unity3D, případně WPF/XNA. Naprosté základy v ASP.MVC.

Můj dotaz nebo spíše podnět k diskusi (případně urážkám jaký jsem debil :-D) zní - má cenu to zkoušet? Na jakou oblast se před podobným pokusem o juniorství zaměřit? Co by takový junior vlastně měl zhruba znát? Někdo tvrdí že v podstatě prd, další by chtěl hotového programátoru "lopatu" v před-analytické fázi..

Snad neporuším pravidla, pokud postnu odkaz na galerii výtvorů, dříve určenou pouze pro mou osobní potřebu. Jen ať mátě představu o jaké úrovni hovořím.

http://manadev.blogspot.cz/

dík  :-X

Stran: [1]