Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - trodas

Stran: [1] 2 3
1
Software / Instalace Foxit Readeru nefunguje
« kdy: 05. 11. 2014, 14:57:27 »
Chtěl jsem zobrazit pdfko. Jako na Win rád užívám Foxit reader, tak jsem ho chtěl na Ubuntu 14.04 LTS nainstalovat. Stáhl jsem debian distro dle tohoto návodu:
http://youtube.com/watch?v=HWpNSoIGci0
...instalace se sputila a pak zase začala něco mlet o nějakých balících: "Balík má špatnou kvalitu" ... a hromada dalších informací v podrobnostech.

Když dám přesto instalovat, tak se "nainstaluje", ale nainstalovaný NENÍ.

Pokud to z toho videa dobře chápu, tak se ten balík má ROZBALIT pak dát:
sudo cp FoxitReader /usr/bin
...a tak jsem se dal do práce, ale rychle jsem narazil:Proč to proboha živého jiným rozbalit jde a mně ne?! HELP!

A proč u všech všudy je ten Foxit Reader z roku 2009 pro Linux a má nefunkční instalaci?!  >:(

2
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 05. 11. 2014, 14:44:27 »
Ad. XnView - prostě už nevěřím, že to bude někdy fungovat. Zklamalo mně to tak nesmírně, takže myslím, že to už ani nechci zkoušet. Abych zase nebyl trpce zklamán. Je to stupidní, že ta funkce nefunguje jak má.
Asi to časem zkusím, ale teď se na to necítím. Myslím, že je to chyba aplikace na 100%, protože to fungovalo a jak jsem si upravil nastavení podle svého, tak to najednou fungovat přestalo a od té doby ani ťuk. Esc v podstatě nedokáže ten program ukončit ani po MNOHA stiknutích... Totální rozčarování.

Pokud otevírám jpeg pak ukládám jpeg defaultně. Pokud to má Gimp totálně popletené v hlavě a vnucuje někomu nějaký formát, tak se nemůže divit, že to lidi nedokážou zkousnout. Mluvím o běžném uživateli... ten to nedokáže pochopit nikdy.
Prostá logika - otevřu jpeg, oříznu jpeg, uložím jpeg zce nefunguje. To je MEGASTUPIDNÍ a další debata o Gimpu je tím zbytečná, pokud takto jednoduchá základní věc není snadná a bezproblémová. A to není...

3
Distribuce / Re:Vypnutí aktualizace Ubuntu
« kdy: 10. 10. 2014, 01:36:23 »
Tak flash jsem jednoduše odinstaloval a je po hlášce jak po žabě. Protože jsem většinou offline, tak mně  to netrápí a asi přejdu na flash jak ho řeším na Win - manuálně do pluginů Firefoxu starší verzi a totálně zakázat veškeré byť jen hlášky o updatech. Tato strategie se mi s Flashhrůzou osvědčila nejvíce.

Zapnutí updatů je mimo realitu, jednou mi to stačilo - hned se pokazily dvě věci které do té doby fungovaly. Pěkně děkuji za takové updaty...


nobody - ad. bash chybka - aha, takže vida, není žádný důvod k updatům, ani když jednou za 100 let půjdu na net :)
Pak by mně ale zajímalo, jak to dělal tenhle človíček:

http://novinky.cz/krimi/349915-.html
Dva roky pracovali policisté s bezpečnostními pracovníky na dopadení hackera, který podle nich napadl rekordních 1500 počítačů s operačním systémem Linux. Z nich získal data a přihlašovací údaje... Nad systémy Linux měl poté 36letý hacker z Brněnska naprostou kontrolu včetně e-mailové pošty.

ad. flash a závislosti - žádným z tvrzených příkazů se ty závislosti nepodařilo spravit, tak jsem to vzdal úplně. Co nejde, to nejde. XnView tak nějak funguje, i když je to děs a bída proti ACDSee...

Citace
k tomu vlc, pokud je format playlistu pro vlc takovy jaky je, a pri ukladani sam pridava pripony, to si jako to vzdy odmazaval aby pripona nebyla ci co ?

Zdá se mi, že asi píšu čínsky, nebo jsem se špatně vyjádřil, tak znovu:
1) NIKDY jsem nepřejmenoval ten playlist (jeho přípona zůstala jak byla)
2) přejmenoval jsem toliko LINK na ten playlist a to tak, že jsem odstranil příponu
3) vše 100% fungovalo do té doby, než jsem dal z dobrého rozmaru, že tedy povolím nějaké ty updaty, no... A následné řešení tedy typu "zkus to, co ti ten problém vytvořilo, znova" mně nepřijde jako dobrý nápad. Právě updaty to začalo okamžitě blbnout a playlist se přestal přehrávat (byť VLC se spustilo, tak playlist ukázal jen svůj název ale žádný seznam souborů a nic se nepřehrávalo - stačilo přejmenovat ten LINK ODKAZ na "xxx. xspf a vše mžikem šlape)


Jimm - víš, update mi ten problém způsobilo, takže dělat znovu to samé a očekávat rozdílný výsledek, to je šílenství.


