Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ditys Cidae

Stran: [1]
1
Zdar, mně osobně ani tak abstraktní věci typu datové struktury nebo profilování programu nepřipadají jako to nejpodstatnější. Já bych požadoval co nejjednodušší kód, který bude fungovat. Tedy aplikace typu: Zobraz formulář, zadej jméno, příjmení, datum narození, odešli to do databáze a pak na výchozí tiskárnu. Aplikaci pak nahraj na USB flešku, přenes na jiný počítač, a tam proveď stejný test. Na takovém základu se dá stavět dál.


2
Ještě je možnost, že zařízení je čínská kopie originálu a ovladač pro originál tuto kopii ignoruje. Řešil jsem s čipsetem Prolific - kabel USB-RS232 s novým ovladačem nefungoval, výrobce čipsetu ve svém ovladači detekoval čínský klon. Pomohla starší veze ovladače, která ten test ještě neobsahovala.
P.S. Kabel zakoupen v běžném obchodě, tedy oficiální cestou.

4
Vývoj / Re:Ideálny programovací jazyk
« kdy: 07. 05. 2019, 20:29:09 »
Nakonec se v každém jazyku dostanu k zadání vytvořit formulář, zvalidovat políčka, kliknout na Ok a uložit do SQL. Záleží jen, jak dlouhá cesta k tomu vede. Výsledkem by měla být malá přenosná aplikace.

5
Server / Re:MySQL a phpMyAdmin jako informační systém
« kdy: 19. 04. 2019, 14:02:45 »
Zauvažoval bych nad některými typy hostingu - např. pro Sharepoint nebo webnode.cz. Není to přímo databáze, ale seznamy se tu vytvářet dají. Ovšem nějaké babky to stát bude. Mnoho zdaru.  ;)

6
Vývoj / Re:Dobrý a rýchly a textový editor zadarmo
« kdy: 29. 12. 2018, 20:18:36 »
Používám PSPad, naprosto mi vyhovuje. Zvládá velké soubory, dlouhé řádky, definice pro zvýrazňování se dají upravit. Umí i editaci přes SCP, přičemž může soubor ukládat na vzdálený server i do lokální kopie současně. Skvělé porovnávání souborů, možnost záznamu maker apod. Instalátor má kolem 5 MB. O verzi pro Linux nevím.

7
Sítě / Re:Jaký hardware a jak nastavit domácí síť
« kdy: 27. 11. 2018, 19:52:32 »
Ty Ubiquity vypadají dobře, v dohledné době je budou instalovat u nás ve firmě, tak jsem zvědav. Jinak doporučuji připojit kabelem vše co půjde - počítače (i notebooky), televizi, XBox apod. Bezdrát bude vždy pomalý a nespolehlivý. U Mikrotiků se obávám, že modely bez externí odnímatelné antény jsou silně handicapované. Obecně se mi Mikrotiky líbí, ale jejich nastavení je nadstandardně složité.

8
Sítě / Re:Mikrotik: obnovení konfigurace pomocí skriptu
« kdy: 27. 11. 2018, 19:37:48 »
Já bych to tedy řešil rovnou psaním skriptu místo klikání - výchozí stav tovární nastavení, pak už jen spustit skript s mojí konfigurací. Co je v textu, je vidět, lze to kopírovat, emailovat i snadno přenášet jinam. Tak jako tak jsou všechny ukázkové příklady formou skriptu. V příloze je ukázka - skript nastaví hodiny podle NTP a následně vytvoří kalendář, který zapíná WiFi jen určité dny v týdnu

9
Hardware / Re:Pracovní notebook okolo 40K
« kdy: 12. 01. 2016, 11:50:55 »
Co něco takovéhoto? http://www.czc.cz/hp-envy-17-17-n103nc-stribrna/179442/produkt. Pracovně ale používám Lenovo T420, nová řada T450 se už moc nepovedla.

10
Určitě můžu nastavit pořadí bootování na disk Raid až potom, co je vytvořen  :). Tedy přes Raid Bios nebo externí CD s Raid Managerem. Po vytvoření disku se nastaví (v rámci Raid) jako aktivní.

11
Od verze serveru 2008 je možné používat program Windows Server Backup - dá se doinstalovat jako vlastnost (feature) serveru asi za 1 min. Ten provádí zálohování přes stínovou kopii, následující kopie je pak již rozdílová. Je to mnohem efektivnější, protože se zálohují pouze rozdíly v souborech, nikoli celé modifikované soubory. Navíc se celý diskový oddíl kopíruje jako jeden soubor, takže přenos po síti je asi 10x rychlejší.

12
Vývoj / Re:Programovací jazyk pro tvorbu databáze
« kdy: 06. 08. 2015, 12:51:30 »
Bohužel, v této oblasti je na trhu obrovská díra. Najít jednoduchý systém, který nevyžaduje pro běh molochy typu SQL, .NET či Java, je celkem pracné. Existuje projekt xHarbour odvozený od bývalého DOS systému Clipper (založený na dialektu xBase), který umožňuje vytvářet kompaktní EXE aplikace, k nalezení např.zde http://free.xharbour.com/free.xHarbour.com/Downloads.html. Na tomto systému je kouzelné to, že obsahuje obrovské množství ukázkových hotových aplikací (asi 450), které jsou ve zdrojovém kódu. Např. kód pro aplikaci Sudoku má 450 řádek a výsledný EXE modul velikost 1,3MB.

Stran: [1]