Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Chez

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:Služba sledování změn v katastru
« kdy: 14. 01. 2015, 10:39:44 »
Tak on uz nekdo udelal ebook s Jak jsem vyhral valku? Kde to roste? Ja zatim narazil akorat na anglicky epub.

Netuším, mám papírové vydání, i když už značně jeté.

2
Odkladiště / Re:Služba sledování změn v katastru
« kdy: 13. 01. 2015, 22:02:59 »
... Teoreticky jsou datové schránky státem garantovány, kdežto email ne (provozuji email na vlastní doméně u Googlu přes bezplatnou službu Google Apps for Your Domain - mám ještě tu starou z roku 2007).

A pak by mě zajímalo, když koupím další byt, jak ho do sledování přidám? Protože za poplatek 200 Kč můžu celoživotně sledovat až 10 bytů - v tuto chvíli vlastním 3 byty, ale letos se chystám přikoupit čtvrtý.

Kriket je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů.
Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi gramy a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první.
Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíječi strany stojí s pálkami před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body …

Tato odpověď mě odrovnala a doslova nachytala v postavení s nohou vpřed :)

3
Sítě / Re:Monitorování internetu v práci
« kdy: 29. 11. 2014, 11:35:07 »
Nechápu, proč se zde mluví o právu na soukromí a podobných věcech. K zaměstnanci do kanceláře také mohu vejít bez předchozího upozornění a písemné žádosti. Protože se NEPŘEDPOKLÁDÁ, že tam bude souložit. ...

A co když jsi nějaký managor v lechtivém průmyslu?

Tato varianta mě, přiznám se, nenapadla :) V tom případě je asi namístě jen chvíli pozorovat, zda je pracovní náplň vykonávána správně, případně poradit. Nebo předvést, jak se to dělá správně :)

4
Sítě / Re:Monitorování internetu v práci
« kdy: 29. 11. 2014, 11:29:58 »
Tato diskuse je vrchol demagogie. Ve chvíli, kdy by bylo třeba připustit, že šmírování v práci neexistuje (pokud zaměstnanec plní řádně své povinnosti = není jakou SOUKROMOU činnost šmírovat), tak najednou je to tu samé "lidské řešení" typu domluva, selský rozum, atd.
Ale na druhou stranu byste hned zaměstnavatele žalovali, dávali na policii, oháněli se listinou práv a svobod, atd. Jako jistá nejmenovaná sociální skupina (říkejme jim třeba neviditelní), která také zná jen svá "práva", ale jak dojde řeč na povinnosti a odpovědnost, tak jsou všichni kolem "rasisti a náckové".

5
Sítě / Re:Monitorování internetu v práci
« kdy: 27. 11. 2014, 20:54:46 »
zakázat sledovat zaměstnance při PRÁCI na PRACOVNÍM počítači je jako zakázat majiteli zámečnické firmy sledovat soustružníka při práci na soustruhu. Pokud dělá zaměstnanec bez výslovného souhlasu na PRACOVNÍM počítači cokoliv, než zaměstnavatelem uloženou práci, je to pořád stejné, jako když si na soustruhu bude dělat z firemního materiálu, při opotřebení firemních pracovních nástrojů, spotřebování firmou placené elektřiny, v zaměstnavatelem hrazeném čase, náhradní díly pro sebe domů na své auto.

6
O serveru Root.cz / Re:Lišta o blokování reklamy
« kdy: 12. 10. 2014, 13:15:41 »
Nyní současně:

adform
admeta
adocean
adtech
crimtam
criteo
doubleclick
exelate
gemius
googleadsense
google analytics
google tag manager
live rail
media optimizer (adobe)
pub matic
turn

V poslední době takovéto množství je časté. Mám pocit, že někdo na lidech testuje, co ještě projde a co ne. Vyřazuji root.cz z vyjímek a vyřazuji z lišty přístupných na jedno kliknutí.


7
Vývoj / Re:Jak dlouho se dá živit programováním?
« kdy: 09. 09. 2014, 17:03:19 »
Podstatné je, jestli chce člověk žít pro programování, nebo programovat pro zajištění života. Navíc mnoho lidí se honí kvůli dovolené na Havaji a přitom pro pracovní nasazení nezná les za vlastním barákem.

8
Bazar / Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« kdy: 30. 08. 2014, 18:27:51 »
Lojzičku, už toho nech. Dal sis inzerát, tak tu neplevel. http://vsezaodvoz.cz/inzerat/8558/notebook-pro-duchodkyni
Omlouvám se moderátorům co nyní napíšu:
Je ti po tom HOVNO kde se ještě ptám po notebooku - ty mě nic nenabízíš tak drž ústní otvor.

V inzerátu, který uvedl braquela, je také psáno, že známé odešel notebook. Kdežto mě píšeš, že stolní počítač. Jak to tedy je? Měl jsem snahu pomoci, ale už také začínám mít pocit, že nás tu někdo tahá za nos.