JardaP - no, já už při instalaci dal stáhnout akualizace... takže jsem zhřešil a teď za to pykám.


Rejpal - trošku OT, ne? Co má můj podpis společného s čímkoliv zde řešeným...?


TomBA - VLC jsem potřeboval pro playlist. A také jsem věřil že slušně přehraje ledasco z PC světa (nejšílenější je Sway v rmvb formátu, což stará verze VLC přehrávala s korektním aspect ratio a nová to dost divně smršťuje...) - což do updatu byla pravda.
Shellshock - pochopil jsem.
Tak to doufám, že Linux se bude dát upravovat k obrazu žádanému tak, jako jsem modifikoval Win2k ve velkém :) Zatím jsem se jen tak koukal, kolik toho mám zbytečně v systému nainstalovaného (včetně Pythonu, no to tak nechci) a co by se dalo vyhodit, aby se tak odstranila možnost, že přes nějakou nepoužívanou službu se zákazníkovi něco podaři dostat do PC...

Co se debaty o hlasitosti týče, tak 89dB je standard, leč židáci v Hollycrapu dospěli k závěru, že oni budou mít filmy v 85dB nebo v kolika a další lidi co dělají CDčka se zase snaží přehlišit všechny a dB jen lítaj (asi jako ještě nedávno v TV uřvaná reklama, verzus zbytek vysílání):


Není problém to řešit tak, že vezmu stream audia (FFmpeg extrakce, Lame encoding, MP3Gain nastavím 89dB nebo max. hodnotu bez clippingu co kazí zvuk) a v VirtualDubu dám Audio from other file a je to...

4
Distribuce / Re:Vypnutí aktualizace Ubuntu
« kdy: 02. 10. 2014, 00:40:02 »
Ano, přesně to dělám.

Jenže přeci jen jsem nechal udělat aktualizaci, jak byl NBT připojený k netu a výsledek je ta otravná hláška Flashe, že se chce updatovat, což bez netu nejde ani teoreticky...  co s tím, to je otázka?

5
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 01. 10. 2014, 18:36:52 »
XnView také chybu nezná, prý smazat ini...  ???
http://newsgroup.xnview.com/viewtopic.php?f=82&t=30666&p=122109

6
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 01. 10. 2014, 18:12:53 »
Hosts fajl mi už funguje a blokuje reklamu jak má, to bylo snadné - podstatná odchylka od Win souboru je v tom druhém řádku, jenž musí tedy být:
127.0.1.1   "jméno počítadla"

...

Co se Gimpu týče, tak pokud se nevzpamatují a nepředělají to ovládání (stačí si vzít vzor z Photoshopu), tak to lidi (normální lidi) nemůžou používat. Tečka. Další debata je zbytečná, není to PC pro mně. Já jedu na Windows a teď vidím, že mám k tomu PÁDNÝ důvod, protože pokud je oříznutí obrazu a změna velikosti problém, stejně jako uložení do jpegu, pak se s tím pracovat nedá. Sorry, tady to není ani k debatě.

Vyřešeno XnView. Instalace gthumb není prioritní, když XnView jakš-takš funguje, až na ten nefunkční Esc, přesto, že mi jednou fungoval...

Ovládání (Esc = exit, space next picture, atd...) je takové logické, jsem na něj zvyklý a pokud nejde vypnout 1000+1 okno a zdržování a nesmysly, tak je to chyba programu, nikoliv toho, jaké nastavení chci. To je pak debata - no, nejede to, proč to chceš ovládat tak? Dá se to i tak... - totálně o ničem. Pokud nejdou nastavit základní věci (Esc = EXIT - hned, ne zítra, ne přes změnu zobrazení, ne přes cokoliv - hned) tak bych zvažoval nějaký jiný zobrazovač, než takový nefunkční...

Ano, aktualizace mám ručně vyplé, protože nesnáším, aby mně to otravovalo s aktializacemi a restarty kvůli nim. Navíc testuji to na NTB a ten je offline od sítě ... připojuji jej jen vyjmečně a pokud se mi nepodaří zbavit se otravné hlášky o nutnosti aktualizace flashe: http://forum.root.cz/index.php?topic=9772.0  ... tak už také nikdy ani aktualizovat nic nebudu. Předtím to neotravovalo, teď po každém zapnutí? No to tedy NE! Pokud bych to měl přeinstalovat a už nikdy neumožnit aktualizace tak se toho musím zbavit. To je nehorázně otravné.

