Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - majsterkoo

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 18. 09. 2014, 14:42:29 »
Belzebub: diky za tvou reakci, jako jedna z mala nesla proti me otazce a mela i informativni hodnotu :-)

2
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 18. 09. 2014, 10:36:50 »
Rad bych zacal uz pri studiu na vs hledat moznosti zamestnani a rad bych si nasel praci, kde v pozadavcich se nemluvi o Windows. Je pravda, ze kdybych nasel vysnene zamestnani s podminkou zapisu nejakych dokumentu do Office, tak bych to asi prezil. Ale i tak si chci zuby nehty najit praci s Unixem. Co sleduji poptavku trhu tak zase takove vyjimky to nejsou.

3
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 18. 09. 2014, 08:02:01 »
Vidim, ze jsem pro nektere napsal muj dotaz dost ostre, na rootu jsem cekal vic odpurcu microsoftu.

Spis jsem chtel vedet, kde se vyuka nezameruje na Windows a maji pozitivni pristup k Unixu, ktery uprednostnuji pred Woknama.

Ja nejsem Linuxak. Linux uvazuji vzhledem k jeho vetsi rozsirenosti oproti *BSD aj. Hodinam pogramovani v C# se chci vyhnout urcite.

Pak je problem u only Windows programu, kdy bych s nimimohl pracovat pouze v PC skoly...

Btw... Windows se mi nelibi gtafikou, licencni politikou, tim jak se aktualizuje, da se lehce zaprasit, pozivaji NTFS a vse jine jde zcela mimo atd atd... Vzdy kdyz pracuji s Woknama ve skole, tak k nim mam vetsi a vetsi odpor. Tahle nenavist neprameniztoho, ze by to bylo moderni a nikomu svoje postoje nenutim!!


4
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 17. 09. 2014, 21:36:07 »
Předměty programování v C#, správa systému Windows... atd o konkrétní technologii jsou.

Stejně jako: ,,Budeme dělat v tomto programu, bylo by dobré ho mít"... s podporu systému: Microsoft Windows.

5
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 17. 09. 2014, 21:30:15 »
to_je_jedno: Chtěl bych pracovat v odvětví, které zákazník moc nevidí. Třeba programování mikroprocerosů, embedded zařízení (stavěných na linuxu třeba), správce unoxivých serverů, atd atd...

Programovat ve Visualu by už byl trošku smolík, ale dokud by po mě nikdo nechtěl učit se dělat s knihovnama jenom pro Wokna, tak bych to s odporem překousl.

To samé u databází. Pokud po mě nebude nikdo chtít návrhy databází přímo v databázových systémem s tím, že jedině Microsoftí SQL, tak taky pohoda.

6
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 17. 09. 2014, 21:13:02 »
IT mě baví. Odpor k Microsoftu mám, učit se programovat v C# nebo administraci Windows mi přijde jako zbytečná ztráta času, jelikož je to pro mě nezajímavé odvětví.

Když se bude třeba ve škole dělat v Matlabu na Windows, tak je mi to jedno. Pokud si aplikaci rozjedu i na Linuxu, tak s tím nemám problém. Horší by bylo, kdybych musel používat kvůli úkolům atd... aplikaci, kterou bych jinde než na Windows nerozjel.

Co se týče škol, tak nejvíce zaměření se blíží Báňská v Ostravě.

Jestli se ve škole bude letmo učit jak ve Windows rozběhat síťové rozhraní nebo jak v Office nastavit formátování na nadpis nebo odstavce, to bych přežil. Jen se chci vyhnout škole, kde se povinně učí, jak programovat C#, skriptování v PowerShellu, jak psát ovladače pro Windows a jiné věci, které vůbec nesouvisí s prachprostým používáním. Nemám se zájem angažovat okolo Windows.

Nevím, proč bych si kvůli tomu práci nenašel. Nikde není psáno, že všechna práce v IT se točí okolo Windows a že Windows si udrží takové zastoupení i za 10 let.

7
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 17. 09. 2014, 19:43:57 »
Nepotřebuji vydělávat za každou cenu 50 tisíc měsíčně. Chci dělat práci, která mě baví. Nevadí mi používat programy v prostředí Windows. Jen chci, aby programy chodili a pod jiným systémem. Určitě nechci, aby nám někdo řekl, že máme udělat úkol a já bych kvůli tomu musel hledat PC s Windows. A už vůbec ne administraci Windows. To budu raději bez VŠ  :'(

8
Studium a uplatnění / VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 17. 09. 2014, 19:29:03 »
Zdarec rootaři,

řeším celkem zásadní překážku v pokračování studia na VŠ po maturitě, která mě "letos" čeká.

Hledám nějakou školu, kde výuka probíhá a orientuje se především na unixové systémy. Nezajímají mě Windows. Nechci umět Windows. Jsou školy, o kterých vím, že je Linux součástí studia, ovšem v jiným předmětech se pracuje na programech pro Windows. A já nebudu používat programy, které jsou jen pro Windows. Nemám Windows. Neměl bych jak pracovat když nebudu mít přístup na školní počítače s Windows.

Existuje v české republice vůbec taková škola? Nedá se něco najít třeba v Brně? Jak je na tom fi.muni?

Nechci vypadat jako fanatický Linuxák, snesu jakýkoliv systém kromě firmy Microsoft. Ve škole na Windows pracovat snesu, ale určitě se nechci omezovat nemožností spuštění nějakých typických programů. A navíc se nechci učit Microsoftí jazyk C# a ovládání systému Windows (je to pro mě mrtvá platforma - užil jsem si s ní dost, víc už ne).

Jsem zvědav, jestli se najde na můj příspěvek vůbec nějaká reakce. Když jo, tak předem děkuji všem diskutujícím.  ;D

Stran: [1]