9
Bazar / Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« kdy: 29. 08. 2014, 14:43:51 »

Jestli ti to nějakpomůže tak Nové Město na Moravě
Já o žádnou pomoc nežádám. Ptal jsem se z toho důvodu, že bych do některých notebooků měl zdravé LCD, případně další díly. Pokud je to skutečně pro postiženou paní, tak vidím jako reálné i nějaký použitelný notebook složit z toho, co se lidem válí doma. Notebooky opravuji 20 let a vím, že často lidi vyřadí slušný notebook kvůli drobné závadě. Ale z Tvého tónu mám pocit, že s podobnými nabídkami spíše obtěžuji.
Pokud vím, tak jí odešly repráčky (nejde zvuk), dá se říct, že jsi jedinný, který se ptá co vlastně tomu notebooku je, že sháním jiný. Což oceňuji.
Bohužel to mám zhruba 250km, protože jinak mám nutkání se na to zaskočit podívat. Poměrně často jsem zažil, že byl vadný jen stereo jack konektor pro sluchátka a držel odpojené repro i ve chvíli, kdy tam sluchátka nebyla. Na sluchátka to má snahu vyloudit nějaký zvuk? Případně vyzkoušet nějakou live distribuci linuxu, jestli to není jen sw problém? Možná už jste tohle vše vyzkoušeli, píšu jen, co mě hned teď napadá. Pokud byste si na to troufli, tak zkusit na desce najít výstup ze zvukového čipu a píchnout tam hrot osciloskopu, nebo alespoň měřáku. Pokud by byla v háji zvukovka a zbytek notebooku v pořádku, tak by stačila externí zvuková karta do usb, pár jich tu mám.

10
O serveru Root.cz / Re:Lišta o blokování reklamy
« kdy: 29. 08. 2014, 13:51:24 »
Zajímalo by mě, kde jste k takovému číslu přišel. Zkusil jsem nainstalovat Ghostery a to mi vypisuje tři položky: AdOcean, Gemius a Google. To první je reklamní systém, to druhé oficiální měření návštěvnosti a to třetí jsou analytics pro naše potřeby, abychom věděli, kudy k nám kdo chodí a podobně (protože Gemius podrobné informace nedává).
Právě že mi to ukázalo ghostery. Dal jsem si root do white listu, takže mi vždy dole jen vyskočí malý sloupeček a najednou tam byl sloup do půl obrazovky. Ale od té doby zase kolem sedmi záznamů. Pravidelně adform, adocean, doubleclick, google adsence, google analztics, google tag manager a občas radium one.

11
Bazar / Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« kdy: 29. 08. 2014, 13:40:44 »

Jestli ti to nějakpomůže tak Nové Město na Moravě
Já o žádnou pomoc nežádám. Ptal jsem se z toho důvodu, že bych do některých notebooků měl zdravé LCD, případně další díly. Pokud je to skutečně pro postiženou paní, tak vidím jako reálné i nějaký použitelný notebook složit z toho, co se lidem válí doma. Notebooky opravuji 20 let a vím, že často lidi vyřadí slušný notebook kvůli drobné závadě. Ale z Tvého tónu mám pocit, že s podobnými nabídkami spíše obtěžuji.

12
O serveru Root.cz / Re:Lišta o blokování reklamy
« kdy: 29. 08. 2014, 11:28:23 »
povolil jsem reklamu na root.cz a při načtení hlavní stránky na mě před chvílí vyskočilo 22 (pro jistotu jsem to přepočítal, protože jsem tomu napřed nevěřil) sledovacích služeb. Chápu potřebu "cílit reklamu", ale připadá mi to trošku moc.

13
Bazar / Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« kdy: 29. 08. 2014, 10:58:33 »
Alois < Možná by pomohlo napsat alespoň město. Osobně nedám ani korunu na různé sbírky v ulicích, na parkovištích obchodních domů, nebo něco "někam" posílat. Ale třeba předáváme osobně odrostlé dětské oblečení do dětského domu. Kupodivu i tam si vybírají, co chtějí a co ne. Jinak naprosto běžně rozdávám starší, pro mě neupotřebitelný hw, ale vždy konkrétním lidem, u kterých vím, že ho skutečně upotřebí. Zrovna dnes přidávám zdarma jeden starší disk do starého počítače, který tu mám na opravu. Tomu člověku to pomůže a mě tu zbyl z pc, které už nemělo smysl opravovat. Jen měl na vstupu napájení vyhořelý jeden SMD odpor, který jsem přeletoval z jiného mrtvého disku. Jinak je dle SMART v pořádku.

  Ohledně zdravotně postižených. Máme zdravotně postiženého kluka a když jsme mu byli na školním plese, tak to pro mě byl skvělý zážitek. Nikdo si na nic nestěžoval, všichni brali život s nadhledem a uměli se radovat i z mála. Troufnu si tvrdit, že většina z nich si víc užije život, než většina zdravých. Oni totiž většinou nefňukají, že nemají na nový Mercedes, lepší herní počítač, nebo nejnovější mobil. Poznali, že ani to, že je člověk zdravý, není taková samozřejmost.

Stran: [1]