Bezpečnost je snad moje věc a aktualizce, co změní funkčnost k horšímu jsou běžné (viz. VLC  aktualizace)...
https://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=13&t=121782
...a ještě "nerozumí" tomu, kde je chyba. Směšné.

7
Distribuce / Re:Vypnutí aktualizace Ubuntu
« kdy: 01. 10. 2014, 17:47:31 »
Děkuji. Ano, jsem začátečník a moc tomu nerozumím a hlavně chci, aby mně to neotravovalo s ničím a umožnilo mi to prostě používat PC. Aktualizace VLC mi zničila linky, a strávil jsem 3h řešením situace... než jsem zjistil, že od aktualizace musi i odkaz na soubor se seznamem videjí mít koncovku xspf, aby to šlapalo.
Sorry, ale to bylo naposledy, co jsem aktualizoval. Nemám zájem o to, aby se furt vytvářely další chyby a měnily jednou funkční věci v nefunkční a přesně to se stalo pravidlem jak na Win, tak vidím že i na Linuxu.

Aktualizovat budu, jakmile bude na Ubuntu 14.04 opravena tato chyba:
http://cdr.cz/clanek/cdr-security-update-funkce-v-bashove-zahrade-po-dvaceti-letech-opet-uraduje
"Shellshock (také Bashdoor). Jedná se o chybu ve funkci unixového shellu Bash, která umožňuje na zranitelném systému spustit libovolný kód a to i vzdáleně. Hrůzostrašně zní také “datum narození” této chyby, které určité zdroje posunují až do roku 1992, nejstarší archiv projektu GNU sahá do července 1994."

...

Navíc ten NTB je používán 99% času offline a tak mně aktializace jen obtežují. A potřebuji poradit s tím flashem pitomým:

Poté, co jsem v terminálu aplikoval:
"sudo rm /var/lib/update-notifier/user.d/data-downloads-failed*"

...tak mně to sice nevyzývá, když je NTB připojený k netu, aby se dělala nějaká aktualizace, ALE když ho používám offline (bez sítě hardwarově a vyplá síť v menu vpravo nahoře), tak mně tam stále tak po 5min běhu vyskočí ta hláška, co jsem nahoře postnul.

Help?  :-\

8
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 30. 09. 2014, 16:17:16 »
Instalace Synapticu nefunguje:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:

synaptic: Depends: libc6 (>= 2.4) ale 2.19-0ubuntu6.3 se bude instalovat
          Depends: libept1.4.12 ale nebude se instalovat
          Depends: libgcc1 (>= 1:4.1.1) ale 1:4.9.1-0ubuntu1 se bude instalovat
          Depends: libgdk-pixbuf2.0-0 (>= 2.22.0) ale 2.30.7-0ubuntu1 se bude instalovat
          Depends: libglib2.0-0 (>= 2.14.0) ale 2.40.0-2 se bude instalovat
          Depends: libgtk-3-0 (>= 3.0.0) ale 3.10.8-0ubuntu1.2 se bude instalovat
          Depends: libpango-1.0-0 (>= 1.14.0) ale 1.36.3-1ubuntu1 se bude instalovat
          Depends: libstdc++6 (>= 4.6) ale 4.8.2-19ubuntu1 se bude instalovat
          Depends: libvte-2.90-9 (>= 1:0.27.2) ale 1:0.34.9-1ubuntu1 se bude instalovat


9
Distribuce / Re:Vypnutí aktualizace Ubuntu
« kdy: 30. 09. 2014, 16:09:13 »
Díky za pomoc, snad už ten nesmysl nikdy neuvidím :)

A proč se má člověk nechat otravovat aktualizacemi? Jen pak věci (VLC) přestanou fungovat. Kdo to kdy viděl, aby Linux potřeboval link pojmenovaný .xspf aby list videofajlů fungoval?!

10
Distribuce / Vypnutí aktualizace Ubuntu
« kdy: 26. 09. 2014, 12:09:59 »
Zdravím, jako Linux noob bych rád dostal radu, jak vypnout tohle otravné hlášení:Mám Ubuntu 14.04 a po cca. 3/4 roce jsem NTB na kterém to jede připojil k netu a udělal jsem velkou chybu - povolil jsem, aby se aktualizovalo. Od té doby např. VLC přehrávač nezkousne spuštění listu souborů, pokud ten list nemá tu jeho šílenou příponu. Předtím zástupce odkazující na list nemusel mít tuto příponu... ach jo.

No alespoň vím, že aktualizovat je prostě riziko, když věci jedou jak mají, tak že se to může zhoršit. Nicméně, co mám udělat, aby mně toto hlášení (a kompletně všechny aktualizace vůbec) navždy přestaly obtěžovat?

...

Samozřejmně že v nastavení systému / aktualizace jsem vypnul už naprosto a úplně všechno, co se vypnout dalo. Ale stále to chce stahovat ty informace o aktualizacích a dokonce i za statu, že mám u NTB na normální užití vypnutou síť. Co s tím? Co napsat do terminálu, aby toho Ubuntu navždy nechalo?

Děkuji  ;)

11
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 16. 09. 2014, 19:03:07 »
"Osoba" moc s linuxem nepracovala, tak na ni buďte hodní, prosím  ;)

1) XnView se po instalaci dal spustit nastavením za default program pro obrázky (trochu mně zaskočilo, že je to nutné nastavit jinak pro Konqueror a jinak pro "normální" procházení v okýnkách na ploše...) a jakmile je už spuštěn, tak jsem pravým klikl na ikonku a hneda se tak objevila volba ji přidat do Luncheru = super, vyřešeno

2) rychlý exit na 1x Esc se už nikdo nespravil, ať jsem konfig měnil jakkoliv... :-(

3) hosts fajl teď začíná:
127.0.0.1   localhost
127.0.0.1   jenamodel
...atd...
Ale stejně způsob odebrání toho, co je navíc a pak to údajně má fungovat, popsaný zde:
http://www.webupd8.org/2014/05/install-gthumb-332-in-ubuntu-gnome-1404.html
Tedy: sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:webupd8team/gthumb

...prostě proběhne ale instalace pak stejně nejede. Za živého boha není gThumb možno nainstalovat a to je docela blbé, protože já prostě vzal Ubuntu 14.04 a pokud pod tím nefunguje instalace gThumbu, tak je něco hodně ale opravdu hodně špatně. A nemyslím si, že chyba je na mojí straně, neb ať dělám co dělám, instalace prostě nejede a pokud někdo vyprodukuje program, nekompatibilní s majoritní distribucí Linuxu, tak by se nad sebou měl vážně zamyslet ... :(

Protože osoba má jen uživatelské zkušenosti s Unixem, tak ani neví, s jakým prostředím vlastní Ubuntu má  ;D To se zdá, že je problém - vypadá to prostě takhle, ale co to je, to netuším:
http://1.bp.blogspot.com/-vl6_q7kvg-0/T9rKsj7nNsI/AAAAAAAAD7M/zavqrokda-M/s1600/ubuntu1204-alteprecisepangolin.png

...tak se holt ptám, co dělat, když program nejde instalovat, nebo když jeho proklamované nastavení (Esc 1x = Exist vždy) prostě nefunguje. Asi napsat autorovi, že?

12
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 16. 09. 2014, 16:57:29 »
Tak když jsme stáhl Debian balik XnView, tak se to samo najednou chtělo instalovat (super), ALE pak to napsalo, že:

Tento program se spouští z terminálu:
xnview  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

13
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 16. 09. 2014, 16:53:29 »
jenamodel@jenamodel:~/Stažené/XnView$ sudo dpkg -i XnView
[sudo] password for jenamodel:
dpkg-deb: chyba: „XnView“ nemá formát debianího balíku
dpkg: error processing archive XnView (--install):
 podproces dpkg-deb --control vrátil chybový status 2
Při zpracování nastaly chyby:
 XnView
jenamodel@jenamodel:~/Stažené/XnView$

Ach jo... takže zkusit ten debian balik?

14
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 16. 09. 2014, 16:25:28 »
I po změně hosts fajlu to stále neinstaluje:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 gthumb : Závisí na: libwebkit2gtk-3.0-25 (>= 2.0.2) ale nebude se instalovat
E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.

...

A to hosts už začínají:

127.0.0.1   jenamodel
127.0.0.1   stst.v2n.net
127.0.0.1   static.fastpic.ru... atd.

15
Software / Re:Zobrazovač obrázku pro Ubuntu
« kdy: 16. 09. 2014, 16:22:25 »
Šedou barvu už jsem našel, jsou tam spešl nastavení pro fullscreen. Ugh.
Nicméně původně fungkční 1x Esc = exit se pokazilo a bez šance na další obnovení, asi.

Neinstaloval jsem NIC. Stáhl jsem ten balíček a rozbalil jsem ho a normálně ten soubor spouštím...  Asi to dělám špatně, ale OPAKOVANĚ jsem psal, že v Centru SW pro Ubuntu XnView MI NEJDE NAINSTALOVAT, prostě tam NENÍ ta volba :( Help!

Stran: [1] 2 3